10.0
امتیاز

نکات مثبت

 • کیفیت بالا
 • قیمت منصفانه
 • تخفیف ویژه برای تعداد کلمات بالا
 • پشتیبانی عالی
 • تیم حرفه ای

نکات منفی

کیفیت بالا
10
قیمت منصفانه
10
تخفیف ویژه برای تعداد کلمات بالا
10
پشتیبانی عالی
10

نتیجه نهایی

با سفارش تولید محتوا از گروه وب نبض می توانید خود را در بین رقیبان خود یک قدم رو به جلو حرکت کنید. محتوای تولیدی در گروه وب نبض تمام اصول نگارشی و سئو را رعایت کرده و شما فقط با استفاده از همین محتوا می توانید در بسیاری از کلمات در 5 صفحه ی ابتدایی گوگل قرار بگیرید.

تولید محتوا لازمه هر کسب کار برای دیده شدن و پیشرفت کاری است. تولید محتوا به معنی نوشتن، طراحی، ضبط و ساخت هرچیزی که انسان‌ها می‌توانند درکش کنند و در بستر های مختلف قابل انتشار است. هر  سایت یا پیج برای جذب مخاطب و مشتری بیشتر و افزایش فروش و کسب درآمد بالاتر نیازمند محتوا مفید برای سایت خود است.

تولید محتوا زمانی به رسمیت شناخته شد که از آن برای کسب درآمد و بازاریابی استفاده شد. بعد از استفاده از تبلیغات در کسب و کار کم کم صاحبان کسب و کار به این موضوع پی بردند که تبلیغات تنها نمی تواند آن ها را به هدف خود در فروش و جذب مخاطب برسانند و برای رسیدن به اهداف خود باید با مشتریان خود ارتباطی دو طرفه و بلند مدت داشته باشند و راه چاره را در تولید محتوایی دیدند که مخاطب به آن نیاز و علاقه داشته باشد.

محتوا در اینستاگرام تمام آن پستهای اینستاگرامی است که شامل متن و عکس و ویدئو می باشد و گاه مخاطب را می خنداند یا به فکر فرو برده و یا مطلبی جدید به او می آمورد.

محتوا در وبسایت ها، تمام آن مقاله های موجود در وبسایت یا اطلاعات محصولی،برای فروش آن و یا هرآنچه برای تبلیغات در آن سایت گذاشته می شود این محتواها هم می توانند شامل متن، عکس و یا ویدئو باشند.

غیر از این دو محتوا ما میتوانیم در در آپارات، یوتیوب، کتاب های الکترونیک و رادیو و تلوزیون و هرچیز مشابه دیگری که در دنیای دیجیتال است با محتواهای مختلف رو به رو شویم.

تمام این محتواها به ما در کسب اطلاعات بیشتر، پاسخ به سوالاتمان، ایجاد سرگرمی ولبخند برای ما در طول روز و همینطور راهنمایی در تصمیمات و … کمک می کند.

تولید محتوا به شما کمک می‌کند تا مشتری‌ها را به کمک محتوا به سمت خود جذب کنید تا مخاطبان درگیرتان شوند و لذت ببرند. همچنین می‌توانید به واسطه تولید محتوا مفید بازدید کنندگان جدیدی به سایت خود بیاورید. درنهایت، درآمدی برای شرکتتان داشته باشید و یا درآمد شرکت خود را افزایش دهید. با وجود این همه مزایا محتوا بهتر است بگویم اگر شما محتوایی تولید نکنید، از قافله عقب خواهید ماند.

با تولید محتوا در زمینه کاری خود و مرتبط به آن شما اطلاعات رایگان و مفیدی را در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهید که همین امر باعث بالا رفتن بازدید سایت و پیج شما و  همینطور افزایش مشتری و به دست آوردن مشتری های ثابت می شود.

