فکر می کنید چرا باید سئو تکنیکال را بلد باشید؟

من به شما می گویم چرا سئو تکنیکال مهم است

به لطف رقابت روزافزون در فضای بازاریابی دیجیتال ، شما باید در راس بازی خود باشید. جستجوگرها سهم عمده ای در موفقیت هر وب سایتی دارد و عاملی است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

سئو برای موفقیت در هر تجارت آنلاین بسیار مهم است. در حقیقت، حدود 61٪ از بازاریابان می گویند که SEO اصلی ترین تمرکز آنها برای بازاریابی درونی است. شما ممکن است وب سایت خود را به خوبی ساخته باشید اما اگر SEO در حد بالا نباشد، وب سایت شما قادر به رقابت نیست.

برای اطمینان از اینکه SEO در بهترین حالت خود است، باید یک سئو تکنیکال انجام دهید. این به شما ایده می دهد که چگونه وب سایت شما رتبه بندی می کند و برای بهبود رتبه خود باید چه کار کنید.

گرچه ممکن است دشوار و وقت گیر به نظر برسد، اما لازم است.

به راحتی می توانید در مدت زمان کوتاهی سئو تکنیکال را انجام دهید. و این زمان کوتاه می تواند تأثیر زیادی داشته باشد.

قبل از اینکه بیشتر به موضوع بپردازید، ابتدا نگاهی بیندازیم که دقیقاً بررسی سئو تکنیکال چیست.

بررسی سئو تکنیکال چیست؟

شما باید اطمینان حاصل کنید که مطالب و وب سایت شما در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) در Google رتبه بالایی دارد. روزهای پر کردن کلمه کلیدی و برگشت لینک از سایت های خرد دیگر از بین رفته است. شما باید بازی خود را ارتقا دهید و استراتژی سئو خود را مطابق با آخرین تحولات مطابقت دهید.

چگونه انجام بررسی سئو تکنیکال می تواند به رتبه بندی بهتر وب سایت شما کمک کند؟

بررسی سئو تکنیکال فرایندی است که طی آن جنبه های سئو تکنیکال وب سایت خود را بررسی می کنید. این اساساً سلامت یک وب سایت را بررسی می کند و می فهمد که برای بهبود آن چه راه حل هایی ممکن است لازم باشد.

ربات های موتور جستجو برای یافتن صفحات و وب سایت ها به وب می پردازند. سپس ربات ها قبل از اینکه وب سایت شما را در نتایج جستجو رتبه بندی کنند، صفحات شما را برای فاکتورهای مختلف رتبه بندی بررسی می کنند.

SEO به طور مداوم در حال تغییر است و رقبای شما نیز با تغییرات همراه هستند. به همین دلیل ، برای شما مهم است که به روز بمانید تا مرتبط باشید. اگر سلامت وب سایت خود را ارزیابی نکنید ، ممکن است در نتیجه بازدید از رقبا را از دست دهید.

از آنجا که الگوریتم های جستجو و فناوری به طور مکرر تغییر می کنند ، انجام یک ممیزی کوچک بصورت ماهانه یک روش خوب است. همچنین شما باید اطمینان حاصل کنید که هر 4-5 ماه یک بار یک بررسی کامل سئو تکنیکال انجام می دهید.

چه عواملی بر عملکرد سئو سایت شما تأثیر می گذارد؟

عوامل اصلی که بر SEO وب سایت شما تأثیر می گذارند را می توان به طور کلی در سه دسته مختلف طبقه بندی کرد.

 • عوامل فنی: این موارد شامل جنبه های فنی مانند میزبانی ، نمایه سازی ، سرعت بارگذاری صفحه است.
 • فاکتورهای درون صفحه ای: این موارد شامل عواملی مانند محتوای سایت ، کلمات کلیدی هدف و اصطلاحات مرتبط با آنها است.
 • عوامل خارج از صفحه: این موارد شامل بک لینک ها و ارجاعات خارجی به وب سایت شما از وب سایت های دیگر است.

شما باید در فواصل منظم از هر یک از این عوامل ممیزی کنید. با این کار اطمینان حاصل خواهید کرد که همیشه با شرایط متغیر صنعت به روز هستید.

