ناشران و تبلیغ کنندگان ابزارهای زیادی برای تبلیغ آنلاین محصولات خود دارند. با گزینه های ردیابی، مانند کوکی ها، آنها می توانند کاربران را از طریق بسیاری از دستگاه ها شناسایی کنند. درک رفتار مشتری از زمانی که روی یک تبلیغ کلیک می کند تا زمانی که سفارش می دهد، ممکن است. بنابراین، تبلیغ‌کنندگان می‌توانند کمپین‌های بازاریابی را منتشر کنند، تبلیغات هدفمند ایجاد کنند و مخاطبان را تقسیم کنند.

با این حال، این در حال تبدیل شدن به یک کار سخت است. قوانین حفظ حریم خصوصی سخت تر می شوند و بسیاری از کاربران مسدود کننده های تبلیغات را نصب می کنند. نرم افزار ضد تبلیغات می تواند به طور جدی بر یک کمپین بازاریابی تأثیر بگذارد. بنابراین تبلیغ‌کنندگان باید بدانند که این فناوری چگونه کار می‌کند. این به آنها امکان می دهد تا استراتژی های خود را بهینه کنند. اول، آنها باید تشخیص دهند که کدام کاربران یک مسدود کننده تبلیغات را نصب کرده اند. با دانستن این موضوع می توانند خسارات را برآورد کرده و در آینده از آن جلوگیری کنند. این رویکرد می تواند به بهینه سازی تلاش های بازاریابی و بهبود عملکرد شرکت کمک کند.

چگونه وب سایت ها AdBlock را تشخیص می دهند؟

این مقاله نحوه عملکرد چنین نرم افزاری را تحلیل می کند. این اطلاعات ارزشمندی برای تبلیغ‌کنندگانی است که می‌خواهند ضرر را کاهش دهند و درآمد را افزایش دهند.

Adblock چگونه کار می کند؟

هدف از مسدودکننده تبلیغات، مسدود کردن تبلیغات هنگام پیمایش صفحات وب است. آنها افزونه ها یا افزونه های مرورگر هستند. آنها آدرس های مختلف سرور را با تجزیه و تحلیل الگوهای خود فیلتر می کنند. آنها ارتباط با سرورهای تبلیغاتی را مسدود می کنند و عناصر سایت را که تبلیغات را نمایش می دهند پنهان می کنند. برخی از مرورگرها به طور پیش فرض تبلیغات را مسدود می کنند و کاربران می توانند فیلترهای مسدود کننده اضافی اضافه کنند. این مورد در مورد گوگل کروم است. فرآیند مسدود کردن تبلیغات به محض اینکه صفحه وب شروع به بارگذاری روی سرور می کند، شروع می شود. یک مسدودکننده تبلیغات، اسکریپت های وب سایت را اسکن می کند و آنها را با یک پایگاه داده مقایسه می کند. اگر اسکریپت هایی را پیدا کند که با آن ها در پایگاه داده مطابقت دارند، نرم افزار از بارگیری آنها جلوگیری می کند. با پایگاه داده ای از اسکریپت های مرتبط با تبلیغات کار می کند و می تواند بفهمد تبلیغات مزاحم کجا هستند. مرحله بعدی مسدود کردن آنهاست. کاربر به جای طراحی آگهی، فضای خالی را می بیند.

چرا از مسدود کننده تبلیغات استفاده کنیم؟

کاربران به دلایل مختلفی این نرم افزار را نصب می کنند. آنها ممکن است در مورد فرآیندهای ردیابی نگرانی داشته باشند و بخواهند اطلاعات خود را خصوصی نگه دارند. در موارد دیگر، آنها می خواهند از تبلیغات خسته کننده اجتناب کنند. گاهی اوقات، آنها به سادگی پهنای باند بیشتری می خواهند. نرم افزارهای بسیار محبوبی برای مسدود کردن تبلیغات در بازار وجود دارد. اینها عبارتند از uBlock، Brave، AdBlock و AdBlock plus.

