تناسب اجزای صورت ارتباط مستقیمی با زیبایی و جذابیت چهره دارد. در واقع زمانی که بین اجزای صورت تناسب مطلوبی برقرار باشد ، شاهد تاثیرات فوق العاده ظاهر افراد می شوید. این تناسب با روش های جراحی قابل انجام است. گونه یکی از اجزای صورت است که در جذابیت چهره تاثیرات فوق العاده ای می تواند بگذارد. امروزه لیفت گونه با روش های متفاوتی انجام می شود اما قطعا روش های جراحی ماندگاری بسیار بیشتری دارند به همین علت قصد داریم در این مقاله به صورت جامع لیفت گونه توسط شیرزادگان را مورد بررسی قرار دهیم.

لیفت گونه

گونه و تاثیرات آن در زیبایی چهره

لیفت گونه به زیباتر شدن و بهتر شدن چهره کمک بسیاری می کند. همانطور که اشاره شد هرچه تناسب بین اجزای صورت برقرار باشد ، جذابیت چهره بیشتر می شود. گونه های برجسته و زیبا می تواند به تقارن صورت کمک کند و موجب جذابیت بیشتر و جوان ترشدن صورت شود. از گذشته تا به امروز داشتن گونه های برجسته و سرخ نشانه ای از جوانی و زیبایی محسوب می شود. ممکن است گاهی به دلیل لاغری یا افزایش سن ، چربی های روی استخوان گونه و یا عضلات صورت ضعیف شوند و همین عامل موجب کاهش برجستگی های گونه شود. در این شرایط چهره افراد خسته ، چروک و مسن به نظر خواهد رسید. در چنین شرایطی لیفت گونه با بالا بردن گونه ها می تواند زیبایی و جوانی را مجدد به شما بازگرداند.

مزایای لیفت گونه چه می باشد ؟

در انجام جراحی های زیبایی لیفت صورت ، لیفت سانترال لب ، لیفت شقیقه و غیرخ معمولا انگیزه و هدف افراد در اولویت قرار دارد. جراحی های لیفتینگ گونه مزایای زیادی دارند. اما اگر درک صحیحی از مزایا و معایب عمل های زیبایی داشته باشید می توانید انتخاب درست تری داشته باشید. در همین خصوص اگر با مزایا و معایب لیفت صورت آشنا شوید به راحتی می توانید در خصوص روش های لیفت گونه تصمیم گیری کنید و جذابیت را به چهره خود باز گردانید. در ادامه به چند مورد از مهم ترین مزایای لیفت گونه اشاره می کنیم.

لیفت گونه موجب کاهش علائم پیری و کاهش چین و چروک های پوست صورت می شود.

با جوانسازی پوست و بازگرداندن زیبایی و جذابیت ، اعتماد به نفس را در افراد بالا می برد.

با بالا بردن خط تمرکز صورت موجب افزایش جذابیت چشم ها ، لب ها و بینی می شود.

در همین خصوص به چندین مورد از معایب لیفت گونه اشاره خواهیم کرد :

هر چند که بدیهی است بالا بردن گونه موجب زیبایی بیشتر می شود. اما اگر برای انجام روش های زیبایی به پزشک متخصص و با تجربه مراجعه نکنید ، احتمال بروز مشکلات بالا می رود. مشکلات بعد از بیهوشی ، تورم و کبودی ، بی حسی در ناحیه لیفت ، آسیب به عصب صورت و درد از جمله معایب لیفت گونه به شمار می آید.

لیفت گونه با جراحی

در روش جراحی لیفت گونه توسط دکتر شیرزادگان تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. بعد از بیهوشی ، برش های کوچکی در نزدیکی خط رویش مو و اطراف گوش ایجاد می شود. سپس جراح لایه بالایی پوست و ناحیه چربی گونه را بلند کرده و می کشد. بعد از تعیین دقیق موقعیت مناسب گونه ، بخیه زده می شود. در این حالت با انجام این عمل ، چین و چروک های صورت نیز برطرف می شود و پوست صاف تر دیده می شود. در روش های جراحی لیفت صورت و گونه جراح قبل از بخیه ، پوست های اضافی را بر می دارد.

