اینستاگرام یکی از بزرگترین رسانه های اجتماعی است. طبق آمار Statista، از ژوئن 2018، حدود 1 میلیارد کاربر فعال ماهانه در این شبکه اجتماعی وجود دارد. برای به دست آوردن چشم انداز و مشتری بیشتر برای تجارت خود، باید حضوری پررنگ در اینستاگرام داشته باشید.

در نتیجه، مشاغل بیشتری از این برنامه استفاده می کنند. یک نظرسنجی اخیر توسط eMarketer نشان داده است که انتظار می رود حدود 75.3٪ از مشاغل ایالات متحده تا سال 2020 از اینستاگرام استفاده کنند. این بدان معناست که اگر هنوز شروع به استفاده از اینستاگرام نمی کنید، عقب هستید.

مطالعه بیشتر: چگونه حساب اینستاگرام خود را رشد دهیم

برای کمک به شما در شروع کار و جذب سریع فالوور در اینستاگرام، این پست را برای شما جمع آوری کرده ام.

استراتژی هایی که می توانند به شما کمک کنند دنبال کنندگان بیشتری را در اینستاگرام دریافت کنید

من به شما 8 استراتژی شگفت انگیز نشان می دهم که می توانید با استفاده از آنها فالوورهای بیشتری در اینستاگرام برای کسب و کار خود به دست آورید.

1. از هشتگ ها به طور استراتژیک استفاده کنید

یکی از بهترین راه ها برای جذب بیشتر فالوور اینستاگرام استفاده از هشتگ است. با استفاده از هشتگ های مناسب در پست ها و استوری های اینستاگرام خود، می توانید به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید. و مهمتر از همه ، افرادی که به محتوای ارسال شده شما علاقه مند هستند.

برای شروع با این کار، از هشتگ مربوط به آنچه برند شما در بیوگرافی اینستاگرام خود انجام می دهد، استفاده کنید. برای دستیابی به نتایج بهتر و به دست آوردن فالورهای بیشتر اینستاگرام ، می توانید هشتگ تحقیق کنید تا بهترین هشتگ ها را در صنعت خود پیدا کنید. این کار را می توان با استفاده از ابزارهای تولید هشتگ انجام داد.

با این حال ، برای به دست آوردن بیشتر فالوورهای اینستاگرام، نباید از هشتگ های بیهوده مانند #followforfollow #likeforfollow یا #likeforlike استفاده کنید. استفاده از آنها باعث می شود نام تجاری شما هرزنامه و ناامید به نظر برسد.

همیشه مطمئن شوید که هشتگ را فقط در صورت منطقی بودن استفاده می کنید. به این ترتیب ، برند شما واقعی دیده خواهد شد و افراد بیشتری در طولانی مدت با آن درگیر می شوند.

2. یک بیوگرافی و پروفایل عالی اینستاگرام ایجاد کنید

اولین چیزی که مردم هنگام جستجوی مارک شما در اینستاگرام می بینند، بیوگرافی شما است. برای به دست آوردن فالوورهای بیشتر اینستاگرام، باید یک بیو جذاب ایجاد کنید.

هدف جلب توجه کاربران است. این کار باعث می شود که نمایه شما را بیشتر بررسی کنند و ممکن است بسیاری از آنها شما را دنبال کنند.

تحقیقات اخیر اینستاگرام نشان داد که بیش از 200 میلیون کاربر در اینستاگرام هر روز نگاهی به حساب های تجاری می اندازند. در واقع ، دو سوم این بازدید از پروفایل مربوط به افراد غیر پیرو است.

معنی این امر این است که داشتن یک پروفایل قانع کننده به شما کمک می کند تعداد بیشتری فالوور در اینستاگرام داشته باشید.

در اینجا چند مرحله برای ایجاد یک نمایه عالی اینستاگرام آورده شده است.