یکی از مهمترین عواملی که باید به خاطر بسپارید ، آمادگی وب سایت برای موبایل است. همانطور که حدود 60٪ از کل جستجوها در تلفن همراه اتفاق می افتد، Google اهمیت بیشتری را به وب سایت های سازگار با تلفن همراه ارائه داده است.

برای انجام بررسی سئو تکنیکال چه مراحلی را باید دنبال کنید؟

اکنون که دانستید سئو تکنیکال چیست و چه پارامترهایی در آن گنجانده شده است، بیایید نگاهی به نحوه انجام آن بیاندازیم.

1. با جستجوی وب سایت خود شروع کنید

هر بررسی سئو تکنیکال باید با خزیدن وب سایت شما شروع شود. برای این کار می توانید از ابزارهایی مانند SEMrush ، Spyfu یا DeepCrawl استفاده کنید.

SEMrush’s On-Page SEO Checker همچنین توصیه های عملی برای بهبود استراتژی سئو سایت ، بک لینک ها ، سئو تکنیکال و کیفیت محتوا را به شما ارائه می دهد.

خزنده ها به شما کمک می کنند خطاهایی مانند لینکهای خراب ، تصاویر ضعیف ، مشکلات عنوان صفحه و کلمات کلیدی بد را پیدا کنید. همچنین می توانند به شما در شناسایی محتوای تکراری ، تغییر مسیرهای اضافی و صفحات پیوند داده نشده کمک کنند.

برای دیدن بودجه خزیدن نیز می توانید به کنسول جستجوی گوگل نگاهی بیندازید. بودجه خزیدن شما اساساً تعداد صفحاتی است که Google در وب سایت شما خزیده و تعداد دفعات انجام آن را انجام می دهد.

نگاهی به بودجه خزیدن ، به شما ایده می دهد که ربات گوگل چگونه وب سایت شما را خزنده می کند.

چگونه می توانید از بودجه خزیدن خود نهایت استفاده را ببرید؟

شما باید موارد زیر را انجام دهید:

 • حذف محتوای تکراری: صفحات تکراری به راحتی بودجه خزیدن شما را هدر می دهند. برای یافتن صفحات تکراری می توانید از ابزارهایی مانند Screaming Frog استفاده کنید. این صفحات معمولاً دارای همان عنوان و برچسب های توضیحات متا نیز هستند.
  تا آنجا که ممکن است صفحات تکراری را حذف کنید. با این حال ، اگر می خواهید آنها را نگه دارید ، آنها را از ربات های موتور جستجو مسدود کنید.
 • محدود کردن نمایه سازی: صفحاتی مانند سیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط و ضوابط وجود خواهد داشت که ممکن است نیازی به ذکر در نتایج جستجو نباشد. می توانید این صفحات را نمایه نکنید و در بودجه خزیدن صرفه جویی کنید.
  ارائه پارامترهای URL: گوگل ممکن است در نهایت همان صفحه را دو بار خز کند ، با پارامترهای URL و بدون آنها مانند اینکه آنها دو صفحه باشند. می توانید پارامترهای URL را به Google Search Console اضافه کنید. این می تواند به گوگل دستور دهد که در حال خزیدن از همان صفحه است و نه از دو صفحه دیگر.
 • رفع تغییر مسیرها: هر تغییر هدایتی که ربات گوگل دنبال می کند ، هدر رفتن بودجه خزیدن است. بعلاوه ، اگر تعداد بارگذاری 301 یا 302 هدایت وجود داشته باشد ، رباتها ممکن است دنبال کردن آنها متوقف شوند و به صفحه مقصد نرسند.
  برای بهینه سازی بودجه خزیدن، باید تعداد ریدایرکت ها را در حین بررسی سئو تکنیکال کاهش دهید.

در گوگل جستجو کنید

کار دیگری که می توانید انجام دهید جستجوی دستی وب سایت خود در Google است. برای انجام این کار، می توانید به Google بروید و “site: domain name” را تایپ کنید و برای دیدن نتایج جستجو کنید. این به شما نشان می دهد که چگونه بسیاری از صفحات شما در نتایج جستجو ظاهر می شود.

