کاربران توییتر اوایل روز شنبه با اولتیماتوم از برنامه رسانه های اجتماعی مورد استقبال قرار گرفتند: در سرویس جدید پریمیوم این پلتفرم مشترک شوید یا یک ویژگی امنیتی محبوب حساب را از دست بدهید.

یک پیام پاپ آپ به کاربران هشدار داد که توانایی ایمن سازی حساب های خود را از طریق احراز هویت دو مرحله ای پیامک از دست خواهند داد، مگر اینکه ماهانه 8 دلار برای اشتراک توییتر بلو بپردازند.

در این پیام آمده است که از 19 مارس، کاربرانی که مشترک نمی‌شوند، تا زمانی که ویژگی امنیتی را حذف نکنند، حساب‌های خود را مسدود خواهند کرد.

در اینجا چند سوال و پاسخ در مورد اینکه چرا توییتر این تغییر را انجام داده و راه های جایگزین برای ایمن سازی حساب شما وجود دارد:

احراز هویت دو مرحله ای چیست؟

احراز هویت دو مرحله‌ای با وارد کردن کد تولید خودکار برای ورود کاربران به حساب‌های محافظت‌شده با رمز عبور، لایه دوم امنیتی را اضافه می‌کند.

این مرحله اضافی به محافظت از حساب‌های آنلاین کمک می‌کند، زیرا علاوه بر رمز عبور، به برنامه، دستگاه یا شماره تلفن جداگانه‌ای نیز نیاز دارید که بتوانید کد را دریافت کنید.

چنین کدهایی را می توان توسط برنامه هایی مانند Microsoft Authenticator یا Google Authenticator تولید کرد. یا می توان آنها را از طریق پیامک به گوشی هوشمند کاربر ارسال کرد.

این مجوز دو عاملی مبتنی بر پیام متنی است که توییتر اکنون فقط به مشترکین Twitter Blue محدود می کند.

چرا توییتر این کار را می کند؟

در یک پست وبلاگی در روز چهارشنبه، این شرکت مستقر در سانفرانسیسکو اذعان کرد که روش امنیتی مبتنی بر پیام متنی از نظر تاریخی در بین کاربرانش محبوب بوده است، اما گفت که این ویژگی “توسط بازیگران بد استفاده و سوء استفاده می شود.”

این شرکت اوایل روز شنبه به ایمیلی که به دنبال جزئیات بیشتر در مورد نحوه سوء استفاده از روش امنیتی بود، پاسخ نداد.

ایلان ماسک که تصاحب 44 میلیارد دلاری خود از توییتر را در اکتبر به پایان رساند، در تلاش است تا راهی برای به حداکثر رساندن سود در این شرکت بیابد.

یکی از آن‌ها Twitter Blue است که در میان سایر ویژگی‌ها به هر کسی اجازه می‌دهد تا برای تأییدی که قبلاً برای افراد مشهور، روزنامه‌نگاران و سایر افراد شناخته شده رزرو شده بود، پرداخت کند.

توییتر در وبلاگ خود، کاربرانی را که نمی‌خواهند در Twitter Blue مشترک شوند، تشویق کرد تا از گزینه‌های امنیتی حساب جایگزین، به‌ویژه یک برنامه احراز هویت یا کلید امنیتی استفاده کنند.

این روش ها مستلزم داشتن مالکیت فیزیکی روش احراز هویت هستند و راه خوبی برای اطمینان از ایمن بودن حساب شما هستند.

گزینه های دیگری برای ایمن کردن حساب توییتر من چیست؟

یک برنامه احراز هویت یا یک کلید امنیتی نیز لایه ای از امنیت حساب را فراتر از یک رمز عبور اضافه می کند.

کلید امنیتی یک دستگاه کوچک و قابل حمل است که مجموعه‌ای از اعداد تصادفی را تولید می‌کند که هنگام ورود به یک حساب آنلاین از شما خواسته می‌شود.

یک برنامه احراز هویت از همین رویکرد استفاده می کند، اما به جای یک دستگاه فیزیکی جداگانه، برنامه در تلفن شما قرار دارد.

برای راه اندازی یک برنامه احراز هویت برای ایمن کردن حساب توییتر خود، باید یکی از تعدادی از برنامه های موجود را در دستگاه خود دانلود کنید. آنها در فروشگاه های اپلیکیشن اپل یا اندروید رایگان هستند. اگر ترجیح می دهید از Google یا Microsoft Authenticator استفاده نکنید، گزینه های دیگری از جمله Authy، Duo Mobile و 1Password وجود دارد.

هنگامی که برنامه را دارید، نسخه دسکتاپ توییتر را باز کنید و روی نمادی که بیضی ها را به صورت دایره ای نشان می دهد کلیک کنید. در آنجا، «تنظیمات و حریم خصوصی»، سپس «امنیت و دسترسی به حساب» و در نهایت، «امنیت» را خواهید دید. در اینجا، می‌توانید «برنامه احراز هویت» را انتخاب کنید و دستورالعمل‌ها را برای تنظیم آن دنبال کنید. توییتر از شما می خواهد که آدرس ایمیل خود را برای انجام این کار به اشتراک بگذارید، اگر قبلاً این کار را نکرده اید.

پس از آماده شدن، می توانید از کدهای عددی تولید شده خودکار از برنامه احراز هویت خود برای افزودن یک لایه امنیتی اضافی هنگام ورود به توییتر استفاده کنید.