پیش ازین تعداد مغازه های هر ناحیه انگشت شمار بود و هر فروشگاه مشتری های خاص خود را داشت اما در دنیای امروزی به تعداد بی شمار فروشگاه در زمینه کسب و کار شما وجود دارد که هریک می تواند ادعادی رقابت داشته باشد. دنیای مجازی حتی فروشگاه های کوچک را نیز به یک رقیب در عرصه اقتصاد تبدیل کرده است. اما چگونه؟ با طراحی سایت خوب و تاثیر آن در فضای مجازی.

به اختصار می توان گفت وب سایت ویترین و معرف فروشگاه شما در دنیای مجازی می باشد. در دنیای مجازی کسی برنده است که ساختار وب سایت خود را به گونه ای چیده باشد که کاربر را قانع کند زمان بیشتری در وب سایت شما بگذراند.

داشتن تنها یک وب سایت ساده سبب دیده شدن شما در دنیای مجازی نمی شود؛ بلکه آنچه که اهمیت دارد طراحی یک وب سایت پیشرفته همراه با یک توسعه دهنده ماهر برای بهبود سایت است.

طراحان وبسایت چکار می کنند؟

طراحان وب ایده های شما را می گیرند و آنها را در دنیای مجازی به تصویر میکشند و به یک پلان تبدیل می کنند تا معرف کسب و کار شما در سطح کشور باشند.

توسعه دهنده وب که طراح وب سایت نیز نامیده می شود، علاوه بر طراحی اولیه یک پلان برای وب سایت شما و توسعه بخش پردازشی سایت، طراحی ظاهری سایت را نیز برعهده می گیرد؛ به گونه ای که وب سایتی کاربر پسند و قابل اجراء ارائه شود.

اهمیت طراحی چشم نواز

در دنیای امروزی که به سمت اینترنت سوق داده شده است؛ به جرعت می توان گفت وبسایت هر برندی مهم ترین و با ارزش ترین دارایی آن است . و پاسخ به سوال طراحی وب سایت چیست و چه تاثیراتی دارد بسیار حائز اهمیت است. مشتری هایی که به دنبال نوع خاص  از محصولات هستند، با سرچ در گوگل از میان شما و رقبای کاری، فروشگاهی را انتخاب می کنند که در نگاه اول طراحی وبسایت ماهرانه و جذابی داشته باشد و حس اعتماد را در مشتری در خلق کند.

اما مهم ترین مسئله این سات که در دسترس کاربر باشید؛ بنابراین حضور در صفحات اول گوگل از اهمیت بالا برخوردار است. اگر هنوز هم در اهمیت پاسخ به سوال طراحی وب سایت چیست و چه تاثیراتی دارد ؟ شک دارید، پس با ما همراه باشید.

 طراحی یک وب سایت خوب چگونه است ؟

اولین و مهم ترین موضوع برای یک وبسایت خوب استفاده از روانشناسی رنگ ها همراه با تصاویر با کیفیت است. تصاویر معرف برند و محصولات شما می باشند بنابراین باید از دید کاربر جذاب باشد. دومین مورد دسترسی آسان کاربر به تمامی بخش های سایت است. سایت های پیچیده و متون طولانی تنها کاربر را مجبور می کند که وبسایت شما را به سرعت ترک کند

جادوی طراح وب سایت

بنابراین با استفاده از: فونت های خوانا، روانشناسی رنگ ها، تصاویر جذاب و با کیفیت، طراح بصورت آگاهانه کاربر را مجاب به حضور در وب سایت می کند. استفاده از تصاویر گنگ و نامفهوم، سایت سازماندهی نشده و شلوغ و عدم دسترسی آسان کاربر، سبب می شود کاربر به راحتی وب سایت شما را ترک کند.

انتخاب یک طراح ماهر و کاربلد ارتباط مستقیمی با افزایش مشتری و سرعت معرفی برند شما دارد، چرا که طراح وب کاربلد میتواند پس از آگاهی از ایده های اولیه و نقطه نظرات شما و دانستن اولویت های برندتان، در پیشرفت بیزینس شما تاثیر بسزایی داشته باشد و بنوعی برای شما جادو کند.

