نحوه یافتن کلمه کلیدی مناسب برای سئو اولین قدم برای شروع سئو یک سایت می باشد.

آیا شما صاحب مشاغل کوچکی هستید که سعی داردید در فضای آنلاین کسب کار خود را گسترش دهید؟

آیا قصد دارید با استفاده از بهینه سازی موتور جستجو (SEO) آن را رشد دهید؟

اگر پاسخ شما به هر دو این سوال ها مثبت است، باید جستجو کلمات کلیدی را جدی بگیرید. این اولین قدم SEO است و تمام محتوایی که ایجاد می کنید حول آن خواهد چرخید.

تحقیقات کلید واژه به شما کمک می کند تا یک استراتژی جامع SEO برای رشد وب سایت خود به صورت آنلاین و گسترش دامنه خود ایجاد کنید.

اما قبل از اینکه به چگونگی انجام تحقیقات کلمات کلیدی به عنوان مالک مشاغل کوچک بپردازیم ، سعی کنیم بفهمیم دقیقاً تحقیق کلمات کلیدی چیست.

جستجو کلید کلیدی چیست؟

تحقیق کلمات کلیدی شامل یافتن سوالات جستجوی اصلی مربوط به تجارت یا تجارت شما می باشد. با استفاده از آن، نه تنها می توانید کلمات کلیدی وب سایت خود را پیدا کنید، بلکه موضوعات جدیدی را برای نوشتن کشف می کنید.

اطلاعات بیشتر می خواهید؟

در طول تحقیق درباره کلمات کلیدی، می توانید کلمات کلیدی را بر اساس دشواری، حجم و سایر معیارهای آنها نیز مرتب و اولویت بندی کنید. کلمات کلیدی با حجم جستجوی کم ممکن است برای برند شما کاربرد زیادی نداشته باشند.

بنابراین، چرا تحقیقات کلمات کلیدی مهم است؟

کلمات کلیدی برای درک هدف جستجوگر در جستجوی یک جستجوی خاص ضروری هستند. نه تنها این، بلکه به شما در بهبود رتبه بندی محتوای خود در نتایج موتور جستجو نیز کمک می کنند.

با فهمیدن اینکه هدف هر پرسش جستجو چیست، می توانید بفهمید که محتوای شما باید به کدام سوالات و مشکلات بپردازد. این اطلاعات، به نوبه خود، می تواند به شما کمک کند تا هدف جستجو را برآورده کنید و تجربه بازدید کننده خود را بهبود ببخشید.

در نتیجه، آنها وب سایت شما را مفید می یابند و ممکن است مدت زمان بیشتری در آن بمانند. این به نوبه خود می تواند به بهبود SEO شما کمک کند.

اکنون که می دانید چرا کلمات کلیدی مهم هستند، بیایید نگاهی به چگونگی انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای مشاغل کوچک بیاندازیم.

نحوه یافتن کلمات کلیدی مناسب برای سئو

تحقیق در مورد کلید واژه مواردی فراتر از استفاده از برخی ابزارهای قدرتمند SEO و کلید واژه در کلمات تصادفی برای یافتن کلمات کلیدی است.

این شامل جمع آوری انواع مختلفی از کلمات کلیدی است که ممکن است مربوط به تجارت یا تجارت شما باشد. بر اساس این کلمات کلیدی پ، می توانید تحقیق کلمات کلیدی خود را شروع کرده و بهترین کلمات کلیدی را برای ادغام در محتوای خود کشف کنید.

1. طوفان فکری

اولین قدم تحقیق در مورد کلمات کلیدی ایده پردازی و ارائه چند کلمه کلیدی اصلی است. اینها مباحث اساسی است که شما برای شروع تحقیقات کلید واژه خود برای مشاغل کوچک استفاده خواهید کرد.

شما همچنین باید تیم خود را درگیر این روند کنید تا مجموعه کلمات کلیدی را افزایش دهید. اگرچه استخر گسترده نیست ، اما به داشتن انواع مختلفی از کلمات کلیدی کمک می کند.

اگر سهامداران دیگری غیر از خود دارید، باید آنها را در این جلسات طوفان مغزی نیز شرکت دهید. این می تواند به شما کمک کند دیدگاه آنها را در فرآیند تحقیق کلمات کلیدی وارد کنید.

2. انجمن ها و مطرح کردن سوالات

دو مورد از بهترین نقاط تحقیق در مورد کلمات کلیدی برای مارک ها ، تابلوهای سوالات و انجمن ها است. شما باید به وب سایت هایی مانند Quora و Reddit سر بزنید تا ببینید آیا افراد سوالات مرتبط با تجارت شما را می پرسند یا خیر.

