ChatGPT یک چت ربات هوش مصنوعی است که می تواند مسیرها را طی کند و کارهایی مانند نوشتن مقاله را انجام دهد. مسائل متعددی وجود دارد که قبل از تصمیم گیری در مورد نحوه استفاده از آن برای محتوا و سئو باید درک کنید.

کیفیت محتوای ChatGPT شگفت‌انگیز است، بنابراین ایده استفاده از آن برای اهداف سئو باید مورد توجه قرار گیرد.

بیایید کاوش کنیم.

کسب اطلاعات بیشتر: ابزارهای هوش مصنوعی که باید یاد بگیرید 

کسب اطلاعات بیشتر: 8 نکته کوچک سئو برای سایت های تازه تاسیس 

چرا ChatGPT می تواند کاری را انجام دهد

به طور خلاصه، ChatGPT نوعی یادگیری ماشینی است که مدل یادگیری بزرگ نامیده می شود.

یک مدل یادگیری بزرگ، یک هوش مصنوعی است که بر روی حجم وسیعی از داده ها آموزش می بیند که می تواند پیش بینی کند کلمه بعدی در یک جمله چیست.

هر چه داده های بیشتری در مورد انواع وظایفی که می تواند انجام دهد (مانند نوشتن مقاله) آموزش داده شود.

گاهی اوقات مدل های زبان بزرگ توانایی های غیرمنتظره ای را ایجاد می کنند.

دانشگاه استنفورد در مورد چگونگی افزایش داده های آموزشی می نویسد که چگونه GPT-3 قادر به ترجمه متن از انگلیسی به فرانسوی است، حتی اگر به طور خاص برای انجام این کار آموزش ندیده باشد.

مدل های زبان بزرگ مانند GPT-3 (و GPT-3.5 که زیربنای ChatGPT است) برای انجام کارهای خاص آموزش ندیده اند.

آنها با طیف گسترده ای از دانش آموزش می بینند که سپس می توانند آن را در حوزه های دیگر اعمال کنند.

این شبیه نحوه یادگیری یک انسان است. به عنوان مثال، اگر انسانی اصول نجاری را بیاموزد، می تواند از آن دانش برای ساختن یک میز استفاده کند، حتی اگر به آن شخص هرگز به طور خاص نحوه انجام آن را آموزش نداده باشند.

GPT-3 شبیه به مغز انسان عمل می کند زیرا حاوی دانش عمومی است که می تواند برای چندین کار اعمال شود.

مقاله دانشگاه استنفورد در مورد GPT-3 توضیح می دهد:

برخلاف موتورهای شطرنج که یک مشکل خاص را حل می‌کنند، انسان‌ها «به طور کلی» باهوش هستند و می‌توانند هر کاری را از نوشتن شعر گرفته تا بازی فوتبال و ارائه اظهارنامه مالیاتی انجام دهند.

برخلاف اکثر سیستم‌های هوش مصنوعی فعلی، GPT-3 به چنین هوش عمومی نزدیک‌تر شده است…

ChatGPT از یک مدل زبان بزرگ دیگر به نام InstructGPT استفاده می کند که برای گرفتن مسیرها از انسان و پاسخ های طولانی به سوالات پیچیده آموزش داده شده است.

این توانایی برای پیروی از دستورالعمل‌ها باعث می‌شود ChatGPT بتواند دستورالعمل‌هایی را برای ایجاد یک مقاله تقریباً در مورد هر موضوعی دریافت کند و آن را به هر شکلی که مشخص شده انجام دهد.

می تواند یک مقاله با محدودیت هایی مانند تعداد کلمات و گنجاندن نکات موضوعی خاص بنویسد.

شش نکته درباره ChatGPT که باید بدانید

ChatGPT می تواند تقریباً در مورد هر موضوعی مقاله بنویسد، زیرا بر روی متن های بسیار متنوعی که در دسترس عموم است آموزش داده شده است.

