اینستاگرام یا یوتیوب: کدام برای کمپین بازاریابی بهترین است؟ سوالی که بسیار زیاد از ما پرسیده می شود و ما تصمیم گرفتیم آن را در این مقاله به طور کامل توضیح دهیم.

آیا می توانید حدس بزنید که امروز صنعت بازاریابی تأثیرگذار در اینستاگرام چقدر ارزش دارد؟ بیش از 1 میلیارد دلار با بیش از 800 میلیون کاربر فعال ماهانه ، این تعجب آور نیست.

با این حال، آیا تعداد بازدیدکنندگان YouTube امروز را نیز می دانید؟ در سال 2017 ، این تعداد از 1.47 میلیارد عبور کرد و تخمین زده می شود که تا سال 2021 به 1.86 میلیارد برسد.

بنابراین ، وقتی نوبت به انتخاب بستری برای بازاریابی تأثیرگذار می رسد، باید با کدام یک همراه شوید؟ اینستاگرام یا یوتیوب – تصمیم سختی می باشد، درست است؟

در این پست ، ما به بررسی عمیق هر دو سیستم عامل و مقایسه اینستاگرام و یوتیوب خواهیم پرداخت. تا وقتی که خواندن این مقاله به پایان رسید ، من اطمینان دارم که شما در موقعیتی خواهید بود که بستر مناسب را برای کمپین بازاریابی تأثیرگذار خود انتخاب کنید. خوب ، بیایید شروع کنیم.

مطالعه بیشتر: سئو یوتیوب

اینستاگرام یا یوتیوب: برخی از آمار اصلی

اینستاگرام

 • 50 کاربر اینستاگرام که بیشترین دنبال کننده را دارند ، تعداد دنبال کنندگان آنها 2.5 میلیارد نفر است.
 • با برآورد 14.5 میلیون پست حمایت مالی ، اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام یک صنعت 1 میلیارد دلاری است.
 • تخمین زده شده است که ده ها میلیون نفر از طریق اینستاگرام درآمد کسب می کنند. اینفلوئنسرهای برتر اینستاگرام برای هر پست 3000 دلار دریافت می کنند.
 • طبق نظرسنجی از 20،000+ زن باهوش دیجیتال ، 48.4٪ از اینستاگرام برای ارتباط با محتوای تأثیرگذار استفاده می کنند.

یوتیوب

 • از هر 10 مشترک 7 نفر از سازندگان محتوای YouTube مورد علاقه خود بهتر از ستاره های تلویزیونی یا سینمایی سنتی ارتباط دارند و 40٪ از هزاره ها معتقدند که YouTube مورد علاقه آنها بهتر از دوستانشان درک می کند.
 • فیلم های ایجاد شده توسط 25 ستاره برتر یوتیوب 3 برابر بیشتر دیده شده ، در مورد 12 برابر بیشتر نظر داده شده و 2 برابر بیشتر از فیلم های مشاهیر سنتی عمل کرده است.
 • یوتیوب با یک تا سه میلیون مشترک به طور متوسط ​​125000 دلار برای هر پست.
 • 24.6٪ از پاسخ دهندگان در یک نظرسنجی اظهار داشتند که استفاده از YouTube را برای ارتباط با محتوای حمایت شده ترجیح می دهند.

اینستاگرام یا یوتیوب – نحوه انتخاب بستر مناسب برای کمپین خود

هنگامی که شما یک پلت فرم برای تبلیغات انتخاب می کنید ، باید “Rs” نفوذ را در نظر بگیرید. اینها هستند:

طنین انداز – مشارکت بالقوه ای که اینفلوئنسر می تواند از بین مخاطبان مرتبط و ارزشمند برای برند شما ایجاد کند. این از لایک ها و نظرات روی پست تأثیرگذار اندازه گیری می شود.
مرتبط بودن – چه تعداد از مشتریان هدف شما را می توان در این سیستم عامل یافت. می توانید این مورد را با تجزیه و تحلیل اینکه از کدام سیستم عامل ها بیشتر استفاده می کنند ، بررسی کنید.
دسترسی – تعداد افرادی که به طور بالقوه می توانید با استفاده از محتوای تأثیرگذار در سیستم عامل به آنها دسترسی پیدا کنید. این را می توان با تعداد پیروان تأثیرگذار اندازه گیری کرد که قصد دارید با آنها کار کنید.

