راه اندازی یک استارت آپ می تواند هیجان انگیز و در عین حال دلهره آور باشد. در کنار داشتن یک محصول عالی و یک برنامه بازاریابی قوی، شما باید برند خود را نیز درست کنید.

نام شرکت شما یک عنصر کم ارزش اما اساسی در مارک تجاری است. این می تواند موقعیت تجاری شما را به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرار دهد. به همین دلیل تصمیم گرفتم هشت نکته مفید برای نامگذاری استارت آپ ارائه دهم.

بسیاری از کلمات که به عنوان نام تجاری و علائم تجاری مانند Onesies و Zipper شروع به کار کردند چنان محبوب شدند که اکنون بخشی از واژگان روزمره ما هستند. برخی از نام های تجاری چنان تأثیری در افراد برجای می گذارد که با نام محصولات مرتبط مانند BAND-AID و Kleenex مترادف می شوند.

شما به عنوان یک مالک استارت آپ، این فرصت را دارید که از ابتدا شروع کنید و یک مارک قدرتمند بسازید.

از چه کاری باید شروع کرد؟

ایجاد یک نام تجاری قابل شناسایی و معنی دار می تواند یک نقطه شروع عالی باشد. این می تواند تفاوت در تلاش های بازاریابی و فروش شما در طولانی مدت باشد.

انتخاب نام تجاری مناسب در ابتدا بسیار مهم است زیرا نام تجاری جدید در مرحله بعد می تواند 10٪ -20٪ بودجه بازاریابی سالانه شما را متحمل شود. برای یک شرکت نوپا، این هزینه زیاد می تواند مشکل ساز شود.

مطالعه بیشتر: آینده هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ

قبل از اینکه به شما بگویم چطور نام کسب و کار نوپای خود را بگذارید، بیایید نگاهی به دلیل اهمیت آن بیندازیم.

چرا نام استارتاپ شما بسیار مهم است؟

ممکن است بپرسید دلیل اهمیت نام چیست؟

فراوان، من می گویم به خصوص اگر می خواهید حضور پررنگ آنلاین برای تجارت خود ایجاد کنید.

وب از محتوای مارک دار مشاغل مختلف اشباع شده است. داشتن یک وب سایت کاملاً مناسب برای ایجاد رد پای دیجیتالی کافی نیست.

دو عامل اصلی که وب سایت های موفق را از وب سایت های ناموفق متمایز می کند، نام تجاری و دامنه آنهاست. طراحی چیدمان وب سایت شما، انتخاب رنگ و قلم و ایجاد یک حضور آنلاین بصورت آنلاین – همه در یافتن یک نام دامنه عالی برای تجارت آنلاین شما در مرحله دوم قرار دارند.

مزایای داشتن نام تجاری خوب چیست؟

یک نام خوب شرکت می تواند به شما کمک کند تا کسب و کار نوپای خود را با موفقیت راه اندازی کنید و نرخ رشد آن را افزایش دهید.

بیایید نگاهی به چند مزیت نامگذاری صحیح کسب و کار راه اندازی کنیم.

1. بهبود موقعیت تجاری

یک نام تجاری خوب می تواند تلاش های رشد تجاری شما را سریعتر کند. یک نام مرتبط می تواند نمایانگر آنچه شما انجام می دهید و ارزش های تجاری شماست.

به عنوان مثال، شرکتی که در زمینه محصولات سبک زندگی فعالیت می کند، در صورت انتخاب نامی مانند Life & Style با نام دامنه ای مانند www.lifeandstyle.online ، می تواند افزایش یابد. این نام به درستی پیشنهاد منحصر به فرد برند را منعکس می کند.
آیا به دنبال نمونه های واقعی هستید؟

Louder Online ، آژانس بازاریابی دیجیتال پیشرو استرالیا با www.louder.online همکاری می کند – نام دامنه کاملاً خلاصه تجارت آنها است.

می توانید خلاقیت به خرج دهید و نام منحصر به فردی برای کسب و کار راه اندازی کنید.

2. Great Touchpoint

یک نام تجاری خوب می تواند ارزش بیشتری به تلاش های بازاریابی شما اضافه کند. به هر حال، نام دامنه شما یکی از اولین نقاط لمسی کسب و کار شما با مشتریان خود است و می تواند کمک زیادی به جذب و جذب مخاطب هدف شما کند.

www.be Beautifulhomes.online را در نظر بگیرید. فقط با مشاهده نام دامنه، این نام ایده ای منصفانه در مورد انتظارات از وب سایت به شما می دهد. به احتمال زیاد پورتالی برای خانه های زیبا در اینترنت است.