در ادامه برای شما بیشتر در ارتباط با مراحل تهیه یک تولید محتوا باکیفیت و عوامل تاثیرگذار بر ایجاد یک محتوا کارآمد را توضیح خواهیم داد.

نیاز هر کسب و کار به تولید محتوا

امروزه تولید محتوا مفید و باکیفیت برای پیشرفت هر کسب و کاری ضروری است.

تولید محتوا مزیت‌های زیادی دارد که مهم‌ترین آنها موارد زیر است:

 • می‌توانید از خود محتوا کسب درآمد کنید.
 • جلب مشتری برای محصول یا خدمات شما را به همراه دارد.
 • یک روش کم هزینه است.
 • کمک به ایجاد شهرت، اعتماد و اعتبار می‌کند.
 • نتایج و عملکرد آن به راحتی قابل تحلیل است.
 • در وفادارسازی مشتریان تاثیرگذار است.

هر کسب‌وکاری می‌تواند از روش محتوا کمک بگیرد اما فعالیت در همه کانال‌ها و بسترها ضروری نیست کافی است شما از یک سایت و یا یک شبکه اجتماعی شروع کنید و در آن شروع به فعالیت کنید و با تولید محتوا مفید در آن مخاطب جذب کنید هر زمان که احساس کردید که میتوانید پیج یا سایت دیگری را نیز مدیریت کنید در یک بستر دیگر شروع به فعالیت کنید. و ناگفته نماند که اینکه تولید محتوا در چه ابعاد و چه کانال‌هایی نیاز است بستگی به موضوع کسب‌وکار، نوع محصول یا خدمات و از همه مهم‌تر زمان و هزینه لازم دارد.

مطالعه بیشتر: 5 بهانه برای انجام ندادن بازاریابی محتوا

بعضی وقت‌ها یک پیج اینستاگرام تمام مزیت‌های گفته شده را تامین می‌کند و بعضی وقت‌ها همزمان باید وبسایتی پر از مقاله داشت، کتاب نوشت، در شبکه‌های اجتماعی فعال بود، پادکست ساخت و کلیپ تولید کرد.

در نهایت برای پیشرفت در کسب و کار خود بهتر است هرچه سریع تر تولید محتوا را شروع کنید.

تفاوت تبلیغات و تولید محتوا

تبلیغ پیامی یکطرفه است که به درستی به مخاطب برای معرفی چیزی منتقل می‌شود که در نهایت نتیجه و هدف آن خرید مشتری از آن محصول است. البته هدف تبلیغات هم هرچیزی می‌تواند باشد؛ از یک محصول ساده تا تبلیغ یک حزب سیاسی یا حتی یک باور و عقیده.

تفاوت تبلیغات و تولید محتوا
تفاوت تبلیغات و تولید محتوا

تولید محتوا یکی از مراحل چرخه بازاریابی مبتنی بر محتوا است و روشی برای برقراری ارتباط دوطرفه و پایدار با مخاطب است. به طور کلی هدف تولید محتوا کسب درآمد مستقیم (از خود محتوا) یا غیر مستقیم (بازاریابی برای محصول یا خدمات) است.

برای مثال، ما با دیدن بیلبورد تبلیغاتی با برند یک آژانس مسافرتی فقط آشنا می‌شویم اما دنبال کردن شبکه‌های اجتماعی و تماشای کلیپ‌هایی جذاب از جاذبه‌های گردشگری و نظر نوشتن زیر پست‌ها ما را به برند وابسته می‌کند.

درکل تولید محتوا گاه برای تبلیغ و گاهی برای انتقال اطلاعات به خواننده است. محتوا می تواند به گونه ای باشد که اطلاعاتی در زمینه کسب و کار شما در اختیار مخاطب قرار دهد و مخاطب را در زمینه محصولات و خدمات شما آگاه تر سازد. به این روش حتی اگر این مخاطب مشتری محصولات شما نشود و از شما خریدی نکند یک مخاطب ثابت برای مقاله های سایت شما می شود و بازدید را بالا میبرد.