مرحله 1: نام کاربری ایجاد کنید که قابل به یاد ماندنی و قابل شناسایی باشد. اطمینان حاصل کنید که این نام کاربری آنچه برند شما انجام می دهد را نشان می دهد. نام کاربری شما همچنین می تواند نام تجاری شما باشد.
مرحله 2: نام تجاری خود را وارد کنید. این نامی است که هنگام جستجوی افراد در اینستاگرام، در زیر عکس پروفایل و نام کاربری شما ظاهر می شود
مرحله 3: وب سایت خود را به بیوگرافی اضافه کنید. این تنها مکانی است که در اینستاگرام به غیر از CTA در تبلیغات و Stories شما وجود دارد و می توانید یک لینک کلیک کنید.
مرحله 4: یک عکس نمایه را انتخاب کنید که نشان دهنده نام تجاری شما باشد. در حالت ایده آل، این باید آرم برند شما باشد. این می تواند در بهبود یادآوری نام تجاری نیز کمک کند.
مرحله 5: بیوگرافی خود را با اطلاعات مفید و ارزشمندی در مورد نام تجاری خود پر کنید. بیوگرافی باید به پیروان بالقوه شما بگوید شما کی هستید، چه کاری انجام می دهید و چرا آنها باید شما را دنبال کنند.

3. به گروه های اینستاگرام بپیوندید

این روزها گروه های اینستاگرام محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. اگرچه این ممکن است به نظر یک استراتژی کوتاه مدت باشد که بیشتر افراد تازه کار از آن استفاده می کنند، اما ارزش این را دارد که تعداد بیشتری فالوور اینستاگرام را بدست آورید.

با پیوستن به این گروه های نامزدی ، می توانید میزان دسترسی خود را افزایش دهید ، تعامل خود را تقویت کنید و همچنین تعداد بیشتری فالوور اینستاگرام را در این روند پیدا کنید. برای شروع، تنها کاری که باید انجام دهید یافتن این گروه های نامزدی در فیس بوک ، تلگرام و واتس اپ است.

پس از پیوستن به این گروه ها، اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل های این گروه را مطالعه کرده و بر اساس آنها پیروی می کنید. در گروه هایی از این قبیل، شما می توانید پسندیدن ها را بدست آورید و از اعضای دیگر علاقه مند به کاری که انجام می دهید پیروان بیشتری کسب کنید.

برای به دست آوردن نتایج بهتر، باید با لایک، درگیر شدن و اظهارنظر درباره پست های دیگر اعضا، پاسخ متقابل بدهید. همچنین ، تا آنجا که ممکن است سعی کنید به گروه های مربوط به نام تجاری خود بپیوندید. با این حال، غلاف ها ممکن است برای رشد طولانی مدت مفید نباشند ، بنابراین شما باید یک استراتژی مشخص تری برای رشد نام تجاری خود داشته باشید.

4. مطالب را به طور مداوم منتشر کنید

اگر می خواهید فالوورهای اینستاگرام بیشتری سریع دریافت کنید، پس باید ایجاد و ارسال منظم محتوای ارزشمند را در اولویت قرار دهید. دلیل آن ساده است. بسیاری از مشاغل خارج از کشور وجود دارند که به دنبال جلب توجه مخاطبان هدف شما در اینستاگرام هستند.

بنابراین ، اگر مطالب را به طور مداوم منتشر نکنید، به رقبای خود این فرصت را می دهید تا از شما سبقت بگیرند. آنها ممکن است در نهایت مورد توجه همه قرار بگیرند و در نهایت مورد توجه اکثر مخاطبان هدف شما قرار بگیرند.

با این حال ، وقتی مطالب را به طور مداوم منتشر می کنید، نه تنها تعداد بیشتری فالوور اینستاگرام خواهید داشت، بلکه مرتبط خواهید بود.

یکی از استراتژی هایی که می توانید برای رسیدن به این هدف استفاده کنید داشتن تقویم محتوای اینستاگرام است. به این ترتیب ، شما یک برنامه ارسال خواهید داشت که از نظر شرعی دنبال می کنید.

هنگامی که به یک برنامه ثابت انتشار ادامه می دهید، با مخاطبان خود روابط پایدار برقرار خواهید کرد. نه تنها این ، آنها خوشحال خواهند شد که در مورد مارک شما به دیگران بگویند، از این رو به شما کمک می کند تا دنبال کنندگان Instagram بیشتری کسب کنید. برای ساده تر کردن این روند ، می توانید از ابزارهای برنامه ریزی شبکه های اجتماعی مانند Buffer و Hootsuite استفاده کنید. این امکان را برای شما فراهم می کند تا بدون نیاز به نظارت مستمر بر روی آن ، محتوای خود را بصورت شبانه روزی ارسال کنید.

