برای هر پست وبلاگ، عنوان همان چیزی است که ابتدا توجه خواننده را به خود جلب می کند. عنوان های Clickbait مانند قلاب عمل می کند تا توجه مخاطب را برانگیزد. یک عنوان خوب می تواند مردم را به خواندن پست هایی که شما می نویسید ترغیب کند و باعث افزایش نرخ کلیک می شود.

اما چه چیزی باعث می شود تیتر خوب شود؟

این سوال بازاریاب ها را تقسیم کرده است. برخی از کارشناسان معتقدند شما باید عناوینی بنویسید که مناسب SEO باشند. برخی دیگر می گویند تیترهای شما برای جذب خواننده باید ملودرام باشد.

این نبردی است بین عناوین سئو و عنوان های Clickbait.

اما اگر از نزدیک به آن نگاه کنید، در واقع دوگانگی نیست. می توانید سرفصل های خود را هم برای افراد و هم برای موتورهای جستجو بهینه کنید.

مطالعه بیشتر: سئو تکنیکال در 9 مرحله

قبل از اینکه در موضوع عمیق شویم، بیایید به عناوینی که باعث افزایش نرخ کلیک میشود نگاهی بیندازیم.

عنوان های SEO در مقابل عنوان های Clickbait

همانطور که از نامش پیداست، عناوین کلیکی بیت SEO یک پیوند خوب بین عناوین سئو و عناوین کلیک بیت است. برای درک بهتر این موضوع ، ابتدا نگاهی به عناوین جستجوگرها بیندازیم.

شما عناوین جستجوگرها را برای موتورهای جستجو می نویسید. این عناوین شامل کلمات کلیدی است که افراد به دنبال آن هستند. Google عناوین جستجوگرها را انتخاب می کند زیرا این عناوین به سوالاتی که کاربران می پرسند پاسخ می دهد.

خوب ، چه جوری گیر میاد؟

اما مسئله این است که اگر عنوان خود را با تعداد زیادی کلمه کلیدی پر کنید ، می تواند به عنوان یک ربات شناخته شود. عنوان شما ممکن است در SERP (صفحات نتایج موتور جستجو) رتبه خوبی داشته باشد اما ممکن است برای جذب خواننده جذاب نباشد.

از سوی دیگر ، عناوین کلیک بیت با ارائه نکته تکان دهنده یا آماری جالب ، خوانندگان را جذب می کند.

عناوین Clickbait به دلیل دستکاری و هیجان انگیز بودن شهرت بدی پیدا می کنند. در بهترین حالت، عناوین کلیک بیت جذاب هستند. در بدترین حالت، ممکن است گمراه کننده باشند.

اما از آنجا که این عناوین رمز و راز ایجاد می کنند و ارزش شوکی ایجاد می کنند ، خوانندگان روی پیوندهای آنها کلیک می کنند.

وب سایت هایی مانند BuzzFeed و Upworthy هر روز عنوان های Clickbait را رد می کنند تا میلیون ها بازدید از محتوای آنها جلب کنند. عناوین آنها احساسات شدیدی را برانگیخته و حس کنجکاوی خواننده را برانگیخته است. عناوین Clickbait همچنین محتوای آنها را شایسته اشتراک گذاری می کند.

توجه به این نکته مهم است که اگر عنوان شما بیش از حد مجاز باشد ، مردم با این موضوع شما را صدا می کنند. این می تواند اعتبار برند شما را به خطر بیندازد.

اگر می خواهید ترکیب درستی از کیفیت و جذابیت را بدست آورید ، به ترکیبی از عناوین جستجوگرها و کلیک بایت نیاز دارید.

چگونه می توان عناوین خوب Clickbait را ایجاد کرد

نوشتن عناوین خوب clickbait در SEO آنقدرها که فکر می کنید سخت نیست. همه چیز در مورد وارد شدن به ذهن خوانندهاست. هنگامی که دانستید خوانندگان به دنبال چه هستند ، باید موضوع خود را به گونه ای ارائه دهید که مورد علاقه آنها قرار گیرد.

در اینجا چند استراتژی وجود دارد که می توانید برای تهیه عناوین جذاب SEO clickbait استفاده کنید:

1. استفاده از روندهای محبوب

افزودن مرجع فرهنگ پاپ فوراً تیتر شما را قابل تجدیدتر می کند. اگر مطلبی را انتخاب کنید که مورد پسند باشد ، همچنین می تواند به شما در رتبه بندی بالاتر در SERP کمک کند. افزودن منابع فیلم یا آهنگ راهی آسان برای افزایش بازدید وب سایت است.
شما فقط باید خلاق باشید تا راهی برای پیوند دادن عبارات معروف به موضوع وبلاگ خود پیدا کنید. نباید به زور به آن برخورد شود.