همچنین ، اگر هر صفحه ای وجود ندارد ، به این معنی نیست که وب سایت شما قابل خزیدن نیست. با این حال ، می تواند به شما ایده ای از اشتباهات آن را بدهد.

نمره SEO خود را بررسی کنید

وب سایت هایی مانند SEO Site Checkup چیزی را به شما می دهند که به آن نمره SEO وب سایت شما گفته می شود. این نمره اساساً نمره ای از 100 است که نشان می دهد کجا خوب کار می کنید و از کجا عقب هستید.

نمره SEO
نمره SEO

این امتیاز می تواند به شما کمک کند بفهمید که در بررسی سئو تکنیکال خود باید در مرحله بعدی چه کارهایی انجام دهید.

این معاینه به شما کمک می کند بفهمید کدام کلمات کلیدی معمولاً استفاده می شوند. همچنین می تواند به شما کمک کند پیوندهای خراب و خطاهای کدگذاری را پیدا کنید. همچنین می توانید نقشه سایت و robots.txt را برای وب سایت خود در دسترس داشته باشید.

اگر بدافزار یا فعالیت فیشینگ در وب سایت شما وجود داشته باشد ، هنگام ایجاد امتیاز به آن توجه می شود.

2. نقشه سایت را مرور کنید

نقشه سایت وب سایت شما بسیار مهم است. این می تواند موتورهای جستجو را در مورد ساختار وب سایت شما آگاه سازد و همچنین به آنها در کشف صفحات جدید کمک می کند.

تهیه نقشه سایت برای درست سازی استراتژی سئو سایت ضروری است. به همین دلیل ، شما باید آن را در هنگام بازرسی سئو تکنیکال بررسی کنید.

مطمئن شوید که نقشه سایت شما:

 • Clean: نقشه سایت شما نباید هیچگونه خطایی در آن داشته باشد. هدایت ها و URL هایی که می توانند نمایه سازی را مسدود کنند باید حذف شوند. اگر اینگونه نباشد ، موتورهای جستجو ممکن است نقشه سایت شما را نادیده بگیرند.
 • مختصر: نقشه سایت باید کاملا مختصر باشد. اگر بیش از 50،000 URL داشته باشد ، Google آن را نمی پزد. به همین دلیل ، باید آن را کوتاه کنید و تمام صفحات مهم را در آن قرار دهید.
 • به روز: آخرین مطالب شما باید به هنگام انتشار به نقشه سایت شما اضافه شود. این می تواند به موتورهای جستجو کمک کند تا محتوای جدید را سریعتر کشف کنند.
 • ثبت شده در کنسول جستجوی Google: باید در مورد نقشه سایت خود به Google اطلاع دهید. این کار را می توان به دو روش انجام داد: دستی و تعیین مکان آن در robots.txt.

3. نسخه های قابل مشاهده وب سایت خود را بررسی کنید

شما باید مطمئن شوید که فقط یک “نسخه” از وب سایت شما قابل مرور است.

آیا وب سایت شما نسخه های مختلفی دارد؟

اگر اینگونه باشد، در نهایت سیگنال های مختلفی را به موتور جستجو ارسال می کنید. خزنده ها در مورد نسخه مناسب گیج می شوند.

اگر موتور جستجو در مورد نسخه های وب سایت شما گیج باشد، نمی داند چگونه آن را به مردم نشان دهد. این می تواند به شدت بر رتبه بندی موتور جستجوگر شما تأثیر بگذارد.

این نوع خطا می تواند به دلیل مبارزه با نسخه های موبایل و دسک تاپ رخ دهد یا ممکن است به دلیل نسخه های تکراری HTTP در مقابل HTTPS باشد. حسابرسی سئو تکنیکال باید مطمئن شود که فقط یکی از نسخه های وب سایت شما قابل مرور است.

ایده بسیار خوبی است که مطمئن شوید وب سایت شما از HTTPS استفاده می کند. حتی گوگل اطمینان حاصل می کند که جستجوگران می دانند کدام سایت ها ایمن هستند و کدام یک امن نیستند. اکنون می توانید برچسب “Not Secure” را در کنار وب سایت هایی که از HTTP استفاده می کنند ، پیدا کنید.