عصر اینترنت عصر محتوا

در روزهای اول اینترنت فقط برای انجام کارهای ساده و سرگرمی استفاده می‌شد اما به سرعت تبدیل به دنیایی از اطلاعات شد. روز به روز با آشنایی بیشتر با اینترنت و استفاده از آن، کاربران فعالیت بیشتری انجام میدادند آنها از صدها وبلاگ شروع به انتشار مقالات، اخبار و تصاویر کردند. با زیاد شدن حجم اطلاعات و محتوا در اینترنت پیدا کردن اطلاعات مورد نیاز در اینترنت سخت شد پس موتورهای جستجو مثل گوگل وارد شدند و شروع به قانون گذاری کردند تا کاربران نزدیکترین و معتبرترین نتیجه را از جستجو خود دریافت کنند به این وسیله کار در اینترنت راحت تر شد.

مطالعه بیشتر: 13 روش برای یافتن ایده های نو برای تولید محتوا

امروزه برای هرچیزی از راهنمای باز کردن لولۀ سینک آشپزخانه تا مقاله‌های علمی را در اینترنت جستجو می کنند. بنابراین معلوم است که در این دنیا کسی برنده است که محتوای بهتر و بیشتری تولید کند.

نقطه عطف سوم ظهور شبکه‌های اجتماعی بود که کمک بسیاری به افزایش درآمد صاحبان کسب و کار کرد همچنین خود وسیله ای برای ایجاد کسب و کار برای افراد بدون درآمد و منبع درآمد آن ها شد. شبکه‌های اجتماعی راهی برای ارتباط دو طرفه بین صاحب کار و مشتری شد.

حال در دورانی هستیم که کمتر کسب‌وکاری پیدا می‌شود که وبسایت اختصاصی یا حداقل صفحه‌ای در شبکه‌های اجتماعی نداشته باشد پس در اینجا رقابت سخت تر می شود و تولید محتوا در هر وبسایت و صفحه حرفاول را برای جذب مخاطب میزند.

تولید محتوا بخشی از بازاریابی مبتنی بر محتوا

افراد یا کسب‌وکارها از تولید محتوا برای اهدافی مثل کسب درآمد، بازاریابی، برندینگ و فروش استفاده می‌کنند. و توجه داشته باشید که هر محتوایی نمی‌تواند در راه رسیدن به این اهداف کمک کند. محتوا باید مفید و مرتبط با کسب و کار شما باشد.

چرخه‌ای که به ترتیب شامل مراحل زیر است:

 1. هدف‌گذاری
 2. تدوین استراتژی
 3. تولید محتوا
 4. توزیع
 5. ترویج
 6. تحلیل
 7. اصلاح و به‌روزرسانی

فقط خلق محتوا بدون بقیه مراحل فایده زیادی ندارد و صرفا انرژی شما را مصرف می کند.

کسب درآمد از تولید محتوا

امروزه هزاران نفر از تولید محتوا کسب درآمد میکنن. دو روش متداول و پرطرفدار کسب درآمد از محتوا وجود دارد: یکی فروش خود محتوا و دیگری تبلیغات است.

کسب درآمد از تولید محتوا
کسب درآمد از تولید محتوا

کافی است یک وبسایت پربازدید ایجاد کنید توجه کنید فقط با ساخت یک وبسایت نمی توانید آن را به یک وبسایت پر بازدید تبدیل کنید. وبسایت ساخته شده باید دارای محتوا مفید و مرتبط و سئو خوبی باشد تا بازدید بالایی داشته باشد در نتیجه تولید محتوا مفید یکی از مهمترین عوامل برای پیشرفت سایت است. یا کانال‌ها و صفحه‌های پرطرفدار در شبکه‌های اجتماعی بسازید و بعد سفارش تبلیغات بگیرید. زمانی که در وبسایت و پیج های شبکه های اجتماعی بازدید بالا وتعداد دنبال کننده بالایی داشته باشید میتوانید با گرفتن تبلیغات و انجام آن در پیج و سایت خود کسب درآمد کنید.

