Stack Overflow یک وب سایت پرسش و پاسخ است که برنامه نویسان کامپیوتر در سراسر جهان را متحد می کند.

این سایت به عنوان یک مخزن اطلاعات در مورد برنامه نویسی کامپیوتر عمل می کند. نام آن برگرفته از خطای نرم افزاری است که هنگام اتمام حافظه برنامه رخ می دهد.

Stack Overflow همکاری، حل مسئله و به اشتراک گذاری دانش را بین افراد، گروه ها و سازمان ها تسهیل می کند.

مزایا Stack Overflow

سوال بپرسید و پاسخ های عملی و دقیق دریافت کنید
برچسب‌ها و فیلترها یافتن پرسش‌ها و پاسخ‌ها را آسان می‌کنند
جوامعی از برنامه نویسان کامپیوتری همفکر که اطلاعات را به اشتراک می گذارند
بدون تبلیغات یا هرزنامه
سیستم رای گیری برای ترویج پاسخ های دقیق
شرکت کنندگان باهوش با پاسخ های سریع

معایب Stack Overflow

مقاومت در برابر سؤال پرسیدن تازه واردها
راهنماهای نحوه پرسیدن سوال برای مبتدیان دشوار است
رای منفی توسط کاربران دیگر بدون توضیح یا دستورالعمل
راهی برای اصلاح و ویرایش سوالات و پاسخ های موجود وجود ندارد
مدیران همیشه بحث ها را به طور موثر تسهیل نمی کنند

Stack Overflow چیست و چگونه می تواند به شما کمک کند؟

وب سایت پرچمدار شبکه تبادل استک، Stack Overflow هر ماه میزبان بیش از 100 میلیون بازدید کننده است. پلتفرم عمومی، که توسط جف اتوود و جوئل اسپولسکی در سال 2008 تأسیس شد، دارای پرسش‌ها و پاسخ‌هایی درباره برنامه‌نویسی کامپیوتری است. Stack Overflow منابعی را برای افراد در کنار محصولات برای تیم ها، تبلیغ کنندگان و کاربران استعداد جو فراهم می کند.

Stack Overflow بیش از 22 میلیون پرسش و پاسخ را در خود جای داده است. هر کدام برچسب گذاری شده اند تا بتوانید آنچه را که نیاز دارید فیلتر کنید. همچنین می توانید بر اساس کاربر فیلتر کنید.

شرکت کنندگان به عنوان کاربران جدید، ویراستاران یا ناظران دسته بندی می شوند. تفکیک کاربر اضافی شامل تاریخچه رای گیری و شهرت است.

قالب Stack Overflow شبیه Reddit است. هر بازدید کننده ای می تواند Stack Overflow را جستجو کند، اما برای شرکت به یک حساب کاربری رایگان نیاز دارید.

سوالات از افراد تازه کار و متخصص به طور یکسان، با پاسخ های کامل به سرعت ارائه می شود. سوالاتی در مورد سختی یادگیری کدنویسی و یادگیری آسان ترین زبان های برنامه نویسی همراه با سوالاتی در مورد موضوعات برنامه نویسی پیشرفته کامپیوتر است.

شبکه Stack Exchange همچنین میزبان نرم افزار Stack Exchange مهندسی نرم افزار است. با Stack Overflow همپوشانی دارد، اما دومی روی کدنویسی و ابزارها تمرکز دارد. اولی میزبان پرسش و پاسخ در مورد چرخه عمر توسعه سیستم است.

Stack Overflow چه موضوعاتی را پوشش می دهد؟

موضوعات Stack Overflow نیازهای علاقه مندان، متخصصان و کارشناسان برنامه نویسی را برآورده می کند. استفاده از کلمات و عباراتی که موضوعات یا برچسب‌های خاص را توصیف می‌کنند، کارایی را هنگام کاوش در Stack Overflow افزایش می‌دهد.

