بسیاری از افراد به دنبال خرید سرور مجازی آلمان با منابع بالا هستند. به طور کلی سرور مجازی آلمان از محبوب ترین سرورهایی به حساب می آید که در موقعیت جغرافیایی اروپا به عرضه می رسد. این سرور توانسته کاربردها، مزیت ها و ویژگی های مختلفی را به خود اختصاص دهد و از این طریق نیز بین کاربران و مدیران وبسایت بسیار محبوب تلقی شوند. در ادامه این مطلب قصد داریم تا به بررسی کامل این سرورها بپردازیم تا بتوانید دیدگاه بازتری نسبت به خرید داشته باشید؛ پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

امکانات و منابع سرور مجازی آلمان

اگر قصد خرید خرید سرور مجازی آلمان با منابع بالا را دارید، باید با امکاناتی که برای آن در نظر گرفته می شوند، به صورت کامل آشنا شوید. آشنایی با این امکانات این فرصت را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید به این نتیجه دست پیدا کنید که آیا این سرور برای سایت شما مناسب است و یا باید به دنبال گزینه دیگری باشید؛ در ادامه این امکانات را به صورت کلی برای شما توضیح خواهیم داد.

سیستم عامل

زمانی که سرور مجازی آلمان را خریداری می کنید، یک سیستم عامل نیز به شما تحویل داده خواهد شد که برترین آن ها شامل لینوکس و ویندوز می شوند. شما می توانید هر کدام از این سیستم عامل ها را مورد بررسی قرار دهید و با شناسایی ویژگی های هر کدام، بهترین مورد را انتخاب کنید. برای مقایسه سیستم عامل ویندوز و لینوکس می توانید به مواردی همچون هزینه، امنیت، عملکرد و… توجه داشته باشید.

مدت زمان تحویل

اگر قصد خرید سرور مجازی آلمان با منابع بالا هستید، باید به مدت زمان آن نیز توجه داشته باشید. مدت زمان تحویل هر شرکت با شرکت دیگر می تواند متفاوت باشد. شما باید گزینه ای را انتخاب کنید که در زمان فوری سرور را به شما تحویل دهد تا کارهایتان را هر چه سریع تر به انجام برسانید.

قابلیت ارتقاء

در داخل یک سرور مجازی منابع متعددی وجود دارند؛ سروری که انتخاب می کنید باید از این قابلیت برخوردار باشد تا در هر زمان ممکن منابع موجود را ارتقاء دهد. سرورهای مجازی آلمان این فرصت را در اختیار شما می دهند تا بتوانید در هر زمان دلخواهی که می خواهید به ارتقاء هر کدام از این منابع بپردازید تا شاهد بهترین عملکرد باشید.

تکنولوژی مجازی ساز

در هنگام خرید سرور مجازی آلمان با منابع بالا نمی توانیم از تکنولوژی مجازی ساز غافل شویم. بهترین مجازی سازی که می توانیم برای این سرورها نام ببریم KVM بوده و می توان با کمک این سرورها به پنل Virtualizor دسترسی داشت.

دیگر نکات مربوطه

نکاتی که باید به آن ها در رابطه با امکانات سرور مجازی آلمان توجه کنید، تنها به این موارد ختم نشده و شامل گزینه های دیگری نیز می شوند که از مهم ترین و اصلی ترین آن ها می توانیم به نصب مجدد سیستم عامل، آپ تایم و ترافیک نامحدود اشاره داشته باشیم.

منابع سرور مجازی آلمان چیست؟

زمانی که بحث از منابع می آید، می توانیم آن را به دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم بندی کنیم که انتخاب میزان آن بستگی به نیاز کاربر دارد. به طور کلی منظور از منابع سرور مجازی آلمان، بحث سخت افزاری آن است. منظور از جمله این بوده که یک رایانه چه مقدار حافظه سخت، حافظه اصلی و پردازنده به خود اختصاص داده است. زمانی که هدف شما خرید سرور مجازی آلمان با منابع بالا است، باید انواع این موارد را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین انتخاب را برای خودتان رقم بزنید. اگر می خواهید به قدرت یک سرور پی ببرید، باید به منابع آن توجه داشته باشید که سرور مجازی آلمان نیز از این قاعده مستثنی نیست. از اصلی ترین منابع یک سرور که بر روی انتخاب شما تاثیر مستقیم می گذارند، شامل گزینه های زیر می شوند:

سی پی یو CPU یا پردازنده

از مهم ترین منابع می توانیم به پردازنده اشاره کنیم که برای سنجش قدرت آن از واحد مگاهرتز استفاده می شود.

RAM یا حافظه اصلی سرور

برای خرید سرور مجازی آلمان بالاترین منابع نیاز است تا به حافظه اصلی آن نیز توجه داشته باشید. در انتخاب حافظه باید به میزان بازدید سایتتان توجه داشته باشید؛ یعنی هر چقدر بازدید روزانه از سایت شما بیشتر باشد، نیاز است تا سروری را خریداری کنید که مقدار RAM آن نیز بیشتر باشد.

HDD یا حافظه سخت

گزینه دیگری که می توانیم از آن به عنوان مهم ترین منابع سرور مجازی آلمان یاد کنیم، حافظه سخت یا به اختصار HDD است. برای اینکه بتوانید داده های خود را به صورت دائمی ذخیره کنید، به وجود این حافظه ها نیاز است. حالا شاید این سوال برای شما به وجود بیاید که منظور از ذخیره دائمی چیست؟ یعنی زمانی که سرور خاموش شود، داده های شما از بین نرفته و داخل HDD ذخیره شده است.

سرعت اتصال

سرعت اتصال را نیز می توانیم ببین منابع سخت افزاری جای دهیم. قاعدتا باید سرور مجازی شما بالاترین سرعت را داشته باشد تا کارها آنطور که باید پیش بروند.

میزان ترافیک سرور

آخرین موردی که می توانیم برای افرادی که قصد خرید سرور مجازی آلمان با منابع بالا را دارند نام ببریم، میزان ترافیک سرور است. آن دسته از سایت هایی که دارای بازدید بالا هستند، به ترافیک بالاتری نیز نیاز خواهند داشت. سرورهایی که در خارج از کشور قرار می گیرد، با این مورد هیچ مشکلی ندارد که این یک امتیاز مثبت برای افرادی است که سرور آلمان را انتخاب کرده اند.

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم تا به بررسی نکاتی بپردازیم که در هنگام خرید سرور مجازی آلمان با منابع بالا نیاز است. همچنین منابع به دو دسته کلی نرم افزاری و سخت افزاری طبقه بندی شده که ما در این مطلب به بررسی منابعی پرداختیم که مربوط به سرور هستند؛ یعنی منابع سخت افزاری. کاربران و مدیران وبسایت ها می توانند بر اساس نیاز خود و میزان بازدیدکنندگان میزان منابع خود را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که هر چقدر منابع انتخابی قدرتمند و بیشتر باشد، باید هزینه بالاتری را نیز برای آن در نظر بگیرید.