شاید برای ایرانیان تور ترکیه به دلیل دست نیافتنی نبودن و هزینه های قابل قبول، یک گزینه مناسب به عنوان سفر خارجی باشد اما یک سوال همیشه در ذهن افراد وجود دارد… هزینه تور ترکیه چقدر است؟

برآورد هزینه های تور ترکیه (از اقتصادی تا لاکچری)
برآورد هزینه های تور ترکیه (از اقتصادی تا لاکچری)

بسیاری از افراد برای برآورد هزینه های تور ترکیه به سراغ سرچ گوگل رفته و تمامی موارد مورد نیاز خود را در سایت های اینترنتی جست و جو می کنند (که در بسیاری از موارد کار بسیار درستی است).

در این مقاله ما یکی از این سایت ها و هزینه های تور + هزینه های جاری سفر را بررسی می کنیم.

لیست هزینه های تور ترکیه

در اینجا برخی هزینه های سفر به ترکیه را برای شما می شماریم

 1. هزینه رفت و آمد داخلی کشور شما از شهر یا محله خودتان تا فرودگاه (هزینه بسیار ناچیزی به شمار می رود)
 2. هزینه خرید تور (توضیحات کامل در ادامه)
 3. هزینه تفریحات (شامل تفریحات و جاذبه های گردشگری ترکیه + هزینه های تور شکم گردی و … در ترکیه)
 4. هزینه رفت و آمد در ترکیه
 5. خرید و پاساژ گردی (خیلی مراقب باشید)
 6. هزینه های احتمالی برنامه ریزی نشده

هزینه حمل و نقل در تور ترکیه

خب قبل از هر چیزی این هزینه ها را به دو حالت اقتصادی و لاکچری تقسیم بندی می کنیم:

برآورد هزینه های تور ترکیه (از اقتصادی تا لاکچری)
برآورد هزینه های تور ترکیه (از اقتصادی تا لاکچری)

حمل و نقل اقتصادی در ترکیه

شاید این مهم ترین و بهترین پیشنهاد هر فردی که یک بار به ترکیه سفر کرده باشد: استانبول کارت بخرید تا هزینه بسیار بالای سوخت در ترکیه را تجربه نکنید.

استانبول کارت دقیقا مثل کارت های مترو و BRT در ایران است و به همان شکل نیز شارژ می شود.

برای یک تور اقتصادی در ترکیه از زمان رسیدن به فرودگاه یا هتل ( در صورت وجود سرویس فرودگاه در تور) می توانید اقدام به خرید این کارت کنید.

شما به اولین ایستگاه مترو یا دکه ای که رسیدید فقط بگویید استانبول کارت…

با این کارت به سادگی از BRT، مترو، قطار، تراموا، حتی قایق و … استفاده کنید و پس از پایان سفر به مدت 2 سال آن را نگه دارید زیرا غیر فعال نمی شود.

حمل و نقل غیر اقتصادی در تور ترکیه

شاید این بخش فقط برای معرفی بسیار ساده چند مدل از اپشن های موجود در حد نام بردن باشد:

شما می توانید از تاکسی و … های سنتی و مدرن که با اپلیکیشن های هوشمند موبایل کار می کنند استفاده کنید و یا از سرویس های گران قیمت هتل و یا شرکت های کرایه خودرو (با راننده یا بی راننده) استفاده کنید.

هزینه بلیط و هتل

هزینه های بلیط و هتل در وبسایت های مختلف مانند آژانس طاهاگشت با یک سرچ ساده نمایان می شود قفط به 5 نکته زیر توجه داشته باشید:

 • شهر مد نظر شما برای سفر به ترکیه کدام است؟ به دنبال مناطق ساحلی و گران ترکیه هستید؟ تفریحات مد نظر خود را دسته بندی کنید و بهترین شهر برای سفر خود را انتخاب کنید.
 • میزان روز و شب سفر خود را در نظر داشته باشید و مثلا برای یک روز اقامت بیشتر در تور استانبول (شاید معروف ترین تور ترکیه) هزینه غیر قابل قبول را پرداخت نکنید.
 • تمام خدمات تور را بررسی کنید و هزینه ها را دسته بندی کنید تا بدانید چه مواردی را شامل می شود.
 • فقط به قیمت و ستاره هتل دقت نکنید. در مورد هتل و خدمات آن اطلاعات کسب کنید تا بهترین تجربه سفر با تور را داشته باشید. (اپشن ها و وعده های غذایی هتل جزو هزینه های بسیار مهم آن است.
 • هم در سفر اقتصادی استانبول و هم در تور لاکچری استانبول باید موقعیت مکانی هتل و فرودگاه مقصد را در نظر داشته باشید (ایستگاه مترو برای تور اقتصادی و تفریحات مد نظر شما برای خوش گذرانی باید در یک فاصله معقول باشند)

هزینه تفریحات و خرید در تور استانبول

تخمیم هزینه های خرید و تفریح برای بسیاری از افراد کار آسانی نیست اما شاید با کمی دقت در سرچ های گوگل بتوانید یک عدد ذهنی نزدیک به واقعیت را برای خودتان به وجود آورید.

برآورد هزینه های تور ترکیه (از اقتصادی تا لاکچری)
برآورد هزینه های تور ترکیه (از اقتصادی تا لاکچری)

این 5 تکنیک کاربردی برای تخمیم هزینه های خرید و تفریح در ترکیه بسیار کاربردی است:

 1. کالاهای نمایندگی های مختلف بازار هدف خود را بازد کنید و قیمت نمایندگی محصولات را بررسی کنید تا در زمان مراجعه به پاساژ ها و … ترکیه سرتان کلاه نرود.
 2. برای خرید در ترکیه از فستیوال ها یا طرح های تخفیفی فروشگاه ها بازدید کنید (مثلا کریسمس فرصتی بسیار خوب برای خرید تور استانبول به شمار می رود)
 3. آدرس و شماره تماس فروشگاه ها و پاساژ های مد نظر خودتان را به دست آورید.
 4. تفریحات را بر مبنای میزان هزینه ای که دارند دسته بندی کنید و به عنوان یک پیشنهاد دوستانه حتی اگر قصد یک سفر ساده و اقتصادی به ترکیه را دارید از برخی تفریحات گران قیمت در تور ترکیه غافل نشوید.
 5. مدیریت زمان برای تفریح و استراحت از مهم ترین موارد کنترل هزینه ها برای خرید و تفریح در تور ترکیه است. (شما قرار نیست تمام مدت سفر را در هتل یا مراکز خرید و تفریح باشید و باید برای مدیریت زمان در سفر به همه این موارد توجه کرد تا یک تور عالی را تجربه کنید)