4. پیوندهای داخلی را بررسی کنید

سلسله مراتب منطقی در وب سایت شما می تواند برای رتبه بندی جستجوی شما معجزه کند. به همین دلیل ، لازم است پیوندهای داخلی و همچنین پیوندهای خارجی آن بررسی شود.

صفحات وب همچنین می توانند حذف یا منتقل شوند که می تواند منجر به یک لینک خراب نیز شود.

چه عوامل پیوند داخلی را باید بررسی کنید؟

در اینجا چند نکته وجود دارد که می توانید در هنگام پیگیری سئو تکنیکال در مورد پیوند داخلی خود بررسی کنید.

 • Click depth: این به شما نشان می دهد که یک صفحه خاص از صفحه اصلی چند کلیک فاصله دارد. شما باید اطمینان حاصل کنید که این تعداد در کمترین حد ممکن است. در حالت ایده آل ، این باید زیر 3 باشد. برای کشف این موضوع ، می توانید از WebSite Auditor استفاده کرده و به سایت سایت و سپس Pages بروید. یکی از ستون ها عمق کلیک را به شما نشان می دهد.
 • لینک های خراب: لینکهای خراب می توانند بودجه خزیدن شما را هدر دهند. آنها حتی می توانند بازدید کنندگان را گیج کنند و بنابراین برای وب سایت شما مضر هستند. می توانید داشبورد All Resources را در WebSite Auditor بررسی کرده و سپس روی منابع داخلی کلیک کنید. لیست را بر اساس کد وضعیت HTTP مرتب کنید تا پیوندهای خراب را پیدا کنید.
 • صفحات بدون لینک: این صفحه هایی هستند که به هیچ صفحه ای از وب سایت شما پیوند ندارند و یافتن آن برای موتورهای جستجو دشوار است. شما می توانید با رفتن به Site Structure in WebSite Auditor و سپس به Pages صفحات یتیم را پیدا کنید. بر روی گزینه Rebuild Project و در مرحله 2 ، روی Search for Orphan Pages کلیک کنید.

5. تست سرعت سایت

سرعت سایت شما پارامتر فوق العاده مهمی در مورد سئو می باشد. مردم دوست ندارند صبر کنند تا وب سایت ها بارگیری شوند و هرچه بیشتر طول بکشد، احتمال بازگشت بازدیدکنندگان بیشتر است.

بنابراین هیچ تست سئو تکنیکال بدون آزمایش سرعت وب سایت شما کامل نیست.

چه رابطه ای بین سرعت بارگذاری صفحه و سرعت پرش وجود دارد؟

اگر بارگیری وب سایت شما 5 ثانیه طول بکشد ، احتمال گزاف گویی 90٪ افزایش می یابد.
گوگل به زودی ضمن تصمیم گیری در مورد رتبه بندی شما ، سرعت سایت را نیز در نظر می گیرد. به همین دلیل ، مهم است که شما سرعت سایت خود را بررسی کنید و آن را کاهش دهید. برای این کار می توانید از Google PageSpeed ​​Insights استفاده کنید.

این به شما نشان می دهد که وب سایت شما با چه سرعتی بارگیری می شود و عملکرد آن در برابر سایر وب سایت ها چگونه است. بهترین قسمت در مورد این ابزار این است که به شما نشان می دهد برای بهبود سرعت نیز می توانید چه کاری انجام دهید.

6. محتوای HTTPS را بررسی کنید

حدود 70٪ از نتایج صفحه 1 جستجوی Google همه HTTPS است. اگر وب سایت شما قبلاً از HTTPS استفاده می کند، بنابراین باید در بررسی سئو تکنیکال خود به دنبال مشکلات رایج HTTPS باشید.