با این حال محدودیت‌هایی برای ChatGPT وجود دارد که قبل از تصمیم‌گیری برای استفاده از آن در یک پروژه SEO مهم است که بدانید.

بزرگترین محدودیت این است که ChatGPT برای تولید اطلاعات دقیق غیر قابل اعتماد است. دلیل نادرست بودن آن این است که مدل فقط پیش‌بینی می‌کند که چه کلماتی باید بعد از کلمه قبلی در یک جمله در یک پاراگراف در یک موضوع خاص قرار گیرند. مربوط به دقت نیست

این باید یک نگرانی اصلی برای هر کسی باشد که علاقه مند به ایجاد محتوای با کیفیت است.

1. برنامه ریزی شده برای جلوگیری از انواع خاصی از محتوا

برای مثال، ChatGPT به‌طور خاص برنامه‌ریزی شده است تا متنی درباره موضوعات خشونت گرافیکی، رابطه جنسی صریح، و محتوای مضر مانند دستورالعمل‌هایی درباره نحوه ساخت یک وسیله انفجاری تولید نکند.

2. بی اطلاع از رویدادهای جاری

محدودیت دیگر این است که از محتوایی که بعد از سال 2021 ایجاد شده است آگاه نیست.

بنابراین اگر محتوای شما باید به روز و تازه باشد، ChatGPT در شکل فعلی آن ممکن است مفید نباشد.

3. دارای تعصبات داخلی است

محدودیت مهمی که باید از آن آگاه بود این است که به گونه ای آموزش دیده باشد که مفید، راستگو و بی ضرر باشد.

اینها فقط ایده آل نیستند، بلکه تعصبات عمدی هستند که در دستگاه تعبیه شده اند.

به نظر می رسد بی ضرر بودن برنامه نویسی باعث می شود خروجی از منفی بودن جلوگیری کند.

این یک چیز خوب است، اما به طور ماهرانه مقاله را از مقاله ای که ممکن است در حالت ایده آل خنثی باشد، تغییر می دهد.

در یک روش صحبت کردن، باید فرمان را در دست بگیرید و صریحاً به ChatGPT بگویید که در جهت دلخواه رانندگی کند.

در اینجا مثالی از نحوه تغییر بایاس خروجی آورده شده است.

از ChatGPT خواستم که داستانی به سبک ریموند کارور و داستانی دیگر به سبک نویسنده معمایی ریموند چندلر بنویسد.

هر دو داستان پایان های خوشی داشتند که برای هر دو نویسنده بی خاصیت بود.

برای به دست آوردن خروجی مطابق با انتظاراتم، مجبور شدم ChatGPT را با دستورالعمل‌های دقیق راهنمایی کنم تا از پایان‌های خوش‌بینانه اجتناب شود و پایان‌بندی به سبک کارور از حل‌وفصل داستان جلوگیری کند، زیرا داستان‌های ریموند کارور اغلب این‌گونه است.

نکته این است که ChatGPT دارای سوگیری هایی است و باید از نحوه تأثیر آنها بر خروجی آگاه بود.

4. ChatGPT به دستورالعمل های بسیار دقیق نیاز دارد

ChatGPT به دستورالعمل‌های دقیقی نیاز دارد تا بتواند محتوایی با کیفیت بالاتر تولید کند که شانس بیشتری برای اصلی بودن یا داشتن یک دیدگاه خاص داشته باشد.

هرچه دستورالعمل های بیشتری به آن داده شود، خروجی پیچیده تر خواهد بود.

این هم یک نقطه قوت و هم محدودیت است که باید از آن آگاه بود.

هرچه دستورالعمل کمتری در درخواست برای محتوا وجود داشته باشد، احتمال اینکه خروجی خروجی مشابهی را با درخواست دیگری به اشتراک بگذارد بیشتر است.

به عنوان یک آزمایش، من از پرس و جو و خروجی که چندین نفر در مورد آن در فیس بوک پست کرده بودند، کپی کردم.