3. ایده آل

چگونه استارتاپ خود را معرفی می کنید؟

شما ابتدا با گفتن نام شرکت خود به مردم شروع می کنید، درست است؟

نام تجارت شما اولین برداشت شماست و باید آنقدر چشمگیر باشد که بتواند مصرف کنندگان را فریب دهد.

نامی مانند www.mastertrumpet.online به وضوح نشان می دهد که شما می توانید نحوه نواختن شیپور را در این سایت بیاموزید. این نام های تجاری احتمالاً برای مدت طولانی در حافظه عمومی باقی خواهد ماند.

مطالعه بیشتر: 13 روش برای یافتن ایده های نو برای تولید محتوا

موثرترین نکات برای نامگذاری کسب و کار راه اندازی شما چیست؟

نامگذاری صحیح کسب و کار نوپای خود یکی از بهترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال است. همراه با نام تجاری، دامنه و پسوند دامنه نیز در استراتژی مارک تجاری یک شرکت نقش بسزایی دارند.
بنابراین چگونه می توانید نامگذاری را درست انجام دهید؟
من چند نکته را گردآوری کرده ام که ثابت شده در نامگذاری صحیح کسب و کار شما مفید است.

1. آن را ساده، کوتاه و مقیاس پذیر نگه دارید

این یکی از بهترین نکاتی است که می توانید برای نامگذاری شرکت جدید خود دنبال کنید. شما باید نامی ساده، کوتاه، مقیاس پذیر و به یادماندنی انتخاب کنید.

برخی از ویژگی های اساسی که یک نام تجاری خوب باید شامل شود:

 • وضوح
 • سادگی
 • اختصار
 • معنی
 • به یاد ماندنی بودن

نام تجاری شما فقط باید از کلمات تشکیل شده باشد. اگر یک عدد در آن باشد، ممکن است مردم در مورد چگونگی هجی کردن آن اشتباه بگیرند (شش یا 6).

به خاطر منحصر به فرد بودن در سادگی سازش نکنید. قرار دادن “z” به جای “s” یا “8” به جای “ate” ممکن است به بازدید سایت شما آسیب برساند زیرا به خاطر سپردن این ترکیبات عجیب و غریب دشوار است.

این نکته نامگذاری برای نام دامنه ها نیز اعمال می شود.

به همین ترتیب، داشتن خط فاصله یا کلمات اختصاری در نام دامنه نیز کمکی نمی کند. کاربران ممکن است خط را از دست بدهند یا کلمه اختصاری را اشتباه قرار دهند و در یک وب سایت کاملا متفاوت قرار بگیرند یا خطای 404 دریافت کنند. این ممکن است ناامید کننده باشد و کاربر ممکن است به وب سایت دیگری منتقل شود.

اشتباه رایج دیگری که صاحبان استارتاپ مرتکب می شوند انتخاب نام های بیش از حد محدود کننده است. شما باید از نامی استفاده کنید که حتی در هنگام مقیاس یا محکم کردن تجارت راه اندازی در آینده و افزودن خدمات یا محصولات جدید ، مرتبط باقی بماند.

به عنوان مثال، اگر نامی مانند www.blackjeans.online انتخاب کنید، اگر بعداً به تولید شلوارک یا تی شرت بپردازید، بی ربط و گمراه کننده خواهد بود. یک گزینه خوب www.coolapparels.online است.

2. نام شرکتی را انتخاب کنید که بازتاب دهنده نوآوری باشد

به عنوان یک تجارت آینده محور، شما همیشه باید به دنبال نوآوری باشید. و مارک تجاری تنها مهمترین ماده ای است که به شما در دستیابی به این هدف کمک می کند.

داشتن نام تجاری و نام دامنه ای که نشان دهنده این نگرش نوآوری باشد ، می تواند تا حد زیادی در درست شدن نام تجاری شما کمک کند. پسوندهای دامنه جدید مانند .ONLINE به شما کمک می کنند این ابتکار را ایجاد کنید. علیرغم اینکه جنبه کوچکی از برند کلی شما است ، این می تواند به شما کمک کند تا برجسته شوید و فضای منحصر به فرد خود را به صورت آنلاین حک کنید.

3. در مورد نام دلخواه سازش نکنید

بسیاری از مشاغل تمایل دارند نام دلخواه خود را به خطر بیندازند زیرا نام تجاری یا دامنه در دسترس نیست. اما نباید به همین راحتی از نام شرکت مورد نظر خود چشم پوشی کنید.

من یک نکته مفید برای مبارزه با این چالش برای شما دارم. اگر نام دامنه مورد نظر شما در دسترس نیست ، باید با دامنه دیگری دامنه موجود را بررسی کنید.

