آیا تا به حال به کسب و کار اجاره‌ خودرو فکر کرده‌اید؟ همانطور که می‌دانید با توجه به پیشرفت‌های صورت گرفته در کلیه‌ی حوزه‌ها می‌توان اذعان کرد که در حال حاضر هر نوع کسب و کاری که فکرش را کنید در دنیا راه‌اندازی شده است که یکی از تازه واردترین آنها اجاره دادن خودرو است که در شهرهای بزرگ به یکی از شغل‌های واقعاً پرسود تبدیل شده است.

شرکت‌ها یا بنگاه‌های اجاره‌ی خودرو با در نظر گرفتن نیازهای مردم و مهیا کردن یکسری شرایط خاص به افرادی که توان مالی خرید خودرو ندارند و یا به هر دلیل دیگری نیاز به خرید خودرو نمی‌بینند، ماشین اجاره می‌دهد. در این مقاله قصد داریم در خصوص یکی از سامانه‌های معتبر و بسیار فوق العاده اجاره‌ خودرو صحبت کنیم و مزایای این کسب و کار را نیز بررسی نماییم.

اجاره‌ی خودرو چیست؟

هرگونه واگذاری خودرو به شخصی غیر از مالک خودرو که ممکن است مدت زمان آن حداقل چند ساعت تا چند ماه باشد، اجاره‌ی خودرو گفته می‌شود. پر واضح است به افرادی چنین سرویس‌هایی داده می‌شود که بتوانند مدارک و ضمانت‌های به خصوصی را تهیه و آماده کنند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

اجاره ماشین مناسب چه افرادی است؟

به طور کلی همه‌ی افراد واجد شرایط می‌توانند از خدمات اجاره‌ خودرو استفاده کنند. اما اگر بخواهیم به صورت دقیق این موضوع را بررسی کنیم، می‌توانیم به موارد زیر اشاره نماییم:

 • اجاره به قصد گذراندن تعطیلات.
 • اجاره به قصد مسافرت‌های تجاری.
 • اجاره به قصد رفع و رجوع کردن کارهای روزمره.

با این حال در هر شرایطی که نیاز به اجاره‌ی خودرو باشد، می‌توان از خدمات شرکت‌هایی که بدین صورت به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند، استفاده کرد.

مزایای استفاده از اجاره‌ خودرو

خدمات اجاره ماشین می‌تواند مزیت‌های بسیاری داشته باشد که در ادامه به مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد:

 • کاهش هزینه‌ها: یکی از مهمترین مزیت‌های اجاره‌ی ماشین، کاهش هزینه‌های استهلاک خودرو است. در واقع اگر شما از خودتان یک خودرو داشته باشید، در طول هر ماه باید یکسری رسیدگی‌هایی را برای خودرو در نظر بگیرید که از جمله می‌توان به تعویض روغن و مواردی از این دست اشاره کرد. اما چنین مشکلاتی بعد از اجاره‌ خودرو نسبتاً کاهش می‌یابد مخصوصاً اگر اجاره خودرو در تهران صورت بگیرد چرا که هزینه‌ها در این شهر بسیار بیشتر خواهد بود.
 • گم نکردن راه در هنگام رانندگی: در بسیاری از موارد بعد از اجاره‌ی خودرو وجود یک سیستم مسیریاب در ماشین به رانندگان کمک خواهد کرد تا مشکلات گذشته از جمله آشنا نبودن به مسیر و گم کردن راه بسیار کمتر از قبل شود. این موضوع یکی از موارد با اهمیت برای اجاره ماشین در نظر گرفته خواهد شد.
 • انتخاب خودروی مناسب و دلخواه: گفتنی است که بعد از تصمیم برای اجاره کردن خودرو، این امکان به شما عزیزان داده خواهد شد تا خودروی مناسب و دلخواه‌تان را برای اجاره انتخاب کنید. به طور کلی با توجه به مقصد و شرایط آب و هوایی که وجود دارد دست‌تان برای انتخاب هر نوع خودرو باز خواهد بود. حتی می‌توانید نوع گیربکس خودرو که دنده‌ای یا اتوماتیک باشد را نیز انتخاب نمایید.
 • انتخاب خودرو با توجه به هدف: با وجود تنوع خودروها در سایت‌های اجاره خودرو شما می‌توانید با توجه به نیازتان خودروی مورد علاقه و پسندتان را برای چند ساعت در اختیار داشته باشید. از جمله در جشن‌های رسمی مثل عروسی یا همایش‌های خاص‌ و … که ظاهر امر بسیار مهم است.
 • انتخاب بیمه مناسب: در زمان اجاره‌ خودرو می‌توانید نوع بیمه پوشش داده شده برای خودرو را نیز انتخاب کنید. در این صورت با کمترین دغدغه از پرداخت خسارات احتمالی در صورت رخ دادن مشکلات، رانندگی ایمن‌تری خواهید داشت.

