بروکرهای بین‌المللی فارکس در کشورهای متعددی حضور داشته و به همین جهت، عموما فقط از روش‌های واریز و برداشت جهانی پشتیبانی می‌کنند. در اکثر کشورهای دنیا استفاده از ویزاکرات، مسترکارت و پی پل رایج بوده، اما در ایران نه تنها این کارت‌ها (به دلیل تحریم‌ها) در دسترس نیستند، بلکه سیستم بانکداری نیز به بانک‌های جهانی متصل نبوده و عملا راه را برای ارائه‌ی یک روش واریز و برداشت ریالی مستقیم (گرفتن درگاه شاپرک) بسته است. اما به خاطر داشته باشید که ایران تنها کشوری نیست که در آن، بروکرها نیاز به همکاری با صرافی فارکس داشته باشند. در سایر کشورها نیز انجام تراکنش‌های مالی عموما با وقفه‌ی زمانی همراه بوده و تریدرها برای تسریع روند واریز و برداشت، از خدمات صرافی استفاده کرده تا بیشترین سرعت در واریز و تبدیل کردن درآمد فارکس را تجربه کنند. اجازه دهید نگاهی بیندازیم به خدمات صرافی فارکس و در ادامه، قدیمی‌ترین صرافی آنلاین را معرفی کنیم.

صرافی فارکس

صرافی فارکس چه خدماتی ارائه میکند؟

همانطور که پیشتر مطرح شد، وظیفه‌ی اصلی صرافی فارکس، تسریع روند واریز و برداشت بروکرهاست. این صرافی‌ها از یک طرف درگاه پرداخت محلی را ارائه کرده تا تریدر بتواند با استفاده از کارت بانکی خود، مبلغ مد نظر را در درگاه شاپرک جابجا کرده و از طرف دیگر، صرافی فارکس حساب‌های خارج از ایران داشته و معادل دلاری یا یورویی مبلغ واریزی را به حساب تریدر در بروکر مشخص شده، واریز می‌کند. این روند جابجایی پول در کمتر از یک ساعت و عموما در پنج دقیقه انجام می‌شود. بنابراین، صرافی فارکس باید بتواند در کمترین زمان و با کمترین کارمزد (حتی کارمزد صفر درصد)، پول را به حساب شما در بروکر واریز کند. کم بودن زمان انجام تراکنش و همچنین کم بودن کارمزد، دو پارامتر مهم برای انتخاب صرافی فارکس است.

از طرف دیگر، بسیاری از بروکرهایی که در ایران فعالیت می‌کنند، از درگاه‌های پرفکت مانی و وبمانی نیز پشتیبانی کرده که با این روش، شما می‌توانید با خرید ووچر هر کدام از این دو پول الکترونیک، حساب خود در بروکر را شارژ نموده و یا از طرف دیگر، مبلغ موجودی حساب خود در بروکر را تبدیل به ووچر نموده و به صرافی فارکس بفروشید. نتیجتا، صرافی فارکس باید تمامی روش‌های واریز و برداشتی که در بروکرها ارائه شده را پشتیبانی کرده و در اختیار تریدرهای ایرانی بگذارد. برای اینکه با سایر خدمات صرافی فارکس آشنا شوید، این مقاله را مطالعه کنید.

شارژ بروکرها

مهمترین خدمتی که در صرافی آنلاین فارکس باید به شما ارائه شود، شارژ سریع و آنی بروکرهاست. برای مثال، یکی از پرطرفدارترین بروکرهای فعال در بازار ایران، آلپاری است. این کارگزاری به حدی معتبر است که بیشترین تعداد تریدر در سرتاسر جهان، متعلق به همین آلپاری فارکس است. این کارگزاری هم همانند تمامی بروکرهای فارکس خارجی، امکان ارائه‌ی درگاه مستقیم بانکی نداشته و برای فعالیت در ایران، واسط همکار معرفی کرده است. یکی از قدیمی‌ترین شرکای آلپاری برای شارژ حساب، وی شارژ است. وی شارژ قدیمی‌ترین صرافی آنلاین فارکس بوده که علاوه بر آلپاری، با چندین کارگزار دیگر همکاری مستقیم داشته و فرآیند واریز و برداشت آنی را برعهده گرفته است. بهترین قیمت دلار، دلار پرفکت مانی و دلار وبمانی در این وبسایت عرضه شده است و روند انجام تراکنش‌های مالی در آن، به صورت کاملا اتوماتیک و در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود.

