اگر می خواهید تجارت آنلاین خود را گسترش دهید، بازاریابی محتوا یک استراتژی مطمئن برای کمک به شما در انجام این کار است.

موسسه بازاریابی محتوا (CMI) دریافت که بازاریابی محتوا در مقایسه با بازاریابی خارجی بیش از سه برابر بیشتر منجر می شود. نه تنها این ، 62٪ هم هزینه کمتری دارد.

گزارش دیگری توسط Profs و CMI بازاریابی نشان داد که موفق ترین بازاریابان B2B 40٪ از بودجه تبلیغاتی خود را به بازاریابی محتوا اختصاص می دهند.

Content Marketing Institute
Content Marketing Institute

معنی این امر این است که بازاریاب های برتر اهمیت بازاریابی محتوا را به عنوان یک استراتژی درک می کنند. از این رو ، آنها از آن برای رشد مارک های خود استفاده می کنند.

در این پست، من می خواهم هفت نوع بازاریابی محتوا را به شما نشان دهم که می توانید برای پیشرفت کار خود استفاده کنید.

اگر هر یک یا همه این انواع محبوب بازاریابی محتوا را در استراتژی خود بگنجانید ، می توانید انتظار داشته باشید که نتایج خوبی کسب کنید.

1. پست های وبلاگ

وبلاگ یکی از محبوب ترین انواع بازاریابی محتوا است که می توانید برای رشد برند خود استفاده کنید. به همین دلیل محبوبیت روزافزونی پیدا می کند.

طبق Growth Badger ، از بیش از 1.7 میلیارد میلیارد وب سایتی که در حال حاضر وجود دارد ، امروز بیش از 600 میلیون وبلاگ وجود دارد. در حقیقت ، گزارشی توسط Statista نشان داد که فقط در ایالات متحده حدود 31.2 میلیون وبلاگ وجود دارد.

با داشتن یک وبلاگ در وب سایت خود، می توانید مشتریانی بالقوه را جذب کنید که فعالانه بدنبال پاسخ به مشکلاتی هستند که تجارت شما حل می کند. نه تنها این، این نوع بازاریابی محتوا نیز روش خوبی برای بهبود سئو و افزایش بازدید ارگانیک شما است.

مطالعه بیشتر: تولید محتوا متنی

وقتی به طور منظم وبلاگ می نویسید، می توانید با مشتریان و چشم اندازهای خود ارتباط برقرار کنید. این به این دلیل است که با وبلاگ نویسی، به خوانندگان خود ارزش می بخشید. هرچه بیشتر این کار را انجام دهید، آنها بیشتر شناخت، دوست داشتن و اعتماد به شما را خواهند داشت. در طولانی مدت، آنها می خواهند از شما خرید کنند.

Statista
Statista

برای استفاده بیشتر از این استراتژی، باید اطمینان حاصل کنید که درمورد آنچه مشتریان بالقوه شما به طور آنلاین در جستجوی آن هستند بنویسید. یکی از راه های انجام این کار جستجوی کلمات کلیدی مورد نظر در Google است.

بگویید تجارت شما در بازاریابی تأثیرگذار است. می توانید کلمه کلیدی “بازاریابی تأثیرگذار” را در Google تایپ کنید و نتایج به شما ایده می دهد که درباره چه چیزی بنویسید. به همین ترتیب ، می توانید با استفاده از ابزارهایی مانند BuzzSumo در مورد محبوب ترین پست های وبلاگ مربوط به کلمه کلیدی خود اطلاعات کسب کنید.

2. پیام های رسانه های اجتماعی

اگر می خواهید سریعتر به مخاطبان خود برسید ، داشتن یک رسانه اجتماعی به عنوان یک استراتژی ضروری است. با استفاده از سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، لینکدین، ​​توییتر و اینستاگرام، می توانید با مشتریان خود ارتباط برقرار کرده و به مخاطبان جدید دسترسی پیدا کنید.