برچسب های محبوب شامل زبان های برنامه نویسی و برنامه نویسی مانند:

 • جاوا اسکریپت
 • پایتون
 • جاوا
 • سی شارپ
 • HTML
 • CSS

اما شما همچنین اطلاعاتی در مورد هر جنبه ای از علوم کامپیوتر پیدا خواهید کرد، از کلیات (پایگاه های داده، چارچوب ها و الگوریتم ها) گرفته تا تخصصی و خاص.

چگونه در Stack Overflow به سوالات خود پاسخ دهید

Stack Overflow نکاتی را ارائه می دهد که به شما کمک می کند سؤالی را بپرسید تا پاسخ دریافت کنید. در اینجا یک تفکیک وجود دارد:

 • عنوان مختصر و تشریحی داشته باشید.
 • سوال خود را با استفاده از اصطلاحات مناسب، گرامر مناسب و زبانی که مشکل شما را به طور کامل توضیح می دهد، بنویسید.
 • اضافه کردن کد کمک می کند، اما مطمئن شوید که ابتدا مشکل را به طور کامل توضیح داده اید.
 • اطلاعات کافی برای کمک به دیگران برای ایجاد مجدد مشکل خود ارائه دهید.
 • از تمام تگ های قابل اجرا استفاده کنید.
 • قبل از ارسال پست تصحیح کنید تا مطمئن شوید که سوال شما واضح و مختصر است.
 • به بازخوردها پاسخ دهید و به سؤالات بعدی از کاربران دیگر پاسخ دهید.

منابع کدنویسی رایگان بیشتر

Stack Overflow می تواند به شما کمک کند تا پاسخ سوالات مربوط به برنامه نویسی کامپیوتر را بیابید، اما منابع بیشتری وجود دارد که به نفع کدنویس ها و برنامه نویسان است. ما برخی از وب سایت های کلیدی را در زیر فهرست کرده ایم.

Codecademy

Codecademy یک پلت فرم تعاملی با کلاس های کدنویسی رایگان به ۱۲ زبان برنامه نویسی است. Codeacademy همچنین برنامه های مسیر شغلی، پروژه ها، اسناد و وبلاگی را ارائه می دهد تا به شما بینشی از دنیای برنامه نویسی رایانه بدهد. قیمت گذاری متفاوت است.

بررسی کامل Codecademy ما را در اینجا بررسی کنید.

پروژه کد

پروژه کد برای افرادی که کدنویسی می کنند وجود دارد. با تالارهای پرسش و پاسخ، بحث‌ها، مقالات و جامعه‌ای پر رونق با بیش از 15 میلیون عضو، پروژه کد نیز دارای مسابقات و نظرسنجی‌ها است.

GitHub

GitHub پلتفرمی است که در آن کاربران نرم افزار را ایجاد، توزیع و نگهداری می کنند. کاربران گیت هاب می توانند با بسته های نرم افزاری از رجیستری سایت، کدنویسی خود را تسریع بخشند.

کدنویس ها همچنین می توانند کد پست کنند و آن را با کاربران دیگر به اشتراک بگذارند. این باعث می شود سایت به یک میزبان نمونه کار کدنویسی محبوب تبدیل شود.

GitLab

GitLab، یک پلت فرم کامل DevOps، به متخصصان نرم افزار اجازه می دهد تا همه وظایف پروژه را از یک مکان انجام دهند. GitLab یک برنامه کاربردی با مخازن آزاد و خصوصی محتوا است.

کاربران می توانند به برنامه های اجتماعی GitLab، مشارکت های فناوری و رویدادهای راه دور دسترسی داشته باشند.

Quora

Quora، یک انجمن پرسش و پاسخ همه منظوره، همچنین میزبان اطلاعاتی در مورد موضوعات برنامه نویسی کامپیوتر است.

Quora دارای تالارهایی برای مشاوره کدنویسی، اطلاعات کلی در مورد برنامه نویسی و کاوش در جنبه های پیشرفته تر این زمینه است. سایت با کلمه کلیدی قابل جستجو است.