سرویس های ارسال کالا برای فروشگاه های اینترنتی امروزه بسیار زیاد شده اند که ما در اینجا به معرفی آن ها پرداخته و معایب و مزایا آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم. شاید تا به حال این سوال برای شما پیش آمده باشد که سفارشاترا پگونه به دست مشتریان برسانید و بهترین سرویس ارسال کالا برای سفارشات اینترنتی کدام یک از سرویس ها می باشد؟

اروزه سرویس حمل و نقل کارآمد برای یک فروشگاه اینترنتی بسیار مهم می باشد و می تواند بر موفقیت و شکست کسب و کار نیز بسیار تاثیرگذار باشد.

به عنوان مثال: مشتریان بسیاری هستند که می خواهند در کوتاه ترین زمان و سلامت کامل کالا، سفارش خود را دریافت کنند در صورتی که این شرایط فراهم نباشد، بسیاری از خریداران سفارشات خود را رها کرده و آن را نهایی نمی کنند. و گاهیی ممکن است مشتریان به دلیل هزینه بالای ارسال سبد خود را رها کرده و روشی سریع تر را جستجو کرده و انتخاب نمایند.

بنابراین، به نظر شما چگونه می توان با این مسائل کنار آمد؟ جنبه های زیادی در این بخش از تجارت شما وجود دارد ، شما گزینه های زیادی برای پیکربندی فرایند حمل و نقل خواهید داشت،  در دامه از استراتژی و چگونگی تنظیم آن برای یک فروشگاه آنلاین، خواهیم گفت.

مطالعه بیشتر: شبکه های اجتماعی برای کسب و کار: نحوه استفاده از آن

در ادامه در ارتباط با انواع سرویس های ارسال کالا برای فروشگاه های اینترنتی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

استراتژی حمل و نقل در فروشگاه های اینترنتی

اجرای یک استراتژی حمل و نقل در تجارت الکترونیکی موثر، یکی از تاثیرگذارترین اقداماتی است که کارفرما، باید قبل از شروع فرایند طراحی سایت به آن توجه داشته باشد.

بسیاری از فروشگاه ها با رویکردی ساده و سنتی در حمل و نقل، تجارت الکترونیکی را آغاز می کنند، مانند ارائه حمل و نقل رایگان در سراسر کشور یا کاهش هزینه و تخفیف به ازای خرید بیشتر. اما موفق ترین بازرگانان و صاحبان کسب و کار از گزینه های حمل و نقل استراتژیک استفاده می کنند به اینصورت خود را از رقبا متمایز می کنند و به این ترتیب حاشیه سود خود را افزایش می دهند.

البته، این درست است که حمل و نقل می تواند یک نقطه تمایز قدرتمند برای برند تجاری شما محسوب شود، اما توجه داشته باشید که اطمینان از این موضوع که شرکت شما واقعاً می تواند بر اساس استراتژی عمل کند یا خیر، بسیار مهم می باشد.

هماهنگی بین چندین تیم در سازمان شما برای انجام این امر بسیار مهم است. این تیم ها، تیم بازاریابی ،تیم اجرایی  و چندین تیم دیگر، باید با هم هماهنگی داشته باشند تا بتوانند به یک هدف کارآمد برسند و آن هم تحویل سریع و ایمن کالا به مشتری می باشد.

ایجاد یک استراتژی حمل و نقل برای فروشگاه آنلاین خود ، به شما و افراد تیم کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که همه افرادی که در این مسیر منشعب مشارکت دارند، دقیقا می دانند چه اتفاقی می افتد و چه وظیفه ای از این چرخه فرایند تحویل کالا را بر عهده دارند. در نهایت می توان گفت که با داشتن استراتژی حمل و نقل هر فرد از هر قسمت و در هر تیم به خوبی از وظایف و زمان انجام آن خبر دارد.

در ادامه به برخی از سرویس های ارسال کالا برای فروشگاه های اینترنتی اشاره خواهیم کرد و آن ها را تا حدودی معرفی کرده و از مزایا و معایب آن ها خواهیم گفت.

سرویس ارسال کالا از طریق الوپیک

الو پیک یکی از سرویس هایی است که شما می توانید برای ارسال محصولات خود از آن استفاده نمایید. استفاده از آن به این صورت است که شما ابتدا اپلیکیشن الوپیک را در گوشی خود نصب می کنید و سپس به وسیله آن به صورت اینترنتی برای ارسال بسته پستی خود در آن ثبت درخواست می نمایید. در نهایت می توان گفت که الوپیک یکی از سرویس های ارسال کالا برای فروشگاه های اینترنتی می باشد که محصول شما را به وسیله پیک موتوری، سواری، باربری و … به مقصدی که در اپلیکیشن انتخاب کرده اید می رساند.

