هنگامی که می خواهید به عنوان یک تجارت به بازار توسعه اپلیکیشن موبایل نفوذ کنید، باید توسعه دهنده مناسب را پیدا کنید. توسعه اپلیکیشن یک تجارت سودآور و سودآور است. دنیا مملو از توسعه دهندگان توانمندی است که ابزاری برای حمایت از بازاریابی و کسب درآمد ندارند. شاید شما خودتان یک توسعه‌دهنده توانمند باشید که به دانش و مهارت‌های فنی برای ایجاد یک برنامه عالی مجهز شده‌اید، در این صورت به دنبال یک مشارکت در توسعه اپلیکیشن هستید تا ایده‌های خود را در مورد توسعه یک برنامه دریافت کرده و آنها را به یک تجارت سودآور تبدیل کنید.

دستور العمل عالی برای پیدا کردن یک شریک برنامه چه به عنوان یک تجارت یا به عنوان یک توسعه دهنده. شرکای بالقوه توسعه برنامه معمولاً به دو جنبه از شرکت‌ها/افراد توسعه نگاه می‌کنند: مهارت‌ها و تخصص و زمان اجرا، که هر دو ضروری هستند. تا آنجایی که تخصص پیش می‌رود، شرکای برنامه بالقوه ممکن است به دنبال مهارت‌های تخصصی باشند که با سیستم داخلی یا برای آنها مطابقت داشته باشد.

بسته به هر مورد، مجموعه ای از مهارت های کاملاً جدید. زمان اجرا، یکی دیگر از نقاط کانونی، به همان اندازه که تخصص کلیدی برای یک مشارکت موفق در توسعه برنامه است. شرکای توسعه برنامه را کجا پیدا کنیم؟ مهمتر از آن، آیا چارچوبی وجود دارد که به شما امکان می دهد شریک مناسبی برای توسعه برنامه ای که به خوبی در بازار عرضه شده است پیدا کنید؟ بله وجود دارد! در اینجا 6 معیار برای در نظر گرفتن وجود دارد که به شما کمک می کند شریک برنامه ایده آل خود را انتخاب کنید:

1. نیازهای خود را به وضوح تعریف کنید

اولین قدم در هنگام توسعه یک برنامه با یک شریک، تعریف نیازها و انتظارات شماست و اولین سوال این است: چه می خواهید؟ آیا به دنبال یک برنامه متقابل پلتفرم هستید که بتواند به اندازه تمام پلتفرم‌های موجود اجرا شود یا روی دو پلتفرم وجود داشته باشد؟

آیا به یک برنامه چند معماری که با برنامه‌های موبایل بومی، وب و ترکیبی سازگار باشد نیاز دارید؟ آیا به دنبال پشتیبانی آفلاین برای برنامه های تلفن همراه هستید، به عنوان مثال، توانایی ای که به برنامه اجازه می دهد تا به فقدان اتصال واکنش نشان دهد؟ شاید، به دنبال پشتیبانی در طول عمر یک برنامه یا برای ادغام برنامه در باطن شرکت خود هستید. سیستم های؟ هنگامی که تصمیم می گیرید به چه چیزی نیاز دارید، باید به طور کامل درک کنید که چگونه وضوح شما بر روی محصول نهایی از نظر ظاهر، ظاهر، عملکرد تأثیر می گذارد.

همانطور که به این سؤالات پاسخ می دهید، باید تصمیم بگیرید که آیا به یک وب سایت تلفن همراه نیاز دارید یا یک برنامه تلفن همراه. توسعه یک اپلیکیشن آنقدرها هم که در نگاه اول به نظر می رسد ساده نیست، اما چالش برانگیزترین کار دنیا نیز نیست. شما باید با جزئیات به کل تصویر نگاه کنید. و این همه ماجرا نیست. ممکن است لازم باشد ابزارهای RMAD مورد استفاده تیم، استانداردهای مورد استفاده برای توسعه برنامه، مانند CSS3، HTML5 و غیره، سرویس‌های ابری برای تجزیه و تحلیل داده‌ها، اعلان‌ها و غیره را در نظر بگیرید. جنبه‌های زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود، و هیچ‌کدام نباید رعایت شوند.