در روش فروش خود محتوا هم باید محتوای تولیدی به اندازه‌ای ارزشمند باشد که مخاطب حاضر شود برای آن پول بدهد. همین حالا هم وبسایت‌هایی هستند که برای استفاده از مطالبشان باید اشتراک بخرید.

مطالعه بیشتر: 4 راه برای کسب درآمد از تولید محتوای رایگان

شغل تولید محتوا در سال‌های اخیر آنقدر متقاضی پیدا کرده است که خیلی افراد آن را به عنوان شغل اصلی انتخاب می‌کنند و برای بعضی هم شغل دوم است. موضوعات و کارهای محتوا زیاد است و هرکس با هر علاقه‌ای می‌تواند در یکی از حوزه‌های آن کسب درآمد کند. خیلی هم سخت نیست؛ می‌توانید یک فریلنسر دورکار باشید یا یک کارمند حضوری در شرکت‌های بزرگ. فقط باید مهارت‌های اولیه را که در ادامه توضیح دادیم یاد بگیرید.

امروزه شغل کارشناس تولید محتوا یک شغل نسبتاً تخصصی شده است. یعنی یک نفر نمی‌تواند ده‌ها کار مختلف انجام دهد. بدون دانش و تجربه هم هرکسی نمی‌تواند یک شبه کارشناس تولید محتوا شود.

کارشناس تولید محتوا می‌تواند برای وبسایت‌ها مقاله بنویسد، برای شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام پست بسازد و منتشر کند یا ویدیو کلیپ، پادکست، ایبوک و … تولید کند.

در حال حاضر، مشاغل تولید محتوا به طور عمده متمرکز بر تولید محتوا برای سایت و شبکه‌های اجتماعی هستند در زیر کسب درآمد از تولید محتوا برای اینستاگرام و تولید محتوا برای سایت را توضیح خواهیم داد.

شغل تولید محتوا برای اینستاگرام

قبل از هر چیز برای تولید محتوا در اینستاگرام  باید این شبکه اجتماعی را به خوبی بشناسیم و با محیط آن کاملا آشنا باشید. پس قبل از هرچیزی باید خودتان یک کاربر حرفه‌ای اینستاگرام باشید.

تولید محتوا برای اینستاگرام
تولید محتوا برای اینستاگرام

برای این که شرکتی به شما اعتماد و مثلاً پیج اینستاگرامی خودش با چند صد هزار یا چند میلیون فالوور را به شما بسپارد، باید چند مهارت مهم داشته باشید:

 1. نویسندگی برای نوشتن کپشن یا نوشتن روی تصاویر و استوری‌ها
 2. گرافیک (کار با ابزارهای فتوشاپ، ایلاستریتر یا انواع اپلیکیشن‌های موبایل ساخت پست و استوری)
 3. آشنا با اصول عکاسی و فیلمبرداری
 4. مهارت ویرایش ویدیو (نه در حد فیلم‌های هالیوودی ولی در حد کارهای ساده)
 5. مدیریت پیج (گذاشتن پست و استوری، پاسخگویی درست به کامنت‌ها و پیام‌ها)
 6. تحلیل و ثبت گزارش بازخوردها و آمارهای پیج

هرچه پیج شما فالوور و تعامل بیشتری در اینستاگرام داشته باشد، امکان دارد تعداد ادمین‌ها بیشتر شود و کارها بین چند نفر تقسیم شود. مثلاً گرافیست فقط پست بسازد، یک نفر فقط پیام‌ها و نظرات را جواب دهد و یک نفر فقط تولید محتوا متنی و یا تولید محتوا ویدئویی را به عهده داشته باشد.