اکثر وب سایت ها دارای مشکلات رایج HTTPS هستند؟

در اینجا چند فاکتور وجود دارد که باید سایت HTTPS خود را بررسی کنید:

 • پیوندها ، قوانین متعارف و هدایت ها: همه پیوندهای وب سایت شما همراه با قوانین متعارف و هدایت ها باید به صفحات HTTPS اشاره کنند. شما ممکن است هدایت HTTP به HTTPS را در وب سایت خود داشته باشید اما استفاده از طریق هدایت مجدد کاربران ایده آل نیست. هدایت ها همچنین می توانند برای خزیدن مشکل ایجاد کنند. دلیل این امر این است که هر بار که ربات Google به هدایت هدایت می شود، بودجه خزیدن را هدر خواهید داد.
 • محتوای مختلط: هنگامی که صفحات ایمن مانند تصاویر و فیلم ها محتوای بدون امنیت را بارگذاری می کنند ، مسئله محتوای مختلط بروز می کند. این می تواند امنیت صفحه را کاهش دهد. حتی می تواند از بارگذاری کل صفحه یا محتوای بدون امنیت توسط مرورگرها جلوگیری کند. برای بررسی این مسئله ، در WebSite Auditor ، به سایت حسابرسی بروید. باید گزینه HTTPS Pages With Content Issues Issues را پیدا کرده و آن را علامت بزنید تا محتوای مخلوط را پیدا کنید.

همچنین می توانید از طریق WebSite Auditor لیست کاملی از منابع غیر HTTPS موجود در وب سایت خود را بررسی کنید. منابع داخلی را بررسی کنید و براساس URL ها مرتب شوید.

ابتدا می توانید صفحات HTTP را مشاهده کنید. برای هر صفحه HTTP ، لیست کامل صفحاتی که به آن پیوند دارند را بررسی کنید. همچنین محل پیوند را نشان می دهد تا بتوانید به راحتی کارها را برطرف کنید.

7. از Analytics برای مقایسه معیارهای سایت استفاده کنید

شما باید بررسی کنید که آیا سرویس تجزیه و تحلیل شما داده های زنده دقیق را گزارش می دهد. اگر این کار را به درستی انجام دهد، کد به درستی نصب شده است.

این باید در هنگام سئو تکنیکال بررسی شود. کد ردیاب Google Analytics باید بالای سر هر صفحه وب قرار گیرد.

پس از پایان سرویس، می توانید داده ها را در برابر نتایج حاصل از نتایج “سایت: نام دامنه” جستجو جستجو کنید.

تعداد صفحات باید در هر دو مورد مشابه باشد. اگر تعداد مشابه نباشد ، به این معنی است که بعضی از صفحات به درستی درخواست خزیدن را نمی پذیرند.

Google Analytics همچنین به شما کمک می کند تا نرخ پرش خود را بررسی کنید. شما نیاز دارید که این نرخ تا حد ممکن پایین باشد.

چرا مهم است که نرخ پرش کم داشته باشیم؟

نرخ پرش بالا نشان می دهد که مردم هر آنچه را که می خواستند در وب سایت شما پیدا نمی کنند. برای کاهش نرخ ، شما باید محتوا و سرعت بارگیری صفحه خود را در میان سایر موارد بهینه کنید.

شما همچنین می توانید از MozBar برای بررسی جزئیات سئو در صفحات مختلف وب سایت خود در هنگام بازرسی سئو تکنیکال استفاده کنید. این می تواند انواع مختلف پیوندها مانند پیگیری ، عدم دنبال کردن ، خارجی و داخلی را برجسته کند.
MozBar همچنین صفحه اقتدار هر صفحه را نشان می دهد. این عددی بین 1 تا 100 است که به شما نشان می دهد صفحه چگونه می تواند در SERP رتبه بندی کند.

چنین ابزاری می تواند روند حسابرسی شما را آسان کند.

8. بررسی بک لینک را انجام دهید

لینک دهی برای موفقیت وب سایت شما ضروری است بنابراین تعجب آور نیست که آنها بخشی از بازرسی سئو تکنیکال باشند. آنها به موتورهای جستجو نشان می دهند که محتوای وب سایت شما چقدر برای کاربران ارزشمند است.

با این حال، خزنده ها فقط به دنبال پیوند در سئو خارج از سایت نیستند.

ربات گوگل همچنین وب سایت شما را از نظر نام تجاری بررسی می کند. به همین دلیل ، مهم است که بدانید وب سایت شما چه خبر است.

