ایلان ماسک توئیتر را تصاحب کرده است و به نظر می رسد که او در حال حاضر به قول خود مبنی بر تبدیل نکردن توییتر به “منظره جهنمی رایگان برای همه” عمل نکرده است. اما، من اینجا نیستم که در مورد اشتباهات سیاسی او صحبت کنم. این یک داستان برای یک روز دیگر است. نه، من اینجا هستم تا پیش بینی کنم که توییتر، سایت، به زودی از کار می افتد. و به محض اینکه شکست بخورد، برای مدتی ظاهر نخواهد شد.

چرا؟ ساده است.

کسب اطلاعات بیشتر: چگونه حساب توییتر خود را حذف کنید و از داده های خود محافظت کنید 

شما نمی توانید نیمی از کارکنان یک شبکه اجتماعی را اخراج کنید و انتظار داشته باشید که همه چیز برای 450 میلیون کاربر فعال ماهانه توییتر به آرامی ادامه یابد.

در واقع، حساب‌های توییتر در حال حاضر به روش‌های عجیبی شکست می‌خورند. به عنوان مثال، بنجامین درایر، نویسنده کتاب “درایرز انگلیسی” و مدیر کپی راندوم هاوس، متوجه شد که اکثریت قریب به اتفاق پاسخ‌های یکی از توییت‌های او در حال ناپدید شدن هستند. او تنها نبود.

به نظر می رسد حتی ماسک نیز متوجه شده است که شاید اخراج هر فرد دیگری اشتباه بوده است. او روز دوشنبه 16 آبان ماه تلاش کرد تا کارگران به ویژه مهندسان نرم افزار را به کشور بازگرداند.

با توجه به منابع توییتر آنها برنمی گردند. همانطور که Gergely Orosz، سردبیر و نویسنده وبلاگ محبوب مهندسی و مدیریت نرم‌افزار، The Pragmatic Engineer، گفت: «به چند نفر که روز جمعه رها شدند، سپس از آنها خواسته شد که برگردند، کمتر از یک ساعت به عنوان مهلت داده شد. مهندسان نرم‌افزاری که این تماس را گرفتم… همه گفتند “نه” و تنها کسانی که در نهایت توانستند “بله” بگویند، ویزا دارند.”

به گفته منابع من و Orosz، مدیران “ناامید می شوند، سعی می کنند با افراد بیشتری تماس بگیرند. مردم می گویند “نه” + مهندسان sr بیشتری در حال استعفا هستند.”

همچنین: ایلان ماسک می‌گوید استفاده از توییتر «در تمام زمان‌ها بالاست LOL»

Orosz اضافه کرد: “هیچ یک از اینها تعجب آور نیست. به عنوان یک قاعده کلی، پس از اخراج X٪ از افراد، نیمی از کار را اخراج می کنید. 10٪ اخراج کنید: انتظار 5٪ دیگر برای ترک کار را داشته باشید. 50٪ را اخراج کنید. غیر منطقی نیست که انتظار داشته باشیم 25 درصد دیگر ترک نکنند.”

و، نمی توانید انتظار داشته باشید که متخصصان شبکه های اجتماعی و ابر را با مهندسان سیستم جاسازی شده تسلا جایگزین کنید و هر کاری را انجام دهید. من نویسنده خوبی در زمینه فناوری و کسب و کار هستم، اما هیچ کس عاقلانه مرا برای نوشتن آریاهای اپرا استخدام نمی کند.

بیایید به فناوری توییتر نگاه کنیم، درست است؟ توییتر بر روی CentOS 7 اجرا می شود. این شبیه سازی رایگان Red Hat Enterprise Linux (RHEL) در پایان ژوئن سال آینده به پایان عمر خود می رسد. گزینه های اصلی برای جایگزینی آن باید RHEL 9، راکی ​​لینوکس یا AlmaLinux باشد. اما به جای کار بر روی این انتقال، چیزی که تعداد کمی از مدیران سیستم توییتر باقی مانده اند، هم تلاش می کنند تا پلتفرم را برای لیست لباسشویی از ویژگی های جدید ماسک آماده کنند و هم آن را اصلاح شده و به روز نگه دارند.

این یک مشکل است. می بینید، برخلاف RHEL، جایی که بخش بزرگی از جذابیت این است که می توانید برای پشتیبانی درجه یک به Red Hat وابسته باشید، CentOS، Rocky و AlmaLinux همگی در درجه اول برای شرکت هایی با کارکنان داخلی هستند که از قبل سرورهای لینوکس را به عقب می شناسند. و به جلو. این دیگر در توییتر صدق نمی کند.

