طراحی سایت یکی از اقدامات اساسی برای رونق کسب و کار، افزایش مشتریان و به طور کلی دیده شدن است. تفاوتی ندارد که در چه صنفی مشغول کار هستید زیرا کوچکترین مشاغل تا بزرگترین آن نیاز به وب سایت اینترنتی دارند. همه ما به دنبال افزایش درآمد در حیطه کاری خود هستیم اما آیا می‌دانید تنها راه مهم دقیقاً همان دریافت خدمات طراحی سایت است؟

چرا سرمایه خود را صرف تبلیغات جزئی در دیگر شبکه‌ها می‌کنید! اگرچه این اقدامات نیز تاثیر کوچکی دارند اما بسیاری از کارشناسان و مشاوران خبره حوزه بازاریابی همواره خدمات طراحی وب سایت اینترنتی را یک روش بدون دغدغه، زودبازده، سریع و اصولی می‌دانند.

در فرایند طراحی وب سایت مجموعه ای از المان های فنی مانند هاست و دامنه، پیکربندی منوها و غیره وجود دارد. اما یکسری اصول طراحی مد نظر استادکاران ساخت وب سایت است که رعایت آنها می‌تواند نتیجه نهایی که رسیدن به درآمد بالا است، زودتر رقم بزند. در این مقاله قصد داریم 10 اصل مهم طراحی را ذکر کنیم.

1- اجازه ندهید کاربران در حین استفاده از سایت فکر کنند!

صفحه وب سایت باید کاملاً واضح و شفاف باشد. در طراحی سایت نباید کاری کنید که در ذهن مخاطب علامت سوال برای فکر کردن ایجاد شود. تا حد ممکن تعداد علامت های سوال را برای مخاطب کاهش دهید. با این کار شرایطی فراهم می‌کنید تا کاربر عملکرد سیستم سایت را درک کند. در نتیجه به راحتی از نقطه a به نقطه b در سایت حرکت می‌کند و هیچ گاه سردرگم نمی شود.

بهتر است ناوبری وب سایت دارای ساختار پیچیده نباشد. یعنی نوع لینک‌ها به شکلی انتخاب شود که فرد مجبور نشود برای رسیدن به یک صفحه خاص کلیک های متعدد و طولانی انجام دهد. در غیر این صورت کاربر وب‌سایت نمی داند که در کجای سایت قرار دارد. در نتیجه دائماً در حال فکر کردن است که صفحه مورد نظر خود را بیابد. چیدمان و طراحی المان های مختلف سایت باید ساده، مختصر و مفید و به دور از شلوغی باشد.

2- حوصله کاربران را هدر ندهید!

طراحی سایت باید به گونه ای باشد که باعث هدر رفتن حوصله کاربران نشود برخی از وب سایت‌ها برای استفاده از خدمات خود اطلاعات زیادی از کاربران می‌گیرند به عنوان مثال حتما این تجربه را داشته اید که برای دریافت یا دانلود المان خاص باید ابتدا آدرس ایمیل را وارد وردپرس ثبت نام طولانی را طی کنید در چنین شرایطی کاربران سایت قطعاً خارج می‌شوند زیرا حوصله و صبر لازم برای طی کردن مراحل طولانی ثبت نام را ندارد از وبسایت های استفاده می‌کنند که سریع و کامل پویا خدمات ارائه می‌دهند اجازه دهید مخاطبان سایت هر آنچه که نیاز دارند برساند

طراحی سایت با ۱۰ اصل مهم

3- طراحی سایت وردپرسی با اصل جلب توجه

طراحی سایت وردپرسی نباید به طور کاملا ساده و بی آلایش باشد. به همین منظور بهتر است از المان هایی استفاده کنیم که باعث جلب توجه کاربران شود. شما برای معرفی یک محصول در یک فروشگاه اینترنتی می‌توانید یک توضیح کوتاه و خاص را ارائه دهید. اما هیچ جلب توجه ای ندارد.

در کنار آن اگر از تصاویر، ویدیوها و دموهای تبلیغاتی کوچک و موارد این چنینی استفاده کنید قطعاً توجه و نظر کاربران را جلب می‌کنید. اصولاً رنگ و لعاب سایت، چینش محتوا، عناصر گرافیکی تاثیر بسیار شگرفی برای پایدار نگه داشتن کاربر در سایت دارند.

4- استفاده از ویژگی های مدرن و جدید در طراحی سایت

بسیاری از سیستم های مدیریت محتوا دائما در حال به روز رسانی هستند. در نتیجه المان های جدید و بروزی را در اختیار یک طراح سایت حرفه ای قرار می‌دهد. هر چقدر ویژگی های جدید به صفحه یک سایت اضافه شود کاربران تمایل دارند بیشتر در سایت بمانند. می‌توانید از اسلایدرهای متحرک در بالای سایت استفاده کنید که در حال حاضر به وفور در پروژه های ارائه خدمات طراحی سایت استفاده می‌شود.