دلیل آن ساده است.

رسانه های اجتماعی یکی از محبوب ترین فعالیت های آنلاین است که افراد درگیر آن می شوند. در واقع ، طبق گفته Emarsys ، امروزه بیش از 3.2 میلیارد کاربر شبکه های اجتماعی در جهان وجود دارد.

بنابراین استفاده از پست های شبکه های اجتماعی به عنوان یکی از انواع بازاریابی محتوا در تجارت شما می تواند به شما کمک کند تا با آگهی های جدید و مشتریان موجود درگیر شوید.

شرکتی که این کار را به خوبی انجام می دهد ، جنرال الکتریک (GE) است. جنرال الکتریک از رسانه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام برای تبلیغ محصولات خود مانند لوکوموتیو، موتور جت، توربین بادی و … استفاده کرده است.

این به آنها کمک کرده است چیزی را که در غیر این صورت می توان به عنوان یک تجارت کسل کننده شناخته شود ، زنده کنند. نتایج برای آنها فوق العاده بوده است. به عنوان مثال کمپین Instagram #GEInstawalk را در نظر بگیرید. این تعداد 8 میلیون بازدید از حساب اینستاگرام این برند، 3 میلیون بازدید برای هر تور و 3000 دنبال کننده جدید ایجاد کرد.

برای استفاده بهتر از رسانه های اجتماعی ، باید نحوه عملکرد هر شبکه اجتماعی را درک کنید. همچنین، شما باید قبل از اجرای این استراتژی ، هدفی را در ذهن داشته باشید. نه تنها این، مطمئن شوید که محتوای شما نه تنها تبلیغاتی است، بلکه برای پیروان شما ارزش نیز دارد.

اگر می توانید از رسانه های اجتماعی به طور موثر استفاده کنید، می توانید به افراد بیشتری کمک کنید محصولات شما را کشف کنند. همچنین می تواند یک استراتژی برای ارائه اطلاعات بیشتر در مورد محصولات شما برای مشتریان شما و مشتریان شما باشد.

3. فیلم ها

اگر می خواهید مخاطبان خود را به سرعت درگیر کرده و توجه آنها را به خود جلب کنید، پس باید از محتوای ویدئویی به عنوان یک استراتژی استفاده کنید. دلیلش این است که اکنون افراد بیشتری بیش از هر زمان دیگری محتوای ویدئو را بصورت آنلاین مشاهده می کنند.

طبق گفته های سیسکو، تا سال 2022 ، 82٪ از ترافیک اینترنت ویدئویی خواهد بود. بعلاوه ، 90٪ از مصرف کنندگان اظهار داشتند که فیلم ها به آنها در تصمیم گیری در خرید کمک می کند.

معنی این امر این است که فارغ از صنعتی که در آن فعالیت می کنید ، ویدئو یکی از بهترین انواع بازاریابی محتوا برای جلب و جذب مشتریان هدف شماست.

با استفاده از فیلم ها می توانید انواع مختلفی از محتوا را در صنعت خود ایجاد کنید. این به شما کمک می کند تا مخاطبان هدف خود را درگیر کنید و آنها را وادار به درخواست بیشتر کند.

برای به دست آوردن بهترین نتیجه از استفاده از ویدئو به عنوان یک استراتژی ، باید مخاطبان خود و انواع محتوایی که بیشتر مورد توجه آنها قرار می گیرد را درک کنید. به عنوان مثال ، اگر مخاطبان شما در مرحله آگاهی هستند، می توانید فیلم های اطلاعاتی کوتاه برای آنها ایجاد کنید.

Moz
Moz

به عنوان مثال، رند فیشکین از Moz از رویداد Whiteboard Friday به عنوان نقطه ورود به صنعت SEO استفاده کرد. این امر به تأسیس Moz به عنوان مرجعی در این زمینه کمک کرد. نه تنها این ، Moz تنها با استفاده از این استراتژی جهش کرده است.