چه چیزی YouTube را برای بازاریابی تأثیرگذار مناسب می کند؟

YouTube دومین صفحه وب پربازدید در جهان است و ماهانه بیش از 1.9 میلیارد کاربر فعال دارد. فیلم های YouTube منابع بسیار خوبی برای علاقه مندان به زیبایی ، تناسب اندام ، غذا ، مسافرت و مناطق مختلف است. این طاقچه ها همچنان هر روز محبوبیت بیشتری پیدا می کنند.

بازاریابی ویدئویی تقریباً سه چهارم ترافیک اینترنت امروز را تشکیل می دهد. YouTube یک بستر شگفت انگیز برای محتوای با کیفیت بالا ، همیشه سبز ، مناسب جستجو و طول عمر بالا است. بنابراین ، یک ویدیوی YouTube با حمایت مالی می تواند شگفتی هایی برای نام تجاری شما ایجاد کند. هر روز ، بیش از 500 میلیون ساعت فیلم در YouTube مشاهده می شود.

مطمئناً این هزینه بیش از تولید محتوا برای رسانه هایی مانند استوری های Snapchat یا استوری های اینستاگرام برای شما خواهد بود. Snapchat و Instagram Stories زودگذر هستند حتی اگر ایجاد محتوا بسیار مقرون به صرفه تر از YouTube باشد.

چه چیزی اینستاگرام را برای بازاریابی تأثیرگذار مناسب می کند؟

ویدیوهای تبلیغاتی در YouTube عالی هستند، با این حال، در Instagram نیز بهتر هستند. نه تنها می تواند به سرعت مصرف شود بلکه نیاز به پول کمتری نیز برای تولید محتوا دارید. داستان های موجود در اینستاگرام و فیلم های زنده برای مشتریانی که وقت تماشای فیلم های طولانی را ندارند بسیار مناسب است.

در حال حاضر، اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام 1 میلیارد دلار ارزش دارد. تخمین زده می شود که تا سال 2019 ، این بازار از 2 میلیارد دلار عبور کند.

ماهانه بیش از 800 میلیون کاربر در اینستاگرام فعال هستند. بنابراین ، اینستاگرام به عنوان یک پلت فرم برای نفوذ و همچنین مارک های تجاری مفید است. اگر محتوا مرتبط و از نظر بصری جذاب باشد ، یک مارک تجاری می تواند منجر به سود و مشتری بیشتری شود. همچنین به افزایش تعداد فالوورها و تعامل با تأثیرگذار کمک می کند.

راه اندازی Instagram Highlights و IGTV جذابیت اینستاگرام را به عنوان یک سیستم بازاریابی تأثیرگذار بیشتر کرده است.

نکات برجسته به افراد تأثیرگذار و بازاریاب اجازه می دهد برخی از داستانهای برجسته خود را برای همیشه حفظ کنند. این امر باعث ماندگاری ارسال مطالب ویدئویی در اینستاگرام شده است. راه اندازی IGTV گزینه ایجاد محتوای ویدیویی با فرم طولانی را برای اینستاگرام فراهم کرده است که به آن امکان می دهد مستقیماً با YouTube رقابت کند.

اینستاگرام یک پلت فرم بازاریابی تأثیرگذار همه کاره است. اینفلوئنسرها به غیر از پست های معمولی ، سه روش مختلف برای ارسال محتوای ویدیویی در اینستاگرام دارند.