تشخیص Adblock: نحوه تشخیص مسدود کردن تبلیغات

روش هایی برای جلوگیری از مسدود شدن تبلیغات وجود دارد. شرکت هایی مانند فوربس و بیزینس اینسایدر از روش های ضد Adblock استفاده می کنند. این نرم افزار با تجزیه و تحلیل یک وب سایت و اسکریپت های آن کار می کند. بنابراین، تصویر قبلی از اینکه صفحه وب در هنگام بارگذاری چگونه خواهد بود را تشکیل می دهد. پس از بارگذاری، نرم افزار صفحه مورد انتظار را با نسخه رندر شده مقایسه می کند. اگر این موارد مطابقت نداشته باشند، وب سایت یک پیام ضد انسداد آگهی ارسال می کند.

این نرم افزار کدی را پرتاب می کند که به عنوان یک طعمه برای مسدود کننده های تبلیغاتی عمل می کند. این قطعه کدی است که به نظر دارای عناصر تبلیغاتی است. به طور کلی یک div پنهان است. این فایل حاوی فایلی مانند ads.js است که معمولاً هدف adblockers است. هنگامی که مسدود کننده تبلیغات طعمه را گاز می گیرد، سیستم یک پیام هشدار مسدود کننده تبلیغات را منتشر می کند. این چطوری کار میکنه؟

هنگامی که یک برنامه افزودنی مرورگر سعی می کند “تبلیغ” را مسدود کند، طعمه نسخه رندر سایت را تغییر می دهد. این می تواند به شناسایی وجود افزونه یا افزونه مسدود کننده تبلیغات کمک کند. تاکتیک های مسدود کردن تبلیغات معمولاً در سراسر وب به اشتراک گذاشته می شوند. این اطلاعات می تواند برای ایجاد طعمه نیز مفید باشد. در زیر نمونه ای از کد طعمه آمده است:

<divclass="banner_ad">...</div>.

با خواندن “banner_ad” در کد، مرورگر یک مسدود کننده تبلیغات را آزاد می کند. بسیاری از لیست‌های مسدودکننده تبلیغات دارای این متن هستند. این لیست ها شامل ارجاع به فایل های جاوا اسکریپت و شیوه نامه های CSS هستند. مسدودکننده‌های تبلیغات، اسکریپت‌های یک سایت را با موارد موجود در این لیست مقایسه می‌کنند. وقتی مطابقت پیدا می کند، از بارگیری اسکریپت جلوگیری می کند. با این حال، نرم افزار ضد مسدودکننده تبلیغات نیز از این اطلاعات برای ایجاد طعمه استفاده می کند.

Anti-Blocking به طور موثر عمل می کند و به ناشران کمک می کند تا ضررهای خود را کاهش دهند. اولین قدم این است که تشخیص دهید مسدود کننده های تبلیغات کجا هستند. پس از این، ناشران می توانند اقدامات مختلفی را انجام دهند.

پس از شناسایی بلوک تبلیغاتی چه اقداماتی باید انجام داد

  • برای کمک به ایجاد محتوای با کیفیت، کمک داوطلبانه بخواهید.
  • از کاربران بخواهید تا سایت را در لیست سفید قرار دهند یا مسدود کردن تبلیغات را برای این صفحه حذف کنند.
  • دسترسی به محتوای صفحه را مسدود کنید.
  • به کاربران اشتراک پولی بدون تبلیغات ارائه دهید.
  • در ازای مشارکت در رسانه های اجتماعی یا ثبت نام ایمیل، تجربه ای بدون آگهی ارائه دهید.

