محتوای نازک محتوایی است که برای کاربر ارزش کمی دارد یا اصلاً ارزش ندارد. گوگل صفحات وابسته با کیفیت پایین، صفحات درگاهی (صفحاتی که برای یک کلمه کلیدی بهینه شده اند که کاربر را به صفحه دیگری هدایت می کند) یا صفحاتی که محتوای بسیار کم یا بدون محتوا دارند را به عنوان صفحات محتوای نازک در نظر می گیرد.

اما در دام تولید محتویات بسیار مشابه نیفتید! صفحات غیر اصلی، صفحات دارای محتوای خراشیده و تکراری نیز صفحات محتوای نازک محسوب می شوند. و گوگل صفحاتی را که مملو از کلمات کلیدی هستند نیز دوست ندارد، زیرا یاد گرفته است بین محتوای با ارزش و بی کیفیت تمایز قائل شود، به خصوص از زمان گوگل پاندا. به همین دلیل است که گوگل به‌روزرسانی محتوای مفید را نیز راه‌اندازی کرده است تا بین محتوای مفید و اصلی و محتوای با کیفیت پایین تفاوت قائل شود.

کسب اطلاعات بیشتر: آیا وب سایت من بیش از حد بهینه شده است؟ 

گوگل چه می خواهد؟

گوگل سعی می کند بهترین نتایج را برای کاربران خود ارائه دهد. بهترین نتیجه معمولاً نتیجه ای است که با هدف جستجوی کاربر مطابقت دارد. بنابراین، اگر می خواهید رتبه بالایی کسب کنید، باید گوگل را متقاعد کنید که به سوال کاربر پاسخ می دهید.

وقتی به این شکل به آن نگاه می کنیم، منطقی است که چرا محتوای نازک به ندرت به عنوان بهترین نتیجه واجد شرایط است. اگر اطلاعات کافی وجود نداشته باشد، مردم احتمالاً پاسخ خود را پیدا نخواهند کرد. پس سعی کنید کپی لذت بخش و آموزنده بنویسید. نه فقط برای خوشحال کردن گوگل، بلکه (حتی مهمتر از آن) برای خوشحال کردن کاربران خود.

اکنون که فهمیدید گوگل چه می‌خواهد، زمان آن رسیده است که در مورد کلمات کلیدی که می‌خواهید رتبه‌بندی کنید، یک کپی معنادار بنویسید. اگر در مورد چیزی که به آن علاقه دارید وبلاگ می نویسید، این نباید خیلی مشکل ساز باشد. از این گذشته، اگر درباره موضوعی بنویسید که دوست دارید (و احتمالاً همه چیز را در مورد آن می دانید)، به راحتی می توانید به Google نشان دهید که محتوای شما حاوی دیدگاه یک متخصص است!

کسب اطلاعات بیشتر: نحوه ایجاد استراتژی محتوای 90 روزه 

هر موقعیتی متفاوت است. ما می‌دانیم که همیشه نمی‌توان یک متن مفصل درباره همه چیز نوشت. به عنوان مثال، اگر صاحب یک فروشگاه آنلاین هستید که صدها قطعه مختلف کامپیوتر را می فروشد، نوشتن یک متن گسترده در مورد همه چیز می تواند چالش برانگیز باشد.

توصیه ما: مطمئن شوید که هر صفحه دارای محتوای مقدماتی اصلی است، به جای اینکه فقط یک تصویر و دکمه خرید در کنار قیمت قرار گیرد. اگر محصولات زیادی را می‌فروشید که بسیار شبیه هم هستند، می‌توانید صفحه دسته‌بندی را به جای صفحه محصول بهینه کنید یا برای جلوگیری از مشکلات محتوای تکراری از قوانین متعارف استفاده کنید.

افزونه Yoast SEO به شما کمک می کند تا نسخه ای عالی بنویسید. به عنوان مثال، یکی از بررسی ها نوشتن حداقل 300 کلمه در هر صفحه یا پست است. این تضمین می کند که محتوای نازکی را منتشر نمی کنید. همچنین بررسی می‌کنیم که آیا قبلاً از همان کلمه کلیدی استفاده نکرده‌اید، که به شما کمک می‌کند نتوانید محتوای مشابه ایجاد کنید.

و در مورد پر کردن کلمات کلیدی چطور؟ بله، ما آن را نیز بررسی می کنیم! بررسی چگالی کلمه کلیدی ما به شما نشان می دهد که آیا از کلمه کلیدی خود خیلی زیاد یا کم استفاده کرده اید، بنابراین متنی بهینه شده و با صدای طبیعی دریافت می کنید. به همین دلیل باید مطمئن شوید که حداقل این چراغ ها سبز هستند!

اگر می خواهید یک قدم جلوتر بروید، می توانید از بررسی خوانایی ما استفاده کنید. این به شما امکان می دهد مطمئن شوید که کیفیت متن شما خوب است و خوانندگان می توانند به راحتی محتوای شما را درک کنند.

مراحل بعدی

آیا واقعاً می خواهید یاد بگیرید که چگونه محتوایی ایجاد کنید که رتبه بندی کند؟ سپس ممکن است بخواهید آموزش کپی رایتینگ SEO ما را امتحان کنید! شما را در کل فرآیند تحقیق کلمات کلیدی و ایجاد محتوا راهنمایی می کند. این آموزش به شما کمک می کند تا مهارت های نوشتن محتوای عالی برای وب سایت خود را توسعه دهید!