همیشه بحث ها و صحبت هایی را راجع به خواننده های پاپ در ایران مشاهده کرده ایم و حتی ممکن است خود را در این بحث دخالت داده باشیم. صحبت هایی راجع به اهنگ جدید خواننده های تازه وارد و یا هنرمندانی قدیمی که در این زمینه فعالیت دارند.

هرگز این بحث ها تمامی ندارند و همیشه طرفداران موزیک راجع به این موارد با یکدیگر بحث دارند. اما برخی از خواننده ها همیشه در لیست اینگونه بحث ها در گزینه اول قرار دارند و همین سبب شده تا صحبت ها در رابطه با خوانندگی که در دهه اخیر فعالیت داشته اند بیشتر باشد.

محسن یگانه یکی از خواننده هایی است که در احساساتی خواندن و در انتشار اهنگ هایی خاص دست توانایی دارد. به یقین می توان گفت که اکثر شنونده ها با اهنگ های وی خاطره های بسیار ساخته اند و معمولا اینگونه خاطره ها، دقیقه ها و زمان های عاشقانه را تشکیل داده اند.

اهنگ جدید محسن یگانه خودخواه نیز به مانند سایر اهنگ هایش هنوز هم سرزبان ها بوده و ریتم آن در ذهن شنونده ها ماندگار شده است. بیان جملاتی که حال عاشقانه را شرح می دهد همیشه انسان را به سمت خود می کشد و دلیل محبوبیت اهنگ های محسن یگانه نیز همین می باشد.

بیایید کمی بهتر این خواننده محبوب و دوستداشتنی را بشناسیم.

 

محسن یگانه اردیبهشتی با احساس

محسن یگانه خواننده دوستداشتنی پاپ کشورمان در تاریخ 23 اردیبهشت سال 1364 متولد شده است. این هنرمند خوش صدا در کودکی رؤیای وارد شدن به دنیای هنر را در سر می پروراند. پدر محسن یگانه زمانی که وی 10 ماهه بود وارد بسیج شد و در تاریخ 23 اسفند ماه 64 در سن 35 سالگی به سهادت رسیده است.

وی که از کودکی مهر پدر را در زندگی اش تجربه نکرده بود به سمت هنر کشیده شد تا کمی احساسات را وارد زندگی خود کرده باشد. زمانی که به سن جوانی رسیده بود و در ابتدای راه قرار داشت از رشته مهندسی صنایع گرایش تولید صنعتی در ترم ششم انصراف داد و این کار به دلیل مشغله وی در زمینه موسیقی بود.

 

شروع موسیقی با گیتار

محسن یگانه که علاقه خود را در موسیقی یافته بود اکنون نیازمند عملی کردن ان در دنیای خود بود. و اینکار نیاز داشت تا محسن یگانه با یکی از ابزار موسیقی که گیتار بود فعالیت خود را آغاز کند اما این کار نیاز به هزینه داشت و این هنرمند از لحاظ مالی وضعیت خوبی نداشت.

به گفته خود محسن یگانه وی برای آنکه بتواند با گیتار تمرین داشته باشد مغازه هایی که اینگونه ابزار را به فروش میرساندند را به بهانه خرید گیتار دوره می کرده است. و همین سبب می شد تا وی بتواند برای مدتی کوتاه برای امتحان کردن صدای گیتار در مغازه ها چندین قطعه را تمرین کند.

تمایل محسن عزیز به به موسیقی برخلاف ایده خانواده وی بود. خانواده وی به دلیل سطح بالای علمی که داشتند و همچنین سطح هوش محسن عزیز سعی داشتند وی را در مسیر ادامه تحصیل راهنمایی کنند. اما کار از کار گذشته بود چرا که محسن با شنیدن یکی از قطعات بی کلام آلبوم بهار من به نام «گل کندم» از شادمهر عزیز علاقه اش به موسیقی پاپ و فراگیری مویقی با گیتار دو چندان شده بود.