5. ارسالهای خود را در سایر سیستم عاملها متقابل تبلیغ کنید

به عنوان یک مالک مشاغل، این احتمال وجود دارد که شما به غیر از اینستاگرام در سیستم عامل های دیگر نیز فعال باشید. در این صورت ، می توانید از این سیستم عامل ها استفاده کنید تا دنبال کنندگان بیشتری در اینستاگرام بدست آورید. بسیاری از دنبال کنندگان شما در سایر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی ممکن است ندانند که شما نیز در اینستاگرام حساب کاربری دارید.

برای به دست آوردن فالوورهای بیشتر اینستاگرام ، باید تلاش های تبلیغاتی خود را به خارج از اینستاگرام نیز انجام دهید. یک روش عالی برای انجام این کار تبلیغ متقابل محتوای اینستاگرام خود در سایر کانال های بازاریابی ، مانند وب سایت ، لیست ایمیل ، فیس بوک ، یوتیوب ، LinkedIn و Twitter است.

وقتی این کار را انجام می دهید ، می توانید مخاطبان خود را از این سیستم عامل ها سوق دهید تا پیروان شما در اینستاگرام شوند. دستیابی به این امر آسان تر است زیرا آنها از قبل به نام تجاری شما اعتماد دارند و با خوشحالی شما را در کانال دیگری دنبال می کنند.

برخی از راه هایی که از طریق آنها می توانید پست های اینستاگرام خود را در کانال های دیگر تبلیغ کنید:

خوراک اینستاگرام خود را با استفاده از یک افزونه در وب سایت خود ادغام کنید
در انتهای ایمیل های خود پیوندی به نمایه اینستاگرام خود اضافه کنید
نگاهی اجمالی به پست های اینستاگرام خود در فیلم های YouTube خود نشان دهید
محتوای اینستاگرام خود را روی سایر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی ارسال کنید و CTA نیز برای دنبال کردن حساب اینستاگرام خود در انتهای آن در نظر بگیرید.
من شیوه استفاده گروه استیفلر از این استراتژی را دوست دارم. هنگامی که آنها حساب اینستاگرام خود را راه اندازی کردند ، از دنبال کنندگان بزرگ خود با بیش از 100000 نفر در LinkedIn استفاده کردند. آنها از همان استراتژی در حساب فیس بوک خود نیز استفاده کردند.

6. با مارک های دیگر در اینستاگرام همکاری کنید

مارک های بی شماری در اینستاگرام وجود خواهند داشت که اهداف مشابه شما را دارند. با همکاری با این مارک ها ، می توانید به مخاطبان آنها دسترسی پیدا کنید و این به نوبه خود می تواند به شما کمک کند تا تعامل و پیروی بیشتری داشته باشید.

این استراتژی م effectiveثر است زیرا بلافاصله باعث ایجاد اعتماد به برند می شود. وقتی مردم ببینند مارک معتبری مارک دیگری را توصیه می کند ، آنها به مارک دیگر نیز اعتماد خواهند کرد.

نه تنها این ، برای شروع کار با این استراتژی نیازی به صرف هزینه یا منابع زیادی نیست. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که به دنبال یک مارک تجاری باشید که دیدگاهی مشابه شما داشته باشد و برای مخاطبان شما نیز مفید باشد.

به عنوان مثال ، فروشگاه محبوب تجارت الکترونیکی ، Bando ، اخیراً با استارباکس همکاری کرده است تا فنجان های عالی برای این فصل ایجاد کند. این همکاری منجر به ایجاد هشتگ “#bandoxstarbucks” شد که در حال حاضر بیش از 1500 پست دارد. این به هر دو مارک کمک کرد تا در Instagram باعث ایجاد هیاهو شوند.