در مثال بالا ، موضوع در مورد سرگرمی فصلی در زمستان است. در اینجا جمله ، “زمستان در راه است” (از Game of Thrones) به طور ارگانیک متناسب است. استفاده از عبارات پرطرفدار همچنین می تواند لحنی جوان و سرگرم کننده به پست های شما بدهد.

دیگه چی؟

با این وجود روش دیگری برای یافتن گرایش های محبوب عناوین شما جاسوسی از رقبا است.

برای این منظور ، تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که تحقیقات رقبا را با استفاده از ابزارهایی مانند SEMrush انجام دهید. این به شما کمک می کند رقبا برای چه رتبه ای رتبه بندی کنند و همچنین می توانید عناوین آنها را نیز بررسی کنید. این می تواند به شما کمک کند عنوانی را برای محتوای خود نیز تنظیم کنید.

2. از کلمات کلیدی استفاده کنید

اولین قدم برای نوشتن یک عنوان خوب SEO Clickbait این است که کلمه کلیدی مربوط به موضوع خود را ذکر کنید.

برای یافتن کلمه کلیدی مناسب عنوان خود ، می توانید از SEMrush استفاده کنید. جزئیاتی مانند دشواری کلمه کلیدی ، حجم و غیره را ارائه می دهد. هنگامی که کلمه کلیدی را صفر کردید ، جستجوی Google را با این اصطلاح اجرا کنید و به نتایج جستجو نگاه کنید.

بیشتر نتایج در SERP دارای کلمه کلیدی “فناوری بلاکچین” است که در عنوان ذکر شده است. حتی اگر از کلمه کلیدی دقیق استفاده نشده باشد ، یک عبارت مشابه ذکر شده است. این نشان می دهد که چگونه Google می خواهد نتایجی را نشان دهد که مستقیماً با کلمه کلیدی مورد جستجوی شما مرتبط هستند.

بنابراین ، ایده خوبی است که کلمات کلیدی مرتبط را در عناوین کلیکی سایت SEO خود بگنجانید. برای رتبه بندی بهتر ، توصیه می شود که کلیدواژه را در ابتدای عنوان ذکر کنید.

دیگه چی؟

بعضی اوقات استفاده از کلمات کلیدی دقیق که کاربران در جستجوی آنها هستند دشوار است. به عنوان مثال ، بگویید یک کاربر به دنبال کلمه کلیدی “وکیل نیویورک” است. استفاده از این کلمه کلیدی در عنوانی که معنای دستوری داشته باشد ممکن نیست.

در این حالت ، می توانید از عبارت “وکلا در نیویورک” نیز استفاده کنید. از آنجا که بافت به همان شکل باقی مانده است ، Google نیز این کلمه کلیدی را مشاهده می کند.

3. کمی انرژی ایجاد کنید

بسیاری از عنوان های Clickbait با استفاده از کلماتی مانند “باور نکردنی” ، “سرگرم کننده” یا “تکان دهنده” برای جلب علاقه خواننده است. استفاده از این کلمات نوید می دهد محتوایی را به خواننده نشان دهد که باعث حیرت آنها شود.

وقتی با چنین قولی شروع می کنید ، مطمئن شوید که محتوای شما به اندازه کافی قوی است که می تواند به آن عمل کند. اگر قادر به پشتیبان گیری از ادعاهایی که در عنوان های Clickbait سئو خود ارائه می دهید نیستید، مخاطبان خود را از دست می دهید.

4. از داده استفاده کنید

نشان بده ، نگو این توصیه ای است که نویسندگان در سراسر جهان به طور مداوم دریافت می کنند. به جای اینکه فقط یک خواننده را در مورد یک مفهوم بگویید ، به او نشان دهید که چرا این مهم است.

به عنوان مثال ، اگر می خواهید به خوانندگان خود بگویید که چگونه حقوق خود را افزایش داده اید ، مانند تصویر زیر از شماره در عنوان های Clickbait سئو استفاده کنید.

“چگونه حقوق خود را افزایش دادم” و “چگونه می توانید حقوق خود را افزایش دهید؟” عناوین بسیار ساده ای هستند. اما آنها کسل کننده هستند و جلب توجه نمی کنند.

