Yoast SEO چگالی عبارت کلیدی یا چگالی کلمه کلیدی متن شما را بررسی می کند. اما چگالی عبارت کلیدی دقیقا چیست؟ و چرا برای سئوی شما مهم است؟ در این مقاله به این سوالات پاسخ می دهیم. علاوه بر این، در مورد آنچه که می‌توانید برای بهبود چگالی کلمات کلیدی محتوای خود انجام دهید، بحث خواهیم کرد تا در بررسی چگالی عبارت کلیدی افزونه یک گلوله سبز به دست آورید. بیایید شیرجه بزنیم!

آیا برای بررسی چگالی عبارت کلیدی در Yoast SEO چراغ راهنمایی نارنجی یا قرمز دریافت کردید؟ در اینجا آنچه این بررسی انجام می دهد و چگونه می توان چگالی عبارت کلیدی خود را بهبود بخشید.

کسب اطلاعات بیشتر: اصول سئو: استراتژی کلمه کلیدی چیست؟ 

چگالی عبارت کلیدی یا کلمه کلیدی چیست؟

تراکم عبارت کلیدی تعداد دفعاتی است که عبارت کلیدی تمرکز شما در کپی شما در مقایسه با کل متن آن صفحه رخ می دهد. بنابراین اگر متنی دارید که 100 کلمه دارد و 5 تای آن عبارت کلیدی تمرکز شما است، چگالی عبارت کلیدی شما 5 درصد است. قبلاً آن را چگالی کلمه کلیدی می نامیدیم، اما امروزه تمرکز روی عبارت جستجویی که از بیش از یک کلمه تشکیل شده است، رایج تر شده است. به همین دلیل است که ما ترجیح می دهیم آن را تراکم عبارت کلیدی در SEO Yoast بنامیم.

خوب است توجه داشته باشید که استفاده از عبارت کلیدی دقیق خود در دفعات مشخصی نسبت به قبل از اهمیت کمتری برخوردار شده است. اگرچه متن شما هنوز باید موضوعی را که می خواهید برای آن رتبه بندی کنید منعکس کند، گوگل در چند سال اخیر تکامل یافته است. این بدان معناست که استفاده از عبارت کلیدی دقیق شما دیگر تنها راه برای نشان دادن محتوای متن شما به گوگل نیست. ما هنوز این بررسی را در افزونه خود داریم زیرا به شما نشان می دهد که آیا متن شما هنوز در موضوع است و آیا در استفاده از عبارت کلیدی خود زیاده روی نمی کنید.

چرا برای سئو مهم است؟

تراکم عبارت کلیدی شما برای سئو مهم است زیرا گوگل سعی می کند پرس و جوی جستجوی کاربر را با بهترین صفحه موجود مطابقت دهد. برای تطبیق صفحات شما با یک جستجوی خاص، گوگل باید بفهمد که صفحه در مورد چیست. به همین دلیل است که باید از عبارت کلیدی خود، عبارتی که می خواهید برای آن رتبه بندی کنید، در کپی خود استفاده کنید. خوشبختانه، این اغلب به طور طبیعی اتفاق می افتد. اگر می‌خواهید برای مثال [پانکیک‌های گیاهی بپزید] رتبه‌بندی کنید، احتمالاً از این عبارت یا انواع آن در متن خود استفاده می‌کنید.

با این حال، اگر عبارت کلیدی خود را بیش از حد در نسخه خود تکرار کنید، خواندن آن ناخوشایند می شود. این چیزی است که همیشه باید از آن اجتناب کنید. پس از همه، شما می خواهید کاربران از کپی شما لذت ببرند و به خوبی درک کنند. تراکم بالای عبارت کلیدی همچنین سیگنالی به گوگل است که ممکن است متن خود را با کلمات کلیدی پر کنید – همچنین به عنوان بهینه سازی بیش از حد شناخته می شود. از آنجایی که گوگل دوست دارد بهترین نتیجه را چه از نظر ارتباط و چه از نظر خوانایی به کاربران نشان دهد، این می تواند بر رتبه بندی شما تأثیر منفی بگذارد.

بررسی چگالی عبارت کلیدی چه می کند؟

بررسی تراکم عبارت کلیدی در Yoast SEO ارزیابی می کند که آیا شما از کلمه(های) عبارت کلیدی فوکوس خود اغلب به اندازه کافی در کپی خود استفاده کرده اید یا خیر. همچنین بررسی می‌کند که آیا زیاده‌روی نکرده‌اید و اغلب از عبارت کلیدی استفاده نکرده‌اید. خوب است بدانید که طول عبارت کلیدی شما در نحوه محاسبه امتیاز شما نقش دارد. اگر عبارت طولانی‌تری را انتخاب کنید، ممکن است استفاده از آن تعداد دفعات معینی در متن خود بسیار دشوارتر از زمانی باشد که از یک عبارت کلیدی کوتاه‌تر استفاده می‌کنید. چک این را در نظر می گیرد تا خوانایی متن شما حفظ شود.

ما طول عبارت کلیدی شما را به عنوان یک فاکتور وزنی هنگام محاسبه چگالی عبارت کلیدی در نظر گرفته‌ایم. این بدان معناست که برای دریافت چراغ سبز باید از عبارت کلیدی طولانی‌تر خود کمتر در متن استفاده کنید تا عبارت کلیدی کوتاه‌تر. ما نه تنها به شما می گوییم که قبلاً چند بار از عبارت کلیدی خود در متن استفاده کرده اید، بلکه به شما ایده می دهیم که چند بار باید از آن استفاده کنید.