با استفاده از ابزارهایی مانند Ahrefs می توانید حسابرسی بک لینک را انجام دهید. این می تواند ایده ای از انواع بک لینک هایی که به وب سایت شما می روند را به شما ارائه دهد.

Ahrefs در چه موارد دیگری می تواند به شما کمک کند؟

همچنین به شما کمک می کند بفهمید کدام مناطق باید پیوندهای با ارزش بیشتری داشته باشند. حتی می توانید تعداد بک لینک های رقبا را بررسی کنید و سعی کنید آنها را شکست دهید.

شما همچنین باید کلمات کلیدی را که رقبای شما برای آنها رتبه بندی می کنند بررسی کنید. برای این کار می توانید از SEMrush استفاده کنید و بک لینک هایی را که برای کلمات کلیدی مربوطه به رقبای شما می رود مشاهده کنید.

به این ترتیب می توانید بک لینک های خود را با آنها مقایسه کنید و در مورد چگونگی شروع رتبه بندی بالاتر از آنها برنامه ریزی کنید.

همچنین باید بررسی کنید که مخاطبان مخاطبان شما به کدام سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مکرر مراجعه می کنند. کسانی که محتوای شما را دوست دارند ممکن است بخواهند به آن پیوند دهند.

این می تواند به شما در تولید بک لینک بیشتر کمک کند. رسانه های اجتماعی همچنین می توانند در ایجاد آگاهی بیشتر از برند به شما کمک کنند ، که به نوبه خود می تواند به جستجوهای با نام تجاری شما کمک کند.

رسانه های اجتماعی نقش زیادی در تلاش های شما در زمینه سئو سایت دارند و نباید از آن غافل شوید. به شما در افزایش بازدید کمک می کند و موارد ذکر شده را نیز ذکر می کند. بهترین قسمت این است که حتی ساده تر از ایجاد یک کمپین ایجاد لینک است.

9. وب سایت خود را دوباره جستجو کنید

پس از برطرف شدن مواردی که در بررسی سئو تکنیکال مشخص شد، می توانید از Google بخواهید دوباره وب سایت را جستجو کند.

این مرحله نهایی بررسی سئو تکنیکال اطمینان حاصل می کند که تغییراتی که ایجاد کرده اید با تأثیر فوری در نظر گرفته می شوند.

برای این کار باید به Google Search Console بروید و به Crawl بروید و روی Fetch As Google ضربه بزنید. باید URL را که باید دوباره خزیده شود وارد کنید و روی Fetch ضربه بزنید. هنگامی که ربات گوگل صفحه شما را واکشی کرد ، باید بر روی گزینه Submit to Index کلیک کنید تا از Google بخواهید دوباره آن را خزنده کند.

شما می توانید URL یا URL را به همراه تمام صفحات پیوندی ارسال کنید. در حالت دوم ، Google از URL به عنوان نقطه شروع نمایه سازی محتوا استفاده خواهد کرد. سپس کلیه لینکهای داخلی را برای جستجوی وب سایت شما دنبال خواهد کرد.

سوالات متداول

Q1 بررسی سئو تکنیکال چیست؟

الف. سئو تکنیکال عملی بهینه سازی وب سایت است تا بتواند برای موتورهای جستجو راحت خزیده و فهرست شود. بررسی سئو تکنیکال به شما کمک می کند مواردی را که مانع آن می شود و بر رتبه بندی وب سایت شما تأثیر می گذارد پیدا کنید.

Q2 چگونه می توانم بررسی سئو تکنیکال را انجام دهم؟

الف – در اینجا برخی از مراحلی وجود دارد که می توانید برای انجام سنجش بررسی سئو تکنیکال انجام دهید:

 • وب سایت خود را بشناسید تا مشکلات را شناسایی کنید.
 • نقشه سایت خود را مرور و بهینه کنید.
 • سرعت سایت خود را بهبود ببخشید.
 • بررسی مشخصات پیوند را انجام دهید.
 • مطمئن شوید که فقط یک نسخه قابل مشاهده از سایت شما وجود دارد.
 • محتوای HTTPS خود را بررسی کنید.
 • یک بررسی SEO داخلی انجام دهید.
 • برای بررسی مشکلات ، داده های تجزیه و تحلیل وب سایت خود را بررسی کنید.
 • صفحات کم ارزش خود را از فهرست خارج کنید.