اسکریپت های ضد انسداد تبلیغات

فناوری Anti-Adblock به یک تجارت موفق تبدیل شده است. بسیاری از شرکت ها کدها، پلاگین ها و برنامه های ضد انسداد تبلیغات را ارائه می دهند. با این حال، هنوز امکان یافتن گزینه های رایگان آنلاین وجود دارد. در مرحله بعد لیستی از اسکریپت هایی است که می توان برای شناسایی مسدود کننده های تبلیغات استفاده کرد.

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای شناسایی مسدودکننده تبلیغات، استفاده از «طعمه» است. ارسال کدی شبیه به یک اسکریپت مبتنی بر تبلیغات می تواند عناصر ضد تبلیغ را آشکار کند. کدی که باعث ایجاد هشدار تبلیغاتی می شود، «ads.js» است. Detectadblock.com بخشی از کد جاوا اسکریپت را ذخیره می کند و یک بخش مخفی (div) در فایلی به نام ads.js ایجاد می کند. آن را در دایرکتوری ریشه یا وب سایت کاربر قرار می دهد. ناشران قطعه کد جاوا اسکریپت زیر را در پایگاه HTML خود وارد می کنند:

<script src="/ads.js"

type="text/javascript"></script>

<script type="text/javascript"><br />

if(document.getElementById('RZfrHsidDwbG')){<br />

alert('Blocking Ads: No');<br />

} else {<br />

alert('Blocking Ads: Yes');<br />

}<br />

</script>

این کد بررسی می کند که آیا یک “div” پنهان در وب سایت مورد نظر وجود دارد که به تبلیغات اجازه نمایش می دهد. اگر “div” وجود نداشته باشد، به این معنی است که تبلیغات مسدود شده اند.

اسکریپت IAB

هدف دفتر تبلیغات تعاملی غلبه بر مشکلات بازاریابی امروزی است. متشکل از ناشران و شرکت های فناوری تبلیغات است که به تحقیق و توسعه اختصاص یافته اند. آنها اسکریپت شناسایی بلوک آگهی IAB را ایجاد کرده اند. این کد روی کروم، سافاری، فایرفاکس و اکسپلورر تست موفقیت آمیز داشته است. خوانندگان می توانند به توضیحات IAB و دستورالعمل های نصب در اینجا دسترسی داشته باشند.

چگونه می توان از دست دادن درآمد ناشی از مسدود کننده های تبلیغات را بازیابی کرد؟

در حالی که مسدود کردن تبلیغات یک ابزار عالی است، ممکن است بهترین گزینه برای هر ناشر نباشد. هر تبلیغ‌کننده‌ای باید بازار متنوع امروز و نوآوری‌های همیشگی آن را در نظر بگیرد. بنابراین، انتخاب بهترین گزینه مناسب امکان پذیر خواهد بود. در اینجا چند راه وجود دارد که یک ناشر می تواند درآمد خود را در دنیای پس از مسدود کردن آگهی بازیابی کند.

درج مجدد آگهی

این به ناشران اجازه می دهد تا با استفاده از مسدود کننده تبلیغات، تبلیغات قابل قبولی را در سایت ها نمایش دهند. این ممکن است کمترین اخلاقی در بین تمام استراتژی های ضد انسداد تبلیغات باشد. این تمایل کاربر برای دریافت هیچ تبلیغاتی را نادیده می گیرد. فناوری درج مجدد آگهی، شرکت‌های بازاریابی را ملزم می‌کند که توسط سازندگان مسدودکننده آگهی در لیست سفید قرار گیرند. این نیاز به به روز رسانی مداوم از طرف ناشر دارد و سود کمی به همراه دارد. از این گذشته، اگر کاربر تصمیم به نصب یک مسدودکننده تبلیغاتی داشته باشد، احتمالاً روی تبلیغات درج شده مجدد کلیک نخواهد کرد.