موارد دیگری که باید به نحوه تعامل شریک برنامه شما با سایر شرکت کنندگان در عرصه و بازار توسعه برنامه توجه کنید. اتصالات مستحکم به سازمان‌های شخص ثالث ممکن است قابلیت‌های یک برنامه را تقویت کند و همیشه به عنوان یک دارایی در نظر گرفته می‌شود. با توجه به لیست الزامات شما، می‌توانید به مرحله بعدی بروید. شما می توانید لیست را برای خود نگه دارید و به آن مراجعه کنید زیرا به دنبال شریک هستید یا می توانید آن را به اشتراک بگذارید، و شرکای بالقوه می توانند خودشان ببینند که آیا می توانند نیازهای شما را برآورده کنند یا خیر.

2. References و Track Record را بررسی کنید

ضروری است که سابقه شریک برنامه بالقوه خود را بررسی کنید. آنها ممکن است بگویند آنچه را که لازم است برای انجام کاری که باید انجام دهید در اختیار دارند، اما آیا می توانند آن را ثابت کنند؟ بنابراین، بله، نمی‌توانید از مرحله بررسی مرجع بگذرید. اگر آنها می گویند که می توانند این کار را انجام دهند، به این معنی نیست که می توانند. تجربه در این زمینه نیز ضروری است، اما ممکن است زمانی که به توسعه برنامه ای که از هر نظر متحول کننده است، چندان مرتبط نباشد.

اگر قبلاً انجام نشده باشد، از چه چیزی می توانید به عنوان مرجع استفاده کنید؟ تجربه بخش مهم است، اما فقط برای پروژه‌های معمولی. با این حال، شریک برنامه‌ای که سابقه مدیریت پروژه‌های پیچیده یا به بزرگی شما را دارد، در واقع شریکی است که باید جدی گرفته شود. اینجاست که به شما اجازه داده می شود به همان اندازه که احساس می کنید باید حفاری کنید تا زمانی که چیزی را که به دنبالش هستید بیابید.

3. افراد و مجموعه مهارت ها را بررسی کنید

افراد در هسته اصلی هر پروژه ای هستند که شامل توسعه یک برنامه است. شما نمی توانید بدون یک تیم هماهنگ که مهارت های مناسبی دارد و با هم به خوبی کار می کند، کار کنید. بنابراین، بله، مهارت‌ها و تخصص افرادی را که با تیم توسعه برنامه شما کار خواهند کرد کشف کنید و مطمئن شوید که دانش و مهارت‌هایی را دارند که به آنها افتخار می‌کنند تا از غافلگیری‌های ناخوشایند جلوگیری کنند.

مهارت‌های مورد توجه شامل مهارت‌های طراحی تجربه کاربر، توانایی همگام سازی مقادیر زیاد داده به صورت ایمن، توانایی کار خوب با بقیه اعضای تیم، توانایی برقراری ارتباط واضح و تمرکز بر جذب استعدادها و جدیدترین دستگاه ها، سیستم عامل ها و مجموعه ابزارها.

4. چشم انداز آنها چشم انداز شماست

Compass with needle pointing the word vision with blur effect plus blue and black tones. Conceptual image for immustration of company or business anticipation or strategy

متأسفانه، نمی‌توانید از راه‌حل‌های مبتنی بر شواهد برای بررسی اینکه آیا شرکای برنامه بالقوه شما دیدگاه مشابهی دارند یا خیر استفاده کنید. این مانند بررسی متقابل مراجع یا کندوکاو در سوابق آنها نیست. ممکن است مجبور شوید در این مورد به غریزه خود اعتماد کنید.

با این حال، شما همچنان می توانید توانایی شریک بالقوه خود را برای به چالش کشیدن شما و در نتیجه بهبود نتایج ارزیابی کنید. شریک ایده آل باید بیش از مجموعه ای زیبا از مهارت ها و دانش ارائه دهد و باید ایده شما را بر اساس نتایج مورد نظر تجسم کند.

