برنامه نویسی و طراحی سایت یکی از مشاغل پولساز و محبوب این روزهای حوزه آیتی است که علاقه مندان زیادی را به خود جذب کرده، اما متاسفانه خیلی از افراد با اطلاعات ناقص وارد این حوزه میشوند و با انتخاب مسیر اشتباه خیلی زود، انگیزه، سرمایه، و زمان خود را از دست میدهند. اگر شما هم به این حوزه علاقه دارید و میخواهید از مسیر درست با یادگیری اصولی وارد این حوزه شوید نباید عجله کنید قدم اول شما برای یادگیری آموزش html css است که یکی از پایه ای ترین و مهم ترین مهارت های شما در حوزه برنامه نویسی و طراحی سایت است. در این پست میخواهیم نحوه متخصص شدن در این حوزه را با یکی از بهترین سایت های آموزشی یعنیwebsoft3.com بررسی کنیم.

 

اولین قدم… مهم ترین قدم

شاید شنیده باشید که حوزه طراحی سایت و برنامه نویسی وب باید زبان php را خوب یادبگیرید این دقیقا اشتباهی است که افراد تازه کار مرتکب میشوند و در اولین قدم میروند سراغ زبان برنامه نویسی php و یادگیری را شروع میکنند، درصورتی که این اصلا مرحله اول شما  نیست و شما قبلا باید مهارت های دیگری را آموخته باشید و زیرساخت اطلاعاتی خود را آماده کرده باشید و بعد سراغ php بروید. این افراد با توجه  به اینکه مسیر خود را درست انتخاب نکرده اند نمیتوانند خوب یادبگیرند فکر میکنند استعداد یادگیری آن را ندارند و خیلی زود دلسرد میشوند و از این حوزه کنار میکشند. بخاطر همین است که از حجم زیاد افرادی که وارد حوزه برنامه نویسی و طراحی سایت میشوند فقط تعداد اندکی موفق میشوند.

 

آموزش html css در وبسافت3

آموزش html css در سایت وبسافت3 دقیقا اولین مرحله ای است که برای ورودی قدرتمند به حوزه برنامه نویسی وب و طراحی سایت باید طی کنید، سایت وبسافت33 یکی از بهترین منابع آموزشی برای پرورش متخصص برای بازارکار و آموزش مهارت های تخصصی در حوزه آیتی میباشد. خبر خوب اینکه شما میتوانید آموزش html را بصورت کاملا عملی و پروژه محور و البته رایگان در سایت وبسافتت3 توسط رضاحیدری مدرس این دوره یادبگیرید زمان یادگیری شما 12 روز است پس اگر مصمم باشید میتوانید در 122 روز مهارت های مورد نیاز در مرحله اول را یادبگیرید.

 

نقش کدنویسی html و css در طراحی سایت

پایه و اساس یک وبسایت را کدنویسی html و css تشکیل میدهند درحقیقت اینطور میتوان گفت که تمام المان هایی که ظاهرا در وبسایت قابل مشاهده است توسط کدنویسی html css ایجاد شده است مثال بهتر برای تفهیم این موضوع ساختمان است، اگر طراحی سایت را به طراحی ساختمان تشبیه کنیم، کدهای html نقش اسکلت ساختمان را در وبسایت ایفا میکنند و کدهای css هم نقش رنگ و لعاب و نمای ساختمان را دارند حالا متوجه شدید که کدنویسی html و css هر کدام چه نقشی در طراحی سایت دارند.

آموزش html

 

بهترین منبع آموزش html

منابع زیادی برای یادگیری این مهارت وجود دارد اما همانطور که قبلا گفتم همه قابل اتکا نیستند و از انجایی که میخواهید مهارت بسیار مهم و حساسی را یادبگیرید لازم است بهترین منبع آموزشی را انتخاب کنید. سایت هایی مثل : tutorialspoint.com , وبسافت3 , w3schools , html.com learn-html منابع خوبی برای یادگیری هستند اما برای ما ایرانی ها که فارسی زبان هستیم قطعا سایت آموزشی وبسافت3 بهترین منبع برای یادگیری html میباشد.

 

پیشنیاز های لازم برای یادگیری html

برای یادگیری html هیچ پیشنیازی احتیاج ندارید همین که کار با کامپیوتر را بلد باشید کفایت میکند و با یک کامپیوتر یا لپ تاپ معمولی میتوانید کارتان را شروع کنید و ادامه دهید البته اگر از راه و روش صحیح و اصولی اش یادگیری را آغاز کنید که در پاراگراف بالا بهترین منابع آموزشی برای یادگیری را خدمت شما عزیزان معرفی کردیم.

 

آموزش وردپرس و طراحی قالب وردپرس

یکی دیگر از مهم ترین مهارت هایی که برای متخصص شدن در حوزه طراحی سایت باید بیاموزید وردپرس است. وردپرس بهترین سیستم مدیریت محتوا در دنیاست و جالب است بدانید تا الان حدود نیمی از وبسایت های جهان با وردپرس طراحی شدن و این روند هم به شدت در جهان رو به افزایش است. بنابراین بسیار مهم و حیاتی است که وردپرس را هم به بهترین شکل یادبگیرید.

آموزش وردپرس هم به چند سطح تقسیم میشود که در اولین سطح شما باید نحوه کار با پنل مدیریت وردپرس را یادبگیرید اینکه چطور میتوانید در وردپرس پست منتشر کنید چگونه کاربران را مدیریت کنید، مطالب را دسته بندی کنید، تنظیمات وردپرس را انجام دهید و… که یادگیری این موارد بسیار ساده است.

در سطح دو باید نحوه طراحی و راه اندازی سایت با وردپرس بدون کدنویسی را یادبگیرید اینکه چطور با قالب های آماده و بدون کدنویسی وبسایت حرفه ای طراحی کنید و آن را مدیریت کنید.

در سطح سوم وردپرس هم باید یادبگیرید چطور قالب اختصاصی طراحی کنید، قالب های آماده وردپرس را ویرایش کنید و امکانات جدید به آنها اضافه کنید، چگونه به دانش کدنویسی، وردپرس را توسعه دهید و تمام کارهایی که در وردپرس نیازمند کدنویسی هستند را انجام دهید.

جالب است بدانید آموزش تمامی سطوح وردپرس در سایت وبسافت3 وجود دارد و شما میتوانید بسیاری از این موارد را بصورت کاملا رایگان در این سایت آموزشی یادبگیرید.

 

رضاحیدری مدرس وبسافت3

رضاحیدری بنیانگذار سایت آموزشی وبسافت3 طراح و تولید کننده تمامی دوره های آموزشی این وبسایت است که با تولید بهترین آموزش های تخصصی حوزه برنامه نویسی و طراحی سایت نقش زیادی در پرورش متخصص در بازارکار حوزه آیتی دارد. همچنین رضاحیدری در پیج شخصی اش در اینستاگرام هم فعالیت دارد و آموزش های ارزشمندی در این زمینه منتشر کرده است پیشنهاد میکنم حتما پیج ایشان به آدرس https://www.instagram.com/websoft3_com/ را فالو و از آموزش های رایگان استفاده کنید