طراحی وب سایت چیست و چه تاثیراتی دارد ؟(قیمت)

نسخه ی طراحی وب سایت برای همه به یک صورت پیچیده نمی شود!

می توان گفت طراحی وب سایت یک کارگاه پر از ابزارهای مختلف است که متناسب با نیاز وب سایت، ابزارها انتخاب می شوند. به عنوان مثال حضور بخش سبد خرید و پرداخت آنلاین در یک وب سایت آموزشی جایی ندارد و استفاده از این ابزار بی مورد است. طبیعتا داشتن یک طراح ماهر و کاربلد علاوه بر ارائه یک طرح شیک و بدون ایراد، از هزینه های اضافی شما برای استفاده از ابزارهای مختلف نیز جلوگیری می کند. هرچه پیش می رویم به اهمیت پاسخ به سوال طراحی وب سایت چیست و چه تاثیراتی دارد بیشتر پی می بریم.

چرا طراحی یک وب سایت خوب تاثیر گزار است ؟

طراحی وب سایت خوب همانند تفاوت هایپرمی با اوستا ممد بقال!! است. دلیل آن کاملا مشخص است؛ اولویت هایپرمی پاکیزگی اجناس می باشد و به روشنایی فروشگاه توجه به سزایی دارد؛ حتی برای چیدمان جنس ها داخل قفسه کارشناس استخدام میکند تا اجناس طوری چیده شوند که مشتری را سردرگم نکنند به گونه ای که وقتی گشتی در فروشگاه می زنید گیج نخواهید شد که چه چیزی در کدام محل قرار دارد برای اینکه تمام قسمت ها نام گذاری شده اند و نماینده ای جهت پاسخ به سوالت شما در محل حضور دارد.

زمان پاسخ به سوال طراحی وب سایت چیست و چه تاثیراتی دارد؟ فرارسیده است. در واقع طراحی وب سایت هم دقیقا چنین نقشی را برای کسب و کار ایفا می کند. به زبان عامیانه می توان گفت عقل مردم به چشمشان است. مردم ترجیح می دهند یک محصول را از یک فروشگاه بزرگ با ظاهری شیک خریداری کنند تا اینکه همان محصول را از یک فروشگاه با ظاهر نامناسب بخرند، حتی اگر قیمت بالاتری برای آن بپردازند.

در وب سایت نیز ممکن است محصول شما ارزان تر از قیمت درج شده در وب سایت رقیب باشد . یا حتی ممکن است از نظر جنس کار محصول شما با کیفیت تر باشد. اما در دنیای مجازی برنده کسی است که ظاهر دلربایی داشته باشد. حال به اهمیت سوال طراحی وب سایت چیست و چه تاثیراتی دارد؟ پی می بریم.

ملزومات داشتن یک طراحی قوی چیست؟

روانشناسی رنگ، اشکال چشم نواز، عکس های با کیفیت، دسترسی راحت به تمامی بخش های سایت از جمله فاکتورهایی است که می بایست حتما در طراحی یک وب سایت قوی رعایت شود. وب سایت خود از دید مشتری بررسی کنید؛دوست دارید هنگام ورود به یک وب سایت با یک منظره زیبا و یکدست از محصولات همراه با لوگو و یا برند محصولات مواجه شوید و یا اینکه یک وب سایت شلخته و شلوغ را ببینید؟

کاربر علاقه مند است سایتی کاملا کاربردی و مرتب و در عین حال ساده را دنبال کند.

طراحی وب سایت نیازمند دانش خاصی است؟

هر حرفه و یا شغلی نیازمند علم خاصی است که بتواند پاسخگوی نیاز مشتری باشد. طراح وب سایت نیز همانند تمامی شغل های دیگر می بایست پاسخگوی برخی سوالات در زمینه کاری خود باشد.

