حتما به فکر راه اندازی یک فروشگاه یا مغازه افتاده اید. اولین موردی که تقریبا 80 درصد مردم را از ادامه این ایده منصرف می کند، هزینه های سر به فلک کشیده ی اجاره  و رهن مغازه هاست. برای داشتن یک مغازه کوچک در یک خیابان پر رفت و آمد باید حداقل یک میلیارد هزینه داشت. فرض کنیم به یک مغازه کوچک در یک خیابان فرعی قناعت کنید و بخواهید با هزینه کمتر یک فروشگاه راه اندازی کنید. اما مگر چند نفر در روز از آن خیابان می گذرند که به اجناس شما نیاز داشته باشند؟ همین موارد سبب می شود از شروع کار منصرف شوید و ایده خود را به دست باد بسپارید.

تا به حال به این فکر کرده اید که بدون داشتن سرمایه اولیه هم می توان یک کسب و کار با سود بالا برای خود راه اندازی کرد؟ تنها کافیست از استعداد خود استفاده کنید و مهارت های خود را ارزیابی کنید. راه اندازی یک کار بدون سرمایه تنها نیاز به مهارت و صبوری دارد. در این مقاله با شما هستیم تا روند ایجاد کسب و کار بدون سرمایه را برای شما بیان کنیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

انواع کسب و کار

تا چندین سال پیش تنها یک نوع کسب و کار، آن هم به صورت سنتی داشتیم. شما برای خرید هر وسیله ای می بایست از منزل خارج شده و به فروشگاه مربوطه مراجعه کنید، با انتخاب های محدودی که دارید حتی خلاف میل سلیقه ی خود وسیله مورد نظر را خریداری کنید و به منزل بازگردید.

اما با روی کار آمدن اینترنت و شروع کسب و کارهای مجازی، درآمد شکل دیگری به خود گرفته است. اگر نگاه موشکافانه ای به کرونا داشته باشید، با شیوع کرونا برخی از کسب و کارها و فروشگاه ها به قوت قبل در حال کسب درآمد بودند، تنها به این دلیل که اینبار به جای مراجعه حضوری مشتریان، از طریق اینترنت اجناس خود را عرضه و به فروش می رساندند. این نوع کسب درآمد به کسب و کار اینترنتی معروف شده است.

چگونه یک کسب و کار اینترنتی داشته باشیم؟

در دنیای مجازی گوگل حرف اول را می زند. در ابتدا گوگل تنها در زمینه مقالات آموزشی روی کار آمد و افراد می توانستند برای دریافت پاسخ برخی از سوالات خود به گوگل مراجعه کنند امروزه گوگل به محلی برای کسب و کار تبدیل شده است و در واقع گوگل یک خیابان طویل است که همه در آن دارای فروشگاه هستند. برای اینکه شما نیز صاحب یک فروشگاه در خیابان گوگل باشید، در ابتدا بایستی اقدام طراحی سایت کنید. طراحی سایت همان طراحی فروشگاه در یک دهنه از فروشگاه های خیابان گوگل است. نمایش اجناس شما، درج آدرس، شماره تماس همگی در طراحی سایت صورت می پذیرد. تمامی این مراحل می تواند تنها با گرفتن یک شماره تماس حل شود. گوشی خود را بردارید و شماره تارینوتک را بگیرید، با دریافت مشاوره رایگان از مشاورین تارینوتک، دور سایت خود بچینید. توجه داشته باشید جزء به جزء این سایت متناسب با سلیقه شما طراحی می شود.

به همین راحتی می توانید یک فروشگاه در گوگل داشته باشید و اینبار به جای اینکه مشتریان شما محدود به لوکیشن فروشگاه باشد، همه ی افراد از سراسر جهان می توانند فروشگاه شما را مشاهده کنند. تصور کنید به جای اینکه تنها چند مشتری در روز در یک نحله کوچک فروشگاه شما را ببینند، تمامی افراد در سراسر ایران می توانند اجناس شما را مشاهده کرده و مشتری شما باشند. با یک حساب سرانگشتی هم می توان متوجه شد که مشتریان شما چندصد برابر می شود.

چه تضمینی هست؟

در بخش های پیشین هم اشاره شد که داشتن یک وب سایت در گوگل نیازمند صبوری شما می باشد. همچنین تنها داشتن وب سایت لازمه کار نیست. همان خیابانی را که در بخش پیشین برای شما بیان کردیم تصور کنید. می خواهید کجای این خیابان فروشگاه داشته باشید؟ در انتهای خیابان که در سال شاید انگشت شمار کسی پا به این بخش بگذارد؟ یا ادر ابتدای خیابان که در روز میلیون ها نفر از این بخش دیدن می کنند. طبیعتا انتخاب همه گزینه دوم است.

گوگل به بخش های مختلفی تقسیم بندی می شود و سایت های خود را بر اساس الگوریتم هایی طبقه بندی کرده و صفحات خود می چیند. اینکه شما در کدام صفحه قرار بگیرید وابسته به عملکرد شما و سئو سایت است. سئو به زبان ساده رسیدگی به فروشگاه، آن هم به صورت صادقانه است. با توجه به اینکه الگوریتم های گوگل در این زمینه بسیار سخت گیرانه عمل می کنند، فرایندی چندماهه را باید طی کنید تا حسن نیت خود را به گوگل ثابت کنید.

نکته: استفاده از راه های میانبر که برخی از سئوکاران برای سئوی سیاه به شما پیشنهاد می کنند تنها سبب می شود پس از مدت کوتاهی وب سایت شما از دید گوگل منقضی شده و صفحه گوگل حذف خواهید شد.

این تضمین توسط سئوکاران گوگل به شما داده می شود که در مدت زمانی که در قرارداد شما منعقد شده است به نتایج برتر گوگل برسید و بدون سرمایه و هزینه اولیه بتوانید کسب درآمد داشته باشید.

کلام آخر

جهان رو به سمت دنیای مجازی دارد، کرونا سبب شد این حرکت با سرعت بالاتری انجام شود. در بازه ی زمانی بسیار کوتاهی بیش از 80 درصد مشاغل جهان رو به سمت دنیای مجازی آورده اند. شما نیز بدون سرمایه اولیه می توانید صاحب یک کسب و کار بزرگ شوید. توجه داشته باشید هزینه طراحی سایت و سئو در تارینوتک به شما وابسته است. با هر هزینه ی اندکی می توان به طراحی سایت و سئو پرداخت. برای ایجاد شغل تعلل نکنید. تنها کافیست با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید و با خیالی آسوده در اندک زمانی پاسخگوی مشتریان خود باشید.