به عنوان مثال، ProFX Online یک پلت فرم آنلاین است که تجارت فارکس را آموزش می دهد و آنها از پسوند دامنه .ONLINE (www.profx.online) استفاده می کنند.

4. پسوند دامنه مربوطه را دریافت کنید

نام تجاری شما هویت کسب و کار نوپای شماست. اگرچه استفاده از همان نام دامنه خود یک روش خوب است، شما هنوز هم می توانید گزینه های پسوند نام دامنه را آزمایش کنید.

داشتن پسوند دامنه مربوطه برای تجارت و بازاریابی شما مهم است.

در اوایل، فقط دامنه محدودی از برنامه های افزودنی وجود داشت که می توانستید استفاده کنید.

این موارد شامل:

 • .com برای سایت های تجاری
 • .net برای شبکه ها
 • .org برای سازمان ها
 • .edu برای سایت های آموزشی
 • .info برای منابع اطلاعاتی

اکنون، اینها تنها بخشی از گزینه های موجود در بازار هستند. می توانید با پسوندهای دامنه سفارشی که محصولات خاص، خدمات و طیف های خاص را تهیه می کنند، آزمایش کنید.

برخی از پسوندهای دامنه معروف خاص خاص، شامل موارد زیر هستند:

.online برای همه چیز آنلاین
.tech برای سایت های فن آوری
.fun برای سرگرمی و سایت های مرتبط با سرگرمی
.press برای سایت های خبری و روزنامه نگاری
.store برای فروشگاه های خرده فروشی و تجارت الکترونیکی

اگر تجارت جهانی دارید، .ONLINE دامنه کامل دامنه است زیرا کلمه آنلاین در بیش از 25 زبان قابل درک است.

افزونه های دامنه سفارشی نسبت به استفاده از پسوند عمومی .com معنی بیشتری دارند. این افزونه های دامنه جدید فرصتی چشمگیر را برای مشاغل نوپای جدید فراهم می کنند تا نامی را پشتیبانی کنند که از تلاش های تجاری آنلاین آنها پشتیبانی کند.

5. آنرا با کلمه کلیدی غنی یا مرتبط با صنعت در آورید

چگونه به دنبال کسب و کار آنلاین هستید؟

آیا عباراتی مانند “فروشگاه کفش” یا “رستوران های کالیفرنیا” را جستجو نمی کنید؟

اگر می خواهید کسب و کار شما برای جستجوهای مشابه در SERP ها رتبه بالاتری داشته باشد ، استفاده از کلمات کلیدی خاص در نام تجاری شما انتخاب خوبی است. نامگذاری کسب و کار نوپا در اطراف کلمات کلیدی اصلی صنعت می تواند حضور آنلاین شما را تقویت کند.

با این حال ، این احتمال وجود دارد که بیشتر نام های دامنه واضح قبلاً گرفته شده باشد.

چگونه می توانید یک نام غنی از کلمات کلیدی پیدا کنید که هنوز گرفته نشده است؟

می توانید از پسوند دامنه مخصوص طاقچه استفاده کنید و آن را با نامی مرتبط کنید که مربوط به آنچه برند شما ارائه می دهد یا به آن اعتقاد دارد ، ترکیب شود.

برای مثال ، بیایید نگاهی به Emirates ، یک شرکت هواپیمایی مستقر در امارات متحده عربی بیندازیم. نام تجاری آنها از امارات متحده عربی آمده است که مخفف امارات متحده عربی است.

آنها دو وب سایت دارند – emirates.com و emirates.store. هر دوی این نام های دامنه اهداف متفاوتی دارند و به عنوان کاربر می توانید آنچه ممکن است ارائه دهند را حتی قبل از بازدید از سایت های مربوطه شناسایی کنید.

این زیبایی استفاده از نام تجاری، دامنه و پسوند دامنه مرتبط با کلمات کلیدی است. استفاده از برنامه های افزودنی مناسب می تواند نام دامنه شما را به راحتی و به راحتی به خاطر سپرده و برای مشتریان فعلی و بالقوه تایپ کند.

همچنین ، وب سایت هایی با نام دامنه های مرتبط و به راحتی قابل تشخیص به بالای نتایج جستجو هدایت می شوند.

آیا می خواهید چنین فرصتی را از دست دهید؟

در غیر این صورت ، از این نکات به طور موثر استفاده کنید تا نام شرکتی عالی کسب کنید.

6. آن را برای جستجوی صوتی بهینه کنید

تقریباً 45٪ از هزاره ها در ایالات متحده از ژانویه 2019 از خرید با کمک صدا استفاده می کنند.

