آیا هنوز از فیلم های بازاریابی در شبکه های اجتماعی استفاده می کنید؟ در غیر این صورت، شاید باید در مورد آن فکر کنید.

ویدئو از افزایش شهابی برخوردار است ، که با تغییر در عادت های مصرف کننده ، رشد در استفاده از تلفن همراه و راهپیمایی غیرقابل توقف سرویس های جریانی مانند Netflix و Amazon Prime به آن دامن می زند.

به گفته برایت كاو ، بیش از نیمی از آنها (53٪) از مصرف كنندگان می گویند كه پس از تماشای یكی از فیلمهایشان در رسانه های اجتماعی با یك مارك تجاری درگیر می شوند. در همین حال ، برای هزاره های بومی دیجیتال ، این رقم به 66 درصد می رسد.

آیا واقعاً تعجب آور است که با توجه به این آمار، 88٪ از بازاریابان می گویند که از ROI در تلاش های بازاریابی ویدیویی در شبکه های اجتماعی رضایت دارند؟

استفاده از بسترهای اجتماعی برای ارتباط با مشتریان و ایجاد آگاهی از برند بسیار مناسب است. اما شما می توانید با افزودن ویدیو به پست های متنی و تصویری، میزان جذابیت و میزان کلیک را بسیار افزایش دهید.

یوتیوب ، فیس بوک و اینستاگرام بسترهای اصلی هستند. با این وجود، در 12 ماه گذشته نیز 1.2 میلیارد بازدید روزانه از ویدئو در توییتر مشاهده شده است – رشد 2 برابر، سال به سال.

کافی است بگوییم ویدیو بهترین عملکرد را در زمینه محتوای اجتماعی دارد. بنابراین، مگر اینکه بخواهید “شرکتی از دوران تاریکی” به شما معرفی شود، وقت آن است که شروع به ایجاد فیلم های پویا و به اشتراک گذاری آنها در دور و دور کنید.

در این پست وبلاگ، من قصد دارم نکات و ابزارهای برتر برای ایجاد فیلم های شگفت انگیز در شبکه های اجتماعی را به اشتراک بگذارم.

مطالعه بیشتر: شبکه های اجتماعی برای کسب و کار: نحوه استفاده از آن

1. همیشه با یک استراتژی شروع کنید

فیلمبرداری و سپس ارسال آنها به ارتش پیروان وفادار شما یک تجربه لذت بخش است – البته به شرط الهام بخشیدن آنها از لایک ، اشتراک و نظر.

با این حال ، برای منافع کسب و کار خود ، ایجاد یک استراتژی قبل از شروع ضبط بسیار حیاتی است. پس از همه ، شما در حال اداره یک تجارت هستید. وبلاگ های بی هدف را برای حساب شخصی خود ذخیره کنید.

قبل از ایجاد هرگونه محتوا ، باید درباره هدف خود برای فیلم های رسانه های اجتماعی خود – و همچنین استراتژی بازاریابی ویدیویی خود فکر کنید.
آیا این محصول هدایت می شود و بنابراین به منظور ایجاد آگاهی و تغییر واحدها ایجاد می شود؟ آیا می خواهید مکالمه را تحریک کنید ، پیروان خود را جذب کنید ، برای ورود به خبرنامه انگیزه ایجاد کنید ، بینندگان را مجبور کنید به وب سایت شما نگاه کنند ، از شرکت کنندگان در مسابقات دعوت کنند ، کد تخفیف تبلیغ کنند؟

بدیهی است که دلایل مختلفی برای ایجاد یک ویدیوی در شبکه های اجتماعی وجود دارد. اما تا وقتی که دلیل آن را واضح بدانید، در موقعیتی خواهید بود که موفقیت هر کمپین خاص را ارزیابی کنید.

نیازی به گفتن نیست ، شما باید به طور کلی اهداف ویدئویی شبکه های اجتماعی خود را با اهداف شغلی خود همسو کنید.

2. در تجهیزات اساسی سرمایه گذاری کنید

جای تعجب نیست که بسیاری از مشاغل تجاری ، فیلم های رسانه های اجتماعی را به عنوان اصلی ترین استراتژی های محتوای خود قرار داده اند.

به آن فکر کنید: سرمایه گذاری حداقل است. فیلم های رسانه های اجتماعی را می توان با استفاده از دوربین تلفن هوشمند یا وب کم ضبط کرد. و بیشتر کاربران شبکه های اجتماعی انتظار هیچ نوع تولید بزرگ را ندارند.

