امروزه با پیشرفت تکنولوژی و گسترش شبکه‌های اجتماعی، لزوم انتقال کسب و کارها به شبکه‌های اینترنتی رفته رفته احساس می‌شود. اکنون تمام امور توسط موبایل، تبلت و یا سیستم‌های کامپیوتری به راحتی انجام می‌گیرد. همین موضوع سبب شده است که مدیران کسب و کارها برای افزایش مشتریان و درآمد خود و از همه مهم‌تر پیشی گرفتن از رقبا دست بکار شوند. هدف آن‌ها انتقال کسب و کار به سایت و یا اپلیکیشن‌‌ها جهت افزایش بازدید و شناساندن خود به افراد بیشتری است. اینکه مدیری برای کسب و کارش سایت طراحی کند یا اپلیکیشن به موارد زیادی بستگی دارد. این موارد می‌تواند هدف‌ها، سرمایه، کاربران و… باشد. می‌توان گفت نسل جدید همگی از تاثیر سایت و اپلیکیشن اطلاع کافی دارند. بهتر است بدانید سایت یا طراحی اپلیکیشن، جریان کاملا جدیدی از امکانات را برای کسب و کار شما ایجاد می‌کند. همین مورد سبب شده است که شرکت‌های طراحی سایت یا طراحی اپلیکیشن بسیاری برای پاسخگویی به نیازها تاسیس شوند.

شرکت طراحی سایت یا طراحی اپلیکیشن

ویژگی شرکت‌های طراحی سایت

همانطور که گفته شد افراد زیادی در راستای تاسیس شرکت طراحی سایت در تبریز و سایر شهرها اقدام کرده‌اند. اما موضوعی که مهم است اینست که واقعا هر شرکتی و یا هرفردی توانایی اینکار را ندارد. و صرفا مدرک یا پروانه کسب نباید مد نظر قرار گرفته شود. مجموعه‌ای مناسب است که بتواند شما و کسب و کارتان را در زمینه و جهت اهدافتان حمایت کند. در هنگام انتخاب شرکت برای طراحی سایت موضوع اولیه که باید در نظر گرفته شود مجوزهاست. اینکه شرکت مجوزهای لازم برای یک شرکت طراحی وب سایت از سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان مربوطه و شورای عالی انفورماتیک کشور را داشته باشد. موضوع مهم دیگر کارکنان آن شرکت است. یک شرکت طراحی اپلیکیشن باید طراح سایت، برنامه نویس، طراح گرافیکی، محتوا نویس، بهینه‌ساز سایت یا همان سئو کار داشته باشد. همچنین شرکت باید نمونه کار قوی و معتبر داشته باشد و قدم به قدم عملکرد را توضیح و گزارش دهد.

ویژگی شرکت‌های طراحی اپلیکیشن

اپلیکیشن‌ها نوعی نرم افزار است که توسط مدیران کسب و کار با هدف افزایش فروش و درآمد و راحتی ارتباط با مشتریان درخواست می‌شود. طراحی اپلیکیشن در تبریز و دیگر شهرها توسط شرکت‌های خاص انجام می‌گیرد. هدف اصلی تاسیس شرکت‌های طراحی اپیکیشن، شخصی‌سازی کسب و کار و راحت کردن ارتباط مخاطبان با بیزینس است. همین امر در نهایت منجر به فروش بیشتر و افزایش درآمد برای صاحب کسب و کار می‌شود. شرکت‌های طراحی اپلیکیشن هم مانند هر مجموعه‌ای ویژگی‌های خاص خود را دارد که در ادامه در ارتباط با آن صحبت خواهیم کرد.

1. ارائه مشاوره

یک شرکت طراحی نرم افزار موبایل اصولا پیش از آغاز پروسه طراحی، باید به مشتری خود مشاوره، رویکرد کاری و روش پیاده سازی اپلیکیشن و در نهایت خروجی کار را نشان دهد. این موضوع کمک می‌کند تا صاحبان کسب و کار از آغاز مراحل طراحی اپلیکیشن اندروید و ios، در جریان روند کار قرار گیرند.

2.طراحی رابط کاربری

یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین ویژگی شرکت‌های طراحی اپلیکیشن رابط کاربری است. این بخش، بخش مهمی در طراحی اپلیکیشن است. طراح اپلیکیشن باید با توجه به نیاز کاربران طراحی اصولی انجام دهد. در این صورت است که طراحی نهایی می‌تواند توانایی پاسخگویی به نیاز کاربر را داشته باشد و اورا به هدف اصلی که فروش بیشتر محصولات خود است برساند.

3.طراحی تجربه کاربری

این گزینه تاثیر زیادی در نتیجه کار دارد. شما می‌توانید با بررسی نمونه کارهای طراحی شده شرکت طراحی سایت یا اپلیکیشن مورد نظرتان، نحوه طراحی تجربه کاربری را بررسی نمایید.

4.پیاده کردن خلاقیت

یک طراح نرم افزار موبایل باید علاوه بر توانایی های فنی و کد نویسی، فرد و یا مجوعه‌ای خلاق نیز باشد. با توجه به افزایش همه روزه اپلیکیشن‌های اندروید و ios، باید در برنامه موبایلی که برای شما طراحی می‌شود با خلاقیت بکارگرفته شود. تا مورد استقبال کاربران قرار گیرد. به همین دلیل شرکتی را برای طراحی اپ انتخاب می‌کنید باید بتواند ایده‌های جدیدی به شما ارائه دهد.

5.به روز بودن و امکان توسعه

یک شرکت طراحی اپ باید طراحان ماهر و بروز را در تیم خود داشته باشد. نیروهایی که بتوانند به طور یکپارچه این پروژه را مدیریت کنند و نتیجه مطلوبی را ارائه دهند. همچنین این شرکت باید اپلیکیشنی طراحی و ارائه دهد که از تمام زوایا قابلیت توسعه و اعمال تغییرات را داشته باشد.

سخن نهایی

همانطور که گفته شد توسعه تکنولوژی و لزوم فعالیت کسب و کارها سبب شده است که شرکت‌های طراحی سایت یا اپلیکیشن زیادی شروع به فعالیت کنند. این شرکت‌ها کار طراحی را برای تمامی کسب و کارها انجام می‌دهند مثل طراحی سایت پزشکی. اما نکته مهمی که باید مد نظر قرار گرفته شود اعتبار و حرفه‌ای بودن این شرکت‌هاست. توسعه کسب و کار از طریق سایت و اپلیکیشن موضوعی بسیار حساس است و زمانی نتیجه خواهد داد که توسط تیم‌های حرفه‌ای انجام گیرد. شناسایی همین تیم‌ها و شرکت‌ها هم کار زیاد سختی نیست. کافیست ویژگی‌های آن را بشناسید. مطمئنا انتخاب صحیحی خواهید داد.