شارژ مستقیم بروکرها

شارژ مستقیم به این معناست که صرافی فارکس با بروکر در ارتباط تنگاتنگ بوده و بتواند در همان لحظه که شما پول را به حساب صراف واریز کردید، صرافی فارکس بتواند در همان لحظه، حساب شما در بروکر را شارژ کند. این کار نیازمند ارتباط مستقیم با پشتیبانی بروکر بوده و هر صرافی‌ای نمی‌تواند چنین ادعایی داشته باشد که می‌تواند این کار را سریع انجام دهد. البته در روش‌هایی همانند استفاده از ووچر پرفکت مانی یا وبمانی، این امر کمرنگ‌تر است. چرا که ووچر پرفکت مانی یک کد 10 یا 16 رقمی بوده که به محض وارد کردن آن در درگاه پرداخت بروکر، حساب شما شارژ خواهد شد. این روش پرداخت اندکی گرانتر از شارژ مستقیم بوده و عموما تریدرها سعی می‌کنند تا از خدمات صرافی فارکس و شارژ مستقیم استفاده کنند.

شارژ مستقیم آلپاری

باز هم اجازه دهید که به سراغ یکی از قوی‌ترین بروکرهای بازار فارکس رفته تا به صورت عملی، مثالی را به شما نشان دهیم. برای شارژ این کارگزاری می‌توانید از خدمت شارژ مستقیم آلپاری وی شارژ استفاده نمایید. بعد از ثبت نام در این صرافی فارکس و تکمیل مراحل احراز هویت، کافی است تا به صفحه‌ی پنل خود مراجعه کنید تا قیمت خرید و فروش دلار آلپاری را مشاهده کنید. بعد از آن تنها با چند کلیک و تعریف کردن آدرس والت خود در بروکر، مراحل شارژ انجام خواهد شد. نمایی از صفحه‌ی پنل کاربری وی شارژ در تصویر زیر نمایش داده شده است.

شارژ مستقیم آلپاری

برای اینکه حساب خو در بروکر آلپاری را شارژ کنید، کافی است که برروی دکمه سبز رنگ در بروکر آلپاری کلیک کنید تا با کمک پنل قدرتمند وی شارژ، همه‌ی کارها به صورت اتوماتیک انجام شده و بتوانید در کمترین زمان ممکن، تجارت خود در بازار فارکس را با کمک خدمات درجه یک بروکر آلپاری تجربه کنید. وی شارژ قدیمی‌ترین صرافی آنلاین فارکس بوده و با تمامی بروکرهای معتبر از جمله اوربکس، جاست فارکس، فرش فارکس، اچ وای سی ام و … همکاری دارد. تبادلات مالی در این صرافی در کمترین زمان ممکن و با پایین‌ترین کارمزد (حتی بدون کارمزد) انجام داده می‌شود.

نقد کردن درآمد ارزی

اگر فعالیت در خارج از ایران داشته و یا قصد دارید که پول خود را از کشورهای دیگر به ایران انتقال دهید، می‌توانید با کمک وی شارژ این کار را انجام دهید. اگر درآمد شما در بازار فارکس بوده و پولتان در حساب یکی از بروکرهای معتبر است، کافی است با افتتاح حساب در وی شارژ، راحت و سریع موجودی را به صورت ریالی در حساب بانکی خود دریافت کنید. به خاطر داشته باشید که خدمات وی شارژ با کمترین کارمزد بوده و به صرفه‌ترین نرخ‌ها در این صرافی ارائه شده‌اند.

از طرف دیگر اگر در بازار فارکس نبوده و قصد دارید که پول را از هر جای دیگری نقد کنید، کافی است آن را به پول‌های الکترونیک پرفکت مانی یا وبمانی تبدیل کنید و سپس از خدمات وی شارژ استفاده نمایید. وی شارژ امکان خرید و فروش تتر را نیز دارد و در صورتیکه سفارش شما از عدد مشخصی بالاتر باشد، دقیقا مطابق با قیمت بازار، تراکنش شما را انجام خواهد داد. برای نقد کردن درآمد ارزی خود می‌توانید به وبسایت وی شارژ با بیش از یک دهه تجربه در بازارهای مالی مراجعه نمایید.

وی شارژ