 

این شرکت در مهر ماه سال  1395 توسط مهدی نایبی و مهرشاد پزشک که هر دو برای راه اندازی شرکت از اروپا به تهران نقل مکان کردند، تاسیس شد.

هدف مهدی نایبی این بود که  راه حلی برای فروشگاه های اینترنتی ایرانی برای تحویل کالا و خدمات به بیرون ارائه نماید. در ارتباط با سایقه کار این اپلیکیشن می توان گفت که:

در سال 1396 این شرکت به رکورد تحویل 10،000 بسته در روز رسید. در همان سال، شرکت اپل نرم افزار الوپیک را از فروشگاه خود با توجه قوانین ایالات متحده علیه ایران حذف کرد. اما این شرکت پیشرفت خود را داشت و طبق اطلاعات به دست آمده تا سال 2021 این شرکت 75 میلیون بسته از زمان تاسیس خود تحویل و به مقصد رسانده است و روزانه 15000 راننده فعال در ناوگان حمل بار خود دارد.

اگر هزینه خدمات این شرکت را در نظر بگیریم باید بگوییم که این شرکت با ارائه قیمت های پایین تر از رقبای خود سهم  بیشتری از بازار اولیه را نصیب خود کرده است. این شرکت با استفاده از الگوریتم ها و نرم افزارهای رایانه ای زمان بیکاری رانندگان خود را کاهش داده و به آن ها این اجازه را می دهد تا با هزینه کمتری به مشتری نهایی خدمات ارائه دهند.

این اپلیکیشن وظیفه ارسال مرسوله پستی در شهر های محدودی را دارد، تهران، کرج، شیراز، مشهد، اصفهان و تبریز از شهر هایی می باشد که الوپیک در آن ها فعالیت دارد.

یکی از ویژگی های جالب الوپیک، امتیاز دهی به موتور سواران است که شما می توانید بر اساس نوع رفتار و عملکرد و رضایتتان از خدمات آن ها به آن ها امتیاز دهید.

مزایای ارسال کالا از طریق الوپیک

 • ثبت درخواست ارسال مرسوله پستی به صورت آنلاین
 • پیگیری آنلاین ( زنده) مسیر حرکت بسته پستی از لحظه درخواست پیک
 • دارای قابلیت ثبت چندین درخواست به صورت همزمان
 • ثبت درخواست مرسوله پستی در دسته بندی های مختلف (موتور، سواری، باربری)
 • امکان ثبت درخواست برای پیک اختصاصی یا پیک در اختیار
 • امکان سرویس دهی در طول شبانه روز به صورت 24 ساعته
 • قابلیت ثبت درخواست از طریق وب سایت الوپیک بدون نصب اپلیکیشن
 • امکان جابجایی نفر در الوپیک (در این صورت باید از گزینه الو تاکسی استفاده کنید)
 • امکان امضای دیجیتالی گیرنده به محض رسیدن مرسوله به مقصد، در این حالت اسم و امضاء گیرنده برای شما ارسال خواهد شد.
 • فعالسازی حالت رفت و برگشتی شما می توانید برای درخواست های خود امکان بازگشت به مبدا را نیز فعال نمایید.
 • امکان پرداخت به صورت نقدی درب منزل و آنلاین
 • ثبت آدرس های منتخب، در این حالت آدرس های خود را یک بار ثبت نموده و بار دیگر با انتخاب آن راحت آدرس را مشخص نماید.
 • ارسال دوباره کالا، هر زمانی می توانید درخواست های قبلی خود را مجددا ارسال مجدد کنید.

معایب ارسال کالا از طریق الوپیک

 • امکان ثبت درخواست آنلاین، درخواست شما تنها از طریق سایت و یا اپلیکیشن الوپیک ثبت می شود.
 • به همراه نداشتن کارگر در صورت ثبت درخواست مرسوله های پستی به صورت باربری (حمل با وانت‌ بار)

سرویس ارسال کالا از طریق الو پست

از سرویس های جدید الوپیک الو پست می باشد که به صورت غیرحضوری میتوان برای ارسال مرسوله پستی اقدام کرد. برای استفاده از این سرویس الوپیک، باید ابتدا اپلیکیشن الوپیک را نصب نمایید. پس از نصب آن، در مرحله بعد برای ارسال بسته پستی خود به قسمت الو پست رفته و آدرس مبدا و مقصد را وارد کنید. پس از آن باید وزن بسته را مشخص، محتویات محصول مورد نظر را نوشته و درخواست خود را ثبت نمایید.