از طرف دیگر ، اگر آنها در مراحل تصمیم گیری هستند، می توانید از فیلم های دموی نحوه و محصول استفاده کنید. هرچه محتوای ویدئویی شما بیشتر مخاطب باشد، برای تبدیل شما بهتر است.

4. مطالعات موردی

وقتی افراد می خواهند در مورد مشاغل شما بیشتر بدانند، می خواهند از مشتریان دیگری كه از محصولات یا خدمات شما استفاده كرده اند اطلاعاتی دریافت كنند. به همین دلیل مطالعات موردی از با ارزش ترین و قدرتمندترین انواع بازاریابی محتوا هستند.

با مطالعات موردی، می توانید به چشم اندازهای خود سفر خریداران را از ابتدا تا انتها ببینید. شما می توانید این کار را با نشان دادن دقیق مراحل انجام شده برای کمک به مشتریان خاص برای دستیابی به نتایج عالی از استفاده از محصولات یا خدمات خود، انجام دهید. همچنین ، می توانید از مطالعات موردی برای توضیح نحوه استفاده از برخی از محصولات و خدمات خود استفاده کنید.

افراد مطالعات موردی را قبل از خرید آنلاین ترجیح می دهند زیرا به آنها کمک می کند برند شما را بهتر درک کنند. همچنین به شما اجازه می دهد مصرف کنندگان شما ببینند که آیا محصول / خدمات شما چیزی است که به کسب و کار آنها ارزش افزوده می دهد.

برای دستیابی به نتایج عالی از استفاده از یکی از این نوع بازاریابی محتوا، باید در مورد آن استراتژیک باشید. به بیان ساده، شما باید با دقت هر یک از مشتریان فعلی خود را که فکر می کنید با محصولات یا خدمات خود نتایج فوق العاده ای کسب کرده اند، انتخاب کنید.

انجام این کار به مخاطب شما نشان می دهد پیشنهاد شما چقدر ارزشمند است. و آنها می خواهند با شما کار کنند. می توانید از این مطالعات موردی در وب سایت خود یا به عنوان تبلیغ استفاده کنید. همچنین در تلاش برای بستن فروش جدید برای شرکت شما نیز می تواند مفید واقع شود.

5. اینفوگرافیک ها

اینفوگرافیک ها نیز یکی از محبوب ترین انواع بازاریابی محتوا هستند. این به این دلیل است که آنها یک قالب بازاریابی محتوای بصری هستند که می توانند به مخاطبان شما کمک کنند اطلاعات بصری را بهتر درک کنند.

اینفوگرافیک ها معمولاً چشم نواز هستند ، بنابراین هر کسی که آنها را ببیند سریعتر و بهتر اطلاعات را پردازش و درک می کند. با استفاده از اینفوگرافیک ها می توانید اطلاعات مفیدی را در اختیار مخاطبان هدف خود قرار دهید. همچنین، شما می توانید منجر و مشتریان خود را به طور موثرتری آموزش دهید.

برای استفاده بهتر از اینفوگرافیک ، باید نوع موضوعاتی را که با آن کار می کنند ، دریابید. آمار، تحقیقات، مطالعات، موضوعات پیچیده و غیره برخی از قالب های معروف هستند که با اینفوگرافیک ها بسیار خوب کار می کنند.

6. کتابهای الکترونیکی

کتاب های الکترونیکی نیز در هنگام ارائه ارزش به مخاطبان شما موثر هستند. می توان آن را به محتوای وبلاگ فرم طولانی تشبیه کرد که به مشتریان بالقوه اطلاعات ارزشمندی می دهد.

این شبیه انواع دیگر بازاریابی محتوا است زیرا ماهیت کتاب الکترونیکی ایجاد ارتباط با چشم انداز شما است. به این ترتیب، آنها می توانند برند شما را بهتر بشناسند و اعتماد آنها را جلب کنند.