هنگامی که من دقیقاً همان سؤال را از ChatGPT پرسیدم، دستگاه یک مقاله کاملاً اصلی تولید کرد که از ساختار مشابهی پیروی می کرد.

مقالات متفاوت بودند، اما ساختار یکسانی داشتند و موضوعات فرعی مشابهی را لمس کردند، اما با کلمات 100٪ متفاوت.

ChatGPT برای انتخاب کلمات کاملاً تصادفی در هنگام پیش‌بینی کلمه بعدی در مقاله طراحی شده است، بنابراین منطقی است که خود سرقت ادبی نباشد.

اما این واقعیت که درخواست‌های مشابه مقالات مشابهی را تولید می‌کنند، محدودیت‌های صرفاً پرسیدن «این را به من بده» را برجسته می‌کند. ”

5. آیا محتوای ChatGPT قابل شناسایی است؟

محققان در گوگل و سایر سازمان‌ها سال‌ها بر روی الگوریتم‌هایی برای شناسایی موفقیت‌آمیز محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی کار کرده‌اند.

مقالات تحقیقاتی زیادی در مورد این موضوع وجود دارد و من یکی از مارس 2022 را ذکر خواهم کرد که از خروجی GPT-2 و GPT-3 استفاده می کرد.

مقاله پژوهشی با عنوان استحکام متضاد ویژگی های عصبی-آماری در تشخیص ترانسفورماتورهای مولد (PDF) می باشد.

محققان در حال آزمایش بودند تا ببینند چه نوع تحلیلی می تواند محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را که از الگوریتم هایی برای فرار از تشخیص استفاده می کند، شناسایی کند.

آنها استراتژی هایی مانند استفاده از الگوریتم BERT برای جایگزینی کلمات با مترادف ها را آزمایش کردند، یکی دیگر از راهبردهای دیگر که غلط املایی را اضافه کرد.

چیزی که آنها کشف کردند این بود که برخی از ویژگی های آماری متن تولید شده با هوش مصنوعی مانند امتیازهای شاخص Gunning-Fog و Flesch Index برای پیش بینی اینکه آیا یک متن توسط رایانه تولید شده است مفید است، حتی اگر آن متن از الگوریتمی استفاده کرده باشد که برای فرار از تشخیص طراحی شده است.

6. واترمارک نامرئی

جالبتر این است که محققان OpenAI واترمارکینگ رمزنگاری شده را توسعه داده اند که به شناسایی محتوای ایجاد شده از طریق یک محصول OpenAI مانند ChatGPT کمک می کند.

یک مقاله اخیر توجه را به بحث یک محقق OpenAI جلب کرد که در ویدیویی با عنوان، Scott Aaronson Talks AI Safety در دسترس است.

این محقق بیان می‌کند که شیوه‌های هوش مصنوعی اخلاقی مانند واترمارکینگ می‌تواند به یک استاندارد صنعتی تبدیل شود، به گونه‌ای که Robots.txt به استانداردی برای خزیدن اخلاقی تبدیل شد.

آیا باید از هوش مصنوعی برای اهداف سئو استفاده کنید؟

محتوای هوش مصنوعی قابل تشخیص است

بسیاری از مردم می گویند که هیچ راهی برای گوگل وجود ندارد که بفهمد آیا محتوا با استفاده از هوش مصنوعی تولید شده است یا خیر.

من نمی توانم درک کنم که چرا کسی این نظر را دارد زیرا تشخیص هوش مصنوعی مشکلی است که کم و بیش قبلاً حل شده است.

حتی محتوایی که الگوریتم‌های ضد تشخیص را به کار می‌گیرد نیز قابل شناسایی است (همانطور که در مقاله تحقیقاتی که در بالا به آن لینک دادم اشاره شد).