7. به طور منظم با سایر کاربران تعامل داشته باشید

یکی از بهترین روش هایی که می توانید برای جذب بیشتر فالوورهای اینستاگرام استفاده کنید این است که مانند یک جامعه با آن رفتار کنید. شما باید شروع به جستجوی کاربران و مارک هایی کنید که محتوای با کیفیت را در مکان شما به اشتراک می گذارند.

سپس باید تصاویر آنها را پسندیده ، حساب های آنها را دنبال کنید و همچنین با اظهار نظر در مورد محتوای آنها با آنها تعامل کنید. هرچه بیشتر این کار را انجام دهید ، توجه شما را به سمت کسب و کارتان جلب می کند و همچنین تعداد دنبال کنندگان خود را در این روند افزایش می دهید.

احتمال زیادی وجود دارد که آن کاربران یا مارک ها در نهایت شما را دنبال کنند. و حتی اگر این کار را نکنند ، دیگران که متوجه برند شما می شوند ممکن است شروع به دنبال کردن شما کنند.

همچنین ، وقتی هرکسی را دنبال می کنید ، پست های اخیر او همیشه در خبرمایه شما نشان داده می شود. به این ترتیب فرصت بیشتری برای تعامل با محتوای آنها خواهید داشت.

با این وجود ، نکته مهم دیگری که باید به خاطر بسپارید ، تعامل با پیروان خود است. شما باید به نظرات آنها پاسخ دهید و حتی به پیام های آنها پاسخ دهید. این به شما کمک می کند با آنها رابطه خوبی برقرار کنید و حتی ممکن است مارک شما را در محافل خود توصیه کنند.

8. مسابقات و هدایا

یکی از م effectiveثرترین روش ها برای جذب بیشتر فالوورهای اینستاگرام ، میزبانی مسابقات و مسابقات است. همه افراد برنده شدن جوایز را دوست دارند ، به خصوص اگر جایزه ارزشمندی باشد.

برای شروع با این کار ، می توانید برای اعلام مسابقه ، پستی در حساب اینستاگرام خود منتشر کنید. می توانید از کاربران اینستاگرام بخواهید که حساب شما را مانند پست خود دنبال کنند و درباره آن نظر دهند تا واجد شرایط برنده شدن در مسابقه باشند.

متناوباً ، می توانید از آنها بخواهید که از وب سایت شما بازدید کنند و فرم را در آنجا پر کنند یا از آنها بخواهید که دوستانشان را نشان کنند

همچنین می توانید هشتگی با مارک تجاری ارائه دهید که آنها می توانند با محتوای خود استفاده کنند. وقتی این کار را انجام دهند ، به تعداد زیادی پست معتبر که می توانید در حساب اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید ، دسترسی پیدا خواهید کرد. این به نوبه خود می تواند میزان دسترسی شما را بیش از پیش افزایش دهد و به شما کمک کند فالوورهای بیشتری در اینستاگرام بدست آورید.

همچنین ، می توانید با یک مارک تجاری یا تأثیرگذار دیگر برای مسابقه شریک شوید و از کسانی که شرکت می کنند بخواهید هر دو حساب را دنبال کنند.

اکنون نوبت شماست که فالوئرهای بیشتری در اینستاگرام دریافت کنید

همانطور که اینستاگرام شلوغتر می شود ، جذب دنبال کنندگان بیشتر در این سیستم عامل دشوارتر می شود. این به این دلیل است که کاربران اینستاگرام اکنون گزینه های زیادی دارند و بسیاری از مارک ها برای مخاطبان یکسان رقابت می کنند.

شما باید هشتگ ها را به کار بگیرید ، محتوای با کیفیت بالا ایجاد کنید ، به طور مداوم منتشر کنید و با مارک های دیگر همکاری کنید تا بتوانید دسترسی خود را افزایش دهید.

علاوه بر این، شما می توانید پست های خود را در کانال های بازاریابی دیگر تبلیغ کنید ، مسابقات میزبان داشته باشید و با دنبال کنندگان خود تعامل داشته باشید تا دنبال کنندگان بیشتری در Instagram داشته باشید.

آیا استراتژی های دیگری وجود دارد که شما برای به دست آوردن فالوورهای بیشتر اینستاگرام استفاده کنید؟ با گذاشتن کامنت در ادامه به من اطلاع دهید.