سرامیک خودرو یکی از خدماتی است که کارن فیکس به مشتریان خود ارائه می دهد و در ارائه این خدمات می توان گفت از بهترین ها می باشد. ممکن است با سرامیک خودرو آشنایی نداشته باشند به همین منظور در این مطلب به معرفی سرامیک خودرو و مزایا معایب آن می پردازیم تا با شناختی بیشتر تصمیم به انجام آن بگیرید.

روکش سرامیکی خودرو

تصور کنید خودرویی صفر و جدید را خریداری کردید، این خودرو بسیار تمیز است و در رنگ خود درخشندگی خاصی را دارد که زیبایی ظاهر خودرو را چند برابر می کند. آیا می خواهید این زیبایی همیشگی باشد؟ قطعا همیطور است. سرامیک خودرو به شما این فرصت را می دهد تا زیبایی و درخشنگی خودروی نو و زیبای خود را حفظ کنید و هر بار از تماشاآن لذت ببرید.

سرامیک خودرو به بدنه خودرو شما درخشش، ایمنی و دوام بالا را هدیه می کند. در ادامه در ارتباط با این موضوع صحبت خواهیم کرد که این جنس سرامیک خودرو چیست و یا انواعی دارد یا خیر.

روکش سرامیک، از جنس پلیمر مایع است که به صورت دستی بر روی بدنه‌ی خارجی خودرو استفاده می شود. این پوشش بدنه، در پیوند با رنگ فابریک خودرو، یک لایه‌ی محافظتی بر روی سطح خارجی ایجاد می‌ کند. به بیانی ساده تر می توان گفت، روکش سرامیکی بین بدنه‌ ی خودرو و محیط بیرونی قرار می‌ گیرد و مانع از برخورد بدنه خودرو و محیط بیرون می‌ شود.

سرامیک خودرو دارای انواع مختلفی می باشد که برای نمونه می‌توان از Ceramic Pro و Opti-Coat Pro نام برد. در ادامه در ارتباط با انواع سرامیک خودرو بیشتر خواهیم گفت.

انواع سرامیک خودرو

سرامیک خودرو در چند سال اخیر توجه بسیاری از طراحان خودرو و افراد علاقمند به ماشین را جلب کرده است. این روکش خودرو دارای انواع مختلفی است که در ادامه در ارتباط با انواع آن توضیح بیشتری خواهیم داد.

 • سرامیک نانو

لازم به ذکر است که برخی از سرامیک ها دارای خاصیت نانو هستند و از کیفیت بالایی برخوردارند استفاده از سرامیک نانو خودرو مانع از آسیب خودرو توسط انواع آلودگی ها و گرد و غبار می شود.

استفاده از این پوشش در فصل های بارانی و مناطق دارای رطوبت بسیار مناسب است زیرا مانع از آلودگی ماشین در برابر آب و هوا می شود. با استفاده از این کاورها، علاوه بر درخشش و زیبایی ظاهر خودرو، هیچ نگرانی در مورد ایجاد خش در بدنه نخواهید داشت زیرا این روکش ماشین شما را از هرگونه خط و خش محافظت می کند.

 • سرامیک پلیمری

پیوند سرامیک پلیمری خرد با بدنه بسیار بالا می باشد به گونه ای که انگار بخشی از خود خودرو است. در برابر آسیب ها بسیار مقاوم است و همینطور دوام بالایی دارد و به سادگی از بین نمی رود.

 • سرامیک کوارتزی

سرامیک کوارتزی، قوی ترین پوشش سرامیکی موجود در بازار است. این سرامیک در برابر انواع خط و خش ها بسیار مقاوم می باشد و ماندگاری و براقیت بسیار بالایی دارد. زیبایی ظاهر خودرو شما را برای مدت بسیار طولانی تری حفظ خواهد کرد.

 • سرامیک هیبریدی

سرامیک هیبریدی، ترکیبی از دو نوع سرامیک پلیمری و کوارتزی است. بنابراین با ترکیب بهترین خصوصیات دو پوشش قبل، بهترین پوشش سرامیکی را ایجاد شده است. این نوع پوشش، سخت ترین پوشش سرامیکی می باشد و لایه ای محافظ دارای مقاومت بالا را برای ماشین فراهم می کند.

مزایای سرامیک خودرو

بسیاری از علاقمندان به ماشین و طراحان خودرو قبل از خرید خودرو خود برای حفظ زیبایی و محافظت از بدنه آن به دنبال بهترین و با کیفیت ترین سرامیک خودرو می باشند. در اینجا ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که یک سرامیک خودرو با کیفیت چه انتظاراتی را باید برآورده کند؟ در ادامه این مطلب ما مزایا یک سرامیک خودرو با کیفیت را خواهیم گفت و هر روکش خودرو با کیفیت باید این قابلیت را داشته باشد تا تمام این موارد را به خوبی برآورده کند.