ممکن است برخی جراحان برای انجام جراحی لیفت میانی صورت از روش آندوسکوپی استفاده کنند. آندوسکوپ لوله باریکی است که در سر آن یک دوربین وجود دارد. در این روش جراح ، آندوسکوپ را از طریق برش ایجاد شده وارد می کند. لیفت آندوسکوپی معمولا به همراه لیفت شقیقه و ابرو و یا جراحی پلک انجام می شود. در این روش جای زخم ها کوچک تر می باشد ؛ بنابراین بهبودی سریع تر اتفاق می افتد. اما لازم است بدانید نتایج این روش به خوبی جراحی سنتی نیست ! زیرا در این روش امکان برداشتن پوست های اضافی وجود ندارد. جراحی لیفت گونه معمولا حدودا 2 ساعت زمان می برد اما در صورتی که این عمل با جراحی های دیگر مانند لیفت صورت و یا لیفت ابرو و شقیقه همراه شود ، مدت زمان عمل طولانی تر خواهد شد.

عوارض و خطرات لیفت گونه

درد ، تورم ، کبودی ، قرمزی و یا حساسیت به دارو بیهوشی از جمله عوارض بعد از جراحی لیفت گونه می باشد که بعد از مدتی به صورت کامل برطرف می شود. این عوارض با انجام مراقبت ها و استفاده از داروها قابل کنترل می باشد و بیمار بعد از جراحی درد و ناراحتی زیادی را احساس نخواهد کرد.

ماندگاری لیفت گونه

اگر به دنبال روشی دائم برای برجسته  کردن گونه های خود هستید ، قطعا جراحی لیفت گونه می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد ؛ زیرا سایر روش های زیبایی لیفت گونه موقت بوده و بعد از 6 ماه تا 1 سال نیاز به ترمیم و بازساری دارند. در صورتی که جراحی لیفت میانی صورت نیازی به تمدید ندارد. البته باید در نظر داشت به هرحال نمی توان با انجام جراحی جلوی روند پیری را گرفت ، اما می توان آن را کنترل نمود. بنابراین کمی افتادگی در گونه ها بعد از چند سال به دلیل افزایش سن ممکن است اتفاق بیفتد.

قیمت لیفت گونه

هزینه لیفت گونه با توجه به مهارت و تجربه پزشک و همچنین موقعیت کلینیک متفاوت می باشد. به همین دلیل اگر قصد انجام لیفت گونه توسط دکتر شیرزادگان را دارید ، پیشنهاد می شود با مراجعه به کلینیک و بعد از انجام مشاوره های لازم از هزینه نهایی جراحی اطلاع پیدا کنید. در عمل جراحی لیفت گونه عواملی مانند دستمزد دستیار جراح ، هزینه کلینیک و داروی بیهوشی نیز نقش دارد. هم چنین خوب است بدانید برای انجام کلیه روش های زیبایی نمی توانید از خدمات بیمه درمانی استفاده کنید و تمامی هزینه ها لازم است توسط شخص پرداخت شود.

چگونه بهترین جراح لیفت گونه یا لیفت صورت را پیدا کنیم ؟

برای پیدا کردن بهترین جراح لیفت گونه و یا صورت لازم است با چند پزشک ، جلسه مشاوره داشته باشید. در جلسه های مشاوره سوابق پزشکی و نتایج بعد از جراحی بررسی می شود. هم چنین در این جلسه ها می توانید با نمونه کارهای لیفت گونه و سایر جراحی های پزشک مورد نظر آشنا شوید و سپس اقدام به جراحی نزد پزشکی که مورد تایید است ، نمایید.