شغل تولید محتوای متنی برای سایت

کارشناسان تولید محتوای نوشتاری معمولاً برای سایت‌ها استخدام می‌شوند. این افراد مقالات متبط سایت را مینویسند.

به طور کلی کارشناسان تولید محتوا برای سایت افرادی با تخصص یا مهارت‌های زیر هستند:

 • نویسندگی
 • کپی‌رایتینگ
 • طراحی (البته نه در حد یک گرافیست)
 • اصول بازاریابی دیجیتال
 • سئو

این مهارت‌ها مهم هستند اما مهم‌تر از همه داشتن دانش و مسلط بودن کارشناس تولید محتوا به موضوع است و اینکه برای تولید یک محتوا از محتوا سایت های دیگر کپی نکند.

اگر فردی مهارت‌های اولیه را داشته باشد اما هیچ سررشته‌ای از پزشکی و سلامت نداشته باشد، به سختی می‌تواند در این حوزه محتوای اصیل‌، با کیفیت و مفید تولید کند. البته غیرممکن نیست چون هزاران محتوا در هر موضوع منتشر شده است و خیلی‌ها با کمک محتواهای قبلی‌، محتواهای بهتری تولید و منتشر می‌کنند.

نه مردم به محتوای بی‌کیفیت و غیرکاربردی و یا کپی و تکراری علاقه‌ای دارند و نه موتور جستجوی گوگل این مطالب را تایید میکند. طبق الگوریتم های گوگل محتوایی که توسط افراد متخصص، معتبر و قابل اعتماد تولید می شوند امتیاز و رتبه بالاتری را کسب می کنند.

و توجه داشته باشید که هیچ سایتی به یک کپی کننده محتوا به جای تولید کننده محتوا احتیاج ندارد.

نکات قابل توجه در تولید محتوا و سئو

داشتن ایده برای تولید محتوا

اولین قدم ایجاد ایده تولید محتوا می باشد. شما اول باید بدانید موضوع کسب و کار و سایتی می خواهید بسازید چیست شروع به تولید ایده و یک موضوع جدید کنید. یک دفترچه در کنار خود داشته باشید و موضوعات مرتبط را بنویسید و بهترین موضوع را انتخاب کنید.

مطالعه بیشتر: مقایسه محتوای کوتاه در مقابل محتوای بلند

لیست کلمات کلیدی را تهیه کنید

یکی از دلایل فنی که شما به تولید محتوا میپردازید، به کار بردن کلمات کلیدی داخل وبسایتتان میباشد. لیست کلمات کلیدی که میخواهید برروی آنها برنامه ریزی کنید را بنویسید و شروع به نوشتن کنید. از این کلمات کلیدی در متن محتوا باید به اندازه مشخص استفاده شود. برای اینکار میتوانید از ابزارهای سئو برای تولید محتوا استفاده کرده و کلمات و عبارت مرتبط که بیشترین جستجو را دارند را بیابید.

نوشتن عنوان در تولید محتوای گیرا و جذاب

توجه داشته باشید که این عنوان محتوا است که نظر کاربر را جلب می کند و یا کاربر آن را جستجو می کند پس آن را به درستی و با دقت بیشتری انتخاب کنید. متاسفانه یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد تازه در نوشتن محتوای خود می کنند، عنوان محتوای خود را دست کم میگیرند یا یک عنوان کلی می نویسیند مانند ” روشهای افزایش بازدید وبسایت ” این عنوان علاوه براینکه تکراری می باشد مخاطبان کمتری به خود می گیرد.

محتوای وبسایتهای رقیب خود را چک کنید

قبل از تولید محتوا، مقالات وبسایتهای رقیب را بررسی کرده و سعی کنید که کم و کاستی هایی که در تولید محتوا آنها وجود دارد را در بخش محتوای وبسایت خود رفع کنید اگر هم اصلا درحوزه کاری شما مقاله خوبی وجود ندارد، این کاملا به نفع شماست  زیرا رقیبی در کار خود ندارید و لازم نیست که تلاش زیادی برای گرفتن امتیاز بالا از گوگل و بالا آمدن سایت کنید.