مدارک لازم برای اجاره کردن خودرو

برای آن که بتوان با دردسر کمتری به اجاره ماشین پرداخت باید یکسری مدارک و ضمانت‌هایی توسط شخص اجاره کننده در نظر گرفته شود که شرایط برای هر بنگاه اجاره دهنده‌ی خودرو متفاوت است. اما به طور کلی می‌توان مدارک زیر را بعنوان ضمانت‌های حداقلی در نظر گرفت:

 • ارائه مدارک شناسایی (شناسنامه یا کارت ملی کاملاً معتبر). (برای اتباع خارجی پاسپورت کفایت می‌کند).
 • ارائه گواهینامه معتبر که از زمان دریافت آن حداقل 9 ماه (می‌تواند بسته به نظر بنگاه‌های اجاره ماشین متفاوت باشد) گذشته باشد.
 • ارائه بیمه نامه اجاره‌ خودرو.
 • حداقل سن درخواست برای اجاره‌ی ماشین 25 سال.
 • ارائه چک یا سفته به مبلغ ماشین اجاره گرفته شده.
 • ودیعه‌ی نقدی.

کسب درآمد با اجاره‌ی خودرو

یکی از مزیت‌هایی که سایت‌های ارائه دهنده‌ی اجاره ماشین در اختیار تمامی افرادی که صاحب خودرو هستند قرار داده است، امکان ثبت نام و درج مشخصات خودروشان است تا در صورت اجاره گرفتن خودرو توسط مشتریان، بتوانند از یک کسب درآمد بدون دردسر بهره کنند. این امکان فقط در برخی از بنگاه‌های اجاره ماشین در نظر گرفته شده است که یکی از بهترین‌ها در این زمینه را در ادامه به شما عزیزان معرفی می‌کنیم. گفتنی است که برای این منظور تضمین بیمه به جهت خسارت‌های احتمالی به صاحبان خودرو داده خواهد شد.

توصیه می‌کنیم اگر شما هم خودرویی دارید که از آن استفاده‌ی چندانی ندارید، می‌توانید با ثبت نام و معرفی خودرو به این‌گونه سایت‌ها یک درآمد مادام العمر را برای خود دست و پا کنید. البته باید دقت کنید که از سایت‌هایی استفاده کنید که دارای شرایط مناسب هستند که سامانه سپریس یکی از همین نمونه‌هاست.

سپریس، بهترین سایت اجاره خودرو

همانطور که عرض کردیم اجاره خودرو می‌تواند یکی از راه‌های کسب و کار حرفه‌ای باشد که در اکثر شهرها راه‌اندازی شده است و شما عزیزان می‌توانید با کمترین دغدغه نسبت به درخواست چنین خدماتی اقدام کنید. سامانه سپریس از اولین سایت‌های اجاره خودرو است که شرایط مناسبی را برای مشتریان در نظر گرفته است تا عزیزان علاقمند به اجاره ماشین بدون هیچ مشکلی بتوانند از چنین خدماتی استفاده کنند.

سامانه سپریس با در نظر گرفتن شرایط آسان و تنوع در خودروهای اجاره داده شده به یکی از بهترین بنگاه‌های اجاره‌ی خودرو تبدیل شده است که رضایت اکثریت مشتریان را از بابت خدمات‌دهی بدست آورده است. چنانچه شما عزیزان نیز نیاز به چنین خدماتی دارید، می‌توانید با استفاده از راه‌های ارتباطی قرار داده شده در ادامه‌ی مطلب با مشاوران تیم تخصصی سپریس در تماس باشید تا نهایتاً بتوانید از امکانات این سایت بهره ببرید. ضمناً برای هر گونه دریافت پاسخ در خصوص ابهامات احتمالی‌تان فقط کافی است که به سامانه‌ی سپریس مراجعه کنید و پس از ثبت نام با مشاوران این تیم ارائه دهنده‌ی اجاره‌ی ماشین گفتگو نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به آدرس اینترنتی sepris.com مراجعه نمایید.