یکی از رسوم تدفین اموات در ایران، درست کردن مزار و سنگ قبر است. جنس و نوع سنگ های به کار رفته بر روی قبر با یکدیگر متفاوت است. سنگ قبر باید به نحوی باشد که به راحتی به توان بر روی آن حکاکی کرد.هم چنین به دلیل بودن در فضای باز باید با هر شرایط آب و هوایی مثلا یخ بندان و تابش مسقیم نور خورشید مقاوم باشند. انواع سنگ که برای قبر مناسب هستند را در ادامه این مقاله معرفی می کنیم.

سنگ قبر و یا سنگ مزار محصولی است که برای یادبود عزیزان فوت شده استفاده میشود . این سنگ ها در رنگ بندی و جنس های مختلف تولید و عرضه می شوند که در ذیل تمامی آن ها را به اختصار توضیح خواهیم داد . این سنگ ها در ضخامت حداقل سه سانت برش داده میشود که خرید کمتر از آن اکیدا توصیه نمیشود . سنگ قبر و مزار بیشتر در فضای باز استفاده میشود که در معرض همیشگی شرایط جوی است . به همین علت باید در خرید آن نهایت دقت را انجام داد . در آخر این مقدمه لازم است همدردی و تسلیت ما را پذیرا باشید . شما عزیزان میتوانید تمامی نمونه های اجرا شده را به صورت آنلاین سفارش و خریداری نمائید .

نکات مهم قبل از خرید  سنگ قبر و مزار

برای خرید سنگ قبر باید نکاتی را رعایت کنید تا بعد ها به مشکل بر نخورید. مقاومت و استحکام سنگ در برابر شرایط متفاوت آب و هوایی، چاپ تصویر، مکان مورد استفاده و… همگی از عواملی هستند که باید هنگام خرید مورد توجه قرار بگیرند.

 1. ضخامت سنگ : تمامی سنگ های مزار به علت کارگزاری در فضای باز باید ضخامت 3 سانت دقیق را دارا باشند . گرچه میتوان بیشتر از آن را استفاده کرد ولی ضخامت های کمتر اکیدا توصیه نمیشود .
 2. نوشته روی سنگ قبر: نام و نام خانوادگی , نام پدر , تاریخ تولد و فوت و شماره قطعه و ردیف از جمله اطلاعاتی است که بر روی تمامی سنگ ها درج میشود .
 3. قوانین آرامستان:  هر آرامگاهی قوانین خاص خود را دارد. هنگام خرید از قوانین آرامگاه مورد نظر آگاهی لازم را داشته باشید. مهمترین قوانین در مورد سایز سنگ میباشد .
 4. خدمات جانبی : قرنیز , بالاسری و یا کتیبه , باغچه و غیره از جمله خدمات جانبی می باشد که بیشتر سلیقه در آن ها دخیل میباشد .
 5. اندازه سنگ قبر: سنگ قبر معمولا دارای اندازه های یکسان است. برای کودکان و بزرگسالان در سایز های متفاوت درست می شود. هنگام خرید مکان آرامگاه را در نظر بگیرید و متناسب با آن سفارش دهید.
 6. قیمت سنگ : قیمت سنگ قبر به عواملی مانند نوع سنگ، جنس سنگ، چاپ تصویر، حکاکی مورد نظر و… بستگی دارد. شما می توانید با در نظر گرفتن موارد فوق سنگ دلخواه و مورد نظر خود را انتخاب کنید. از کیفیت و مقاومت سنگ هنگام خرید غافل نشوید.

سنگ قبر سیمین کد 012 (سایز کوچک)

سنگ قبر سیمین کد 012 (سایز کوچک)

 • جنس : گرانیت
 • زمینه  :   مشکی
 • ابعاد استاندارد :  50 * 120
 • ضخامت : 3
 •  قیمت درج شده با نوشته و عکس میباشد .
 •  حمل و نقل و نصب در بهشت زهرا رایگان میباشد

مهمترین ویژگی های سنگ قبر گرانیت مشکی سیمین

 1. قیمت مناسب
 2. مقاومت فشاری بالا
 3. مقاومت سایشی بالا
 4. مقاومت در برابر نور مستقیم آفتاب
 5. خط و خش پذیری
 6. مقاومت در برابر شرایط جوی ناپایدار
 7. ابزار خوری راحت
 8. درج عکس و نوشته ساده
 9. وزن پائین نسبت به سایر گرانیت ها

قیمت سنگ قبر گرانیت مشکی سیمین

30,500,000 تومان

سنگ مزار مرمر شاهانه

 • جنس : مرمر
 • رنگ : نباتی
 • سایز : 60 * 60 سه عدد
 • سورت : A+
 • قیمت درج شده شامل تمامی هزینه ها میباشد .

فروش و تولید سنگ های مزار نباتی لاکچری به همراه CNC و حمل و نصب و یکسال گارانتی تعویض

سنگ مرمر هر چقدر پاک تر و بدون رگه تر باشد از هزینه بیشتری برخوردار است به طوری که سورت های سوپر و یک دست آن به اسم مرمر شاهانه شناخته میشود . این مرمر ها دارای رنگ بندی متنوعی هستند که بیشتر آن ها در طیف رنگی سبز و زرد قرار دارند . مرمر ها بعد از سنگ قبر و مزار بیشتر در امازاده ها استفاده میشوند . در کل به طبع قیمت بسیار بالا مرمر حوزه استفاده آن بسیار محدود میباشد . این محصول دارای 3 عدد سنگ مرمر به ابعاد پنجاه سانت در پنجاه سانت تشکیل شده است . ضخامت سنگ های رویه شش سانت میباشد که در برابر شرایط جوی ناپایدار و سرقت بسیار محکم میباشند . سنگ های رویه دور تا دور ابزار خورده و آماده نوشته بر روی خود هستند . در قسمت زیرین از سنگ های تزئینی ریز قرمز برای پوشش سطح روئی استفاده شده است که میکس رنگی آن با مرمر بسیار زیبا و شکیل میباشد . در قسمت های نمای سنگ نیز از همان سنگ مرمر استفاده شده است که تماما دارای ابزاری دقیق و منحصر بهفرد میباشد . قسمت های مختلف آن شامل : تاج , کتیبه , قرنیز دور , ستون های دایره و … تماما از سنگ مرمر شاهانه استفاده شده است که یک دستی آن در مجموع کار کاملا پیدا میباشد . بازه زمانی تحویل محصول سنگ قبر مرمر شاهانه یک الی دو هفته میباشد .

سنگ قبر را چگونه سفارش بدهیم ؟

شما عزیزان میتوانید طرح خود را در سایت انتخاب و سپس از طریق فضای مجازی اطلاعات متوفی خود را ارسال نمائید . در هر مرحله برای شما عکس و ویدیویی ارسال خواهد شد که پس از تایید وارد مرحله بعد خواهد شد . لازم به ذکر است مدت زمان تحویل بسته به طرح انتخابی دارد و ما بین 2 الی 10 روز کاری میباشد . همچنین میتوانید برای مطرح کردن سوالات و مشاوره با تلفن تماس 09302151223 در ساعات کاری تماس حاصل فرمایید .