در حالی که برخی ممکن است فکر کنند اسنپ چت در حال محو شدن است، این برنامه همچنان تعداد قابل توجهی از کاربران فعال را به خود جذب می کند.

مدیر عامل اسنپ، ایوان اشپیگل، با اذعان به کاستی‌های گذشته در استفاده از یادگیری ماشین، استراتژی جدید و قاطعانه‌ای را برای ادغام فناوری‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در خدمات خود اعلام کرد، که نشان‌دهنده انحراف اساسی از تمرکز بلندمدت آن بر تجدید نظر در رویکرد تبلیغاتی آن است.

کسب اطلاعات بیشتر: 5 نکته در مورد نحوه استفاده از TikTok برای بیزینس خود 

اشپیگل در مصاحبه ای با بلومبرگ بر نیاز به بهبود قابلیت های یادگیری ماشینی خود برای رسیدن به استانداردهای پیشرفته تاکید کرد. او اظهار داشت: «ما باید در آنجا پیشرفت می‌کردیم و برخی از ارشدترین افراد یادگیری ماشین را گرد هم می‌آوردیم تا فقط در مورد اینکه رسیدن به وضعیت هنر و سرمایه‌گذاری واقعاً چه شکلی است صحبت کنیم.

بلافاصله پس از آن، اسنپ جدیدترین فناوری مولد هوش مصنوعی خود را معرفی کرد که به دوربین های تلفن اجازه می دهد لنزهای واقعی تری ایجاد کنند – ویژگی هایی در برنامه که به شما امکان می دهد در هنگام فیلمبرداری و عکس گرفتن به سگ تبدیل شوید یا چشمان حشره غول پیکری داشته باشید. اسنپ ​​چت امیدوار است که این تغییر به آن کمک کند تا به طور موثرتری با دیگر پلتفرم های رسانه های اجتماعی رقابت کند.

اسنپ ​​در فناوری واقعیت افزوده (AR) پیشگام بوده است که جلوه های دیجیتال را روی تصاویر یا ویدیوهای دنیای واقعی قرار می دهد. اگرچه اسنپ هنوز در سایه رقبای بزرگ‌تری مانند متا کار می‌کند، اما این شرکت روی لنزهای پیچیده‌تر و، صادقانه‌تر، سرگرم‌کننده‌تر AR شرط بندی می‌کند. آنها امیدوارند که اینها کاربران و تبلیغ کنندگان جدیدی را به پلتفرم اسنپ چت جذب کنند.

این شرکت همچنین رونمایی کرد که توسعه دهندگان AR اکنون می توانند لنزهایی با هوش مصنوعی ایجاد کنند و Snapchatters می تواند به طور گسترده از این لنزها در محتوای خود استفاده کند. علاوه بر این، اسنپ نسخه جدیدی از برنامه توسعه دهنده خود را اعلام کرد: Lens Studio. این نسخه پیشرفته‌تر از نرم‌افزار، که اواخر سال گذشته معرفی شد، در ابتدا به سازندگان اجازه داد تا تجربیات AR خود را برای اسنپ‌چت بسازند. در حال حاضر، آن را به وب سایت ها و برنامه های دیگر گسترش می یابد.

بابی مورفی، مدیر ارشد فناوری اسنپ، با بهبود استودیو لنز، گفت که زمان مورد نیاز برای ایجاد جلوه‌های واقعیت افزوده به طور چشمگیری از هفته‌ها به دقیقه‌ها یا ساعت‌ها کاهش می‌یابد، و همچنین توسعه کارهای پیچیده‌تر را تسهیل می‌کند. مورفی در مصاحبه با رویترز توضیح داد: «آنچه برای ما سرگرم‌کننده است این است که این ابزارها هم فضای خلاقانه‌ای را که افراد می‌توانند در آن کار کنند گسترش می‌دهند، اما استفاده از آن‌ها نیز آسان است، بنابراین تازه‌واردها می‌توانند خیلی سریع چیزی منحصر به فرد بسازند».

Lens Studio جدید شامل مجموعه‌ای از ابزارهای هوش مصنوعی است، مانند دستیار هوش مصنوعی که در صورت نیاز به کمک، می‌تواند به سؤالات توسعه‌دهندگان پاسخ دهد. ابزار دیگری به هنرمندان این امکان را می‌دهد که درخواستی را تایپ کنند و به‌طور خودکار یک تصویر سه‌بعدی تولید کنند که می‌توانند برای لنز AR خود استفاده کنند و نیازی به توسعه یک مدل سه‌بعدی را از ابتدا حذف کنند.

فناوری‌های AR اولیه فقط به کاربران اجازه می‌داد کارهای ساده‌ای مانند قرار دادن کلاه روی سر یک نفر در یک ویدیو انجام دهند. با این حال، به گفته مورفی، پیشرفت‌های اسنپ تشخیص اینکه آیا کلاه دیجیتالی واقعاً از آن استفاده می‌شود یا خیر، با حرکت یکپارچه کلاه با حرکات فرد و نورپردازی روی کلاه که کاملاً با ویدیو مطابقت دارد، دشوار می‌کند.

اسنپ ​​همچنین در نهایت قصد دارد لنزهای AR ایجاد کند که همه چیز را از سر تا انگشتان پا – نه فقط صورت شما – را پوشش دهد. مورفی گفت که ساختن یک کمد لباس جدید برای افراد در حال حاضر واقعاً سخت است. اسنپ ​​از طریق قابلیت‌های هوش مصنوعی مولد خود، تجارب AR پیشرفته‌ای را برای متمایز کردن اسنپ چت از همتایان خود و جذب کاربران جدید ارائه می‌کند، حتی اگر در مقایسه با غول‌هایی مانند متا برای جذب کاربران نسبت به مقیاس خود مشکل داشته باشد.