در عوض، آنها کلیپ های کوتاه و شیرین ، سرگرم کننده اما ارزشمند را ترجیح می دهند. بسیاری از سازندگان ویدیوی آنلاین حتی حاوی تصاویر سهام نرم هستند که می توانید از آنها استفاده کنید ، آرم ، وب سایت و شماره تلفن خود را همپوشانی کنید.

مسلماً، اگر قصد دارید دنباله ای برافروخته و تصویری ماندگار ایجاد کنید ، بخش خوبی از محتوای شما باید تازه باشد و در جای دیگری در دسترس نباشد.
در حالی که هنوز ارزان نیست، فیلم های DIY مستلزم یک سرمایه گذاری متوسط ​​در قالب نور LED، میکروفون های خارجی و سه پایه است. اگرچه اکثر تلفن های هوشمند مدرن به لنزهای کافی مجهز هستند ، اگر بودجه اجازه می دهد شما ممکن است تصمیم بگیرید که در یک دوربین فیلمبرداری حرفه ای سرمایه گذاری کنید.

3. فیلم های رسانه اجتماعی خود را کوتاه نگه دارید

طبق مطالعه منتشر شده توسط دانشگاه فنی دانمارک ، دامنه توجه جهانی کاهش یافته است. در حالی که چیزهای زیادی برای تمرکز در اختیار داریم ، اما فقط برای مدت کوتاهی می توانیم روی یک چیز خاص تمرکز کنیم.

در مصاحبه ای با گاردین ، ​​فیلیپ لورنز-اسپرینت از م Instituteسسه توسعه انسانی ماکس پلانک که در این مطالعه شرکت کرد ، گفت: “حجم مطالب در حال افزایش است ، که توجه ما را خسته می کند و اصرار ما برای” جدید بودن “باعث می شود ما به طور مشترک بین مباحث تغییر کنیم به طور منظم تر. ”

وقتی به آن فکر می کنید ، همین نکته در مورد فیلم های رسانه های اجتماعی نیز صدق می کند. با توجه به پایین آمدن توجه مردم ، باید اطمینان حاصل کنید که ویدیوهای شما واضح است.

بپذیریم – حتی اگر بهترین مطالب را داشته باشید، اگر 20 دقیقه طول بکشد ، تعداد کمی از افراد قصد تماشای فیلم های رسانه های اجتماعی شما را دارند. مردم فقط دیگر چنین زمانی ندارند.

مردم محتوای کوتاه ، مصرف آسان و مرتبط می خواهند. ویدئوهای شما در شبکه های اجتماعی طولانی نیستند اما باید ارزش آنها را فراهم کنند. روی ایجاد محتوای جذاب تمرکز کنید.

در حالت ایده آل ، فیلم های رسانه های اجتماعی شما باید با قلابی شروع شود که توجه مخاطب شما را جلب کند. به یاد داشته باشید چند ثانیه اول فیلم های رسانه های اجتماعی شما بسیار مهم است. اگر جالب نباشند ، ممکن است مخاطب فقط به سراغ ویدیوهای دیگر برود.

هنگامی که آنها را درگیر کردید، پیام خود را با تصاویر قدرتمند به اشتراک بگذارید تا درگیر آنها شود. ویدئوهای شبکه های اجتماعی خود را با CTA قوی به پایان برسانید و آنها را به اظهار نظر و پسندیدن در مورد ویدیوهای خود ترغیب کنید.

بسیاری از بازاریابان فکر می کنند که یک فیلم کوتاه رسانه های اجتماعی محدودیت دارد و نمی تواند از پس موضوعات پیچیده برآید. اما این درست نیست یکی از راه های مدیریت موضوعات پیچیده ، تجزیه آنها به بیت های کوچکتر است. می توانید برای توضیح جنبه های مختلف موضوع ، یک سری فیلم های رسانه های اجتماعی تهیه کنید.

نیویورک تایمز از این استراتژی ویدئویی شبکه های اجتماعی برای گزارش خود در مورد انتخابات 2020 استفاده می کند. در کانال YouTube خود ، آنها 17 فیلم کوتاه دارند که جنبه های مختلف انتخابات آینده را پوشش می دهد.

4. از الگوها استفاده کنید

همانطور که ابزارهای بازاریابی ویدئویی بی شماری وجود دارد که به شما امکان می دهد از تصاویر سهام استفاده کنید ، ابزارهای زیادی نیز وجود دارند که دارای قالب ها و موضوعات حرفه ای هستند.