عمده ترین مزیت های استفاده از سرامیک خودرو عبارتند از:

 • دارا بودن خاصیت آبگریزی که در نتیجه مانع از نفوذ یا باقی ماندن لکه های آب روی خودرو خواهد شد.
 • جلوگیری از خوردگی شیمیایی بدنه خودرو در اثر باران های اسیدی
 • عدم ایجاد لکه های ناشی از انواع آلودگی های محیطی
 • جلوگیری از انجام واکنش اکسیداسیون ناشی از اشعه های خورشیدی در بدنه خودرو ها
 • عدم ایجاد خط و خش در اثر برخورد سنگ یا سایر اجسام روی بدنه خودرو
 • دوام و ماندگاری بالا
 • عملکرد بهتر سرامیک ها در مقایسه با انواع واکس های بدنه خودرو
 • صرفه اقتصادی

معایب سرامیک خودرو

هر چیزی در کنار مزایایی که دارد معایبی را نیز به همراه دارد. در اینجا ما معایب سرامیک خودرو را نیز برای شما خواهیم گفت اگرچه معایب سرامیک خودرو چندان بزرگ نمی باشد اما ما در اینجا برای آشنایی بیشتر شما با سرامیک خودرو این معایب را به طور کامل ذکر خواهیم کرد.

 • ایجاد پوشش سرامیک برای برخی خودرو ها دارای هزینه بالایی می باشد. اما با استفاده از این پوشش شما به مدت حداکثر سه سال به هیچ نوع واکس یا کاور دیگر نیاز نخواهید داشت. البته لازم به ذکر است که کارن فیکس سرامیک خودرو شما را با مناسب ترین قیمت انجام خواهد داد.
 • پوشش دهی خودرو با استفاده از سرامیک به زمان مناسب احتیاج دارد. اگر شما وقت کافی برای این کار اختصاص ندهید ممکن است، نتیجه ای که میخواهید را دریافت نکنید و یا حتی نتیجه کار معکوس شود.
 • مقاومت پوشش سرامیک خودرو در برابر سنگ ریزه ها و سایر مواردی که سبب ایجاد خش روی بدنه می شود محدود می باشد. این به آن معنی است که شما با استفاده از این پوشش نمی توانید از عدم ایجاد خش روی بدنه خود کاملا مطمئن باشید. اما استفاده از سرامیک با توجه به مدل و فرمولاسیون طراحی می تواند تا اندازه ای بسیار مناسب، احتمال ایجاد خط و خش را کاهش دهد اما این به آن معنی نیست که مواظبت برای جلوگیری از خط و خش لازم نیست.
 • استفاده از نانوسرامیک ها برای حفاظت از بدنه خودرو امری تخصصی می باشد. استفاده از افراد فاقد تخصص برای اجرای این پوشش می تواند نتیجه معکوس داده و کار را خراب کند ما در کارن فیکس با افراد متخصص در این زمینه منتظر شما هستیم تا بهترین خدمات با مناسب ترین قیمت را به شما ارائه دهیم.
 • در هنگام انتخاب این محصول باید از کیفیت آن مطمئن باشید. زیرا خرید محصول بی کیفیت یا دارای کیفیت پایین می تواند ظاهری کدر و نامناسب برای خودرو ایجاد کند.
 • علیرغم سازگاری بالای نانوسرامیک با شرایط آب و هوایی، ممکن است در آب و هوای بسیار گرم و خشک پوشش نانوسرامیک آسیب ببیند و مناسب نباشد در نتیجه قبل از انتخاب نوع سرامیک خودرو خود با مشاورین کارن فیکس آن در این زمینه مشورت نمایید.
 • حتما باید بعد از هر بار استفاده از خدمات کارواش با استفاده از یک دستمال مناسب، قطرات آب را از روی بدنه خودرو پاک نمایید. زیرا ممکن است سبب ایجاد لکه بر روی بدنه خودرو شما شود.

خلاصه مطالب

اگر بخواهیم خلاصه ای از سرامیک خودرو در اختیار شما قرار دهیم باید بگوییم که سرامیک خودرو به نگهداری و درخشندگی بدنه خودرو شما بسیار کمک می کند و در انواع نانوسرامیک ، سرامیک پلیمری ، سرامیک کوارتزی و سرامیک هیبریدی موجود می باشد.

سرامیک ها می توانند با رنگ خودرو تماس برقرار کرده و پوشش حاصل از آنها نیمه دائمی می باشد. سرامیک ها، پلیمرهای مایع هستند که برای سطوح بیرونی خودروها مورد استفاده قرار می گیرند.

پوشش آب گریز را بر روی بدنه خودرو ایجاد می کنند که با چشم نمی توان این پوشش را مشاهده کرد. سرامیک ها هیچ نوع مشکلی برای دارندگان خودرو ایجاد نکرده و با استفاده از یک سرامیک، لایه ای محافظت کننده در برابر نور خورشید، باران های اسیدی و انواع آلودگی های محیطی برای خودرو ایجاد خواهید کرد.

به عنوان یک پیشنهاد می توان گفت که استفاده از نانوسرامیک ها برای خودروهای دارای رنگ بدنه تیره بسیار مناسب می باشد.