مزایای ارسال کالا از طریق الو پست

 • پیگیری دقیق مرسوله پستی در تمام مراحل ارسال
 • انجام فرایند ارسال بسته پستی به صورت غیرحضوری و صرفه جویی در زمان
 • ارسال به سراسر کشور

معایب ارسال کالا از طریق  الو پست

 • هزینه ارسال بالاتر نسبت به الوپیک این هزینه به علت دریافت مرسولات پستی از درب منزل فرستنده بالاتر می باشد.

سرویس ارسال کالا از طریق اسنپ باکس

یکی دیگر از سرویس های ارسال کالا برای فروشگاه های اینترنتی اسنپ باکس می باشد. اولین و بزرگترین تاکسی اینترنتی ایران اسنپ می باشد. در این سرویس دهنده شما می توانید وسیله نقلیه مورد نیاز خود برای حمل و نقل و ارسال مرسوله پستی انتخاب نمایید و در مرحله بعدی ثبت درخواست نمایید.

پشتوانه اسنپ‌ باکس ، شرکت بزرگ اسنپ می باشد که در به سرعت در حال توسعه است و در هدف ایجاد شرایط بهینه و ایده‌آل برای ارسال کالا توسط افراد، شرکت‌ها و صاحبان کسب‌ و کارهای فیزیکی و اینترنتی بسیار تلاش کرده است و سرعت آن در پیشرفت در میان رقبا بسیار قابل توجه است.

ترافیک و شلوغی برای اسنپ باکس معنایی ندارد و مانع از انجام ماموریت‌ های کوچک و بزرگ تیم آن ها نخواهد شد. سرعت حمل، کاهش آلودگی هوا، جلوگیری از ترافیک  و ازدحام در سطح شهر، از موارد قابل توجه در استفاده از اسنپ‌باکس می باشد.

در حال حاضر، اسنپ باکس در شهر ها و شهرستان های بسیار فعالیت دارد برخی از آن ها عبارتند از: تمام شهرستان های شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، یزد، شیراز، قم، کرج، تبریز، کرمان، اهواز، ارومیه و گیلان (رشت، انزلی و رودسر)

در اسنپ باکس نیز مانند سایر موارد برای ارتقا خدمات خود، گزینه اختصاصی برای امتیاز دادن به راننده طراحی شده است که مسافران بر اساس ویژگی های مثبت یا منفی راننده و خدمات رسانی آن می توانند به او امتیاز دهند.

در ادامه برخی از مزایا و معایب اسنپ باکسیکی از سرویس های ارسال کالا برای فروشگاه های اینترنتی را خواهیم گفت.

 مزایای ارسال کالا از طریق اسنپ باکس

 • دارای خدمات متنوع از جمله اسنپ فود، اسنپ وانت، اسنپ بایک، اسنپ رز، اسنپ مارکت، اسنپ تریپ و …
 • ارائه دهنده خدمات و پشتیبانی به صورت شبانه روزی یا 24 ساعته
 • پرداخت هزینه به صورت نقدی درب منزل و آنلاین
 • دارای قابلیت انجام سفرهای دو مقصده
 • قابل اطمینان
 • سرعت پاسخگویی بالا
 • قابلیت ارسال چند بسته به طور همزمان
 • پیگیری و ردیابی بسته‌ها از زمان حرکت به صورت لحظه‌ای

معایب ارسال کالا از طریق  اسنپ باکس

 • ثبت درخواست سفر تنها از طریق گوشی های هوشمند
 • امکان بروز مشکل برای رسیدن به مقصد در صورت کم تجربه بودن راننده
 • حتمی بودن سن قانونی برای ثبت نام (18 سال به بالا)
 • افزایش هزینه در روزهای بارانی و برفی

سرویس ارسال کالا از طریق پیک تپسی

یکی دیگر از سرویس های ارسال کالا برای فروشگاه های اینترنتی تپسی می باشد که یکی دیگر از شرکت های اینترنتی فعال در زمینه حمل و نقل بین شهری محسوب می شود.

در واقع تپسی یک اپلیکیشن هوشمند درخواست خودرو و پیک حمل بار می باشد که با ثبت درخواست از اپلیکیشن در هر زمان و هر مکانی شما یا مرسوله پستی را به مقصدتان خواهد رساند.