با الگوهای آماده برای استفاده ، می توانید فیلم های عالی در شبکه های اجتماعی ایجاد کنید که به شما کمک می کند در میان مردم جدا شوید، خواه یک ویدیوی توضیح دهنده یا یک آموزش ، یک محصول ارائه دهید یا یک داستان Instagram به اشتراک بگذارید.

به معنای واقعی کلمه صدها الگو وجود دارد. بنابراین پرداختن برای مدتی جستجو برای یافتن مطلبی که به درستی سبک و لحن تجارت شما را نشان می دهد ، هزینه دارد.

البته، می توانید این الگوها را نیز تغییر دهید تا به احساسی که پس از آن هستید دست یابید.

دو ابزار غنی از الگو که در سال های اخیر بسیار محبوب شده اند Wave.video و Biteable هستند.

اجازه دهید ابتدا در مورد اولی صحبت کنیم. الگوهای Wave.video بیشمار هستند و براساس صنایعی مانند تجارت ، آموزش، مد، مسافرت، ورزش و هنر و فرهنگ طبقه بندی می شوند. به معنای واقعی کلمه می توانید ساعتها مرور کنید ، با طیف وسیعی از سبک ها و قالب ها برای انتخاب.

وقتی الگویی را که دوست دارید پیدا کردید، فقط آن را بگیرید، ویدیوی خود را سفارشی کنید و فوراً با پیروان به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید فقط با چند کلیک فیلم ها را علامت گذاری کنید و برای بیش از 30 قالب بهینه سازی کنید.

Biteable نیز به همین ترتیب درخشان است ، صفحه به صفحه الگوهایی که می توانید علاوه بر فیلم ها ، عکس و متن نیز به آن اضافه کنید. Biteable همچنین دارای یک کتابخانه عظیم موسیقی است (یا می توانید کتاب خود را بارگذاری کنید)، به علاوه نرم افزار اختصاصی ویدئویی اختصاصی. عالی

5. زیرنویس اضافه کنید

یکی از بزرگترین مزایای فیلم های رسانه های اجتماعی این است که به محتوای شما کمک می کنند تا به مخاطبان جهانی برسد. این بدان معنی است که حتی افرادی که زبان شما را نمی فهمند ممکن است با فیلم های شما روبرو شوند.

موانع زبان نباید شما را از اشتراک پیام خود با آنها باز دارد. برای بینندگان خارجی شما ، زیرنویس می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند. علاوه بر این ، می تواند به بینندگان بومی نیز کمک کند.

مردم تمام وقت – هنگام مسافرت، کار یا غذا خوردن، فیلم های رسانه های اجتماعی را تماشا می کنند. آنها همیشه در محیطی نیستند که بتوانند فیلم ها را با صدا روشن تماشا کنند. در چنین مواقعی ، زیرنویس می تواند مفید باشد. آنها می توانند ویدئوهای خود را در شبکه های اجتماعی تماشا کنند بدون اینکه آنچه اتفاق می افتد را از دست بدهند.
دلیل دیگر اینکه چرا باید زیرنویس ها را به فیلم های رسانه های اجتماعی خود اضافه کنید پخش خودکار آنها در برخی از سیستم عامل هاست. هنگامی که کاربران در حال پیمایش هستند ، فیلم های فیس بوک بدون صدا در پخش خودکار شروع می شوند. بنابراین ، اگر می خواهید توجه مخاطبان خود را به خود جلب کنید ، کلمات قدرتمند لازم است.

دلیل مهم دیگر اینکه چرا باید از زیرنویس در محتوای ویدیویی خود استفاده کنید ، مربوط به نحوه پخش خودکار ویدئوها در شبکه های اجتماعی است. وقتی ویدیو بی صدا می شود ، زیرنویس به شما کمک می کند پیام خود را انتقال دهید.

6. برای کانال های مختلف بهینه سازی کنید

اکثر شرکت های مدرن سراسر رسانه های اجتماعی هستند. چند سال پیش، ممکن است تلاش خود را معطوف فیس بوک کرده باشید. اما برای سر و صدا کردن، اکنون باید در توییتر، اینستاگرام، یوتیوب، Pinterest و تقریباً در هر شبکه ای باشید که مخاطبان شما در آن جمع می شوند.

