هزینه طراحی سایت فروشگاهی همواره یکی از دغدغه های صاحبان مشاغل است. آن ها نمی دانند که چگونه باید این هزینه را برآورد کرده و چه انتظاری از طراحان سایت داشته باشند. اگر شما نیز جز همین دسته از افراد هستید، لازم است بدانید که برای طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی یا فروشگاه آنلاین فاکتورهای متفاوتی وجود دارد که می توانید از طریق مشاوره با یک شرکت طراحی سایت معتبر از هزینه هر یک از این فاکتورها مطلع شوید. در این مقاله ما به بررسی چند فاکتور لازم و مهم برای طراحی یک سایت فروشگاهی خواهیم پرداخت.

با طراحی سایت، فروشگاه 24 ساعته خود را داشته باشید

طراحی سایت امروزه بیش از گذشته مورد استقبال اصناف مختلف قرار گرفته است. این موضوع می تواند به دلیل شرایط سخت خرید کردن و بیرون رفتن از خانه در زمان شیوع کرونا باشد. مردم ترجیح می دهند تا جای ممکن در خانه بمانده و به این طریق از خطر ابتلا به این بیماری در امان باشند. البته این تنها کرونا نیست که موجب استقبال مردم از خریدهای آنلاین شده است.

بسیاری از مردم به دلیل کهولت سن یا پرستاری از افراد کم توان در خانه نمی توانند برای خرید از خانه خارج شوند؛ و از طرفی شاغلین به دلیل مشغله های کاری ترجیح می دهند آخر هفته را به تفریح پرداخته و یا در خانه استراحت کنند. بسیاری از اصناف، برای طراحی فروشگاه اختصاصی خود به میزان رقابت با سایر اصناف مشابه می اندیشند؛ چرا که داشتن یک سایت اختصاصی تنها راهی برای فروش 24 ساعته و سود بیشتر نیست، بلکه از این طریق شما می توانید محصولاتتان را معرفی کرده و در میان سایر رقبا دیده شوید.

نکاتی برای طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی

اگر در مورد فروشگاه های آنلاین بزرگ جهانی شنیده باشید، حتما می دانید که آمازون یکی از معروف ترین آن ها محسوب می شود؛ اما چرا فروشگاه هایی مانند آمازون بسیار موفق شده و اکنون در سطح جهانی فعالیت می کنند؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که یک سایت موفق از دید مشتری دارای ویژگی هایی است که در ادامه این مقاله شما را با این ویژگی ها بیشتر آشنا خواهیم کرد:

سرعت لود صفحه و تاثیر آن در هزینه طراحی سایت فروشگاهی

بسیاری از ما وقتی در گوگل به دنبال کالا یا خدمات خاصی هستیم معمولا سایت هایی را که دیر لود می شوند را سرعت بسته و به سراغ سایت های مشابه می رویم. اگر LCP سایت شما بیش از 4 ثانیه باشد، به این معنی است که صفحه سایت نیاز به بهینه سازی داشته و از نظر سرعت لود در حالت مناسبی نیست. البته LCP تنها یکی از معیارهای سرعت سایت است که طراحان تخصصی سایت این پارامتر و سایر معیارهای دیگر را از طریق سایت های تخصصی سنجیده و به کمک آن می توانند سایت شما را بهینه کنند.

دسته بندی محصولات

اگر به دنبال طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی برای کسب و کار خود هستید، پیشنهاد می کنیم حتما در سایت به دسته بندی محصولات توجه کنید. یکی از ویژگی های موفقیت سایت های بزرگ جهانی همین منظم بودن آن ها است. به این ترتیب، مشتری به راحتی وارد دسته مربوطه شده و در کمترین زمان ممکن به کالای مورد نظر خود رسیده و می توان با مشخصات آن آشنا شده و دکمه خرید را بزند.

درگاه بانکی معتبر و سریع

داشتن درگاه بانکی معتبر و در عین حال با سرعت خوب نشانگر توجه شما به وقت با ارزش مشتری است. این قسمت از سایت شما شاید مهمترین قسمت آن باشد؛ چرا که آخرین مرحله خرید محسوب شده و در صورت هر گونه مشکلی، حوصله مشتری را سر برده و ممکن است از خرید خود صرف نظر کند.

 

محتوای خوب و تاثیرگذار

بخشی از هزینه طراحی سایت فروشگاهی صرف تهیه مطلب برای معرفی سایت و محصولات می شود. برای ن کار تیم تولید محتوا و سئو تمام تلاش خود را می کنند تا محتوایی جذاب و مفید برای مخاطبین سایت شما تولید کنند. منظور از سئو (بهینه سازی سایت) است. بهترین شرکت های طراح سایت، با تیمی خبره و کارآزموده تمامی مشکلات سئو سایت شما را بررسی کرده و در طی زمان مشخصی اقدام به بهینه سازی آن می کنند. با این کار، بعد از مدتی سایت شما با جست و جوی کلمات کلیدی مهم در صفحات اول گوگل ظاهر شده و به این ترتیب هر روز یک گام از رقبای خود جلوتر خواهید بود.

بسته بندی و ارسال رایگان

بسته بندی و نحوه ارسال، یکی دیگر از روش های جلب مشتری است. اگر به ماندگاری در دنیای وب می اندیشید، این تنها زیبایی ظاهری سایت و کاربر پسند بودن آن نیست که اهمیت دارد. بلکه شما باید به بسته بندی ایده آل و نحوه ارسال نیز بسیار توجه کنید. بسته بندی مناسب محصولات نشانگر حرفه ای بودن و معتبر بودن سایت شما است.

جمع بندی

طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی نیاز به مهارت و دانش طراحی سایت دارد. شرکت های طراحی سایت در تلاش اند تا با طراحی بهترین سایت های فروشگاهی هم به گسترش فرهنگ خرید آنلاین کمک کرده و هم برای خود نام و آوازه ای کسب کنند. در این میان اگر به دنبال یکی از بهترین ها در حوزه طراحی سایت هستید، پیشنهاد می کنیم سری به سایت iransite.com بزنید. ایران سایت یکی از حرفه ای ترین ها در زمینه طراحی انواع سایت است که طی سال های فعالیت خود توانسته بسیاری از کلمات کلیدی مشتریان خود را به صفحه اول گوگل برساند.