5. چابک در همه جبهه ها

شما باید به دنبال شرکای توسعه محصول Agile باشید که بتوانند نتایج سریعی را از طریق تیمی متشکل از اعضای انعطاف پذیر و سازگار ارائه دهند که به سرعت به تغییرات پاسخ می دهند، یعنی نیازها و نیازهای در حال تحول شما با پیشروی پروژه.

شما به یک شریک برنامه با سبک تولید انبوه نیاز ندارید. شما باید یک برنامه را در کنار تیمی توسعه دهید که مفهوم سفارشی سازی را با هدف همسویی برنامه جدید با ظرفیت های تکنولوژیکی، اهداف تجاری و شرایط بازار شما درک کند. جنبه دیگری که در آن چابکی شریک بالقوه شما بسیار مهم است، توانایی آنهاست. تمرکز بر توسعه اپلیکیشنی که بتواند به سرعت خود را با دوران پرسرعت و نوسان موبایل تطبیق دهد. یک اپلیکیشن موبایل هوشمند از تغییرات ناگهانی بهره می برد و تحت فشار فرو نمی ریزد.

چابکی در ارائه راه‌حل‌ها در یک توالی سریع مهم است، خواه شامل ترسیم تصاویر، کدنویسی در سرعت‌های کوتاه و نمونه‌سازی در مراحل مختلف توسعه محصول باشد، که زمان را برای تکمیل برنامه اختصاص می‌دهد.

6. استراتژی مکمل تخصص

باارزش ترین شرکا در هنگام توسعه یک برنامه در اکوسیستم تلفن همراه سریع، برنامه ریزان استراتژیک عالی هستند. استراتژی بر تصمیمات طراحی و فناوری آنها حاکم است زیرا آنها درک می کنند که یک برنامه سرمایه گذاری است که به طور مستقیم یا غیرمستقیم نیاز به ایجاد درآمد دارد.

شما نیاز دارید که شریک برنامه ایده آل شما بر درک کامل نیازهای شما برای توسعه برنامه ای که مطابق با اهداف تجاری شما باشد تمرکز کند. آنها باید آنچه را که می خواهید کشف کنند و به طور استراتژیک برای توسعه برنامه ای برنامه ریزی کنند که به بهترین وجه منعکس کننده آنچه شما می خواهید و نیاز شما باشد.

چنین شریک اپلیکیشنی حتی شما را در مورد ویژگی های حیاتی با هدف بهبود نتایج، طوفان فکری، برنامه ریزی و به کارگیری بهترین ایده ها به چالش می کشد، زیرا فرآیند توسعه محصول از مرحله ای به مرحله دیگر می رود و در نهایت به پایان می رسد.

خلاصه:

با استفاده از اطلاعات ارائه شده در اینجا، می توانید تصویر واضح تری از آنچه می خواهید و آنچه از پروژه ای که مستلزم توسعه یک برنامه است نیاز دارید، ترسیم کنید. اکنون زمان آن است که قدم بعدی را بردارید و توسعه دهنده یا تیم توسعه دهنده مورد نیاز خود را شناسایی کنید. در اینجا سه مکان برای شروع جستجو وجود دارد:

1. آنلاین. دنیای مجازی منبع بی حد و حصری از الهام و اطلاعات است و احتمالاً می توانید شریک برنامه ایده آل برای نیازهای خود را در آنجا پیدا کنید. منابع قابل اعتمادی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید، از جمله FounderDating یا CoFounderslab.

2. دوستان. دوستان و آشنایان شما ممکن است خودشان در این زمینه کار کنند یا ممکن است شخصی را بشناسند که فردی را که توسعه دهنده است می شناسد. با این حال، یک تیم می‌تواند به متخصصان بیشتری به جای یک توسعه‌دهنده فردی دسترسی داشته باشد.

3. جامعه فناوری اطلاعات. شرکت در جلسات و کارگاه‌های آموزشی در جامعه فناوری اطلاعات نیز ممکن است منابعی را که در نظر نگرفته‌اید نشان دهد. این می تواند به شما کمک کند در مورد این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید و همچنین روابطی ایجاد کنید که می تواند اطلاعات قابل اعتمادی را ارائه دهد و به شما کمک کند توسعه دهنده مناسب را پیدا کنید.