پاسخ به سوالاتی از قبیل چه رنگی برای چه کاری مناسب تر است؟ چه اشکالی برای چه منظوری مناسب تر میباشد؟ چه حالتی برای مخاطب شیرین تر و قابل دسترسی تر میباشد؟ طراحی وب سایت چیست و چه تاثیراتی دارد؟

تا به اینجا به سوال طراحی وب سایت چیست و چه تاثیراتی دارد ؟ پرداختیم حال کمی بیشتر وارد جزییات می شویم

طراحی سایت خود را به دست چه کسی بسپارم که از نتیجه کار مطمئن باشم ؟

اولین گام این است که از خدمات دهنده درخواست نمونه کار کنید.

  • هنگام بررسی نمونه کار به تغییر سایز و فونت کلمات وب سایت دقت کنید .
  • به رنگ بندی و کشش احساسی خود  نسبت به رنگ ها در داخل سایت دقت کنید .
  • به اینکه تمامی فضای سایت با محتوایی ساده پر باشد، توجه کنید .
  • به ریسپانسیو بودن دیزاین وب سایت دقت کنید.

یعنی با سیستمهای مختلف تغییر اندازه سایت را چک کنید. برخی سایت ها فضای کامپیوتری زیبایی دارند، اما وقتی وب سایت را با موبایل تست میکنید، کل سایت بهم می ریزد.

  • وب سایت باید گویای محتوای ارائه شده باشد.

در برخی از وب سایت ها برای پیدا کردن مطلب مورد نظر باید از هفت خوان رستم رد شد. تا بتوانید مطلب مورد نظر خود را استخراج کنید.

  • عکس و متن درج شده با هم متناسب با شند، همچنین عکس با کیفیت و متن کوتاه و جذاب باشد.

یک شروع پر قدرت !

طراحی وب سایت چیست و چه تاثیراتی دارد ؟ عموم مردم علاقه مند هستند وب سایت خود را به گونه ای نمایش دهند که در همان روزهای اول حس اطمینان و ایمن بودن را به مخاطب القا کند و نشان دهنده اعتبار چندین ساله فروشگاه باشد. برای رسیدن به این موضوع ابتدا باید محدوده رقابتی و تعداد رقیبان بررسی شود. به راحتی و با یک سرچ کوتاه در زمینه محصول خود می توانید به وب سایت رقبا دست پیدا کنید.

یکی از وب سایت هایی که از دید شما جذاب تر و مخاطب پذیر تر است را انتخاب کنید و به عنوان نمونه در اختیار طراح وب سایت خود قرار دهید. طراح وب سایت با الگوبرداری از وب سایت مورد پسند شما یک محصول دلنشین و باب میل شما ارائه می دهد. این گزینه یکی از دلایل اهمیت سوال طراحی وب سایت چیست و چه تاثیراتی دارد؟ می باشد.

خسیس نباشید !!!

این نکته شاید به نظر عجیب باشد ولی با پاسخ به سوالاتی که هنوز پرسیده نشده ولی ممکن است در زهن مخاطب شکل بگیرد، وب سایت خود را بهینه سازی کنید. برای یک کاربر هیچ لذتی از این بالا تر نیست که در حال خواندن یک متن به پاسخ سوال خود برسد و جواب در لیست شما حاضر باشد. پاسخ به سوال مشتری ها سبب افزایش اعتماد به نفس آن ها می شود حس مهم بودن در سایت ما به آن ها دست می دهد. این احساس مسئولیت شما در پاسخ به سوالات مشتری باعث میشه فکر کنن نسبت به انها و سوالات انها احساس مسعولیت میکنید .پس در نتیجه این یک سایت معتبر و قابل اعتماد تلقی میشود .

وب سایت شلوغ = فرار کاربر

پر کردن یک سایت با بخش های غیر ضروری و بی معنی سبب سردرگمی و عصبانیت کاربر می شود. پس طراحی وب سایت چیست و چه تاثیراتی دارد؟ بهینه سازی سایت به معنی پر کردن فضای خالی نیست. این کار فقط به فرار کردن کاربر کمک بسزایی می کند. گاهی به سایت هایی برمی خوریم که اگر به اشتباه کلیکی در صفحه سایت صورت بگیرد، لینک های جدیدی خود به خود باز شود.

مدرن باشید!!…

امیدواریم در این مقاله به شما در زمینه طراحی وب سایت کمک کرده باشیم. موفق باشید…