علاوه بر این، می توانید انجمن ها را در جایگاه خود جستجو کنید. اینها مکانهایی هستند که به احتمال زیاد افراد سوالاتی را مطرح می کنند که ممکن است مربوط به تجارت شما باشد.

شما باید به دنبال سوالاتی باشید که ممکن است مربوط به تجارت شما باشد. اینها احتمالاً سوالاتی هستند که ممکن است مخاطبان شما در موتورهای جستجو نیز استفاده کنند.

تحقیق کلمه کلیدی
تحقیق کلمه کلیدی

این می تواند به شما کمک کند موضوعاتی را که مخاطبان شما به صورت آنلاین جستجو می کنند شناسایی کنید. این مضامین را یادداشت کنید زیرا می توانند به شما در یافتن کلمات کلیدی برای نام تجاری شما کمک کنند.

به عنوان مثال، اگر با استفاده از کلمه کلیدی “تحقیق در مورد کلمات کلیدی” جستجو کنید، پاسخ های زیادی دریافت خواهید کرد که می توانید سایر کلمات کلیدی را از آنها کشف کنید. اینها شامل “ابزار تحقیق کلمات کلیدی” ، “تحقیق کلمات کلیدی چیست” و غیره

تحقیق کلمه کلیدی در گوگل
تحقیق کلمه کلیدی در گوگل

3. شرایط پیشنهادی و مرتبط با جستجوی Google

یکی از بهترین مکانها برای انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای مشاغل کوچک ، Google است. استفاده از موتور جستجو می تواند به شما کمک کند کلمات کلیدی بالقوه را برای برند خود به راحتی شناسایی کنید.

برای این کار، شما باید از ویژگی های جستجوی پیشنهادی و مرتبط آن استفاده کنید. برای استفاده از این ویژگی، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک کلمه کلیدی اصلی را در نوار جستجو وارد کنید.

وقتی این کار را انجام می دهید، Google لیستی از کلمات کلیدی پیشنهادی را در زیر آن نشان می دهد.

یا می توانید کلمه کلیدی اصلی را وارد کنید و آن را در Google جستجو کنید. پس از انجام این کار، برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط، باید در زیر نتایج جستجوی ارگانیک پیمایش کنید. بسیاری از این کلمات کلیدی ممکن است مربوط به تجارت شما باشد.

اینها کلمات کلیدی بالقوه دم بلند هستند که می توانید استفاده کنید.

این یک روش مقرون به صرفه برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی برای مشاغل کوچک است و بسیار مفید نیز است.

4. جستجو در جستجوها

اگر وب سایت شما از قبل از موتورهای جستجو ترافیکی ایجاد می کند، یکی از بهترین روش های تحقیق در مورد کلمات کلیدی از طریق جستجوی جستجو هاست.

کنسول جستجوی Google به شما امکان دسترسی به سوالات جستجو را می دهد که مخاطبان شما برای قرار دادن در وب سایت شما استفاده کرده اند. اینها کلمات کلیدی هستند که قبلاً برای آنها در Google رتبه بندی کرده اید و با یافتن آنها، می توانید تلاش بیشتری در افزایش رتبه بندی موتور جستجو برای آنها داشته باشید.

شما می توانید از دو قسمت Google Analytics و Google Search Console به قسمت نمایش داده شد.

5. کلمات کلیدی PPC

روش دیگر یافتن کلمات کلیدی تحقیق در مورد کلمات کلیدی PPC است. اگر تبلیغات خود را از طریق Google AdWords انجام می دهید، می توانید کلمات کلیدی را جستجو کنید که نرخ کلیک (CTR) بالایی را برای وب سایت شما ایجاد می کنند.

اما این چگونه کمک می کند؟

در حالی که در حال حاضر برای دریافت ترافیک برای این کلمات کلیدی هزینه می کنید ، به خوبی می توانید این ترافیک را به صورت رایگان نیز به صورت ارگانیک دریافت کنید. از این رو ، این کلمات کلیدی نیز باید در رادار شما باشند. شما می توانید شرایط را بر اساس میزان ترافیکی که از طریق آنها دریافت می کنید اولویت بندی کنید.

بنابراین ، چگونه می توانید این کلمات کلیدی را پیدا کنید؟

برای ردیابی این کلمات کلیدی و تجزیه و تحلیل عملکرد آنها، می توانید از ابزارهای PPC مانند Google Analytics استفاده کنید. بعد ، به قسمت دستیابی -> Google Ads -> نمایش داده شد. در آنجا لیستی از کلیه سوالات جستجو را که از طریق آنها از Google Ads بازدید می کنید ، دریافت خواهید کرد.

سپس از این لیست می توانید آن دسته از کلمات کلیدی را که منجر به بازدید با کیفیت بالا به وب سایت شما می شوند ، انتخاب کنید. همچنین ، بررسی کنید که ترافیک خیلی سریع از بین نمی رود.