تشخیص محتوای تولید شده توسط ماشین موضوع تحقیق سال‌ها قبل بوده است، از جمله تحقیق در مورد چگونگی تشخیص محتوایی که از زبان دیگری ترجمه شده است.

محتوای تولید شده خودکار دستورالعمل‌های Google را نقض می‌کند؟

جان مولر از گوگل در آوریل 2022 گفت که محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی دستورالعمل های گوگل را نقض می کند.

برای ما اینها اساساً همچنان در دسته محتوای تولید شده به صورت خودکار قرار می گیرند که تقریباً از ابتدا در دستورالعمل های وب مستر وجود داشت.

و مردم به روش های مختلف به طور خودکار محتوا تولید می کنند. و برای ما، اگر از ابزارهای یادگیری ماشینی برای تولید محتوای خود استفاده می‌کنید، اساساً مانند این است که فقط کلمات را به هم می‌زنید، یا مترادف‌ها را جستجو می‌کنید، یا ترفندهای ترجمه‌ای را انجام می‌دهید که مردم قبلا انجام می‌دادند. از این جور چیزها

شک من این است که شاید کیفیت محتوا کمی بهتر از ابزارهای قدیمی مدرسه باشد، اما برای ما هنوز محتوا به طور خودکار تولید می‌شود، و این بدان معناست که برای ما هنوز برخلاف دستورالعمل‌های وبمستر است. بنابراین ما آن را اسپم می‌دانیم.»

گوگل اخیراً بخش محتوای «تولید خودکار» صفحه برنامه‌نویس خود را درباره هرزنامه به‌روزرسانی کرده است.

در اکتبر 2022 ایجاد شد، در اواخر نوامبر 2022 به روز شد.

این تغییرات بیانگر توضیحی در مورد اینکه چه چیزی محتوای تولید شده خودکار را هرزنامه می کند، منعکس می کند.

در ابتدا چنین گفته شد:

«محتوای تولید شده به‌طور خودکار (یا «تولید خودکار») محتوایی است که به صورت برنامه‌ریزی شده بدون تولید هیچ چیز اصلی یا افزودن ارزش کافی تولید شده است.»

گوگل این جمله را به‌روزرسانی کرد تا شامل کلمه «هرزنامه» شود:

«محتوای هرزنامه‌ای که به‌طور خودکار تولید می‌شود (یا «تولید خودکار») محتوایی است که به صورت برنامه‌ریزی شده بدون تولید هیچ چیز اصلی یا افزودن ارزش کافی تولید شده است.»

به نظر می‌رسد این تغییر روشن می‌کند که صرفاً تولید خودکار محتوا باعث اسپم نمی‌شود. فقدان تمام ارزش‌های افزوده و ویژگی‌های کلی «هرزنامه» است که آن محتوا را مشکل‌ساز می‌کند.

ChatGPT ممکن است در نقطه ای حاوی یک واترمارک باشد
در نهایت، محقق OpenAI گفت (چند هفته قبل از انتشار ChatGPT) که “امیدواریم” واترمارکینگ در نسخه بعدی GPT ارائه شود.

بنابراین ChatGPT ممکن است در برخی مواقع با واترمارکینگ ارتقا یابد، اگر قبلاً واترمارک نشده باشد.

بهترین استفاده از هوش مصنوعی برای سئو

بهترین استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی برای مقیاس‌بندی سئو به‌گونه‌ای است که باعث بهره‌وری بیشتر کارگر شود. این معمولاً شامل اجازه دادن به هوش مصنوعی است که کار خسته کننده تحقیق و تجزیه و تحلیل را انجام دهد.

خلاصه کردن صفحات وب برای ایجاد توضیحات متا می تواند استفاده قابل قبولی باشد، زیرا گوگل به طور خاص می گوید که این برخلاف دستورالعمل های آن نیست.

استفاده از ChatGPT برای ایجاد یک طرح کلی یا خلاصه محتوا ممکن است استفاده جالبی باشد.