اگر همان موضوع را با اعداد ارائه دهید ، بلافاصله کمی رمز و راز اضافه می کند. با استفاده از اعداد ، قطعاً ارزش بیشتری اضافه می کنید. این به خوانندگان شما نشان می دهد که دقیقاً در مقاله چه انتظاراتی دارند.

5. از قالب Listicle استفاده کنید

اینترنت پر از لیست است. تا به حال فکر کرده اید چرا؟ زیرا هم برای سئو و هم برای جلب توجه مردم خوب کار می کنند.

بزرگترین مزیت استفاده از قالب لیستول این است که می توانید هر محتوایی را بسته بندی کنید تا به راحتی در قالب قرار گیرد. و تهیه عناوین فهرست بسیار دشوار نیست.
یکی دیگر از مزایای اضافه شده لیستول ها ، آسان بودن مصرف آنها است. با کاهش دامنه توجه ، لیستول ها محتوای اصلی را نشان می دهند و اسکن آن را آسان می کند.

به همین دلیل این قالب محبوبیت زیادی دارد. اگر می خواهید کلیک های بیشتری دریافت کنید به باند لیستول بپیوندید.

مطالعه بیشتر: سئو خارجی : راهنمای کامل برای تقویت وب سایت خود

6. با مخاطب صحبت کنید

بگذارید عنوان شما مانند مخاطب شخصی شما با مخاطب صحبت کند. خطاب به مخاطبان خود به صورت شخص دوم (استفاده از “شما” و “خود”) یک روش عالی برای ایجاد یک رابطه شخصی است.

اگر می خواهید آن را یک درجه بالاتر ببرید، می توانید از عناوین اول شخص نیز استفاده کنید. آنها به خوانندگان سهمی در زندگی شخصی نویسنده می دهند و باعث می شوند احساس ارتباط بیشتری داشته باشند.

اگر می خواهید احساسات خوانندگان خود را جلب کنید ، این عناوین به ویژه خوب کار می کنند.

7. بحث و گفتگو را شروع کنید

با ارائه یک نظر قوی، با تیتر خود بحث و جدل را برانگیزید. این بهترین راه برای ایجاد تعامل است.

محتوایی که بحث برانگیز است به دلیل بحث هایی که می تواند در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی ایجاد کند ، قابلیت ویروسی شدن دارد.

خب چکاری باید انجام بدی؟

می توانید تیتر خود را ظالمانه ، احمقانه یا حتی معما کنید. این یک روش مطمئن برای تبدیل کنجکاوی خوانندگان به کلیک است.
همانطور که گفته شد ، بازاریابان باید بدانند که اگر با احتیاط استفاده نشود ، این استراتژی می تواند نتیجه معکوس نیز بدهد. با دقت به این عرصه قدم بگذارید.

8. از Power Words استفاده کنید

سلول های مغزی خود را غلغلک دهید و واژگان خود را مسواک بزنید. اگر می خواهید تیترهای شما برجسته شود ، باید کلمات خود را هوشمندانه انتخاب کنید.

از کلمات قدرتمند استفاده کنید تا عناوین خود را به یک مشت فشار دهید. کلمات قدرت به کلماتی گفته می شود که می توانند به هر عنوان کسل کننده ای روح بدهند.

در اینجا چند نمونه از کلمات قدرتمند و نحوه استفاده از آنها آورده شده است:

همیشه یا هرگز: وقتی از ادعایی که بیان کردید مطمئن هستید و می خواهید جلوه ای چشمگیر داشته باشید ، از این کلمات قدرتمند استفاده کنید. به عنوان مثال ، «نوشابه ها ناسالم هستند. آنها هرگز به درد شما نخورده اند. ”
Secret or New: وقتی می خواهید انحصاری به محتوای خود اضافه کنید ، این عبارات قدرت را اضافه کنید. به عنوان مثال ، “10 روش مخفی برای جذب دنبال کنندگان بیشتر در اینستاگرام.”

9. از ابزارهای تحلیل عنوان استفاده کنید

اگر هنوز در مورد استفاده از یک عنوان خاص در شک هستید، راهنمایی بگیرید. ابزارهایی وجود دارد که می تواند عناوین اصلی شما را تجزیه و تحلیل کند و به شما بگوید که چقدر موثر هستند.

