دیگر وقت آن رسیده ‌است که کسب ‌و کار خود را در قامت یک فروشگاه اینترنتی عرضه نمایید. شاید خیلی قبل ‌تر به فکر چنین ایده ‌ای بوده ‌اید و احتمالاً قدم ‌هایی برای راه ‌اندازی یک جریان فروش آنلاین برداشته ‌اید. اما بهتر است بدانید که فروشگاه اینترنتی تعریفی متفاوت از یک جریان فروش آنلاین دارد. خیلی ‌ها حضور در انواع پلتفرم ‌ها مانند شبکه ‌های اجتماعی را به ‌عنوان یک فروشگاه اینترنتی تلقی می ‌کنند. اما اصل ماجرا خیلی فراتر از یک فعالیت دست‌ و پا شکسته در یک شبکه اجتماعی است. ما در حال صحبت از طراحی سایت برای فروشگاه اینترنتی هستیم. جاییکه قرار است در 24 ساعت شبانه ‌روز فارغ از محدودیت ‌های مکانی در ساختاری هدفمند و دسته ‌بندی شده محصولات خود را عرضه نمایید.

فروش اینترنتی

طراحی سایت برای فروشگاه اینترنتی یک دستاورد در دنیای مدرن است. دستاوردی که ریشه کسب ‌و کار شما را از بستر داد و ستدهای سنتی رها می‌ کند و اصل جریان درآمدزایی شما را در جایی به نام اینترنت می ‌نشاند. اینترنت اگر چه فضایی مجازی است، اما خیلی بیشتر از هر مکان حقیقی دیگر در رفت ‌و آمد آدم‌ های مدرن شده امروزی قرار دارد. اگر می ‌خواهید از حضور میلیون ‌ها کاربر آنلاین در فضای اینترنت درآمدزایی داشته باشید، بهترین و کارآمدترین ایده، راه ‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی است. البته برای این کار باید مقدمات یک طراحی سایت حرفه ‌ای را آماده کرده باشید. برای این منظور می‌ توانید از تجربیات گروه طراحی سایت و خدمات سئو لاگ استفاده کنید. متخصصین این گروه پیشرو، هنر ایجاد یک فروشگاه آنلاین خوب را می ‌دانند. بیایید با مهارت این گروه همراه شویم تا مختصری به بررسی ویژگی ‌های یک فروشگاه اینترنتی خوب بپردازیم.

فروشگاه اینترنتی خوب چه ویژگی ‌هایی دارد؟

مجموعه علت ‌ها و فعالیت ‌ها در کنار هم جمع می‌ شوند تا یک فروشگاه اینترنتی خوب دایر باشد. صرفاً با استفاده از یک طراحی سایت ایده ‌آل و یا هنر سئو و رساندن صفحات فروشگاه به درجات بالای موتور جستجوی گوگل نمی ‌توانیم فروشگاه آنلاین خوب داشته ‌باشیم. در عین ‌حال با ارائه محصولات عالی در قیمت مناسب هم نمی‌ توانیم سطح فروش اینترنتی بالایی را تجربه کنیم. فروشگاه اینترنتی عرصه یک تعامل سازنده است. تعامل میان شما و مشتریانی که دارید و تعامل سایت شما با موتور جستجوی گوگل هر دو سمت ماجرا هستند.

فروشگاه اینترنتی خوب در قدم اول باید معیارهای فضای اینترنت را داشته باشد. با قواعد سئو سازگار باشد و در عین ‌حال بتواند فضای پویا، ساختاریافته و هدفمند عرضه کند. در ادامه باید هنر شناسایی بازار هدف را داشته باشد. جریان تولید محتوای قدرتمندی را پایه ‌ریزی کرده باشد و با ایجاد یک بستر سرراست در فضایی امن و ساده به ارائه خدمات برای کاربران اینترنتی بپردازد. خلاصه یک فروشگاه اینترنتی خوب باید چند ویژگی کلیدی داشته باشد:

  • کالاهایی با تنوع زیاد عرضه نماید. با یک طیف کالا نمی ‌توانیم فروشگاه اینترنتی قدرتمندی داشته باشیم. هر چه تنوع کالاهای فروشگاه بیشتر باشد، قدرت مانور فروشگاه اینترنتی نیز افزایش پیدا می ‌کند. البته توجه کنید که باید برای هر کالا یک شاخه مجزا همراه با تولید محتوای حرفه ‌ای و قوی را پیش‌ بینی کرده باشید.
  • به مشتری‌ ها از خدماتی مناسب ارائه نمایید. فروشگاه اینترنتی خوب یک فضای مجازی منسجم است که در آن هر چیزی به ‌درستی در سر جای خود قرار دارد. در طراحی سایت برای فروشگاه اینترنتی رسیدن به ساختاری منظم و منسجم اصلی کلیدی است. فضایی که در آن مشتری‌ ها به ‌راحتی از حضور انواع کالا و یا خدمات برخوردار هستند. فضای فروشگاه اینترنتی خوب یک فضای تودرتو و گیج‌ کننده نیست.
  • فروشگاه اینترنتی خوب ظاهری زیبا و البته خلاق و ساده دارد. کاربران اینترنتی از حضور در سایت ‌هایی که فضای بصری جذابی دارند، لذت می‌ برند. در عین ‌حال طراحی سایت فروشگاه باید به شکلی باشد که مشتریان در کمترین زمان به کالا و یا خدمات مورد نظر خود رسیده باشند.
  • فروشگاه اینترنتی خوب دارای یک سیستم پرداخت روان و البته دقیق است. تمام خرید کالا در این فضا از طریق درگاه‌های اینترنتی صورت می‌ گیرد. باید در فضای فروشگاه شرایطی حاکم باشد که هر کسی با هر میزان سواد اینترنتی به‌ راحتی بتواند مبلغ خرید کالا را پرداخت کند. در عین ‌حال باید قابلیت پیگیری خرید برای مشتریان فراهم ‌شده باشد.

انلاین

  • فروشگاه اینترنتی خوب محدودیت مکانی ندارد و در تمام ساعات شبانه ‌روز آماده سرویس ‌دهی به مشتریان خود می ‌باشد. در عین ‌حال فروشگاه باید قابلیت پذیرش نامحدود از مشتریان را داشته باشد.
  • فروشگاه اینترنتی خوب باید دیده شود. هر فروشگاه دارای صفحات محصول است. صفحات محصول در جریان تولید محتوای قدرتمند باید به سمت رتبه ‌های بالای موتور جستجوی گوگل رسیده باشند. رسیدن به رتبه ‌های بالای گوگل تنها از طریق اعمال فرایند سئو سایت به دست می ‌آید.

آنچه مسلم است، تجارت الکترونیک یک جریان مالی قدرتمند است. در حال حاضر بزرگترین و ثروتمندترین شرکت ‌های جهان به نوعی از طریق فضای اینترنت درآمدزایی دارند. از نگاه گروه طراحی سایت و خدمات لاگ در آن ‌سوی اینترنت، کاربران سخت گیر و کاربلد نشسته ‌اند. کاربرانی که یک سایت فروشگاه اینترنتی حرفه ای را می شناسند و قطعا از شما انتظار رویکردی حرفه ای دارند. پس لازم است تا با یک رویکرد حرفه ای در این عرصه بی پایان قدم گذاشته باشید.