جدا از ایجاد ارتباط با مخاطبان ، کتابهای الکترونیکی یکی از بهترین انواع بازاریابی محتوا برای ایجاد هدایت برای تجارت شما هستند. دلیل این امر این است که ، شما معمولاً درخواست می کنید که اطلاعات احتمالی مشتری ، مانند نام و آدرس ایمیل ، قبل از دسترسی به آنها ارائه شود.

کتاب تجربه بهینه سازی تجربه توسط Optimizely یک نمونه عالی از بازاریابی محتوا با استفاده از کتاب الکترونیکی رایگان است. این کتاب راهکارهای بهینه سازی شرکتهای Fortune 500 را به خوانندگان ارائه می دهد. بنابراین برای هر کسی که به دنبال استفاده بیشتر از کانال های بازاریابی خود است ، نقطه شروع خوبی است.

این به آنها کمک می کند تا جزئیات مورد نیاز مخاطبان هدف خود را به دست آورند. به همین ترتیب ، آنها می توانند به راحتی آنها را پیگیری کنند.

برخلاف انواع دیگر بازاریابی محتوا ، ایجاد کتاب های الکترونیکی به زمان و سرمایه بیشتری نیاز دارد. آنها طولانی تر و دقیق تر هستند و برای ایجاد یکی از آنها باید بیشتر درگیر شوید.

7. چک لیست ها

یکی از بهترین انواع بازاریابی محتوا که می توانید برای تأمین ارزش به مشتریان بالقوه استفاده کنید ، چک لیست است. چک لیست یک روش گام به گام را نشان می دهد که مخاطبان شما می توانند برای حل یک مشکل خاص استفاده کنند. همچنین لیستی از کارهایی را که می توانند انجام دهند برای دستیابی به نتیجه مطلوب در اختیار آنها قرار می دهد.

هنگام ایجاد چک لیست، باید اطمینان حاصل کنید که خواندن و دنبال کردن آن آسان است. به همین ترتیب ، هنگام تصمیم گیری خاص باید اطلاعات ارزشمندی را در اختیار مخاطب هدف شما قرار دهد.

به عنوان مثال، این چک لیست رسانه های اجتماعی روزانه توسط بافر ارزش زیادی را به مخاطبان آنها اضافه خواهد کرد. هرکسی آن را بخواند به راحتی می فهمد که چه کاری انجام دهد.

Buffer
Buffer

اگر به درستی انجام شود، لیست های چک برای شما بعنوان یک مالک مشاغل دارای محتوای بسیار خوبی هستند. این به این دلیل است که ایجاد آنها آسان است و ارزش زیادی را برای مخاطبان هدف شما فراهم می کنند.

جدا از ایجاد این چک لیست ها برای تجارت خود ، باید به اشتراک گذاری آنها در شبکه های اجتماعی نیز فکر کنید. در صورت لزوم ، می توانید آنها را در قالب های دیگر محتوا دوباره استفاده کنید.

نتیجه

در این پست، من هفت نوع بازاریابی محتوا را با شما به اشتراک گذاشته ام که می توانید برای رونق کسب و کار آنلاین خود استفاده کنید. اگرچه این استراتژی ها برای رشد مشاغل از طریق بازاریابی محتوا ضروری هستند ، اما این یک لیست جامع نیست.

اگر می توانید از هر یک یا همه این نوع بازاریابی محتوا استفاده کنید ، می توانید شاهد افزایش چشمگیر نرخ تبدیل خود باشید. می توانید با هر یک از این راهکارها شروع کنید و با گذشت زمان آنها را با انواع دیگر بازاریابی محتوا مقیاس بندی کنید. آیا شما از این نوع بازاریابی محتوا برای تجارت خود استفاده کرده اید؟ لطفاً تجربه خود را در کادر نظرات به اشتراک بگذارید.