تبلیغات بومی

تبلیغات بومی یک گزینه عالی برای بهینه سازی کمپین بازاریابی است. آنها به خوبی با محتوای سایت ترکیب شده اند، بنابراین تشخیص آنها با استفاده از مسدود کننده های تبلیغاتی دشوار است. نمونه‌ای از تبلیغات بومی، پست‌های حمایت‌شده است که یک فرد می‌تواند در فیسبوک ببیند. آنها آنقدر خوب کار می کنند که توسط وب سایت های خبری و مجلات آنلاین مورد استفاده قرار می گیرند. اگرچه شناسایی آنها توسط مسدودکننده های تبلیغاتی دشوار است، اما یافتن آنها غیرممکن نیست و ممکن است همچنان مسدود شوند.

مشغول کردن

تعامل با کاربران بلوک تبلیغاتی می تواند یک استراتژی عالی باشد. ناشران می توانند گزینه های زیادی ارائه دهند. آنها می توانند تلاش کنند تا بفهمند کاربر به چه تبلیغات خاصی علاقه ندارد و راه حلی ارائه دهند. اگر کاربر به محتوا علاقه مند باشد، ناشران می توانند اشتراک پولی بدون آگهی ارائه دهند. آنها همچنین می توانند از کاربر بخواهند که آنها را در لیست سفید قرار دهد. اگر کاربران یک قالب تبلیغاتی خاص را دوست نداشته باشند، ناشران می توانند نسخه جدید وب سایت را ارائه دهند. می‌تواند صفحه‌ای با آگهی‌های بررسی‌شده یا آگهی‌هایی که طبق دستورالعمل‌های خاصی وجود دارد نمایش دهد.

اشتراک های بدون آگهی

این یک رویکرد عالی برای سایت های خبری یا وبلاگ نویسان است. یک وب سایت با محتوای زیاد می تواند از تبلیغات برای جذب مشترک استفاده کند. ناشران و مدیران وبلاگ می توانند تجربه خواندن بدون آگهی را برای اشتراک ارائه دهند. برای این وب سایت ها، محتوا محصول اصلی است. از این رو، کاربران احتمالاً برای لذت بردن از این محتوا بدون آگهی اشتراکی را پرداخت می کنند.

پایان دادن به افکار در مورد اینکه چگونه وب سایت ها AdBlock را تشخیص می دهند

تبلیغ کنندگان باید حقوق کاربر را درک کنند. هر کاربر حق داشتن یک تجربه وب عالی را دارد. امروزه آنها ابزارهای زیادی برای کمک به آنها در دستیابی به این هدف دارند. قبل از پرسیدن «چگونه وب‌سایت‌ها AdBlock را شناسایی می‌کنند؟»، مهم است که بدانیم چرا آنها ظاهر می‌شوند. چه چیزی کاربران وب سایت را به نصب مسدود کننده تبلیغات سوق می دهد؟ چه دلیلی پشت این تصمیم وجود دارد؟ با درک این موضوع، تبلیغ‌کنندگان می‌توانند تجربه‌ای را که شایسته آن است به کاربران ارائه دهند.

در بسیاری از موارد، آنها می توانند محصول مورد نظر کاربر را نیز ارائه دهند. اما یک کمپین بازاریابی تهاجمی می تواند مشتری را از خود دور کند. صنعت تبلیغات آنلاین مسئول بازشوهای کلاهبرداری، بدافزارها و تبلیغات مزاحم است. در این زمینه، تعجبی ندارد که کاربران روز به روز مسدود کننده های تبلیغاتی بیشتری را نصب می کنند. نرم افزار مسدود کننده تبلیغات می تواند برای هر دو طرف سودمند باشد. به لطف این موارد، تبلیغ‌کنندگان می‌توانند اولویت کاربر را درک کنند. آنها می توانند تجربه بهتری ارائه دهند و کمپین های تبلیغاتی شخصی سازی شده را ارائه دهند. بهترین استراتژی بازاریابی، احترام به حریم خصوصی مصرف کننده است. محتوا را سفارشی کنید و یک تجربه کاربری برجسته ارائه دهید.