دستگاه‌های هوشمند رفته رفته در حال باز کردن جای خودشان در زندگی روزمره کاربران هستند و هر روز هم امکانات جدیدی را به مشتریان خود ارائه می‌دهند. بعضی از جدیدترین و بهترین مواردی که می‌توانند زندگی شما را در سال 2021 آسان‌تر از قبل کنند، در این مقاله به شما معرفی خواهند شد. بیشتر این موارد معرفی شده در ایران هم توسط برندهایی مثل ال جی، سامسونگ و شیائومی در دسترس علاقمندان هستند.

1.سر شیر آب هوشمند

در دوران پاندمی وجود شیر آب هوشمند بیشتر از قبل اهمیت پیدا کرد و اگر تا پیش از آن استفاده از این نوع شیر آب صرفا برای صرفه جویی در مصرف به کار می‌رفت، بعد از کووید 19 استفاده بهداشتی این مدل‌ها مد نظر قرار گرفت؛ شیرهایی که برای باز و بسته شدن نیازی به لمس کردن نداشتند و تنها از طریق سنسور هوشمند به فعالیت می‌پردازند.

انواع متنوعی از سر شیرهای آب هوشمند وجود دارد که بهترین نوع آن‌ها، مدل‌های باتری دار قابل اتصال به انواع شیرهای آب هستند. با نصب این شیر آب‌های هوشمند می‌تواند بدون نیاز به استفاده از دست‌ها به راحتی به شستشو بپردازید و نتیجه بهداشتی‌تر دریافت کنید.

2. جاروهای هوشمند

استفاده از جاروبرقی هوشمند

دنیای جاروهای شارژی دنیایی بسیار متنوع است. مدل های این جاروها از مدل‌های ساده و دستی مثل جارو شارژی های بلک اند دکر با قیمت مناسب تر شروع می‌شود و به مدل‌های دسته‌دار بوش با قیمت‌های بالاتر می‌رسد. در این میان بعضی شرکت‌ها پا را از این هم فراتر گذاشته و به فروش جارو برقی‌های هوشمند و روباتیک پرداخته‌اند که قیمت بالایی دارند؛ اما برای زندگی امروزی طراحی شده‌اند و از این جهت توجیه کننده قیمت خود هستند.

در حال حاضر پیشرفته‎‌ترین نوع جاروهای هوشمند، مدل‌هایی هستند که می‌توانید تاریخ و ساعت فعالیت‌شان را تنظیم کرده و بدون حضور در محل و تنها از طریق گوشی هوشمندتان، دستور فعالیت را برای آن‌ها صادر کنید. همچنین این مدل‌ها می‌توانند موقع کم شدن شارژ به صورت خودکار به سمت دستگاه منبع خود برگشته و شارژ شوند؛ در نسخه‌های جدید معمولا این دستگاه‌ها می‌توانند در ازای هر بار شارژ شدن حدود سه ساعت فعالیت کنند که زمان مناسبی برای تمیز کردن انواع فضاها با مساحت‌های مختلف به شمار می‌رود.

3.دستگاه تصفیه آب هوشمند

آب ضروری‌ترین مایع مورد نیاز بدن است و اگر سالم نباشد، می‌تواند در عملکرد سیستم‌های مختلف بدن اختلال ایجاد کند. به همین دلیل هم استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب در سال‌های اخیر اهمیتی به مراتب بیشتر از گذشته پیدا کرده است.

دستگاه‌های تصفیه هوشمند آب، مدل‌های جدید همان دستگاه‌های قدیمی هستند که توسط برندهایی مثل شیائومی طراحی و تولید می‌شوند. این دستگاه‌ها قابلیت اتصال به وای فای دارند و شما می‌توانید از طریق گوشی خود وضعیت آن‌ها را چک کنید. همچنین نصب دستگاه‌های هوشمند تصفیه آب مدت زمانی بسیار کوتاه‌تر از دستگاه‌های معمولی را به خود اختصاص می‌دهد؛ مدت زمانی که نهایتا به پنج دقیقه خواهد رسید. درباره تکنولوژی این دستگاه در این مطلب بیشتر بخوانید.

دستگاه‌های تصفیه آب بسته به مدل خود می‌توانند طی هر دقیقه مقدار مشخصی از آب را تصفیه کنند و آب مشابه آب بطری‌های آشامیدنی را به شما ارائه دهند.

4.یخچال‌های مجهز به اشعه فرا بنفش

یخچال هوشمند برای خانه

در سال 2021 تاکید بیشتر شرکت‌های تولید کننده محصولات هوشمند بر امکان ساده‌تر کردن زندگی و بهداشتی‌تر کردن آن در شرایط پاندمی بوده است. نتیجه این طرز تفکر هم در محصولات متنوعی از جمله یخچال‌ها به نمایش گذاشته شده است، برای مثال سامسونگ در سال جدید میلادی نوعی یخچال مجهز به اشعه فرا بنفش با قابلیت ضد عفونی کنندگی طراحی و به بازار وارد کرده که توانسته نظر کاربران را به خود جلب کند.

یخچال‌های هوشمند در کنار این قابلیت، امکان اتصال به گوشی و دادن هشدار باز ماندن درب یا خرابی نیز هستند و در صورتی که در خانه نباشید هم شما را از وضعیت خود باخبر خواهند کرد. از دیگر امکانات یخچال‌های هوشمند می‌توان به قابلیت ضربه لمسی و نمایش محتویات اشاره کرد که نیاز به باز شدن درب یخچال برای مشاهده اقلام موجود در آن و از دست رفتن سرمایش آن را منتفی خواهد کرد.

5.اتوی هوشمند

از هر نوع اتویی که استفاده کنید، بخار، پرس ایستاده یا بخارگر نگرانی از سوختن لباس وجود دارد؛ مگر اینکه اتوی شما هوشمند باشد. در حال حاضر شرکت‌های تولید کننده اتو مثل فیلیپس یا اتوی پاناسونیک در مدل های جدیدتر خود در حال ارتقای قابلیت اتوهای خود هستند و نتیجه آن ارائه محصولات اتوی هوشمند است که شاید قیمت بالاتری نسبت به مدل‌های قدیمی داشته باشند؛ اما خرید آن‌ها شما را یک قدم به زندگی هوشمند نزدیک‌تر خواهد کرد.

اتوهای هوشمند دارای قابلیتی به نام قابلیت تنظیم هوشمند دما هستند. بر اساس این قابلیت اتوی شما می‌تواند با توجه به نوع پارچه، حرارت مورد نیاز برای صاف کردن آن را پیش‌بینی و تنظیم کند و به همین دلیل هم سوختن لباس بر اساس حرارت یا خراب شدن آن دیگر اتفاق نخواهد افتاد و در نهایت دوام پارچه لباس بیشتر شده و زیبایی و کیفیت آن به صورت هم‌زمان حفظ خواهد شد.