می توانید از CoSchedule’s Headline Analyzer استفاده کنید تا بفهمید عنوان های شما چیزی را از دست می دهند. این ابزار رایگان نمره ای را براساس استفاده از کلمات احساسی ، متداول ، غیرمعمول و قدرت ارائه می دهد.

سایر عوامل مانند طول عنوان و کلمات کلیدی نیز مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند. به همین دلیل ، یکی از موثرترین ابزارها برای کمک به شما در نوشتن عنوان های Clickbait سئو است.

سوالات متداول

Q1 چند نمونه از عنوان clickbait چیست؟

الف. عنوان های Clickbait درباره جلب توجه بیش از پیش خوانندگان است. برخی از نمونه عناوین کلیک کلیک خوب:

این بازاریاب سس مخفی خود را فاش می کند
این راز سه برابر کردن تعداد پیروان شماست
آیا رسانه های اجتماعی بیش از سودآوری برای شما ضرر دارند؟

Q2 آیا عنوان های Clickbait در واقع کار می کند؟

بله ، عنوان های Clickbait کارایی دارند زیرا می توانند علاقه مخاطب را برانگیزند. این به نوبه خود می تواند کلیک های بیشتری را بر روی مقاله های شما ایجاد کند.

Q3 فاکتورهای مشترک عناوین clickbait چیست؟

الف: در اینجا عناصر مشترک عنوان های Clickbait بایت وجود دارد:

آنها مبتنی بر لیست هستند.
آنها ارجاعات فرهنگ پاپ دارند.
آنها یک عنصر هیجان یا شوک دارند.
آنها نوعی راز را فاش می کنند.
آنها داستان های شخصی هستند.

Q4 آیا می توان از عنوان های Clickbait همیشه استفاده کرد؟

 Clickbait شهرت بدی پیدا می کند اما می توانید از روانشناسی پشت سر هم برای همیشه استفاده کنید. شما می توانید از این قالب برای انتشار داستانهای تأثیرگذار افراد یا آموزش مخاطبان خود در مورد جایگاه ویژه خود استفاده کنید. این می تواند به شما کمک کند کره چشم بیشتری را در مورد محتوای خوب خود نیز بدست آورید.

Q5 چرا clickbait برای سئو و اقتدار نام تجاری بد است؟

 Clickbait مبتنی بر احساس گرایی است و به همین دلیل است که توسط بسیاری از بازاریابان مورد بی مهری قرار می گیرد. عنوان های Clickbait گمراه کننده گمراه کننده می توانند اعتبار شما را از بین ببرند و با افزایش نرخ گزاف گویی ، بر SEO شما تأثیر بگذارند.

با این حال ، یک عنوان خوب clickbait می تواند به شما کمک کند تا خوانندگان را قلاب کنید و آنها را مجبور به خواندن مقاله خود کنید. در واقع می تواند به شما در زمینه جستجوگرها کمک کند.

نکته مهم در استفاده بیشتر از عنوان های Clickbait استفاده از آنها برای ارسال خوانندگان به محتوای جذاب و مرتبط شما است.

Q6 چگونه از clickbait استفاده می کنید؟

الف – برای ایجاد عنوان های Clickbait ، باید به خاطر داشته باشید که ایجاد تبلیغات تبلیغاتی بسیار مهم است. کلماتی مانند “شگفت انگیز” و “باورنکردنی” می توانند توجه خواننده را به خود جلب کنند.

همچنین می توانید از داده ها برای افزودن عنصر شوک استفاده کنید. یک استراتژی دیگر برای ایجاد عنوان های Clickbait پرسیدن سوالاتی است که می تواند بحث کند.

برای ایده ها و مثال های بیشتر ، این پست کامل را بخوانید.

آماده ایجاد عناوینی که به نتیجه برسند؟

دوگانگی بین عناوین بهینه سازی شده برای جستجوگرها و عناوین کلیک بیت در واقع لازم نیست. شما می توانید این نوع عناوین را با هم ترکیب کرده و عناوین کلیک کلیک SEO را ایجاد کنید.

اگر استراتژی های صحیحی را می دانید ، به راحتی می توانید یک عنوان SEO با صدای رباتیک را با یک عنوان های Clickbait ادغام کنید. این نسخه ترکیبی می تواند تعامل شما را تقویت کند و رتبه بندی جستجوی شما را افزایش دهد.

از چه طریق دیگری عناوین جذاب را برای پست های وبلاگ خود ایجاد می کنید؟ نکات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.