نیاز کاربر در تولید محتوا را در نظر بگیرید

مخاطب اصلی محتوای وبسایت شما، کاربرانتان می باشنددر نتیجه باید تولید محتوا شما به نحوی باشد که کاربر پاسخ نیاز خود را از مقاله شما بگیرد  کاربران، ساعت های زیادی را دراینترنت تلف می کنند تا بتوانند مطلب مورد نیاز خود را پیدا کنند، اگر شما بتواند نیازهای اصلی آنها را از طریق تولید محتوا مورد پوشش قرار دهید، میتوانید به یک منبع معتبر تبدیل شوید و بازدید بالاتری خواهید داشت زیرا هرآنچه کاربر بخواهد در آن حوزه در وبسایت شما موجود است.

به موضوع اصلی سطحی نپردازید

یکی از مشکلات اصلی اکثر مقالات وبسایتها این است که مطالب کاملا تیتروار و بدون بیان جزییات مطرح می شود. اگر شما به مساله تخصصی می پردازید، باید سعی کنید تمامی اطلاعات و مسائل جز آن را بیان کنید. جزیی پرداختن به موضوع اصلی باعث تمایز وبسایت شما با دیگران می شود.

یک لیست از مقالات تولیدی خود داشته باشید

یک لیست کامل از تمامی مقالات تولیدی وب سایت خود تهیه کنید. مزیت اینکار این می باشد که شما به راحتی میتوانید نسبت به موضوع اصلی وبسایت خود، به بقیه بخش ها بک لینک بدهید. بک لینک دادن یکی از مواردی است که رتبه سایت شما را بالا میبرد.

فرمت مقالات خود را در تولید محتوا بروز کنید

همیشه راه های جدید تولید محتوا ایجاد می شود. شما باید به عنوان یک بازاریاب محتوا، اطلاعات خود را در این زمینه به روز کنید. بهترین نقطه شروع هم مقالات قدیمی و بازنشر مجدد آنها است البته به طوری که لینک آدرس عوض نشود یا موضوع اصلی مقاله تغییر نکند. در حال حاضر وبسایت هایی که از عکس و ویدئو و محتوا هایی در آن از متن خوانا استفاده شده است بازدید بالاتری دارند.

سئو مکانیکی

هنگامی که تولید محتوای شما تمام شد، کار و وظیفه اصلی شما شروع می شود. محتوای خود را براساس سئو بنوسید. یعنی تمامی تکنیک ها مانند به کاربردن کلمات کلیدی، عنوان ها و چگالی را براساس آخرین الگوریتم سئو رعایت کنید. این کار را حتی همزمان با تولید محتوا نیز می توانید انجام دهید.

نکات نگارشی را در تولید محتوا به درستی رعایت کنید

یکی از نکات پایه و اولیه ای که باید قبل از انتشار مطلب به آن توجه ویژه نمود، نکات نگارشی است. به کار بردن صحیح این نکات مانند ویرگول، کاما و نقطه  وغیره از اهمیت ویژه ای در تولید محتوا برخوردار است. به کار بردن اشتباهی هرکدام از این قواعد، باعث کج فهمی مطلب توسط خواننده می شود و تمامی زحمات شما را هدر می دهد.

مطالب طولانی بنویسید

اندازه یک محتوای استاندارد برای وبسایت، بین 2 تا 3 هزار کلمه می باشد که باید آن را رعایت کنید. حداقل تعداد کلمه ای که میتوانید به کار ببرید 500 کلمه است. اگر مطلب شما کمتر از 500 کلمه باشد، از نظر گوگل ممکن است جریمه شوید چون اصلا بلاگ در نظر گرفته نمی شود و اگر بیشتر از 4 هزارکلمه باشد، بهتر است آن را در دو مقاله تقسیم کنید.