اگرچه این کار زمانبر است، شما می توانید فیلم های رسانه های اجتماعی مشابه را در چندین کانال دوباره خیلی سریع به اشتراک بگذارید. فقط مطمئن شوید که ویدیو را برای هر شبکه منحصر به فرد بهینه کرده اید.

ویرایشگرهای ویدئویی با کیفیت مانند موارد بالا ، محتوای شما را با کمک کمتری تغییر می دهند ، بنابراین لازم نیست نگران این موضوع باشید. اما گاهی اوقات نیز بهتر است ویدیوها را در یک کانال خاص تنظیم کنید.

به عنوان مثال، فیلم های اینستاگرام می توانند از سه تا 60 ثانیه طول داشته باشند ، کاربران تمایل دارند ارزش بیشتری برای محتوای سبک قلب قائل شوند. GIF ها در توییتر بهتر بازی می کنند. دو دقیقه یا کمتر برای فیس بوک ایده آل است ، که در کل کاربران می توانند جدی تر باشند.

اگرچه ممکن است ارسال پیوند به ویدیوی YouTube وسوسه انگیز باشد ، اما فیلم های بومی سهم و تعامل بسیار بالاتری دارند. بنابراین برای دستیابی به بهترین نتیجه مستقیماً از رایانه خود بارگذاری کنید.

علاوه بر این، هنگام کلیک روی ویدیو ، جهت گیری را نیز در نظر داشته باشید. بر اساس پلتفرمی که می خواهید آن را در آن بارگذاری کنید، ارائه شما می تواند متفاوت باشد.

به عنوان مثال، فیلم های افقی در YouTube به خوبی کار می کنند زیرا پخش کننده ویدیوی آنها برای فیلم های افقی طراحی شده است. از طرف دیگر ، فیلم های مربعی شکل شبکه های اجتماعی برای اینستاگرام ، فیس بوک و توییتر بهتر کار می کنند زیرا این فیلم ها بیشتر در تلفن های همراه مشاهده می شوند.

7. نتایج را اندازه گیری و تحلیل کنید

ما پیشتر به اهمیت استراتژی پرداختیم. اما تا زمانی که نتوانید نتایج را دقیق اندازه بگیرید ، از کجا می دانید استراتژی شما جواب داده است؟

وقتی ویدیوی رسانه اجتماعی شما ویرایش و در کانال های شما بارگذاری می شود ، کار شما تمام نشده است. شما باید تحلیلی را تحت نظر داشته باشید تا ببینید چه تعداد از افراد در حال تماشای، پسندیدن، اشتراک گذاری، نظر دادن هستند.

آیا آنها کل ویدیوی شبکه های اجتماعی را مشاهده می کنند؟ و اگر نه، چه زمانی علاقه خود را از دست می دهند؟ شاید به اندازه کافی توجه آنها را جلب نکنید. شاید شما اشتباه کرده باشید که زیرنویس اضافه نکرده اید. یا شاید آن موسیقی متن فیلم هوی متال کمی برای گوش های ظریف جذاب باشد.

برای اصلاح مداوم استراتژی بازاریابی خود، باید تجزیه و تحلیل را مرور کنید. و باید توجه داشته باشید که کدام فیلم ها بهترین نتیجه را دارند و کدام یک از آنها موفق به علامت گذاری نمی شوند.

با شناسایی فیلم های رسانه های اجتماعی که اهداف بازاریابی و تجاری شما را تأمین می کنند ، خواهید دانست که از کدام یک الگوبرداری کنید.

Vidooly ابزاری مخصوصاً مفید برای نظارت بر تجزیه و تحلیل ویدیو است. این محتوا اندازه گیری و بینش یکپارچه ای را ارائه می دهد، معیارهایی که به سرعت عملکرد ویدیوهای شما را منتقل می کنند.

Vidooly همچنین میلیون ها ویدیوی آنلاین را در سیستم عامل های مختلف ارزیابی می کند تا به شما نشان دهد چه عواملی موثر است.

نتیجه

اگر در حال ساختن فیلم های عالی در شبکه های اجتماعی هستید ، قدرت بیشتری به شما می دهد. اگر نیستید ، منتظر چه هستید؟ بازاریابی دیجیتال خود را به سطح بالاتری برسانید، و در یک فضای شلوغ فزاینده برند خود را به حداکثر برسانید. الان شروع کن.

آیا راهنمایی یا ابزاری برای ایجاد فیلم های جذاب و جذاب رسانه های اجتماعی وجود دارد که فکر می کنید باید به این لیست اضافه شوند؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.