تعمیر و عیب یابی تابلو روان یک دغدغه بزرگ برای دارندگان تابلوهای تبلیغاتی می باشد. با ما همراه باشید تا تمام دلایل خرابی و خاموشی تابلو روان را بررسی نماییم.

تبلیغات از نوع تابلو روان در گوشه و کنار هر خیابانی به چشم می خورد. اما تبلیغات از جنس تابلو روان یا تبلیغات دیداری چه مقدار بر کسب و کار ما تاثیرگذار خواهد بود؟ یا به طور کلی هزینه های نگهداری یا همان تعمیرات تابلو روان یا مثلا تعمیر تلویزیون شهری چقدر است؟ ایرادات اصلی یک تابلو روان چیست؟ چرا قسمتی از تابلو روان خاموش است؟ امروز می خواهیم درباره ایرادات اصلی تابلو روان صحبت کنیم.

تعمیر تخصصی تابلو روان

تبلیغات از جنس تابلو روان

اگر به گوشه و کنار شهر های بزرگ قدمی بزنیم تبلیغات فراوانی به چشم می خورند که از این نوع می توان به تبلیغات تابلو روان یا همان تابلوهای ال ای دی در سطح شهر نام برد. این گونه از تبلیغات بسیار مرسوم بوده و خواهد بود چرا که علاوه بر جلب توجه بیننده با افکت های سه بعدی می تواند تاثیر بسیاری بر فروش محصول داشته باشد. این گونه از تابلو ها به علت برنامه پذیر بودن آنها دست را برای مدیر کسب و کار باز میگذارد و مدیر می تواند در هر لحظه که بخواهد متن یا متونی را برای تابلو روان خود تنظیم نماید.

نقش تابلو روان در دنیای تبلیغ

دنیای امروزی تبلیغات بسیار داغ است. به گونه ای که حتی با باز کردن یک نرم افزار در گوشی موبایل ما شاهد تبلیغات در ابتدا یا انتهای نرم افزار هستیم. اما تابلو روان یا تابلوهای ال ای دی متحرک یک نوع از تبلیغات بدون هزینه برای هر کسب کاری خواهد بود. تصور کنید یک مکان با بازدید زیادی دارید مثلا یک خدمات کامپیوتری در کنار یک خیابان اصلی می تواند توسط یک تابلو روان تمام محصولات یا خدمات خود را در افکت های متفاوتی تبلیغ کند. حال با یکدیگر به ایرادات اصلی در یک تابلو روان می پردازیم.

ایرادات اصلی تابلو روان

مشکلاتی که یک تابلو روان می تواند داشته باشد را می توان به چند بخش اصلی تقسیم بندی کرد.

دلایل اصلی خاموش بودن تابلو روان و روش تعمیر تابلو

همانطور که میدانیم یک تابلو روان جهت کارکرد خود باید برق ورودی 220 ولت شهری را به برق مستقیم 5 ولت تبدیل نماید. پس اگر برق مورد نیاز تابلو چه در ورودی ترانس و چه در خروجی ترانس قطع باشد ، تابلو روان روشن نخواهد شد. پس طبق موارد زیر تابلو روان را تعمیر خواهیم کرد.

تعمیر تابلو روان

  1. برق ورودی 220 ولت تابلو روان را چک کنید.
  2. خروجی هر ترانس را چک نمایید. خروجی هر ترانس باید میزان 5 ولت مستقیم را داشته باشد.
  3. برق ورودی به مین برد را چک نمایید. مین بردها دارای یک باتری بک آپ بر روی برد می باشند. باتری را نیز چک نمایید.
  4. مین برد را ریست نمایید. بر روی مین بردها یک عدد شاستی کلید وجود دارد که با نگاه داشتن این شاستی ، مین برد ریست خواهد شد.

دلایل اصلی خاموش شدن قسمتی از تابلو روان و عیب یابی آن

در تعمیر تابلو روان باید بدانیم که هر قسمت از تابلو روان با یک ترانس تغذیه میگردد. پس اگر قسمتی از تابلو روان خاموش می باشد، باید در ابتدا برق خروجی ترانس را چک نماییم. بهتر است به ترتیب زیر عمل کنیم

  1. برق ورودی و خروجی ترانس مورد نظر را چک نمایید. هر تعداد از ماژول ها با یک ترانس تغذیه میگردند. سعی کنید ترانس مربوطه را پیدا و ولتاژ مورد نیاز ماژول ها را چک نمایید. این ولتاژ باید 5 یا در برخی از تابلوها 12 ولت باشد.
  2. ممکن است برق ماژول سالم بوده اما قسمتی از تابلو روان خاموش باشد. در این موارد می تواند خاموشی به دلیل خرابی در یک ماژول باشد. پس سعی کنید ماژول های خاموش را با ماژولهای معیوب جایگزین کنید تا ایراد تابلو روان بهتر مشخص گردد.
  3. خرابی ممکن است از خروجی ماژول باشد. ماژول ها یک ورودی و یک خروجی دارند که ماژول های دیگر را تغذیه میکند. جهت چک کردن خروجی بهترین روش انتقال این ماژول ها به انتهای تابلو روان است.

 

دلایل پرش تصویر و عیب یابی آن در تابلو روان

پرش تصویر در تبلو روان می تواند به دلیل خرابی در ولتاژ و یا مین برد و حتی سوکت ها باشد. به ترتیب زیر تمام موارد را چک میکنیم.

  1. برق ماژول ها باید یک مقدار ثابت 5 ولت یا 12 ولت مستقیم باشد. در صورتی که ولتاژ متغیر باشد می تواند سبب ایجاد پرش در تصویر تابلو روان شود.
  2. قسمتی از تابلو که در حال پرش تصویر است را با ماژول های نو جایگزین کنید. خرابی در سوکت انتقال دیتا نیز می تواند سبب پرش قسمتی از تصویر تابلو روان گردد.
  3. کم شدن آمپراژ ترانس ها نیز سبب کم نور و پرنور شدن تابلو روان میگردد. پس حدالامکان ولتاژ ترانس ها را چک نمایید. چراکه زمانی که آمپراژ زیاد توسط ماژول کشیده شود می تواند سبب کم شدن ولتاژ و در نتیجه نوسانات ولتاژی شود.

تعمیر و عیب یابی تابلو روان

دلایل چشمک زدن تابلو روان و تعمیر

چشمک زدن تابلو روان بیشتر به دلیل نوسانات ولتاژی در ترانس اتفاق می افتد. بهترین روش جایگزینی ترانس نو و یا تعمیر ترانس تابلو روان است. در چشمک زدن قسمتی از تابلو روان کار بسیار راحت تر خواهد بود چراکه بخشی از تابلو روان که با ترانس مجزا ساپورت می شود را توسط یک مولتی متر اندازه گیری کرده و اگر مقدار ولتاژی دارای نوسان باشد آن ترانس باید تعویض گردد.

 

 

برچسب ها : تعمیرات تابلو روان,تعمیر,تابلو روان