همه ی خودروها، ایرانی و خارجی، دارای یک عمر مفید هستند و به مرور زمان نیازمند این خواهند بود که برخی از قطعات آن ها تعویض شود. موضوع اصلی این است که از کجا می توان قطعات اصلی آن ها را یافت تا خودور با قطعات تقلبی دچار مشکل نشود. همچنین از دیگر معضلات قیمت قطعات می باشد که ارتباط مستقیمی با میزان موجودی آن ها دارند. یعنی اگر یکی از قطعات خودرو به هر دلیلی کمیاب باشد، آن قطعه قیمت باور نکردنی خواهد داشت. مثلا خودروهایی که دیگر تولید نمی شوند و از قدمت بالایی برخوردارند، عموما قطعات آن ها یافت نمی شود یا اینکه از قیمت بسیار بالایی برخوردار است.

خودروهای برلیانس نیز از این قائده مستثنی نیستند و در تمامی مدل های خود مشکل اساسی در تامین قطعات تعویضی را دارند. معمولا صاحبان خودرو برلیانس که به تعمیرگاه مراجعه می کنند، در تلاشند تا خودرو آن ها کمترین تعویض قطعه را داشته باشد، چرا که قطعه جایگزین به سختی پیدا می شود. این مورد بسیار عجیب است که با وجود اینکه این خودرو همچنان در حال تولید است اما قطعات آن در ایران به سختی یافت می شود.

 

تهیه لوازم یدکی برلیانس

با افزایش محدودیت واردات قطعات خودرو به ایران، برلیانس نیز با مشکل تامین قطعات روبرو شد. دارندگان خودرو برلیانس باید هزینه های سنگینی برای تامین قطعات آن بپردازند چرا که قطعات آن عموما کمیاب است.

یکی از روش های رایج برای خرید قطعات برلیانس، سرچ در اینترنت است. شما می توانید قطعه مورد نظر خود را در اینترنت سرچ کنید و آن را در بسیاری از فروشگاه های اینترنتی مشاهده کنید. برلیانس نسبت به دیگر خودروهای چینی دارای کیفیت بالاتری است، بنابراین قطعات آن نیز از قیمت بالاتری برخوردارند. البته ناگفته نماند در صورتی که خودروی خریداری شده صفر می باشد، تا مدت ها نیازی به تعویض قطعات نخواهید داشت.

 

اصل بخرید!

در بخش پیشین اشاره شد که یکی از روش های رایج برای خیرد قطعات خودرو، سرچ در اینترنت و یافتن قطعه مورد نظر است. مشکل بعدی این است که قطعات موجود ممکن است تقلبی باشد و کیفیت قطعات اصلی را نداشته باشد. در این حالت می بایست پس از مدت کوتاهی دوباره قطعه را تعویض کنید. چه بسا که ممکن است قطعه تقلبی به دیگر بخش های خودرو نیز اسیب رسانی کند. این به خرج افتادن خودرو در ماشین‌‌های عادی شاید خیلی به اندازه برلیانس سخت نباشد، ولی در قطعات برلیانس شما هم باید هزینه بالایی بکنید و هم زمان زیادی برای پیدا کردن لوازم یدکی بگذارید. پس توجه داشته باشید کالایی که خریداری می کنید اصل باشد تا دوباره نیاز به تعویض پیدا نکند.

 

از کجا بخریم؟

بسیاری از مردم تصور می کنند با مراجعه به تعمیرگاه های مربوط به برلیانس بهترین سرویس را دریافت می کنند، اما این یک باور غلط است که میان عامه مردم جا افتاده است. قطعه های تعویضی در تعمیرگاه خودرو دارای کیفیت لازم نیستند و یا اینکه توسط شرکت های متفرقه تولید شده اند. بنابراین از عمر کوتاه تری نسبت به لوازم یدکی اصل برخوردارند.

نکته اینجاست که اینترنت بستری را فراهم کرده است که بسیاری از مردم توانایی تشخیص قطعات اصل از تقلبی را دارند و با کمی جستجو در اینترنت به راحتی می توانند با توجه به نوع بسته بندی، کیفیت تولید، لیبل های اصلی و … قطعات اصل را تشخیص دهند.

به منظور هرچه راحت تر شدن کارها و افزایش تامل با مشتری برادران پارت علاوه بر فروش صنتی اقدام به فروش اینترنتی نیز کرده است. بدین صورت که بستری فراهم کند تا تعامل بیشتری با مشتریان خود داشته باشد و دیگر مشتریان در شهرهای مختلف بتوانند به راحتی قطعات یدکی اصل دریافت کنند.

 

هزینه نگهداری برلیانس

خودروهای برلیانس در ابتدای ورود خود خدمات پس از فروش خوبی نداشتند و قطعات یدکی آن‌ها به سختی در بازار یافت می‌شد. اما با گذشت زمان و در پی استقبال مشتریان این خدمات را بهبود بخشیده شد. بنابراین در هنگام ورود برلیانس کراس دیگر این مشکل وجود نداشت. و خریداران بدون تردید در این موضوع به سراغ خرید برلیانس کراس می‌رفتند. در حال حاضر نیز قطعات این خودرو به راحتی در بازار یافت می‌شود و نیازی به صرف وقت زیادی برای پیدا کردن آن‌ها نخواهید داشت. برادران پارت مشکل تامین قطعات برلیانس و قطعات آریو را در حال حاضر حل کرده است.

 

طول عمر لوازم یدکی

عمر لوازم یدکی ارتباط مستقیمی با کیفیت ساخت و اصل بودن آن دارد. قطعات برلیانس به دلیل کیفیت مناسب ساخت آن ها نسبت به خودروهای مشابه و هم رده های ایرانی کیفیت بالاتری دارند. بنابراین از قیمت بالاتری نیز برخوردارند و به دلیل طول عمر بالاتر دیرتر نیز خراب می شوند. اما لوازم یدکی تقلبی و غیر اصل استانداردهای لازم را ندارند و ممکن است زودتر از حد معمول خراب شوند و طول عمر کمتری داشته باشند.

 

شرکت بازرگانی برادران پارت

شرکت برادران پارت در تلاش است تا با وجود مشکلات موجود، با کیفیت ترین قطعات خودرو را با کمترین سود و بهترین قیمت برای شما مشتریان عزیز در سراسر نقاط ایران ارسال کند. لازم به ذکر است تمامی قطعات موجود، دارای استاندارد هستند و به‌صورت مستقیم به کشور وارد می‌شود. ما همواره برآنیم تا رضایتمندی مشتریان خود را به بهترین نحو جلب نماییم. شما عزیزان برای مشاهده محصولات برلیانس و دیگر خودروهای مشابه چینی می توانید به فروشگاه این مجموعه مراجعه کنید و قطعه مورد نظر خود را سفارش دهید.