چگونه می توان تأثیرگذارها را در هر دو سیستم عامل پیدا کرد

آن روزها گذشته است که فیس بوک و توییتر محبوب ترین سیستم عامل های بازاریابی تأثیرگذار بودند. امروزه اینفلوئنسرها در YouTube و Instagram فعال ترند. محتوای بصری بسیار جذاب و بسیار موثرتر از سایر اشکال محتوا است. بنابراین ، برای بهترین نتیجه ، از نفوذ تأثیرگذار در YouTube و Instagram استفاده کنید.

مطالعه بیشتر: لزوم فعالیت در شبکه های اجتماعی برای دیجیتال مارکتر ها

هنگام یافتن تأثیرگذار به دنبال چه مواردی باشید

1. کیفیت بالا

هیچ کس دوست ندارد ویدیویی را با صدای آشفته ، ضبط ناپایدار یا نور ناکافی تماشا کند. در مورد عکسها نیز همین طور است. هیچ کس دوست ندارد تصاویر کم کیفیت ببیند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که تأثیرگذاران شما فقط تصاویر و فیلم های با کیفیت بالا ارسال می کنند.

اجباری نیست که تأثیرگذاران باید عکاسان حرفه ای یا فیلمبرداران باشند. با این حال ، آنها باید توانایی تولید محتوایی را داشته باشند که برای مخاطبان جذاب و با کیفیت باشد.

کانال Epic Rap Battle of History با نزدیک به 14 میلیون مشترک ، فیلم های نبردهای رپ را در بین افراد مشهور ارسال می کند. با هر قسمت ، آنها از کیفیت فیلم ها سازگار هستند.

برای کشف اینفلوئنسر و مدیریت کمپین در اینستاگرام ، می توانید از ابزارهایی مانند Combin استفاده کنید. با استفاده از این سیستم عامل می توانید تأثیرگذارهای مربوط به برند خود را پیدا کنید. علاوه بر این ، می توانید برنامه و محتوای برنامه خود را بررسی کنید. همچنین به شما امکان می دهد چندین حساب را همزمان مدیریت کنید.

برای YouTube ، می توانید vidIQ را بررسی کنید. این ویژگی های مختلفی برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی ، تحقیقات رقبا ، تولید تصاویر بند انگشتی و موارد دیگر دارد. این می تواند ابزاری مفید برای برنامه ریزی مبارزات شما و تقویت دسترسی شما باشد.

2. تعامل

هنگام شناسایی تأثیرگذارها ، میزان تعامل یکی از مهمترین معیارهایی است که باید در ذهن داشته باشید. میزان تعامل درصدی از تعداد دنبال کننده هایی است که از کل دنبال کنندگان با محتوای شما درگیر می شوند. به زبان ساده ، هرچه میزان تعامل بهتر باشد ، تأثیر بازاریابی تأثیرگذار در شما بیشتر خواهد بود.

به عنوان مثال ، کل پیروان شخصیت تلویزیونی کلی ریپا ، 60٪ بیشتر از گریس هلبیگ ، تأثیرگذار است. با این حال ، ممکن است تعجب کنید اگر بدانید که میزان نامزدی گریس 721٪ بیشتر از کلی است.

3. حس زیباشناختی قوی

از آنجا که اینستاگرام و یوتیوب بسترهای دیداری هستند ، اگر می خواهید کمپین شما موفقیت آمیز باشد ، محتوای شما جذاب است. به دنبال تأثیرگذارانی باشید که محتوای جذاب ایجاد می کنند که از نظر بصری جذاب و جلب توجه کند. برای ارزیابی کیفیت محتوای آنها ، از طریق ویدیوهای YouTube و فیدهای اینستاگرام آنها مرور کنید.

4. اصالت

نسبت به اینفلوئنسری که خوراک آن پر از تعداد زیادی محتوای حمایت شده از مارک های مختلف است احتیاط کنید. دلیل اینکه مردم به نظرات تأثیرگذار گوش می دهند معتبرتر بودن آنها است. اگر اینفلوئنسر با چندین مارک غیر مرتبط همکاری کند ، ممکن است صحت آنها زیر سوال رود.