تپسی سرویس جدیدی را برای خدمات دهی ایجاد کرده است که آن پیک تپسی نام دارد. این سرویس جدا از سایر سرویس‌ های این شرکت خدمات دهی می کند و تنها برای ارسال کالا کاربران و فروشگاه های اینترنتی خدمات دهی دارد و وظیفه دارد تا بسته های کاربران را به مقصدشان ارسال نماید.

یکی از مزیت های پیک تپسی درخواست آن به صورت تلفنی تنها با شماره گیری 1630 می باشد. به اینصورت کسانی که امکان استفاده از نرم افزار موبایلی تپسی را ندارند نیز می توانند از امکان سفارش خرید و ارسال بسته توسط تپسی بهره‌مند شوند.

با استفاده از این سرویس، می‌توان به غیر از بسته‌ های کوچک، بسته‌ های بزرگتر را نیز به راحتی به مقصد مورد نظر خود ارسال نمود.

در ادامه برخی از مزایا و معایب پیک تپسی یکی از سرویس های ارسال کالا برای فروشگاه های اینترنتی را خواهیم گفت.

مزایای ارسال کالا از طریق پیک تپسی

 • استفاده از سرویس تپسی تلفنی در صورت عدم دسترسی به اینترنت
 • پشتیبانی شبانه روزی یا 24 ساعته
 • طراحی ویژه “اتوپیک (ارسال مرسوله پستی با خودرو) و موتوپیک (ارسال مرسوله پستی با موتور) ” برای ارسال بسته های پستی به صورت درون شهری
 • عدم تغییر و افزایش مبلغ کرایه در روزهای بارانی و برفی
 • استفاده از گزینه “همیار” برای انجام خریدهای روزانه‌

معایب ارسال کالا از طریق پیک تپسی

 • نبود خودرو به تعداد زیاد و کمبود راننده

سرویس ارسال کالا از طریق پادرو

شرکت پادرونیز یکی از سرویس های ارسال کالا برای فروشگاه های اینترنتی می باشد که در ابتدای ورود به وب سایت، اینگونه خود را معرفی کرده است:

” پادرو پلتفرمی هوشمند برای ارائه خدمات به کسب و کارهای کوچک، متوسط و بزرگ در حوزه های پرداخت، ارسال بسته ها، مدیریت سفارش ها و ارتباط با مشتریان است. یکی از اهداف اصلی پادرو تسهیل تجارت اجتماعی (social commerce) و تامین خدمات مورد نیاز فروشندگان شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، واتساپ و سایر زیرساخت های فروش آنلاین برای کسب وکارهای کوچک و متوسط است “

در مجموع این شرکت را  میتوان به عنوان یک واسط در بین سرویس دهندگان ارسال کالا برای فروشگاه اینترنتی در نظر گرفت که انتخابی عالی برای کسب و کارهای اینترنتی کوچک ، محسوب می شود.

در ادامه برخی از مزایا و معایب پاردو یکی از سرویس های ارسال کالا برای فروشگاه های اینترنتی را خواهیم گفت.

مزایای ارسال کالا از طریق پادرو

 • ارسال کالا در کوتاه ترین زمان ممکن
 • ارتباط با مشتریان پس از ثبت کالا
 • داشبورد جذاب و گرافیکی برای مدیریت سفارشات
 • عدم محدودیت در ارسال بسته

معایب ارسال کالا از طریق پادرو

 • بالا بودن هزینه ارسال کالاها

ارسال از طریق باجه پستی یا دفاتر پیشخوان

برای ارسال بسته پستی از طریق باجه های پست یا دفاتر پیشخوان صاحبان فروشگاه های اینترنتی باید به صورت حضوری به دفتر پیشخوان مراجعهئ کرده و کالا خود را به صورت حضوری تحویل نمایند زیرا مرسولات در همان محل بسته بندی خواهند شد و آماده ارسال می شوند.

هزینه هر بسته پستی در دفتر پیشخوان با توجه به وزن آن تعیین می شود و زمان ارسال و رسید کالا شما بین 12 تا 48 ساعت می باشد.

در ادامه برخی از مزایا و معایب دفاتر پیشخوان یکی از سرویس های ارسال کالا برای فروشگاه های اینترنتی را خواهیم گفت.