اینها برخی از مهمترین مراحل بررسی سئو تکنیکال است و می توانید همه اینها را ظرف چند ساعت انجام دهید.

Q3 آیا SEO مهارت فنی است؟

الف. در حالی که سئو به برخی مهارت های فنی احتیاج دارد، به راحتی کافی است که هر کس از ابتدا یاد بگیرد. برای یادگیری SEO نیازی به سابقه فنی ندارید.

Q4 چگونه می توان بررسی سئو تکنیکال را یاد گرفت؟

الف – راهنماها و منابع آنلاین بی شماری وجود دارد که می توانید برای یادگیری بررسی سئو تکنیکال آنها را مرور کنید. با این حال، لازم است که یادگیری های خود را به روشی عملی به کار بگیرید تا در واقع بر این هنر مسلط شوید.

Q5 هزینه بررسی سئو تکنیکال چقدر است؟

الف – شما می توانید خودتان بررسی سئو تکنیکال بدون سرمایه گذاری انجام دهید. اگر از ابزارهای پرداخت شده SEO استفاده می کنید، هزینه این ابزار تنها هزینه ای است که باید پرداخت کنید.

Q6 چه مواردی در بررسی سئو تکنیکال وجود دارد؟

بررسی سئو تکنیکال به دنبال همه مشکلات احتمالی است که ممکن است بر خزیدن و نمایه سازی سایت یا صفحات شما توسط موتورهای جستجو تأثیر بگذارد. در حالی که هیچ قانون سخت و سریع در مورد آنچه دقیقاً باید گنجانده شود وجود ندارد، مراحل ذکر شده در اینجا کامل است.

Q7 ابزار بررسی سئو چیست؟

ابزارهای بررسی سئو تکنیکال برای سریعتر و کارآمدتر کردن روند حسابرسی شما استفاده می شود. این موارد از نیاز شما برای انجام دستی هر چک جلوگیری می کنند و می توانند بسیاری از مراحل بازرسی سئو را خودکار انجام دهند.

Q8 چرا بررسی سئو تکنیکال مهم است؟

سئو تکنیکال از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا به موتورهای جستجو کمک می کند تا محتوای وب سایت شما را بهتر درک کرده و آن را به درستی دسته بندی کنند. اینکه موتورهای جستجو چگونه وب سایت شما را نمایه می کنند بسیار مهم است و به شما کمک می کند تا برای جستجوی مناسب رتبه بندی کنید و بازدید بالایی داشته باشید.

Q9 بررسی سئو تکنیکال چه مدت طول می کشد؟

اگر باتجربه هستید و می دانید چه کاری باید انجام دهید ، می توانید در عرض یک ساعت بررسی سئو تکنیکال را انجام دهید. حتی برای مبتدیان نیز نباید بیش از چند ساعت طول بکشد.

آیا برای بهبود عوامل بررسی سئو تکنیکال سایت خود آماده هستید؟

بررسی موفقیت آمیز سئو تکنیکال در وب سایت شما برای موفقیت استراتژی SEO بسیار مهم است. آزمایش مکرر تمام پارامترهای فنی برای خطا می تواند به شما کمک کند تا آنها را به راحتی تشخیص داده و اصلاح کنید.

شما باید اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما به سرعت بارگیری می شود و پیوند داخلی به خوبی انجام می شود. پیوندهای خراب و تغییر مسیرهای غیرضروری باید شناسایی و حذف شوند.

یک بررسی بک لینک همچنین می تواند به شما کمک کند بفهمید کدام قسمت از وب سایت باید بیشتر تحت فشار قرار بگیرد. همچنین می تواند به شما کمک کند تا بک لینک های رقبا را تشخیص دهید.

به نظر شما مهمترین عامل برای موفقیت سئو تکنیکال وب سایت شما چیست؟ ما را در نظرات با ما در میان بگذارید.