آغاز دیده شدن

محسن یگانه با یادگیری تخصصی موسیقی پاپ اکنون نیاز داشت تا دیده شود. همین مورد سبب شد تا وی برای انتشار اولین موزیک خود با محسن چاووشی و حامد هاکان فعالیت داشته باشد و موجب ظهور بهترین قطعه احساسی در آن دوره به نام نشکن دلمو شود.

نشکن دلمو محسن یگانه را خودش ترانه سرایی و آهنگسازی کرده و کار تنظیم را نیز محسن چاووشی انجام داده بود. ایده نشکن دلمو سبب شد تا محسن یگانه در آبان سال 1384 به فکر انتشار اولین آلبوم غیر رسمی خود به نام سال کبیسه بیافتد. قطعات این آلبوم را محسن عزیز به همراه محسن چاووشی آهنگسازی کرده بودند و کار تنظیم را محسن چاووشی انجام داده بود. این آلبوم شامل قطعات هنری و به یاد ماندنی «برو برو» «خبر نداری» «خیال» «نشکن دلمو» «نفرین» «سال کبیسه» و «سرنوشت» می باشد.

 

سال 1384 انتشار به یاد مادنی ترین اثرها

در همان سال محسن یگانه پرکار شده بود و در حال رساندن صدای خود به تمام شنونده های ان زمان بود. از به یاد ماندنی ترین اهنگ های محسن یگانه که در سال 1384 به انتشار رسید و قطعا همه آن را می شناسند «آخه دل من» می باشد. و همه با شنیدن این موزیک خاطره های بسیاری را ساخته اند که قسمت معروف این موزیک:

آخه دل من دل ساده من

تا کی میخوای خیره بمونی به عکس روی دیوار

آخه دل من دل دیونه

دیدی اونم تنهات گذاشت بعد یه عمر آزگار

می باشد. همه اهنگ های محسن یگانه با ساخت خوب موزیک هایش همیشه مورد حمایت علاقه مندان به موزیک بوده و خواهد بود. محسن یگانه بعد از تلاش های فروان و 4 سال فعالیت در زمینه موسیقی سرانجام در سال 1387 خبر بدست آوردن مجوز برای انتشار اولین آلبوم به نام نفس های بی هدف را شنید.

این البوم در 17 تیر همان سال به انتشار رسید و با استقبال بسیار خوبی مواجه شد. آخه دل من محسن یگانه عزیز دومین قطعه از همین آلبوم می باشد. از دیگر اهنگ هایی که در این آلبوم غوغا به پا کرد موزیک های «گناهی ندارم» و «چشمای خیس من» می باشند.

 

سال 1389 انتشار دومین آلبوم رسمی و صعود به قله شهرت

خواب و یا رگ خواب دومین آلبوم رسمی محسن یگانه است. این آلبوم در مرداد ماه سال 1389 وارد عرصه موسیقی شد و باعث صعود محسن یگانه به بالاترین پله ترقی شده بود. ترانه سرایی و آهنگسازی تمامی قطعات این البوم به غیر از اهنگ «بمون» محسن یگانه خود آن را انجام داده بود. این آلبوم به قدری نقد مثبت به همراه داشت که قطعه سکوت ان توانست در سال 1389 به عنوان بهترین موزیک سال انتخاب شد. حتی این موزیک توسط یکی از خواننده های ترکی آن را کاور کرد.

 

سخن آخر

اهنگ های محسن یگانه از سال 1384 وارد بازار و مارکت موسیقی شدند و همین مورد سبب می شود تا شما تمامی آهنگ های خاص و زیبای وی را نشنیده باشید. برای همین موضوع پیشنهاد می شود که به رسانه موزیکیشو که یکی از وب سایت های خوب موزیک در ایران می باشد سر زده و از فول آلبوم محسن یگانه نهایت لذت را ببرید.

 

امیدواریم از مطالب فوق نهایت لذت را برده باشید.