5. مرتبط بودن

اطمینان حاصل کنید که اینفلوئنسرهایی که انتخاب می کنید ، به محصول یا صنعت شما تعلق دارند و به برند شما مربوط می شوند. به عنوان مثال ، اگر شما یک مارک تجاری هستید ، ممکن است با نمادهای مد مانند Bethany Noel Mota همکاری کنید. او یک متخصص سبک و یک وبلاگ نویس مد است.

6. اصالت

تکرار نشدن مطالب روش خوبی برای جذب مخاطبان است. اطمینان حاصل کنید که افراد تأثیرگذار شما قادر به جذب پیروان خود با شوخ طبعی یا سبک منحصر به فرد خود هستند.

YouTuber موفق Jenna Marbles یک نمونه کلاسیک از محبوبیت افراد با استفاده از شوخ طبعی است. ویدئوهای وی سرگرم کننده ، معتبر و به راحتی قابل بازپرداخت هستند. با ارسال چنین فیلم های جالب او بیش از 17 میلیون دنبال کننده در YouTube به دست آورد.

7. سازگاری

ارسال منظم محتوا برای افزایش جذابیت در محتوای شما و رشد پیروان شناخته شده است. برای اینستاگرام ، ارسال پست روزانه یک روش خوب است. در حالی که برای YouTube ، ارسال یک بار در هفته بسیار موثر است. بنابراین ، وقتی تأثیرگذارانی را که می خواهید با آنها کار کنید شناسایی می کنید ، فرکانس ارسال آنها را یادداشت کنید.

اینستاگرام یا یوتیوب – کدام یک را باید انتخاب کنید؟

جوانب مثبت YouTube

 • برای افزایش فروش مناسب است – به ویژه هنگامی که افراد تأثیرگذار نظرات محصولات را بهمراه پیوند برای خرید در توضیحات ویدئو به اشتراک بگذارند.
 • مخاطبان می توانند به طور موثر درگیر شوند و نتایج به راحتی اندازه گیری شوند.
 • طول عمر فیلم ها طولانی است و حتی پس از پایان کارزار تبلیغاتی خود می توانید از مزایای آن استفاده کنید.
 • رسانه عالی برای مد ، سرگرمی ، بازی ، زیبایی و تقریباً انواع مارک ها.

جوانب مثبت اینستاگرام

 • برای مارک تجاری و داشتن دید بیشتر در برابر مخاطبان مربوطه عالی است.
 • هزینه ایجاد محتوای تأثیرگذار کمتر از YouTube است.
 • با اجازه از تأثیرگذار خود ، می توانید پس از پایان کارزار خود از تصاویر مجدداً استفاده کنید.
 • یک انتخاب عالی برای سبک های تجاری ، تناسب اندام ، مد ، زیبایی ، غذا و مارک های مسافرتی.
 • انتخاب بیشتر از نظر قالب های محتوا – تصاویر ، پست ها ، فیلم بلند مدت و فیلم کوتاه.
 • ویژگی های بیشتر برای افزایش جذابیت بصری محتوای شما از طریق فیلترها ، برچسب ها ، هشتگ ها و غیره

سوالات متداول

Q1 آیا اینستاگرام از یوتیوب بهتر است؟

الف. اینستاگرام و یوتیوب هر دو سیستم عامل عالی در شبکه های اجتماعی هستند. اگر روی فیلم های طولانی مدت تمرکز دارید ، YouTube مکان مناسبی است اما اگر محتوای کوتاه مدت مخاطبان شما را به خود جلب کند ، Instagram بستر بهتری است.

Q2 چه چیزی اینستاگرام یا یوتیوب بیشتری را پرداخت می کند؟

الف. اینستاگرام به عنوان یک تأثیرگذار ، پلتفرم ابتدایی است. بازار اینفلوئنسرها در مقایسه با بقیه در سیستم عامل کاملاً توسعه یافته است و برای کسب لزوماً نیازی به ساخت فیلم ندارید. در عوض ، می توانید با ارسال عکس نیز درآمد کسب کنید.