5- استفاده از متن و نوشتار تاثیرگذار در طراحی سایت

تمام اجزا و بخش های سایت با نوشته، عبارت یا متن های مختلف پر می‌شود. در واقع از طریق نوشتار است که مخاطب متوجه می‌شود چه خدماتی در سایت ارائه خواهد شد. پس در خدمات طراحی سایت وردپرسی همواره سعی می‌شود که کلمات به صورت کاملا هدفمند و با اصل تاثیرگذاری بیشتر استفاده شوند. زبان نوشتار نباید اغراق‌آمیز و طولانی، خشک و بی انرژی باشد. به عنوان مثال اگر از کاربر می‌خواهید که در سایت عضو شود، تنها به عبارت “ثبت نام کنید” بسنده نکنید. می‌توانید بگویید “امروز شروع کنید” یا “این فرصت استثنایی برای شماست” و غیره.

6- عدم پیچیدگی در طراحی سایت

سایت شما که در عین حال زیبا، جذاب و تاثیرگذار است باید از اصل سادگی استفاده کند. تمام المان های پیچیده و وقت گیر بهتر است از سایت حذف شود. محتوای غیر ضرور و طولانی را در سایت خود قرار ندهید. زیرا هم باعث گرفتن فضای اضافی می‌شود و هم ترافیک محتوایی را افزایش می‌دهد. کاربران از وبسایت های زیبا اما ساده بیشتر لذت می‌برند تا اینکه بخواهند از یک وبسایت شلوغ و پیچیده و بی نظم استفاده کنند.

طراحی سایت با ۱۰ اصل مهم

7- از صفحه سفید و بخش های خالی سایت نترسید!

همیشه لازم نیست که در طراحی سایت وردپرسی به پر کردن بخش های خالی بپردازیم. در واقع پر کردن باعث افزایش پیچیدگی و سردرگمی کاربران می‌شود. به عنوان مثال اگر یک محتوای خاص را در سایت بارگذاری می‌کنید نیازی نیست سایت بارها و دیگر نقاط سفید سایت را با موارد تبلیغاتی و اغراق آمیز و غیره پر کنید. چشم های کاربر باید بتواند عناصر موجود در سایت را اسکن کند. لذا یک صفحه مختصر و مفید سردرگمی کاربران را از بین می‌برد.

8- اصل متمایز بودن در خدمات طراحی سایت

افراد زیادی در یک صنف و شغل خاص مشغول فعالیت هستند و هر کدام از آنها نیز ممکن است یک وب سایت اینترنتی داشته باشند. به عنوان مثال اگر قصد راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی دارید. باید ابتدا وب سایت های مشابه مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرند تا بتوان یک شگرد و ساختار متفاوتی را در سایت جدید پیاده سازی کرد. همانطور که گفته شد کاربران ارتباط بیشتری با المان های جدید و متمایز برقرار می‌کنند.

9- با کاربران ارتباط آنلاین داشته باشید

وب سایت هایی که مستقیماً و توسط یک فیلد یا پنجره کوچک با کاربران در ارتباط هستند ترافیک بیشتری دارند. ممکن است مخاطب سایت در فرآیند خرید سوال داشته باشد. می‌توانید یک امکان مکالمه آنلاین فراهم کنید که قطعاً باعث تکمیل طراحی سایت وردپرسی خود شده اید. علاوه بر همه اینها مخاطبان اعتماد بیشتری پیدا می‌کنند و همواره در طولانی مدت از خدمات شما استفاده خواهند کرد.

10- تست المان های مختلف سایت

بروز مشکلات فنی بعد از ارائه خدمات طراحی سایت بنا به دلایل مختلفی احتمال دارد. اجازه ندهید که این خطاها و موارد منفی توسط کاربران کشف شود. پس بهتر است همیشه صفحات سایت خود را تست و بازدید کنید. اگر فروشگاه آنلاین دارید آن را آزمایش کنید. این کار باعث می‌شود که خطاهای سایت سریعتر و پیش از آنکه کاربران متوجه شوند توسط مدیر سایت شناسایی و در سریعترین زمان برطرف شود.

با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت در شرکت یاس وب

شرکت یاس وب به طور تخصصی ارائه دهنده خدمات طراحی سایت، پشتیبانی و سئو سایت است. این شرکت به طور رسمی حدود یک دهه است که در این حوزه فعالیت می‌کند بنابراین از تجربه و تخصص لازم برخوردار است. آنچه که برای ما همواره در اولویت قرار دارد کسب رضایت شما در حین کار و بعد از آن است.

در نتیجه این اطمینان را داشته باشید که پس از تکمیل فرایند طراحی یک پشتیبانی سایت قوی و همیشگی برای شما تدارک دیده خواهد شد تا در یک چارچوب استاندارد به رونق کسب و کار خود بپردازید.