برای به دست آوردن ترافیک، به افرادی نیاز دارید که مایل به بازدید از سایت شما باشند. برای اینکه آنها را وادار به بازدید از سایت شما کنید، باید بدانید که آنها به دنبال چه هستند، از چه کلماتی استفاده می کنند و چه نوع محتوایی با هدف آنها مطابقت دارد. به طور خلاصه، شما به یک استراتژی کلمه کلیدی نیاز دارید. در این مقاله مبانی سئو، نگاهی کوتاه به این خواهیم داشت که استراتژی کلمات کلیدی چیست و چگونه با تحقیق کلمات کلیدی همراه است.

کسب اطلاعات بیشتر: یک منوی وب سایت عالی برای کاربران و سئو سایت خود بسازید

استراتژی کلمات کلیدی چیست؟

احتمالاً توصیه ای برای انجام یک تحقیق در مورد کلمات کلیدی دریافت کرده اید تا بفهمید از چه اصطلاحاتی باید استفاده کنید. که توصیه خوبی است، اما یک استراتژی کلمه کلیدی نیست. که بعد از تحقیق شما می آید.

استراتژی کلمه کلیدی درباره نحوه هدف قرار دادن آن کلمات کلیدی در حال حاضر و آینده است. این شامل هر تصمیمی است که بر اساس یافته های خود در پروژه تحقیقاتی کلمه کلیدی خود می گیرید، خواه در مورد محتوایی باشد که می خواهید بنویسید یا اینکه چگونه می خواهید نتایج را در Analytics دنبال کنید.

راهنمای نهایی ما برای تحقیق کلمات کلیدی برای SEO را بخوانید تا یک مرور کلی همه جانبه از همه موارد تحقیق کلمات کلیدی داشته باشید. علاوه بر این، آموزش آنلاین در مورد تحقیق کلمات کلیدی نیز داریم.

استراتژی کلمه کلیدی زمانی شکل می گیرد که به خود و محیط خود نگاه می کنید
اگر می خواهید درباره استراتژی کلمه کلیدی خود تصمیمات آگاهانه بگیرید، باید بینش زیادی داشته باشید. با بررسی کامل خود، محصول و رقبایتان شروع کنید.

یک استراتژی کلمه کلیدی خوب با پرسیدن سوالات زیر از خود شروع می شود:

  • کسب و کار شما چیست و چرا؟
  • اهداف شما چه هستند؟
  • ویژگی منحصر به فرد شما در این دنیا چیست؟
  • پیامی که می خواهید بفرستید چیست؟
  • برندسازی شما چگونه است؟
  • چرا کسی می خواهد از سایت شما بازدید کند؟

بینش بهتر منجر به درک بهتر آنچه می خواهید به دست آورید می شود. شما از زمان خود محافظت می کنید و مطمئن شوید که روی چیزهای اشتباه تمرکز نمی کنید.

به هدف جستجو نگاه کنید

پس از اینکه منحصر به فرد بودن خود را مشخص کردید، زمان آن رسیده است که به هدف جستجو نگاه کنید. هدف جستجو دلیل پشت جستجوی افراد و کلیک روی سایت شما است.

بنابراین، از خود بپرسید: آیا مخاطب خود را می شناسید؟ آیا مردم فقط به دنبال اطلاعات در سایت شما هستند یا مایل به خرید چیزهایی نیز هستند؟ و آیا راه هایی وجود دارد که بتوانید اهداف جستجوی خاصی را با محتوای متمرکز هدف قرار دهید تا بتوانید بر این موضوع تأثیر بگذارید؟

به کلماتی که مخاطبانتان استفاده می کنند نگاه کنید

با انجام تحقیقات کلمات کلیدی، باید بینش خوبی در مورد کلماتی که مردم برای یافتن آنچه به دنبال آن هستند به کار می برند، بدست آورید. در مرحله بعد، مطمئن شوید محتوایی که می نویسید (و اینکه مخاطبان شما به آن علاقه دارند) با هدف جستجوی کاربران و زبانی که استفاده می کنند مطابقت دارد.

به رقبا نگاه کن

فراموش نکنید که به خوبی به رقبای خود نگاه کنید! آنها چه کار می کنند؟ آنها چقدر برای عباراتی که می خواهید هدف قرار دهید رتبه بندی می کنند؟ چه نوع محتوایی دارند؟ آیا راه هایی برای بهبود آن وجود دارد؟ آیا به دم بلند نگاه کرده اید؟

به موتورهای جستجو نگاه کنید

البته، در حالی که به رقبای خود نگاه می کنید، اغلب از موتورهای جستجو برای مشاهده عملکرد آنها استفاده می کنید. انجام این نوع جستجوها می تواند بینش خوبی در مورد استراتژی رقبا به شما بدهد. همچنین به شما احساس بسیار خوبی از آنچه که هنگام تایپ عبارت کلیدی فوکوس اصلی خود روی می دهد به شما می دهد. املاک روی صفحه چگونه است؟ آیا قطعه های برجسته ای وجود دارد که بتوانید آنها را هدف قرار دهید؟ آیا انواع دیگری از نتایج غنی وجود دارد؟ آیا بسته محلی وجود دارد؟

در برخی بازارها، اگر تحولات را در طول زمان دنبال کنید، ممکن است ببینید که موتورهای جستجو به طور فزاینده ای پاسخ هایی می دهند که منجر به جستجوهای بدون کلیک می شود. همیشه موتورهای جستجو را زیر نظر داشته باشید، اما در مورد هر به‌روزرسانی کوچک الگوریتم وسواس نکنید.

به داده ها نگاه کنید

البته، تجزیه و تحلیل داده ها نقش زیادی در موفقیت استراتژی کلمات کلیدی شما دارد. گوگل آنالیتیکس هم قبل و هم بعد از آن، بینش ارزشمندی را در مورد عملکرد سایت شما ارائه می دهد. حتی کنسول جستجوی گوگل نیز می تواند چیزهای زیادی برای فکر کردن و فرصت هایی برای پیگیری در اختیار شما قرار دهد!

چگونه کلمات کلیدی خود را هدف قرار می دهید؟

بررسی منظم تجزیه و تحلیل خود برای پیگیری عملکرد سئو بسیار مهم است. اما شما نمی توانید بدون محتوایی که به طور خاص با نیازها و اهداف استراتژی شما طراحی شده است، عملکردی داشته باشید.

اگر تمام مراحل را طی کرده اید و یک تحقیق کامل برای کلمات کلیدی انجام داده اید، باید ایده ای داشته باشید که چه چیزی را باید هدف قرار دهید و چگونه باید این کار را انجام دهید. شما می توانید از این بینش ها برای ایجاد محتوای مورد نیاز برای موفقیت در استراتژی خود استفاده کنید. کارهای زیادی می توانید انجام دهید:

  • صفحات فرود بسازید
  • انواع خاصی از محتوا را برای اهداف جستجوی مختلف ایجاد کنید
  • شاید محتوای خاصی برای دریافت قطعه های برجسته ایجاد کنید

بسیاری از جاده ها به رم منتهی می شوند، اما برخی از جاده ها سخت تر از دیگران هستند. می توانید بگویید که بزرگراه سریع ترین راه برای رسیدن به رم است، اما ممکن است با ترافیک مواجه شوید زیرا همه می خواهند آن مسیر را طی کنند. گاهی اوقات، بهتر است از گردنه کوهستانی که به ندرت سفر می کنید استفاده کنید – نتایج ممکن است شما را شگفت زده کند!