در این مقاله سعی شد 8 تصور اشتباهی که در مورد کسب و کارهای اینترنتی وجود دارد، بررسی شود. باورهای غلطی که خیلی‌ها را از این می‌ترساند که شاید هیچ‌وقت در این حوزه به موفقیت نرسند و به همین دلیل، هیچ‌زمان وارد این حوزه نمی‌شوند. شاید تصور زود پولدار شدن نیز، خیلی‌ها را اغوا کند و این افراد، بدون تحقیقات خاصی کسب و کارشان را راه اندازی کنند و در پایان با شکست مواجه می‌شوند. پس با توجه به مواردی که در این مطلب به آنها اشاره شده کسب و کار خود را آغاز کنید

 

رسیدن به پول زیاد در زمان کوتاه

قطعا یکی از تصورات اشتباه شما یا اطرافیانتان در مورد کسب و کار اینترنتی، رسیدن به پول زیاد در زمان کم است. با این فرضیه احتمالا فراموش کرده اید که هر کسب و کاری در اینترنت بنا به حوزه کاری خود، کمی طول می‌کشد تا به درآمدزایی برسد. وب‌سایت‌های زیادی هستند که متأسفانه با تبلیغات غلط، می‌خواهند این باور اشتباه را به کاربر بقبولانند که خیلی زود به درآمد می‌رسند و این افراد هم با ورود به دنیای کسب و کار اینترنتی و این که می‌بینند زود به درآمد نمی‌رسند، خیلی زود دست از کار می‌کشند.

اما اولین‌قدم‌ برای اینکه بتوانید بر باورهای اشتباه خود غلبه کنید، دوری کردن از این تبلیغات فریبنده است.

شاید وب‌سایتی دو ماه طول بکشد تا به درآمد زایی برسد و این زمان برای سایتی دیگر به شش ماه برسد. اما اینکه انتظار این را داشته باشید که خیلی زود به درآمد زایی برسید و متعاقباً پولدار شوید، تصور اشتباهی است. چون اگر قرار باشد خیلی راحت و سریع به درآمد برسید قطعا همه افراد به این کار روی می‌آوردند.

پس درآمدزایی از این حوزه قطعا ممکن، اما بسیار سریع نیست.

پس رسیدن به درآمد بسیار بالا در این حوزه، در مدت زمانی کوتاه را فراموش کنید.

طراحی سایت بدون استراتژی هدفمند

افرادی که آشنایی کمی با دنیای اینترنت دارند، فکر می‌کنند که فقط با ساختن یک سایت، می‌توان درآمد زیادی کسب کرد. ساخت سایت تنها آغاز راه است. چون شما برای داشتن یک سایت حرفه‌ای و درآمدزا باید ایده‌های نو داشته داشته باشید و خلاقانه عمل کنید.

یکی از اصول اولیه ورود به دنیای کسب و کار اینترنتی، مشخص‌کردن هدف است که در مقاله تکنیک‌های هدف گذاری در کسب و کار به طور مفصل به آن پرداخته شد. پس به یاد داشته باشید که صرفا داشتن یک وبسایتی که هیچ هدف و استراتژی خاصی را دنبال نمیکند، شما را به پول و درآمد نمیرساند.

 

پر کردن سایت با محصولات مختلف

یک تصور دیگر اشتباه در مورد کسب و کار اینترنتی این است که سایتی بسازیم و تا می‌توانیم محصولات مختلفی را در سایت خود بگذاریم. امروزه با توجه به تعداد فروشگاه‌های اینترنتی بزرگ، هر چقدر برای شروع، کسب و کار خود را تخصصی‌تر شروع کنید احتمال موفقیت‌تان بیشتر است. یعنی حتی اگر هدف بزرگی برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی بزرگ دارید، بهتر است از محصولات تخصصی شروع کنید و بعد دامنه کسب و کار خود را گسترش دهید.

فروش محصولات مختلف یکی از تصور اشتباهی است که در آغاز راه میتوانید به آن دچار شوید.

مثلاً راه‌اندازی وب‌سایتی در زمینه آموزش تخصصی طراحی سایت خیلی زودتر می‌تواند به بازدهی برسد تا فردی که تعداد زیادی از محصولات را برای فروش در وبسایتش قرار داده. بحث دیگر این است که صرفاً قرار دادن محصول نمی‌تواند ضامن موفقیت یا به اصطلاح پولدار شدن شما شود! اگر برای محصولات خود تولید محتوا و بازاریابی نکنید، به احتمال خیلی زیاد کسب و کار شما با شکست مواجه خواهد شد

 

 شما قادر به کسب درآمد از اینترنت نیستید!

رایج ترین تصور اشتباهی که درباره کسب و کار و‌ راه اندازی فروشگاه های اینترنتی وجود دارد، این است که میگویند شما هرگز نمیتوانید از این راه درآمد داشته باشید. سایت‌های دیگری هم که درآمد دارند سابقه خوبی دارند و وب‌سایت‌های جدید قادر نیستند از اینترنت درآمد داشته باشند.

هیچ‌وقت برای شروع دیر نیست و در این روزها که کسب و کار اینترنتی در ایران رونق خوبی پیدا کرده، هر چه زودتر دست به کار شوید و‌ شروع به کار کنید. زیرا من این قول را به شما خواهم داد که نتیجه بسیار خوب و عالی در انتظار شماست.