همانطور که ترا فیلد، مهندس پلت فرم کارکنان لانه زنبوری، خاطرنشان کرد، “زیرساختی به اندازه توییتر یک شبه از کار نخواهد افتاد، اما نسبتاً سریع به وضعیت تخریبی تبدیل خواهد شد. تعداد معدودی از پلتفرم‌هایی که باقی می‌مانند، دقیقاً گردن خود را خواهند داشت. خط آب. غرق شدن آن زیاد طول نخواهد کشید.” حق با فیلد است

همچنین: چگونه حساب توییتر خود را حذف کنیم

توییتر همچنین به نرم افزار homebrew خود متکی است. برنامه‌هایی مانند Apache Heron برای پردازش جریان و twemproxy برای مقیاس‌گذاری حافظه پنهان برای اجرای در مقیاس توییتر ضروری هستند. اگر برنامه‌هایی از این دست خراب شوند، عملکرد توییتر کند می‌شود.

احتمالاً این چیزی نیست که توییتر می‌خواهد اتفاق بیفتد، زیرا انتخابات ایالات متحده تضمین شده است که شبکه اجتماعی را یک تست استرس جدی بدهد.

در نهایت، ابر وجود دارد. در حالی که توییتر برای سرورهای لینوکس خود بسیار به فلز داخلی متکی است، برای اجرا نیز به عملکرد ابری نیاز دارد. بنابراین، وقتی فاش شد که ماسک می‌خواهد روزانه بین 1.5 تا 3 میلیون دلار از سرورها و سرویس‌های ابری در برنامه Deep Cuts خود کم کند، مردم نگران شدند.

آنها با دلیل خوبی نگران هستند. همانطور که کوری کویین، اقتصاددان ارشد ابر در Duckbill Group، توضیح داد، “پیگیری [کاهش 50 درصدی] به عنوان هدف تعریف شده، نزدیک شدن به فاجعه است.” دلیلش این است که “یک سوم صورت حساب شما پیکربندی نادرست است” مقیاس نمی شود، زیرا کسی متوجه می شود! این شامل انواع خدمات به هم پیوسته، همراه با افزونگی برای سیستم‌ها، پشتیبان‌گیری و غیره است.

به عنوان مثال، اگر انبار داده را حذف کنید، احتمالا توییتر را خراب نکرده اید، اما دیگر گزارش قابل اعتمادی ندارید. کوین خاطرنشان کرد: یکی دیگر از “منبع هزینه های قابل توجه” مشاهده پذیری است. خاموش کردن همه این موارد بخش بزرگی از صورت حساب شما را کاهش می دهد – اما دفعه بعد که توییتر از کار بیفتد، این احتمال وجود دارد که دیگر هرگز دوباره بالا نیاید. کاملاً نیازی به پشتیبان‌گیری ندارید، تا زمانی که ناگهان خیلی به آن نیاز پیدا کنید.”

مطمئناً، کوین ادامه داد، “تویتر نیز 15 سال است که وجود داشته است. [بنابراین] زیرساخت های زیادی ایجاد شده است. “آیا این مهم است یا می توان آن را خاموش کرد” بهترین پاسخی است که می توان دریافت کرد. از طریق پرسیدن از مردم. 50 درصد از توییتر امروز رها شد و سنت شفاهی شما نیز از در خارج شد.”

کوین خاطرنشان کرد، علاوه بر جنبه‌های فنی، از نقطه نظر تجاری، توییتر با «Google Cloud، AWS و مراکز داده داخلی قراردادهایی دارد. در این سطح از هزینه‌های عمومی، قراردادهای چند ساله وجود دارد که سطوح مخارج مشخصی را تضمین می‌کند. ؛ مقدار زیادی از این در طی چندین سال مستهلک شده است.»

همه اینها را کنار هم بگذارید، و اینطور نیست که توییتر به زودی از کار بیفتد. آن “وقتی” دارد. اگر روز انتخابات آن را پایین بیاورد، تعجب نخواهم کرد.

و کی برمیگرده؟ این یک سوال لعنتی خوب است. اگر روزها یا حتی هفته ها طول بکشد، تعجب نمی کنم.

جایگزین کردن توییتر، و اجازه دهید با آن روبرو شویم، این همان چیزی است که من پیش‌بینی می‌کنم اکثر ما در نهایت انجامش می‌دهیم، آسان نخواهد بود. اد بات اخیراً اشاره کرد که هنوز هیچ جایگزین خوبی برای توییتر وجود ندارد. او انتظار دارد که تا زمانی که ماسک “در واقع مرکز داده ای را که دارایی های اصلی توییتر است را نسوزد، توییتر از بین نخواهد رفت.” من می ترسم در حالی که ماسک بنزین و کبریت روشن روی سرورها پرتاب نمی کند، او در حال حاضر مردم و نرم افزارهایی را که توییتر برای اجرا نیاز دارد، از بین می برد.