لامپ های ال ای دی ابزار های روشنایی هستند. این ابزار ها می توانند نور را به صورت متداوم به محیط ساطع کنند. لامپ های ال ای دی از فناوری بهره می برند که به آن ها کمک می کند تا از تاریکی ها و قطعی ها موضعی جلوگیری کنند. در ادامه به معرفی لامپ های ال ای دی و برند هایی با محصولات با کیفیت و گارانتی دار خواهیم پرداخت. المان های مختلفی در قیمت لامپ ال ای دی تاثیر گذار هستند به طور مثال برند محصول، گارانتی، کیفیت و طول عمر ال ای دی ها

لامپ LED سرپیچ معمولی - لامپ ال ای دی سرپیچ دار - لامپ LED حبابی

لامپ ال ای دی چیست؟

لامپ های ال ای دی در واقع مجموعه از چراغ ها و لامپ های ریزی هستند که برای ایجاد شار نور و رنگ نور مناسب کنار یکی دیگر قرار گرفته اند. ال ای دی LIGHT EMITTING DIODE یا به اختصار LED از خانواده دیودها هستند.

دیود ها نور افشان های نیمه هادی هستند. به بیان دیگر ال ای دی ها دیود هایی نیمه رسانا هستند که زمانی که جریان الکتریکی از آن ها عبور می کند نور مرئی از خود منتشر خواهند کرد. این دیود ها در اوایل بیشتر در دستگاه های الکترونیکی کاربرد داشتند اما با مزایا فراوانی که نسبت به چراغ های سقفی  از خود نشان دادند خیلی زود جای خود را در این صنعت پیدا کردند.

لامپ های ال ای دی چه کاربردی دارند؟

همانطور که ذکر شد لامپ های ال ای دی بیشتر در دستگاه های الکترونیکی کاربرد داشتند و یا از آن ها برای نشان دادن روشن یا خاموش بودن لوازم مولتی مدیا استفاده می شد. به نوعی کاربرد ال ای دی ها در گذشته، نشان گر آماده بودن یا نبودن لوازم های الکتریکی و ماشین آلات است.

با این حال لامپ های ال ای دی مزایا فراوانی دارند یکی از این مزایا مصرف پایین انرژی و بازدهی بیشتر آن ها بود. لامپ های ال ای دی می توانند تا نود درصد از انرژی دریافتی خود را تبدیل به نور مرئی کنند. برای استفاده از لامپ های ال ای دی آن ها را در محفظه ای شفاف و گنبدی شکل که به سختی می شکند قرار می دهند با این کار آن ها می توانند نور را به راحتی در جهت های مختلف پخش کنند.

با گذشت زمان از لامپ های ال ای دی در ساخت ریسه هایی از نور نیز بهره می برند. ریسه ها به شکل طناب هایی هستند که به جای استفاده از نخ در ساخت آن ها از لامپ های ال ای دی ریز استفاده شده است.

انواع لامپ های ال ای دی

لامپ های ال ای دی بر اساس نوع مصرف و کاربرد آن ها به 9 مدل مختلف تقسیم می شوند. این مدل ها عبارت اند از:

  • ال ای دی های خانگی
  • ال ای دی های اداری
  • ال ای دی های صنعتی
  • ال ای دی های حبابی
  • ال ای دی های هالوژنی
  • ال ای دی های قارچی
  • ال ای دی های فیلامنتی
  • ال ای دی های شمعی
  • ال ای دی های اشکی

لازم به ذکر است که لامپ های ال ای دی به صورت ریسه ای و پنلی نیز تولید می شوند که این مدل از لامپ ها کاربرد های خاص تری نسبت به دیگر مدل ها دارند. در ادامه به معرفی چند مدل از لامپ های ال ای دی گارانتی دار خواهیم پرداخت.

لامپ ال ای دی سرپیچ شمعی - لامپ ال ای دی شمعی - لامپ LED شمعی

لامپ ال ای دی برند نمانور مدل حبابی های پاور

نمانور یکی از تولید کنندگان لامپ های ال ای دی است. محصولاتی تولید شده این شرکت دارای گارانتی و خدمات پس از فروش مناسبی هستند. این مدل از لامپ های این شرکت 40 وات است و شار نوری 90 لومنی دارد. این محصول از سرپیچ های معمولی بهره میبرد و در دو رنگ آفتابی و مهتابی عرضه می شود. یکی دیگر از مزایا این محصول آن است که اشعه های مضر مانند مادون قرمز یا ماورا بنفش در آن از بین رفته است.

این محصول دارای گارانتی و خدمات پس از فروش 2 ساله خواهد بود.

لامپ ال ای دی برند نمانور مدل حباب دار

یکی دیگر از محصولات شرکت نمانور که کیفیت خوبی دارد این مدل از لامپ ها است. این لامپ ال ای دی توان 20 واتی دارد و از حبابی غیر کریستالی بهره می برد. جنس بدنه این محصول کریستالی بوده و نوری در رنگ های آفتابی و مهتابی دارد.

این محصول دارای گارانتی و خدمات پس از فروش 2 ساله خواهد بود.

لامپ ال ای دی برند افراتاب دیمر دار مدل AFRA-B-0901-9W

افراتاب از دیگر شرکت های تولید کننده لامپ های ال ای دی است. محصولات این شرکت نیز از گارانتی و خدمات پس از فروش خوبی برخوردار هستند. این مدل لامپ شرکت افراتاب توان 9 واتی دارد و دارای جنس بدنه ای پلاستیکی در کنار هیت سینک آلومینیومی است. زاویه تابش این محصول 230 درجه خواهد بود.

این محصول گارانتی و خدمات پس از فروش 2 ساله دارد.

لامپ ال ای دی برند افراتاب مدل AF-RC-0501-5W

این لامپ ال ای دی توان 5 واتی دارد و از سرپیچ شمعی بهره می برد. بدنه این محصول از پلاستیک است و از هیت سینک آلومینیومی استفاده می کند. زاویه تابش این محصول 160  درجه خواهد بود و رنگ نور ساطع شده از این لامپ مهتابی و آفتابی است.

این محصول دارای گارانتی و خدمات پس از فروش 2 ساله خواهد بود.

کلام آخر

لامپ های ال ای دی ابزار های روشنایی هستند که می توانند نور را بدون قطعی به محیط ساطع کنند. بزرگ ترین مزایا این محصولات آن است که لامپ های ال ای دی به کار رفته در آن ها می تواند نود درصد انرژی دریافتی را تبدیل به نور مرئی کند.

در این مقاله سعی کردیم تا شما عزیزان هر چه بیشتر با انواع لامپ ال ای دی و محصولات گارانتی دار آشنا شوید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.