بهترین کولر گازی برای شهر شما با توجه به نوع کمپرسور و نوع کلاس کولر گازی تعیین می شود. در ادامه به صورت دقیق تر به این موضوع می پردازیم.

اینکه در زمان خرید کولر گازی به تمامی نکات مهم از جمله مصرف برق آن، نوع کمپرسور آن و سازگاری آن با آب و هوای محل زندگی، شرایط سرویس نگهداری  و خدمات پس از فروش آن و … توجه داشته باشیم موجب انتخابی درست و مناسب می شود و سالها می توانیم از کولر گازی به خوبی استفاده نموده و احساس رضایت داشته باشیم.

دماتجهیز
دماتجهیز

مزایای استفاده از کولر گازی چیست ؟

پیش از انتخاب بهترین کولر گازی برای شهر شما، بهتر است با مزایای استفاده از کولرگازی آشنایی داشته باشیم تا مطمئن شویم که کولرگازی، مناسب ترین وسیله سرمایشی برای مکان موردنظر ما است یا اینگونه نیست.

  • این دستگاه بر اساس دمای تعیین شده از سوی کاربر به خنک سازی هوا می پردازد.
  • کولر گازی بر خلاف کولر آبی در زمان کار کردن، رطوبت هوا را افزایش نمی دهد.
  • ظاهر کولر گازی، شیک و باکلاس است و زیبایی ساختمان را کاهش نمی دهد.
  • کولر گازی تا حدودی هوای محیط را نیز تمیز می کند.
  • برخی از کولر گازی ها دومنظوره هستند و علاوه بر سرمایش توانایی گرمایش محیط را دارا می باشند.

کدام نوع کولر گازی برای ما مناسب تر است ؟

نخست باید بدانید که بهترین کولر گازی برای شهر شما کدام نوع است؟ کولر گازی ها به سه نوع کولرگازی های اسپلیت، کولر گازی پنجره ای و کولر گازی ایستاده تقسیم می شوند.

کولرگازی اسپلیت: امروزه کولرگازی های اسپلیت، پرطرفدارتر هستند. کولر گازی اسپلیت دارای دو بخش خارجی و داخلی می باشد. قیمت کولر گازی اسپلیت در مقایسه با سایر مدل های کولر گازی بیشتر است، اما به دلیل مزایای بیشتری که دارد بیشتر مورد توجه کاربران قرار گرفته است. یونیت داخلی کولر گازی اسپلیت، بر روی دیوار نصب می شود.

کولرگازی پنجره ای: اگر شما در شهر خود مستأجر هستید و یا آپارتمان و خانه بسیار کوچکی دارید، بهتر است کولر گازی پنجره ای را خریداری کنید. مشکل کولر گازی های پنجره ای، مصرف بالای برق است که موجب افزایش مبلغ قبوض برق می شود. کولر گازی پنجره ای بر روی پنجره نصب می شود.

کولر گازی ایستاده: بهترین کولرگازی برای مکانهای بزرگ، نمایشگاهها، رستورانها، فرشگاهای بزرگ و بانک ها در شهر شما می تواند کولر گازی ایستاده باشد. چنانچه امکان نصب کولرگازی بر روی پنجره و یا دیوار را ندارید، بهتر است کولر گازی ایستاده را برای فضاهای بزرگ انتخاب کنید.

انتخاب کولر گازی بر اساس نوع کمپرسور

کولرگازی با کمپرسورهای مختلفی شامل روتاری، اسکرول و پیستونی تولید می شود. کمپرسور پیستونی، قدرتمندترین نوع کمپرسور است و گزینه ایده آلی برای نواحی گرمسیری می باشد. اما کمپرسور پیستونی، در مقایسه با دو کمپرسور دیگر تا حدودی پرصدا تر و پرمصرف تر است.

کمپرسور روتاری برای نواحی معتدل و سرد، ایده آل است. کمپرسور روتاری کم صداتر و کم مصرف تر می باشد. مزیت کمپرسور روتاری، بالا بودن راندمان و بازدهی آن است. کمپرسور اسکرول برای نواحی گرمسیری، گزینه بسیار مناسبی است. اما این نوع کمپرسور به دلیل گران تر بودن ، کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

بهترین کولر گازی برای شهر شما کدام نوع است؟

بر روی برچسب انرژی کولر گازی ایرانی و خارجی، نوع کلاس آب و هوایی آن ( T1  ، T2 و T3 ) درج شده است و با توجه به این ویژگی می توان بهترین کولرگازی برای شهر شما را خریداری نمود.

کولرگازی T1: کولرهای نوع T1، انتخابی ایده آل برای نواحی معتدل مثل کرج، تهران، قزوین و … است. کولرگازی T1 در هوایی با دمای 43 یا 44 درجه، به خوبی پاسخگو است. کولرگازی T1 را بیشتر برای نواحی نیمه شمالی کشور خریداری می کنند.

کولرگازی T2: این نوع کولرگازی برای نواحی سرد با دمای 7 الی 36 درجه، گزینه ایده آلی است. کولرگازی T2، بهتر است برای نواحی غربی و شمال غربی کشور خریداری شود.

کولر گازی T3: کولرگازی T3 برای نواحی گرمسیری مثل شیراز، زاهدان، بندرعباس و … مناسب است. زیرا کولرگازی های T3 در هوایی با دمای 53 درجه سانتیگراد، پاسخگو بوده و به خوبی محیط را خنک می کنند.

کولر گازی اینورتر چیست؟

یکی از محبوب ترین کولر گازی های امروزی، کولر گازی اینورتر است. کولر گازی اینورتر از طریق تغییرات دور موتور مانع از روشن و خاموش شدن های پی در پی موتور می شود. بدین ترتیب در مصرف برق صرفه جویی می گردد. کولر گازی های اینورتر به دلیل مصرف برق کمتر و راندمان بالا، به شدت مورد توجه کاربران قرار گرفته اند. بنابراین، اگر امکان خرید کولر گازی های اینورتر را دارید، بهتر است حد الامکان این دستگاه ها را خریداری نمایید.

پیشنهاد خرید بهترین کولر گازی برای شهر شما چیست؟

هر برندی از کولر گازی دارای امتیازات خاصی است که کاربر را برای خرید آن ترغیب می کند. اگر بخواهیم چندین مدل از کولر گازی های مناسب نواحی مختلف با آب و هوای گوناگون را نام ببریم، باید کولر گازی های ال جی، جی پلاس، ایران رادیاتور و هاینس و … را معرفی کنیم.

دمـاتجهیــز؛ بهترین قیمت ها و برند های تجهیزات تأسیسات ساختمان

دماتجهیز

مجموعه تخصصی دماتجهیز، بزرگترین عرضه کننده تجهیزات سرمایشی و گرمایشی و سیستم های تهویه هوای مطبوع در کشور است که محصولاتی اصل و اورجینال را ارائه می نماید. بسیاری از مشتریان این مجموعه از کشورهای خارجی می باشند. متخصصان و مهندسان این مجموعه از کیفیت و اصالت کالاهاعرضه شده اطمینان کامل داشته و مرغوبیت و عملکرد آنها را کاملاً تأیید می کنند.

دماتجهیز
دماتجهیز