اگر تجارت کوچک شما یک تجارت الکترونیکی است، باید نرخ تبدیل این کلمات کلیدی را نیز بررسی کنید. این می تواند به شما کمک کند کیفیت ترافیک را دریابید.

6. Google Keyword Planner

پس از داشتن لیستی از کلمات کلیدی اصلی ، می توانید به سراغ ابزار Google Keyword Planner بروید. این ابزاری است که توسط Google ارائه می شود و به شما کمک می کند با سهولت کلمات کلیدی مرتبط با تجارت کوچک خود را پیدا کنید. و بهترین قسمت در مورد این ابزار کلمه کلیدی استفاده رایگان از آن است.

برای انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای مشاغل کوچک با استفاده از این ابزار ، باید روی “کشف کلمات کلیدی جدید” ضربه بزنید و کلمات کلیدی اصلی خود را که لیست کرده اید کلید بزنید.

در مرحله بعدی ، باید مکانی را که می خواهید برای آن کلمات کلیدی مرتبط پیدا کنید انتخاب کنید. پس از آن ، باید روی “دریافت نتیجه” کلیک کنید.
با این کار لیستی از کلمات کلیدی مرتبط با کلمه کلیدی اصلی شما ظاهر می شود. همراه با کلمات کلیدی ، همچنین می توانید به طور متوسط ​​ماهانه جستجوها ، رقابت و دامنه پیشنهادات برای تبلیغات را مشاهده کنید.

در کنار این، چند کلمه کلیدی مرتبط نیز دریافت خواهید کرد که می توانید برای گسترش جستجوی خود استفاده کنید.

7. ابزارهای سئو

یکی از بهترین روش ها برای انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای مشاغل کوچک، استفاده از ابزارهای سئو است. این ابزارها برای کمک به شما در انجام تحقیقات کلمات کلیدی همراه با سایر موارد مرتبط با سئو طراحی شده اند.

برای بهبود تحقیقات کلمات کلیدی و تلاش های SEO ، باید این ابزار تحقیق کلمات کلیدی را در استراتژی SEO خود بگنجانید.

یکی از این ابزارهای جستجو کلمات کلیدی، GrowthBar است. این ابزار با قیمت مقرون به صرفه یک افزونه Google Chrome است که در همه موارد مرتبط با سئو و تبلیغات پولی به شما کمک می کند.

هر زمان که در Google جستجو می کنید، لیستی از کلمات کلیدی پیشنهادی اضافی به همراه حجم جستجوی ماهانه به شما ارائه می دهد. این لیست در SERP های شما قابل مشاهده خواهد بود ، بنابراین شما حتی نیازی به جستجوی ابزاری برای آن ندارید.

این ابزار همچنین نمره دشواری کلمه کلیدی را به شما نشان می دهد تا بتوانید بفهمید که رتبه بندی برای آن کلمه کلیدی چقدر دشوار است.

چه بیشتر ، شما می پرسید؟

با استفاده از GrowthBar می توانید تعداد کلمات کل صفحات موجود در SERP را به همراه تبلیغات Facebook که توسط آنها اجرا می شود مشاهده کنید.

همچنین امکان صادر کردن همه این داده ها به یک فایل CSV وجود دارد تا بتوانید به راحتی آن را تجزیه و تحلیل کنید. با این ویژگی می توانید لیستی از 200 نتیجه برتر در هر گروه را صادر کنید.

ختم کلام

تحقیق کلمات کلیدی برای کلیه مشاغل از جمله مشاغل کوچک بخشی جدایی ناپذیر از سئو است. اگر هدف جستجو را نمی فهمید و سعی می کنید محتوای خود را برای کلمات کلیدی بی ربط بهینه کنید ، مخاطبان شما هرگز نام تجاری شما را پیدا نمی کنند.

دیگه چی؟

کسانی که در نهایت نام تجاری شما را پیدا می کنند ممکن است تمایل به دیدن محتوای شما نداشته باشند و این می تواند SEO شما را ضعیف کند.

بنابراین، باید تلاش کنید تا کلمات کلیدی مناسب برای تجارت کوچک خود را پیدا کنید.

جلسات طوفان فکری، تابلوهای سوالات و تالارهای گفتمان را انجام دهید و از جستجوی Google برای شناسایی کلمات کلیدی بالقوه استفاده کنید.

شما همچنین باید کلمات کلیدی PPC و جستجوی جستجوهای خود را جستجو کنید تا بفهمید کدام کلمات کلیدی را هدف قرار دهید. سرانجام، استفاده از ابزارهای SEO مانند GrowthBar و Google Keyword Planner برای جستجو کلمات کلیدی.

آیا در مورد انجام تحقیق در مورد کلید واژه سوالی دارید؟ در نظرات با ما در میان بگذارید.