همان طور که می دانید کفپوش ها انواع مختلف و متنوعی دارند و جستجو در دنیای کفپوش ها بدون آگاهی و شناخت می تواند جستجوی گیج کننده ای باشد. کاربری های زیادی وجود دارند و در هر شاخه محصولات متفاوتی هم ارائه شده است. به عنوان مثال کفپوش ورزشی را در نظر بگیرید، هر رشته ورزشی کفپوش متفاوتی دارد و حتی برای یک رشته به خصوص می توان کفپوش های متنوعی پیدا کرد. بی شک انتخاب در میان این تعداد کفپوش با ویژگی های متفاوت سخت خواهد بود اگر مشاوری آگاه و همراه نداشته باشید. لزوم خرید از فروشگاه معتبری مانند فروشگاه کفپوشان در این نکته است که بتوانید با مشاوره درست، انتخابی صحیح و خریدی پرسود را تجربه کنید.

در این مطلب کلیدهایی در اختیار شما قرار می دهیم تا با برخی انواع کفپوش برای کاربری های مهم آشنا شوید. خواندن این مطلب به شما در شناخت بهتر و بیشتر کفپوش ها کمک خواهد کرد.

 1. کفپوش اداری

به کفپوش هایی گفته می شود که برای قرار گرفتن در فضای اداری طراحی و تولید می شوند. اما مهم ترین ویژگی های این کفپوش ها، دوام و طول عمر بالا، مقاومت در برابر حجم تردد زیاد و مقاوم در برابر مواد شوینده قوی را می توان ذکر کرد. بسته به نوع محل کار و حجم تردد می توان کفپوش های مختلفی را در نظر گرفت مانند:

بی شک موکت تایل یکی از درخشان ترین انتخاب ها برای فضای اداری تلقی می شود. این کفپوش تا حد زیادی آلودگی صوتی محیط را کم خواهد کرد و به شما برای داشتن فضای کاری آرام تر و ساکت تر کمک می کند. در کنار این کفپوش، استفاده از کفپوش های پی وی سی و پارکت لمینت های با کلاس ترددی مناسب نیز توصیه می شود. در هنگام خرید این محصولات باید دقت داشته باشیم که حتما برای فضای اداری یا فضایی با تردد بالا ساخته شده اند در غیر این صورت خیلی زود به مرور زمان کیفیت و زیبایی اولیه خود را از دست خواهند داد. اگر فضای اداری شما مراجعه کنندگان زیادی دارد و مقاومت کفپوش برایتان بسیار مهم است، انتخاب کفپوش های بیمارستانی نیز می تواند از گزینه های خوب باشد، چرا که این کفپوش ها حتی در مقابل عبور چرخ و اشیا سنگین نیز مقاوم هستند و آسیب جدی نخواهند دید.

فراموش نکنیم که فضاهای متنوعی در دسته کفپوش اداری قرار می گیرند، مانند نمایشگاه ها، سالن های سینما یا تئاتر، سالن های کنفرانس، کتابخانه ها، فضاهای اداری بیمارستان ها و درمانگاه ها، مراکز خرید یا فضاهای عمومی مانند ایستگاه مترو و ……

 1. کفپوش بیمارستانی

بدون تردید می توان حدس زد که کفپوشی که در یک فضای درمانی یا بیمارستان قرار می گیرد، باید تفاوت ها و ویژگی های منحصر به فردی در قیاس با سایر انواع کفپوش داشته باشد. از رایج ترین انواع کفپوش فضای درمانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کفپوش هتروژن
 • کفپوش هموژن
 • کفپوش کنداکتیو

در هنگام انتخاب و خرید کفپوش بیمارستانی باید بدانیم که این کفپوش ها ویژگی های خاصی دارند که استفاده از آن ها در بیمارستان ها ریسک انتقال بیماری ها و یا خطراتی از این دست را کاهش خواهد داد. به عنوان مثال کفپوش های بیمارستانی:

 • آنتی باکتریال هستند.
 • ضد خش هستند.
 • نظافت با مواد شوینده و ضد عفونی کننده قوی آسیبی به آن ها نخواهد رساند.
 • کفپوش مناسب اتاق عمل هادی جریان الکتریسیته است.
 • کفپوش مناسب آزمایشگاه مقاوم در برابر مواد اسیدی است.
 • در برابر عبور تخت و ویلچر مقاوم هستند.