مزایای ارسال کالا از طریق باجه پستی یا دفاتر پیشخوان

 • عدم نیاز به عقد قرارداد با فروشگاه های اینترنتی یا آنلاین شاپ ها
 • قابلیت ارسال مرسوله پستی به صورت “پست ویژه”

معایب ارسال کالا از طریق باجه پستی یا دفاتر پیشخوان

 • انجام فرایند ارسال مرسولات پستی به صورت حضوری

سرویس ارسال کالا از طریق تیپاکس

تیپاکس نیز یکی از سرویس های ارسال کالا برای فروشگاه های اینترنتی می باشد که طبق گزارشات شرکت تیپاکس روزانه ده‌ها هزار بسته را جا‌به‌جا می‌ کند.

محافظت، انتقال و رساندن کالا به دست صاحبانشان در زمان مناسب وظیفه مهمی می باشد که تیپاکس با داشتن یکی از گسترده‌ترین شبکه‌های ارتباطی با بیش از 100 شعبه فعال در کشور آن را به خوبی اجرا می کند.

تیپاکس 60 سال است که درحال فعالیت می باشد این مجموعه به دلیل بهره مندی از نیروهای متخصص، ماهر و عملکرد مناسب سازمانی، تجربه و اعتماد بالایی را بین کاربران خود به وجود آورده است. همچنین تیپاکس مبتکر صنعت ارسال سریع درب به درب در ایران است.

هدف این شرکت همواره ارائه راهکار‌های مناسب برای کسب و کار افراد و ایجاد بستری مناسب جهت افزایش سرعت و امنیت بین ارسال کننده و دریافت کننده کالا می باشد.

برای ارسال بسته پستی از طریق تیپاکس می توانید از بین سه راه زمینی، هوایی و بین المللی انتخاب نموده و کالا خود را ارسال نمایید.

شرکت تیپاکس ارسال برخی کالاها را ممنوع اعلام کرده است که در ادامه نام برده ایم:

 1. مواد غذایی باز و فسادپذیر
 2. داروها (در صورت عدم بسته‌بندی مناسب، عدم وجود مجوز قانونی و نسخه پزشک)
 3. عرضه تجهیزات نظامی
 4. مواد شیمیایی، شامل: مواد رادیواکتیو و گازهای سمی، مواد عفونی و انواع اسیدها به صورت بسته بندی غیر قانونی
 5. وسایل موسیقی (در صورت بسته‌بندی نامناسب)
 6. حیوانات و حشرات (جاندار و بی‌جان)
 7. اوراق، فلزات و سنگ‌ های گران قیمت( در صورت عدم مجوز قانونی)
 8. کپسول‌های گاز
 9. مواد آتش زا
 10. عرضه تجهیزات ماهواره
 11. عرضه فیلتر شکن‌ها
 12. عرضه لوازم جنسی
 13. عرضه تجهیزات جاسوسی
 14. عرضه مواد اعتیادآور و مشروبات الکلی
 15. عرضه اسکریپت های غیر مجاز
 16. عرضه لوازم قمار
 17. فال گیری و رمالی
 18. عرضه اقلام مستهجن

در ادامه برخی از مزایا و معایب تیپاکس یکی از سرویس های ارسال کالا برای فروشگاه های اینترنتی را خواهیم گفت.

مزایای ارسال کالا از طریق استفاده از تیپاکس

 • ارسال بسیار سریع کالا های پستی
 • امکان ارسال مرسولات پستی به مناطق دور افتاده (حتی به مناطقی که شعبه تیپاکس ندارند هم قابلیت ارسال وجود دارد)

معایب ارسال کالا از طریق استفاده از تیپاکس

 • هزینه ارسال بیشتر نسبت به پست پیشتاز
 • عدم همکاری با دفاتر خدمات ارتباطی
 • عدم پیگیری دقیق و صحیح

ارسال بسته پستی از طریق اداره پست

ارسال بسته از طریق اداره پست یکی دیگر از سرویس های ارسال کالا برای فروشگاه های اینترنتی می باشد. اداره پست، یکی از روش های قدیمی برای ارسال بسته ها یا مرسولات پستی محسوب می باشد. این شرکت  تحت نظارت و وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می باشد و در سال 1366 در قالب شرکت دولتی تاسیس شد و فعالیت خود را در سال 1367 آغاز نمود و خدمات خود را در دسته شهری، پیشتاز و سفارشی ارائه می دهد.

