انیمه در واقع شکلی از هنر است که به نحوی تمامی ژانر های سینما را در بر میگیرد. بنابراین در نظر گرفتن انیمه تحت عنوان یک ژانر خاص اشتباهی رایج است. انیمه در واقع کوتاه‌شدهٔ واژهٔ انگلیسی انیمیشن «animation»  می باشد. بطور کلی در زبان انگلیسی انیمه به به انیمیشن هایی به سبک ژاپنی اطلاق میشود چراکه خواستگاه آن ژاپن است. عموما داشتن داستان های خیالی و مربوط به جنگ ونبرد و همچنین شخصیت های پر جنب وجوش و نقاشی های رنگارنگ از ویژگی های بارز انیمه است. پخش انیمه‌ها از راه های مختلفی از جمله رسانه‌های خانگی و همچنین اینترنت صورت می‌پذیرد.برای مثال عسل دانلود امکان دسترسی به انیمه های متفاوت را برای مخاطبان فراهم کرده است.

انیمه ی حمله به تایتان ها

حمله به تایتان ها یا به زبان انگلیسیAttack on Titan مجموعه ایست مانگایی ژاپنی (مانگا به اصطلاح ژاپنی به کمیک یا کارتونیست بودن اشاره دارد) این مانگا که ژانری خیالی و تیره و تار دارد توسط هاجیمه ایسایاما نوشته و طراحی شده است که برای اولین بار در تاریخ 9 سپتامبر 2009 توسط مجله بساتسو شونن منتشر شد و در21 آوریل 2021 با 34 جلد و 139 قسمت بعد از گذشت 11 سال به پایان رسید.انیمه ی آن که برای اولین بار در6 آوریل 2013 منتشر شده و پخش آن همچنان ادامه دارد به نوعی یک موفقیت تجاری به حساب می اید چرا که در سال 2013 تا پایان سال بیشتر از 28 میلیون نسخه از آن به فروش رفت و محبوبیت چشمگیری را در بین مخاطبان به دست آورد بسیاری از افرادی که علاقه مند به دانلود انیمه خارجی بودند به تماشای این انیمه روی آوردند .کارگردان های این مجموعه  تتسورو آراکی (فصل1.2و3). ماساشی کوئیزوکا (فصل2و3). جان سیشیدو (فصل4) و یویچیرو هایاشی (فصل4) هستند. همچنین این مجموعه در 4 فصل به تهیه کنندگی تتسویا کینوشیتا. کنسوکه تاتیشی. توشیهیرو مائدا. شین فوروکاوا. جورج وادا و یاسویوکی نیشیا از شبکه های ام بی اس تی وی و ان اچ کی جنرال تی وی پخش شده است. موسیقی این انیمه به عهده ی هیرویوکی ساوانو وکوهتا یاماموتو بوده است.

این انیمه دارنده ی رکورد جهانی گینس محبوب ترین سریال انیمه ای جهان در سال  های 2020 و 2021 می باشد و در کشور ژاپن با فروش 51190 نسخه برای 25 قسمت قصل اول بسیار موفق عمل کرد.اولین قسمت فصل پایانی این مجموعه 7 دسامبر 2020 منتشر شده که شامل 16 قسمت بوده و همچنان درحال پخش است.  دولت چین در تاریخ 15 ژوئن 2015 پخش این انیمه را ا به همراه 38 عنوان انیمه و مانگا دیگر (شامل دفتر مرگ، سورت آرت آنلاین، ارگو پراکسی و ..) که به نظر آنها شامل صحنه‌های خشونت‌آمیز، مستهجن، تروریسم و خلاف عفت  و فرهنگ عمومی بود را توقیف کرد. درحالی که مانگای حمله به تایتان ها برنده 35 امین جایزه مانگای کودانشا در سال2011 شد و برای دوره چهارم جایزه مانگای تایشو و دوره شانزدهم جایزه فرهنگی تازکو اوسامو نامزد شد بسیاری از منتقدان آن را را بیانگر «ناامیدی نسل جوان از جامعه امروزی» می‌دانند. این در حالیست که مائویاماواکی آن را داستان تازه ای از دختران و پسران در نظرمیگیرد که در هر قسمت مخاطبان را با راز و رمز و معماهای جدید آشنا میکند. این انیمه جوایز زیادی در مجله ی نیوتایپ برد. سانتوس این اثر را «شاهکار مرگ و خرابی» نامیده‌ و ربکا سیلورمن آن را مخلوطی از داستان‌های قرن هجدهمی آن رادکلیف و برخورد ترس و وحشت دانسته‌است. بخش فیزیکی آن که باعث می‌شود از دیدن آن رو برگردانده و بخش روشنفکرانه و هوشمند آن که انسان را به دانستن بخش‌های پسین متمایل می‌کند.همچنین اتهاماتی مبنی بر یهودستیزی و عذرخواهی فاشیسم علیه سریال و نویسنده ی آن مطرح شده است که توسط استدلال های مخالف رد شده اند. به دلیل میزان محبوبیت این انیمه چهار بازی ویدئویی بر اساس حمله به تایتان‌ها بدست نیتروپلاس و با همکاری پروداکشن آی. جی ساخته شده‌است. شما عزیزان میتوانید با دانلود انیمه حمله به تایتان ها دوبله فارسی از تماشای این مجموعه لذت ببرید.

خلاصه ای از این مجموعه به این صورت است که ارن یگر پسری بود که با خواهرخوانده‌اش میکاسا آکرمن و دوست صمیمی‌اش آرمین آرلرت در ناحیه شیگانشینا در نزدیکی دیوار ماریا زندگی می‌کرد. ماریا خارجی ترین دیوار از میان سه دیوار موجود بود و حکایت از این قرار بود که بیرون از این دیوارها تمام انسان‌ها توسط تایتان‌ها کشته شده‌اند. در همان اوایل داستان حمله به تایتان، دو تایتان به نام تایتان عظیم‌الجثه و تایتان زرهی به ناحیه شیگانشینا و دیوار ماریا نفوذ کردند و سایر تایتان‌ها نیز وارد شهر شدند. انسان‌ها که تلفات زیادی را متحمل شدند مجبور به عقب‌نشینی به سمت دیوار میانی یعنی دیوار رز شدند. مادر ارن یکی از افراد تلف شده در این حادثه بود. پدر ارن یعنی گریشا نیز در آن زمان سر به نیست شده بود و ارن تنها خاطراتی مبهم از او و یک کلید مربوط به انباری خانه‌شان را به یاد می‌آورد. ارن که برای از دست دادن مادرش بسیار خشمگین بود تصمیم گرفت برای کشتن تک تک تایتان‌ها در نیروی نظامی داوطلب شود…