فضاهای مناسب برای استفاده این کفپوش ها، بیمارستان ها، فضاهای درمانی، آزمایشگاه ها، ادارت با حجم ترددی بالا و اماکن عمومی می باشند.

 1. کفپوش مسکونی

شاید نام آشناترین انواع کفپوش برای ما، در دسته کفپوش های مسکونی قرار بگیرند چرا که همه ما با آن سر و کار داریم و بی شک به آن ها توجه کرده ایم. چه در خرید این کفپوش ها نقش تصمیم گیرنده داشته باشیم یا نه، در حفظ و نگهداری آن ها نقش مهمی ایفا می کنیم. به عنوان مثال شاید ندانیم که کثیفی و لکه موجود در کفپوش محل کار خود را چگونه پاک کنیم اما بی شک مواد شوینده متنوعی در منزل داریم تا به محض کثیف شدن فرش یا موکت خود از آن ها استفاده کنیم.

رایج ترین و آشنا ترین کفپوش های مسکونی عبارتند از:

 • فرش و موکت
 • پارکت چوبی
 • پارکت لمینت
 • انواع کفپوش پی وی سی
 • انواع سنگ و سرامیک

شاید بتوان گفت در انتخاب کفپوش مسکونی، سلیقه و نظر شخصی مالک، مهم ترین نقش را ایفا می کند اما ملاک های دیگری نیز وجود دارند که باید به آن ها توجه کرد. به عنوان مثال استفاده از کفپوش پارکت یا پارکت لمینت برای آشپزخانه به هیچ عنوان توصیه نمی شود، چرا که این کفپوش ها در برابر آب و رطوبت به شدت آسیب پذیر هستند. و یا برای اتاق خواب، انتخاب موکت تایل، به دلیل داشتن الیاف لوپ و زبر انتخابی اشتباه خواهد بود و به جای آن می توان از انواع موکت های موجود با الیاف نرم و لطیف و با بافت کات استفاده کرد. پس پیش از اقدام به خرید حتما با مشاوران فروشگاه کفپوشان در ارتباط باشید تا از این نکات ریز اما مهم مطلع باشید.

 1. کفپوش ورزشی

همان طور که در ابتدای این مطلب به آن اشاره شد، تنوع کفپوش های ورزشی به تعداد ورزش های موجود در دنیاست. هر ورزشی کفپوش و فضای استاندارد خود را می طلبد و مهم است که در انتخاب کفپوش ورزشی دقت نظر لازم را داشته باشیم. نه تنها برای حفظ ایمنی و سلامتی ورزشکاران، بلکه برای اخذ مجوز فعالیت از فدراسیون مربوطه نیز مهم است کفپوش درستی را خریداری کرده باشیم. در این قسمت به چند کفپوش رایج و استاندارد ورزشی اشاره می کنیم:

 • تاتامی
 • کفپوش گرانولی (کفپوش تایل گرانولی و گرانول درجاریز)
 • کفپوش پشت فوم دار ورزشی
 • کفپوش پی وی سی ورزشی
 • انواع کفپوش تایل ورزشی

فراموش نکنید که انتخاب کفپوش ورزشی انتخابی بسیار تخصصی است و به هیچ عنوان نیاز نیست که شما با همه این کفپوش ها و استانداردها آشنا باشید. اما مهم است که با فروشگاه کفپوشان به عنوان مرجعی کامل و جامع در خصوص انواع کفپوش آشنا باشید تا بتوانید در صورت نیاز، تنها با یک تماس از کارشناسان حرفه ای ما مشاوره رایگان و نامحدود دریافت کنید. تیم حرفه ای کارشناسان کفپوشان از گام ابتدا در کنار شما خواهند بود تا بهترین و مقرون به صرفه ترین انتخاب را از میان صدها گزینه موجود پیدا کنید.