اگر در صنعت ساختمان سازی فعالیت می کنیدد و به دنبال شیشه سکوریت مرغوب هستید، بایستی قبل از خرید و نصب آن، به نکات مهمی دقت نمایید. اغلب از شیشه های سکوریت برای اماکنی از جمله روف گاردن ها، نمای ساختمان ها، پله های شیشه های، هندریل های شیشه ای، پارتیشن های شیشه ای، دیوار های شیشه ای و غیره استفاده می کنند. فرآیند ساخت این دسته از شیشه ها توسط دستگاه های خاص انجام شده که در اثر حرارت مستقیم و پس از آن سرمای شدید، مقاوم می شوند. جالب است بدانید که شیشه های سکوریت توانایی تحمل پنج برابر بار مکانیکی بیشتر نسبت به شیشه های معمولی را دارند.

شیشه سکوریت ابزاری برای زیبا سازی ساختمان ها

پیش از خرید هر کالایی در ابتدا باید هدف خود رااز تهیه آن مشخص کنیم. شیشه های ساختمانی انواع مختلفی دارند که یکی از آن ها شیشه میرال یا سکوریت است. شیشه های نشکن اغلب در محیط هایی استفاده می شوند که در صورت ورود ضربه به آن ها از خود مقاومت خوبی نشان می دهند. این نوع کالا هنگام شکستن، به حالت پودری در آمده که آسیبی به انسان وارد نمی سازد. شیشه های سکوریت به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند که علاوه بر زیبایی خاصی که به نمای ساختمان، ویترین مغازه ها، پله ها، درون خانه ها، رستوران ها و امثالهم می دهند، از ایمنی بالایی نیز برخوردارند. جالب است بدانید که سکوریت از محصولاتی مانند شیشه های رنگی، طرح دار، رفلکس، چاپ شده و دیگر موارد مشابه ساخته شده اند. این شیشه اغلب برای هندریل های شیشه ای، راه پله های شیشه ای، پنجره های ساختمان، جدا سازی زمین های ورزشی، جدا سازی اتاق های اداری، ویترین مغازه ها، شیشه عقب اتومبیل ها و غیره استفاده می شود.

نصب شیشه سکوریت به راحتی آب خوردن

اکنون که با انواع شیشه های سکوریت اشنا شده اید، باید بدانید که این دسته از شیشه ها چگونه نصب می شوند. اگر در صنعت ساختمان سازی، خودرو سازی یا دکوراسیونر در ساختمان ها، رستوران ها و امثالهم هستید، بایستی پیش از خرید، یکی از انواع نصب را که در ادامه توضیح می دهیم، مشخص نمایید:

  • نصب ریلی شیشه
  • نصب لولایی شیشه

شیشه ها پیش از سکوریت شدن بایستی برش داده شوند؛ چراکه پس از آماده سازی در صورت برشکاری شکسته می شوند. از این رو باید اندازه دقیق فضایی که می خواهید شیشه را در آن نصب کنید، بدست بیاورید. پس بهتر است حتما از یک نصاب حرفه ای و زبده ادر این زمینه کمک بگیرید.

نصب شیشه از نوع ریلی

شیشه هایی که به صورت ریلی نصب می شوند، نیار به دقت بالایی در انتخاب و خرید دارند. چراکه در هنگام نصب باید به طور کامل در لاستیک های خریداری شده، جای گرفته و ثابت شوند. بنابراین باید فریم آن ها را با دقت انتخاب نمایید. شیشه های ریلی برای درب اتاق های اداری فروشگاه ها بیشترین کاربرد را داشته و جذابیت چشم نوازی به فضا می دهند. نا گفته نماند که برای ساخت جکوزی نیز از آن ها استفاده می شود.

 

نصب شیشه از نوع لولایی

برای نصب سکوریت به حالت لولایی دور وش پیش رو دارید.

  • فریم دار
  • فریم لس یا بدون فریم

فریم هایی که برای نصب شیشه سکوریت استفاده می شود بایستی از کیفیت بالایی برخوردار باشند. از این رو هنگام خرید و نصب به این نکته توجه ویژه ای نمایید. از فردی برای نصب شیشه سکوریت کمک بگیرید که با تمامی تجهیزات و ابزار های مورد نیاز در این زمینه آشنا بوده و به کالای شما آسیبی نرساند. اگر برای نصب تیم بی تجربه ای را انتخاب نمایید، بی شک شیشه ها در جای خود ثابت نمانده و موجب آسیب رسانی به افراد می گردد. از این رو بهتر است کار را به کاردان بسپارید.

اتصالات شیشه سکوریت

شیشه های سکوریت در حال حاضر از محبوب ترین المان ها در صنعت ساختمان برای کاربرد های گوناگونی از جمله پارتیشن، درب های اتوماتیک و امثالهم و حتی در موارد دکوراتیو و تزئینی از پر مصرف ترین شیشه ها محسوب می شوند. با توجه به کاربرد شیشه سکوریت برای جایگذاری آن در محل مورد نظر بایستی از اتصالات متناسب و یراق آلات خاص بکار گرفته شود. با توجه به تنوع سلایق مشتریان و وجود طیف وسیعی از مواد اولیه و متریال، اتصالات شیشه سکوریت توسط کارخانه ها و تولیدی های مختلف در کیفیت های گوناگون و همچنین طرح ها و رنگ های مختلف ارائه می شوند. نحوه ی کار با توجه به نظر مشتری و با در نظر گرفتن کاربرد شیشه سکوریت و دکوراسیون محل نصب، همیشه با بهترین اتصالات و بالا ترین کیفیت را به مشتریان ارائه دهد. یکی از دلایل استفاده از اتصالات شیشه سکوریت، ارتقا کیفیت و جلوگیری از آسیب دیدن شیشه سکوریت و در نهایت افزایش طول عمر محصول می باشد.

جمع بندی

شیشه های سکوریت از پر کاربرد ترین و پر مصرف ترین شیشه های موجود در بازار هستند. از شیشه های میرال با توجه به مقاومت بالایی که دارند استفاده ی زیادی در صنایع ساختمان سازی و خودرو سازی دارند. شرکت ایران لاکوبل با سال ها تجربه درخشان در این زمینه شما را همراهی می کند. با مراجعه به سایت ranlacobel.com می توانید با خیلی عظیمی از خدمات و تنوع محصولات این شرکت آشنا شوید.