در نسخه رایگان Yoast SEO برای وردپرس، اگر تراکم عبارت کلیدی شما بین 0.5 تا 3٪ باشد، چراغ سبز راهنمایی دریافت خواهید کرد. برای شمارش یک تطابق، همه کلمات باید در یک جمله باشند، اما ترتیب کلمات ممکن است متفاوت باشد.

درصد ذکر شده در بازخورد خود را نخواهید دید. در عوض، تعداد دقیق دفعاتی که از عبارت کلیدی خود در متن خود استفاده کرده اید را ذکر می کنیم و آن را با عددی که توصیه می کنیم مقایسه می کنیم. ما احساس می کنیم که اعداد مطلق کار را برای بهبود متن شما آسان تر می کند.

چگونه تراکم عبارت کلیدی خود را بهبود ببخشید

اگر نمره تراکم عبارت کلیدی شما خیلی کم است، به این معنی است که به اندازه کافی واضح نیست که متن شما در مورد آن موضوع خاص است. در این صورت، شما باید از عبارت کلیدی (یا تغییرات آن) بیشتر استفاده کنید. کپی خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که در مورد چه چیزی می نویسید واضح است. در موضوع بمانید! اگر تراکم عبارت کلیدی خیلی زیاد است، اغلب از عبارت کلیدی خود استفاده می کنید. متن شما احتمالاً هم برای بازدیدکنندگان وب سایت شما و هم برای Google کاملاً هرزنامه خواهد بود.

استفاده از مترادف ها یک راه عالی برای جلوگیری از تکرار است. مترادف ها در امتیاز چگالی عبارت کلیدی شما به حساب نمی آیند، زیرا به طور انحصاری به استفاده از عبارت اصلی تمرکز واقعی شما می پردازد. اگر از مترادف استفاده کرده اید و نگران هستید که ممکن است بیش از حد باشد، در اینجا یک نکته وجود دارد! نگاهی به بررسی توزیع عبارت کلیدی در Yoast SEO بیندازید. که کلمات کلیدی تمرکز شما و مترادف های آن را در سراسر متن برجسته می کند. اگر مترادف وارد کرده اید، این است. با نگاه کردن به عبارات برجسته می توانید تعیین کنید که آیا عبارت کلیدی شما (به هر شکلی) به اندازه کافی در متن ذکر شده است یا خیر. یک بررسی خوب برای اینکه ببینید آیا تا انتها روی موضوع می مانید یا خیر!

چرا در بررسی چگالی عبارت کلیدی نمره قرمز دارم؟

اگر به دلیل استفاده زیاد یا ناکافی از عبارت کلیدی فوکوس چراغ راهنمایی قرمز دریافت می کنید و مطمئن نیستید که چرا، در اینجا مواردی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید.

  • ابتدا مطمئن شوید که عبارت کلیدی فوکوس کامل شما در یک جمله باشد تا مطمئن شوید که در حال شمارش است.
    املای خود را بررسی کنید. اگر از [pancake] در متن خود استفاده می کنید، اما در قسمت عبارت کلیدی فوکوس، [pencake] را نوشته اید، افزونه آن را تشخیص نمی دهد. استفاده از حروف بزرگ، مانند [Pancake] یا حتی [PANCAKE] بر تشخیص تأثیری نخواهد داشت.
  • اگر تراکم عبارت کلیدی شما خیلی زیاد است، بهتر از مترادف ها استفاده کنید. مترادف عبارت کلیدی تمرکز شما در نمره کل شما حساب نمی شود، اما احتمالاً خواندن متن شما را دلپذیرتر می کند.
  • برخی از صفحه سازها در وردپرس با افزونه ما در تضاد هستند. اگر افزونه ما به دلیل صفحه ساز نتواند محتوای شما یا عبارت کلیدی شما را پیدا کند، نتایج مخدوش خواهند شد. سریعترین راه برای رد کردن تضادها، انجام بررسی تضاد است.
  • برخی از زبان های غیر لاتین و غیر ایدئوگرافیک ممکن است به درستی محاسبه نکنند. لطفاً یک اشکال ارسال کنید تا به ما اطلاع دهید، بسیار قابل قدردانی است.

نتیجه

مطمئن شوید که از عبارت کلیدی فوکوس به اندازه کافی در کل متن استفاده می کنید. اما در عین حال، زیاده روی نکنید. شما نمی خواهید گوگل فکر کند که متن خود را با کلمات کلیدی پر می کنید. این تجربه کاربری عالی ایجاد نمی کند و به رتبه بندی شما آسیب می رساند.

اگر تراکم عبارت کلیدی شما خیلی کم است: عبارت کلیدی فوکوس خود را بیشتر به متن خود اضافه کنید. همچنین، بررسی کنید که آیا متن شما در موضوع باقی می ماند، زیرا ذکر عبارت کلیدی خود به اندازه کافی آسان است. اگر امتیاز شما خیلی زیاد است، ابتدا متن خود را دوباره ارزیابی کنید. ببینید آیا مکان هایی وجود دارد که بتوانید عبارت کلیدی خود را با یک مترادف جایگزین کنید. با این نکات، شما باید بتوانید آن چراغ راهنمایی سبز را برای تراکم عبارت کلیدی امتیاز بگیرید!