همچنین پیشنهاد میشود مقاله مربوط به بازار کار  و درآمد طراحی سایت رااز طریق لینک زیر مطالعه فرمایید:

https://sz2.short.gy/dRP3zk

 

رسیدن به درآمد مطلوب و عدم گسترش کسب و کار

دنیای کسب و کار اینترتی نیازمند صبر، پشتکار و تلاش فراوان است. این طور نیست که سایت بسازید، محصول تولید کنید و جذب ترافیک سایت را هم انجام دهید و بعد تصور کنید که کار شما به سرانجام رسیده و دیگر نیازی به گسترش و بازاریابی برای فروش و جذب مخاطب ندارید. شما باید همیشه برای بهتر شدن تلاش کنید، به کم قانع شدن باعث نابودی کسب و کارها خواهد شد.

 

 کسب و کارهای اینترنتی هزینه چندانی ندارند

نمی‌توان با قاطعیت گفت که کسب و کار اینترنتی بدون هزینه است زیرا برخی از کسب و کارها متناسب با حوزه کاری خود، هزینه‌های بسیار زیادی را متحول میشوند و برخی دیگر نیز به هزینه کمی نیاز دارند.

هزینه نداشتن کسب و کار اینترنتی یکی از 9 تصور اشتباه در مورد کسب و کار اینترنتی

شاید برخی وب‌سایت‌ها برای شروع کار خود به هزینه ناچیزی (مانند خرید هاست و دامنه) نیاز داشته باشند، اما برای ادامه کار و توسعه کسب و کار خود به هزینه نیاز دارند. بنابراین، این تصور که راه اندازی یک‌وبسایت فروشگاهی هیچ‌گونه هزینه‌ای را برای صاحب سایت نخواهد داشت، باور اشتباهی است‌.

 

 کپی کردن از ایده کسب و کارهای موفق

این جمله که اگر از محتوا و ایده‌های دیگران کپی کنید، قطعا به نتیجه نمیرسید جمله غلطی است. زیرا کسب و کارهای زیادی در ایران هستند که از نمونه‌های قبلی خود کپی‌برداری کردند و بعضاً هم موفق شدند.

مثلاً اپلیکیشن‌های دیوار، ایسام و شیپور خدمات تقریباً یکسانی را به مخاطبان خود عرضه میکنند‌. اما سیاست درآمدزایی هر کدام متفاوت است و هر کدام کاربران خاص خود را دارند. پس حتی اگر قرار باشد از ایده‌های دیگران کپی برداری کنید، باید بگویم که بخش زیادی از این کار، به خلاقیت و نبوغ شما بستگی دارد.

 

وققتان بیشتر از قبل آزاد است

یک تصور اشتباه دیگر در مورد کسب و کار اینترنتی این است که خیلی‌ها فکر می‌کنند ساعت کاری افراد خیلی کم است. در صورتی که اینگونه نیست. کسب و کارهای اینترنتی متناسب با فعالیتی که انجام می‌دهند، به ساعات کاری متفاوت نیاز دارند. اما هر چقدر هم که کسب و کار شما کوچک باشد باز هم نیاز است که روزانه مثلاً ۴-۵ ساعت روی کسب و کار خود کار کنید.

مورد دیگر اینکه باید در مواقعی هم که فعالیتی بر روی وب‌سایت خود انجام نمی‌دهید، باز هم در دسترس باشید. مثلاً روزهای کاری می‌توانید از ساعت ۸ تا ۱۵ برای تماس کاربران سایت، در دسترس باشید.

کسب و کارهای اینترنتی همگی کلاه بردارند

از دیگر تصورات اشتباه، در مورد کسب و کار اینترنتی این است که برخی تصور می‌کنند که همه افرادی که در این حوزه مشغول به کارند فریبکار و دروغگو هستند. در دنیای اینترنت هم مانند دنیای واقعی، کلاهبرداری‌های زیادی می‌شود و شاید همین باعث شده که دید خیلی از مردم نسبت به کسب و کار اینترنتی کاملاً عوض شود.

فریبکار بودن صاحبان کسب و کارهای اینترنتی یکی از 9 تصور اشتباه در مورد کسب و کار اینترنتی است

سایت‌های کمی هستند که از افراد کلاهبرداری می‌کنند و متأسفانه خیلی راحت اعتماد مردم را نسبت به کسب و کار اینترنتی از بین می‌برند. اعتمادی که برای اثبات آن به افراد، زمان زیادی صرف شده است. هنوز هم هستند کسانی که خرید اینترنتی را کلاهبرداری می‌دانند و همین دیدگاه، باعث می‌شود که کلاً کسب و کار اینترنتی را فریبکاری بدانند.

 

سخن پایانی

آشنایی با نکات بالا یکی از پیش نیازهایی است که در فرایند طراحی سایت باید به آن توجه داشت.

اما رسیدن به تمامی این نتایج نیازمند مهارتی دقیق و حرفه ای در حوزه طراحی سایت و بازاریابی اینترنتی میباشد.

ما به شما برای حرفه ای تر شدن در این زمینه و جلوگیری از بروز اشتباهات احتمالی شرکت طراحی سایت همیار توسعه را معرفی میکنیم. این شرکت با در اختیار داشتن تیمی با تجربه در زمینه طراحی انواع سایت و خدمات دیجیتال مارکتینگ جهت ورد هر چه موفق تر شما به بازار کسب و کارهای اینترنتی کمک خواهند کرد.