سئو وب سایت یک فرایند است؛ ما اگر بتوانیم اصولی را که موجب افزایش سئو وب سایت می شوند را انجام دهیم، طبیعتا وضعیتی بهتر و رو به رشدی برای سایت مان خواهیم داشت. اینکه چگونه سئو را افزایش دهیم، نیازمند رعایت کردن مواردی است که در این مقاله قصد داریم به مهم ترین های آن، اشاره کنیم. اگر در ابتدای راه هستید، پیشنهاد می کنیم دوره ای مقدماتی از آموزش سئو را مشاهده کنید تا با مفاهیم پایه سئو آشنا باشید. با ما همراه شوید.

چگونه سئو سایت را افزایش دهیم؟

اینکه چگونه سئو سایت را بالا ببریم به معجزه نیازی ندارد! ما برای افزایش seo باید اصول سئو را به درستی برای وب سایت خودمان پیاده سازی کنیم. روش های افزایش سئو سایت زیادی وجود دارد که مهم ترین آنها: بررسی سایت از لحاظ فنی، توجه به محتوا، فراداده ها، لینک های داخلی و خارجی می باشد. اگر می خواهید کاستی های وب سایت تان را در این موارد پیدا کنید، حتما از یک مشاوره سئو کمک بگیرید. در ادامه به راه های افزایش بازدید سایت می پردازیم.

افزایش سئو سایت با بهبود سئو فنی

وضعیت تکنیکال سایت، به شدت بر بالا بردن سئو سایت تاثیر گذار است. سئو با بهینه سازی کدهای سایت می تواند وضعیت بهتری را داشته باشد. هرچی ما اصولی تر و بر اساس استانداردها کد بنویسیم، کمتر به باگ می خوریم و کدهای بهینه تاثیر مستقیمی در سرعت سایت دارد و همچنین خزنده های گوگل هم به درستی وظایف خودشان را انجام می دهند.

وقتی ما سایتی داشته باشیم که سرعت لود صفحه در آن زیاد باشد، لایق گرفتن جایگاه های برتر در صفحه نتایج نیستیم! چرا که به صورت مستقیم بر تجربه کاربری اثرگذار است و نرخ پرش سایت را افزایش می دهد. همچنین اگر وب سایت ما در صفحات موبایل به درستی نمایش داده نشود، بخش زیادی از کاربران خود را از دست خواهیم داد. پس اگر به دنبال آموزش بالا بردن سئو سایت هستید، به دنبال این باشید که وضعیت تکنیکال سایت تان را بهبود دهید تا افزایش رتبه سایت را هم در پی داشته باشد.

روش های بالا بردن سئو سایت از طریق سئو داخلی

در ادامه راه های افزایش سئو سایت، به سئو داخلی می رسیم؛ در سایت تان سعی کنید همیشه از محتواهای با کیفیت استفاده کنید و مطالبی را انتشار دهید که با حوزه کاری تان مرتبط باشد. برای اینکه محتوای شما، بازدید به همراه داشته باشد، نیاز دارید که قبل از نوشتن آن، حتما با انجام تحقیق کلمات کلیدی، کلمات کلیدی که مناسب آن صفحه هستند را انتخاب کنید و سایر کلماتی که سرچ اینتنت متفاوتی دارند را در این صفحه به عنوان هدف به کار نبرید.

بعد از در اختیار داشتن کلمات کلیدی، بهتر است کلمات را به طور طبیعی در سراسر محتوا پخش کنید و بدون اینکه زیاد تکرار کنید، درون محتوای خود از آنها استفاده کنید. علاوه بر متن، می توانید با به کاربردن ویدئو و اینفوگرافیک ها، تلاش کنید کاربر مدت زمان بیشتری را در صفحه بماند و همچنین اگر از تصاویر استفاده می کنید، حتما آنها را بهینه کنید؛ از نام مرتبط استفاده کنید و حجم آنها را کم کنید و همچنین برای هر تصویر، یک متن جایگزین (Alt) مشخص کنید.

یک محتوا بدون عنوان مناسب، جایگاه خاصی پیدا نمی کند! حتما از یک عنوان مناسب استفاده کنید و ساختار سلسله مراتبی را در عنوان ها رعایت کنید؛ قبل انتشار، برای صفحه URL، تایتل و دیسکریپشن مناسب قرار دهید. بعد از انتشار محتوا، به روزرسانی محتوا در زمان های مختلف، تاثیر زیادی در قدرت گرفتن آن صفحه خواهد داشت.

در آخر به لینک سازی داخلی اشاره می کنیم؛ اینکه این مورد را در آخر قرار دادیم، دلیل بر کم اهمیت بودن آن نیست؛ طبیعتا بدون لینک های داخلی و قرار دادن انکرتکست های درست برای لینک های داخلی، گوگل درک کاملی از صفحه مورد نظر پیدا نمی کند! ما با لینک های داخلی به گوگل می گوییم که این صفحه برای چه کلماتی مناسب است؛ هرچه ما به صفحه ای لینک داخلی مرتبط و بیشتری بدهیم، گوگل اهمیت صفحه را درک کرده و اعتبار بیشتری به آن می دهد.

نحوه بالا بردن سئو سایت با سئو خارجی

ما هرچقدر سایت مان از لحاظ فنی به درستی کار کند و محتوای عالی داشته باشیم، گوگل برای اعتبار دادن به صفحه ما نیاز دارد تا در یک منبع معتبر، صفحه ما لینک شود؛ اعتبار گرفتن از سایر سایت، در کلمات سخت، بسیار حائز اهمیت است و مقدار اعتباری که باید از سایر سایت ها بگیریم تا در نتایج برتر قرار بگیریم، به اعتبار سایت خودمان، کلمات کلیدی و… بستگی دارد؛ ولی بدانید که لینک گرفتن از سایر سایت ها، اگر درست و کاملا طبیعی باشد، تاثیرگذاری چشم گیری خواهد داشت.

 1. لیست راهکارهای افزایش سئو سایت
 2. افزایش سرعت سایت
 3. رفع خطاها و مشکلات در کدنویسی
 4. توجه به کلمه کلیدی
 5. محتواهای مرتبط و کامل
 6. استفاده درست از زیرعنوان ها
 7. استفاده از تصاویر بهینه
 8. استفاده از فایل های چندرسانه ای
 9. قرار دادن تایتل های مناسب
 10. نوشتن دیسکریپشن های مرتبط
 11. استفاده درست از لینک های داخلی
 12. ساختار مناسب برای URLها
 13. بررسی وضعیت لینک ها
 14. بررسی ریدایرکت ها
 15. عدم استفاده از محتوای تکراری
 16. استفاده از انکرتکست های مناسب
 17. دریافت بک لینک های لازم
 18. و…

خب مقاله ما در مورد چگونه سئو سایت را بالا ببریم؟ به اتمام رسید. در این مقاله تلاش کردیم به موارد آموزش افزایش سئو سایت به صورت کلی اشاره کنیم و درک درستی از کارهایی که باید برای افزایش سئو سایت انجام دهیم داشته باشید.