یکی از قابلیت های اداره پست، ارسال بدون محدودیت آن در تعداد موارد ارسالی می باشد؛ در واقع این قابلیت اداره پست، باعث می شود اگر فروشگاه اینترنتی تعداد بالایی مرسوله پستی داشته باشد بدون هیچگونه مشکلی برای ارسال آن ها به اداره پست مراجعه نماید.

سرویس ارسال کالا از طریق یارباکس

یکی دیگر از سرویس های ارسال کالا برای فروشگاه های اینترنتی شرکت یارباکس می باشد که از سال 1385 شروع به فعالیت رسمی کرده است. هدف اصلی شرکت حمل و نقل یارباکس در رابطه با حمل و نقل کالاهای کاربران این است که این خدمات به صورت راحت و به نحو احسن برای کاربرات انجام شود.

این شرکت دارای دو مدل خدمات می باشد که یکی پست درب به درب و دیگری پست کارگو ( ارسال از مبدا تا ترمینال مقصد) می باشد. همچنین از شبکه حمل و نقل گسترده ای برخوردار است به ظوری که هم اکنون در 128شهر مشغول به ارائه خدمات می باشد.

حمل و نقل کالاها از طریق یارباکس در چهار سایز (کوچک، متوسط ، بزرگ، خیلی بزرگ) انجام می شود.

در ادامه برخی از مزایا و معایب یارباکس یکی از سرویس های ارسال کالا برای فروشگاه های اینترنتی را خواهیم گفت.

مزایای ارسال کالا از طریق یارباکس

 • صرفه جویی در هزینه و زمان
 • امنیت و بیمه مرسولات پستی
 • روش های مختلف پرداخت
 • رابط کاربری آسان
 • برآورد قیمت در یارباکس
 • قیمت در لحظه
 • ثبت آدرس های منتخب
 • صفحه مربوط به پیگیری مرسولات
 • امکان ارسال درب به درب مرسولات
 • پشتیبانی آنلاین و تلفنی
 • کاهش آلودگی هوا و ترافیک (کمک به محیط زیست)

سرویس ارسال از طریق کالارسانان چاپار

کالارسانان چاپار یکی دیگر از سرویس های ارسال کالا برای فروشگاه های اینترنتی می باشد این شرکت وابسته به گروه ترابری بین المللی زنجیره می باشد و بیش از 15 سال سابقه کار دارد و سابقه فعالیت درزمینه های حمل کالا از طریق زمینی و هوایی را دارد.و دارای بیش از 100 نمایندگی در سراسر کشور می باشد.

اين شركت با استفاده از امكانات گسترده خود در اغلب شهرها امكان دريافت محموله از درب منزل يا محل كار و ارسال آن به مقصد در كوتاهترين مدت با امكانات زمینی-هوایی و سریع را فراهم کرده است.

مزایای ارسال کالا از طریق کالارسانان چاپار

 • سرویس پست سریع
 • حمل اکسپرس هوایی
 • امکان پرداخت در محل
 • انبارداری محصولات
 • امکان ارسال مدارک
 • ارائه خدمات بین المللی
 • سرویس پیک موتوری در سطح تهران

معایب ارسال کالا از طریق کالارسانان چاپار

 • عدم ارسال کالا به برخی نقاط و دریافت به صورت حضوری در محل انبار
 • پاسخگویی ضعیف

ارسال از طریق باربری

یکی دیگر از سرویس های ارسال کالا برای فروشگاه های اینترنتی ارسال از طریق باربری می باشد. در این روش، برای تحویل دادن و دریافت محصول باید حتما به مرکز  باربری مراجعه شود. در واقع این روش  برای بارهای بزرگ و ارسال آنها به شهرستان های دیگر بسیار مناسب می باشد و برای محصولات کوچک که می خواهیم از یک نقطه شهر به نقطه دیگر آن ببریم، گزینه مناسبی نخواهد بود. هزینه کالا در این روش با توجه به نوع محصول ، وزن آن و مقدار مسافت تا مقصد محاسبه می شود.

مزایای ارسال کالا از طریق باربری

 • ارسال بارهای بزرگ و سنگین
 • امکان پرداخت هزینه پست در محل تحویل
 • انعطاف‌پذیری نسبت به سایر روش‌ها
 • امنیت بیشتر در حمل‌ونقل
 • صرفه‌جویی در هزینه بسته‌بندی
 • مناسب حمل کالا در فواصل کوتاه جاده‌ای

معایب ارسال کالا از طریق باربری

 • هزینه بسیار بالا
 • نامناسب برای فواصل طولانی و ترافیک سنگین
 • سرعت کم
 • فقدان سازمان‌دهی