Q3 آیا باید در یوتیوب یا اینستاگرام فیلم ارسال کنم؟

الف. یوتیوب و اینستاگرام هر دو مکان عالی برای بارگذاری فیلم های شما هستند. اگر ایجاد فیلم های کوتاه را ترجیح می دهید ، باید Instagram را انتخاب کنید ، اما برای ویدیوهای طولانی تر ، YouTube را انتخاب کنید.

Q4 آیا YouTube بهترین بستر رسانه های اجتماعی است؟

الف – پاسخ به این امر به نظر شما بستگی دارد. YouTube یک بستر عالی برای همه کسانی است که عاشق تماشای فیلم هستند زیرا یک بستر اختصاصی برای آن است. همچنین در صفحه های بزرگ در دسترس است بنابراین به آن نسبت به سایزهای دیگر برتری می بخشد.

Q5 چه کسانی به دنبال کنندگان اینستاگرام در مقابل دنبال کنندگان YouTube حقوق بیشتری می گیرند؟

پاسخ به این موضوع به عوامل زیادی مانند طاقچه شما ، تعداد دنبال کنندگان و شهرت شما بستگی دارد. اینستاگرام امتیاز بازاریابی تأثیرگذار را دارد.

Q6 آیا یوتیوب و اینستاگرام به هم متصل هستند؟

A. نه ، یوتیوب و اینستاگرام سیستم عامل های مختلف اجتماعی هستند و به هم متصل نیستند.

Q7 آیا باید یک Instagram جداگانه برای YouTube ایجاد کنم؟

A. نه ، نیازی به این کار نیست زیرا حساب های YouTube و Instagram به هیچ وجه پیوند داده نمی شوند. برای هر دو سیستم عامل باید حساب های جداگانه ایجاد کنید.

Q8 اینستاگرام در مقابل تأثیرگذاران YouTube – چه کسی را باید برای نام تجاری خود انتخاب کنید؟

الف – انتخاب تأثیرگذار شما باید به اهداف ، محصولات و مخاطبان شما بستگی داشته باشد. اگر مخاطبان شما احتمالاً در یک پلتفرم فعالیت بیشتری دارند ، باید به سراغ آن یکی بروید.

Q9 ثروتمندترین یوتیوبر در جهان کیست؟

A. رایان کاجی ، یک تأثیرگذار 9 ساله ، ثروتمندترین YouTuber در جهان است. گزارش شده است که وی در سال 2020 بیش از 29.5 میلیون دلار از طریق YouTube درآمد کسب کرده است.

Q10 اولین یوتیوبر کی بود؟

A. جاوید کریم اولین YouTuber بود و در 23 آوریل 2005 ویدئویی 18 ثانیه ای با عنوان “من در باغ وحش” را روی سیستم عامل بارگذاری کرد.

پایان بحث اینستاگرام و یوتیوب

به طور خلاصه ، می گویم یک استراتژی بین پلتفرمی برای بازاریابی تأثیرگذار بهترین است. و هر دو یوتیوب و اینستاگرام گزینه های بسیار خوبی هستند. فیلم های YouTube به شما امکان می دهد اطلاعات بیشتری را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید و طول عمر بیشتری داشته باشید. از محتوای اینستاگرام گرچه ارزان تر است اما می توان فقط برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات محدود استفاده کرد. با این حال ، اینستاگرام می تواند به شما کمک کند تا به سرعت و به طور موثر به مخاطبان مرتبط برسید.

از همه مهمتر ، اطمینان حاصل کنید که این سیستم عامل ها می توانند به شما در رسیدن به اهدافی که در ذهن دارید کمک کنند. و مخاطبان مرتبط شما را می توان در هر پلتفرمی که انتخاب می کنید برای کمپین خود استفاده کنید پیدا کنید.

اینستاگرام یا یوتیوب – به عنوان یک مشتری بیشتر با کدام پلتفرم درگیر می شوید؟ لطفا در نظرات زیر به اشتراک بگذارید.