وقتی به دوران جستجوی صوتی می رویم ، ساده بودن نام تجاری و دامنه شما ضروری است. دستیارهای مجازی مانند Siri و Alexa باید بتوانند دامنه نام تجاری شما را به راحتی درک و جستجو کنند.

چرا این مهم است؟

اطمینان از بهینه سازی نام تجاری شما برای جستجوی صوتی می تواند به شما کمک کند بازدید بیشتری را به وب سایت خود هدایت کنید.

پسوندهای دامنه جدید به شما این امکان را می دهد تا نامی ساده ، مرتبط و به راحتی قابل شناسایی پیدا کنید.

اگر از الکسا (یا سیری) بخواهید به www.sportshoez.com مراجعه کند ، ممکن است آنها نتوانند به آنجا بروند. پسوندهای دامنه جدید مانند .ONLINE ، .STORE و .TECH می توانند در مبارزه با این چالش به شما کمک کنند.

می توانید نام کوتاه ، ساده ، مرتبط و مناسب جستجوی صدا مانند www.greatbakes.online یا www.learnlanguages.online را انتخاب کنید.
7. مارک تجاری و نام دامنه شما
برای هر کارآفرین ، به ویژه صاحب استارتاپ ، ضروری است که نام شرکت و دامنه خود را با مارک تجاری ثبت کند.

صرفاً ثبت دامنه شما کافی نیست. با افزایش تعداد تهدیدات سایبری از جمله برندسازی و نوشتن اصطلاحات تجاری ، انجام اقدامات احتیاطی صحیح برای حفاظت از شرکت و مصرف کنندگان خود بسیار مهم شده است.

اختلافات مربوط به نام دامنه ممکن است در هر زمان به وجود بیاید ، بنابراین باید آنها را تحت قانون مارک تجاری ایالات متحده علامت تجاری کنید.

مثلا:

مورد Hasbro Games ، سازندگان بازی تخته ای معروف ، Candy Land را در نظر بگیرید. آنها از نام دامنه “candyland.com” که یک شرکت سرگرمی بزرگسالان از آن استفاده می کرد شکایت کردند.

Hasbro Games با ادعای اینکه candyland.com مارک تجاری خود Hasbro را تضعیف کرد و کاربران را گمراه کرد ، بر اساس رقت مارک تجاری در دادخواست پیروز شد.

به همین دلیل نام تجاری و دامنه تجاری شما برای محافظت از مالکیت معنوی شما بسیار مهم است.

8. با امنیت دامنه آشنا شوید

مجرمان اینترنتی بطور مداوم سعی می کنند مشاغل اینترنتی را در کلاهبرداری اینترنتی به دام بیندازند و اگر مراقب نباشید ، می توانید کسی باشید که آنها را هدف قرار می دهد.

آنها می توانند ثبت نام را به عنوان تلاشی برای انتقال مالکیت بدون اطلاع صاحب دامنه قانونی تغییر دهند ، که به آن ربایش دامنه می گویند. این می تواند منجر به از دست دادن کنترل هویت ، ایمیل ، حضور اجتماعی و موارد دیگر شود.

چگونه می توانید از تجارت خود در برابر چنین کلاهبرداران محافظت کنید

برای جلوگیری از این ، شما باید:

 • نام دامنه را به نام خود ثبت کنید.
 • مدیریت دامنه را تحت کنترل خود داشته باشید.
 • دسترسی به مدیریت وب سایت را به اعضای تیم منتخب محدود کنید.
 • ایمیل های مربوط به دامنه خود را در اولویت قرار دهید.
 • مراقب تلاشهای فیشینگ باشید.

این نکات می تواند به شما کمک کند از تجارت و دامنه خود در برابر تهدیدات محافظت کنید.

آماده هستید که نام استارت آپ خود را انتخاب کنید؟

یک برند خیلی بیشتر از یک نام است. با این حال، نام تجاری کوچک شما می تواند آن را از سایر شرکت های موجود در همان فضا متمایز کند.

به یک نام تجاری و دامنه فکر کنید که به کسب و کار نوپای شما حضور آنلاین بی نظیر و قدرتمندی را می دهد که برای موفقیت لازم است. این نکات در زمینه نامگذاری مشاغل نوپای شما به شما کمک می کند تا در مسیر درست حرکت کنید.

پس برای چی منتظری؟

وقت آن رسیده است که طوفان فکری کنید، نام های مرتبط بیاورید، دامنه ها را در دسترس قرار دهید و گزینه های موجود را در لیست کوتاه قرار دهید.

آیا در مورد نامگذاری تجارت خود به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟ سوالات خود را در نظرات بنویسید.