متا تگ ها عنوان  را جدی بگیرید

اولین قسمتی که توسط گوگل خوانده می شود، متا تگ عنوان می باشد. پس باید مناسب با متن بنویسید چون اگر گوگل متوجه شود که عنوان شما هیچ ارتباطی با محتوای شما ندارد، وبسایت شما را جریمه خواهد کرد.

متتگ توضیحات نیز مورد بررسی گوگل قرار می گیرد که برای محتواهایی تا 500 کلمه نوشتن این متاتگ الزامی است و برای بالاتر از 500 کلمه اگر متتگ توضیحات را فراموش کرده باشید گوگل خود آن را مینویسد.

کلمات کلیدی را به درستی استفاده کنید

هیچ موردی مانند کلمات کلیدی، نمی تواند رتبه وبسایت شما را خراب کند. متاسفانه اکثر تولیدکنندگان محتوا فکر می کنند هر چه بیشتر کلمه کلیدی را استفاده کنند، شانس نشان دادن مقاله آنها بیشتر است. براساس چگالی کلمات کلیدی، متوسط استفاده هر کلمه، 2 الی 3 درصد کل کلمات در یک مقاله می باشد که باید این استاندارد را رعایت کرد و کمتر از آن رتبه را کم کرده و بیشتر از آن درصد گاها مجب جریمه از طرف گوگل خواهد شد.

از تکنیک های کلاه سیاهی در تولید محتوا اصلا استفاده نکنید

گوگل اصلا تکنیک های کلاه سیاهی را دوست ندارد و سریعا متوجه شده و هر وبسایتی را که از این تکنیک ها استفاده کرده باشد مورد جریمه گوگل قرار می گیرد. در نتیجه بهتر است از تکنیک های کلاه سفید برای پیشرفت سایت استفاده کنید تا زحمات شما برای سایت به از بین نرود.

ایجاد لینک های داخلی بین صفحات وب سایت

شما زمانی که یک صفحه ای را ایجاد می کنید، بعد از مدتی توسط گوگل ایندکس می شود. اگر این صفحه بعدا خوانده نشود، رتبه ای که وبسایت شما توسط این صفحه بدست آورده است، کم کم از بین میرود پس شما باید با استفاده از تکنیکهایی مجدد این صفحه را به گوگل نشان دهید و بهترین تکنیک ایجاد لینک های داخلی بین صفحات است مخصوصا بین مقاله های مختلف.

معرفی منبع و لینک به آن

اگر مقاله خود را وبسایتی دیگر رونوشت کرده اید، بهتراست منبع آن را ذکر کنید و لینک به منبع آن را قرار دهید تا توسط گوگل جریمه نشوید زیرا این متن بدون ذکر منبع کپی محسوب می شود و اینکه کاربر به شما اطمینان میکند که محتوای تولیدی شما دارای اعتبار می باشد.

شکل و زیرعنوان را فراموش نکنید

در تولید محتوا باید به چند نکته دقت داشته باشید : اول اینکه نوشتن متن خالی باعث اذیت شدن کاربر می شود و در اکثر اوقات گفت که اصلا متن شما به هیچ وجه خوانده نمی شود چون این حجم از متن برای کاربر خسته کننده است. باید سعی کنید متن خود را بشکنید و برای هر قسمت یک زیرعنوان جداگانه و عکس به کار ببرید این عمل باعث بهتر خوانده شدن متن می گرددو متن دیگر خسته کننده نخواهد بود و کاربر متن شما را بهتر درک میکند.

محتوای شما باید در گوشی موبایل به درستی نشان داده شود

این موردبسیار مهم است زیرا امروزه اکثرا کاربران از طریق گوشی موبایل خود به اینترنت متصل می شوند پس محتوای شما باید به خوبی در گوشی ها نمایش داده شود. مهمترین بخش اندازه قلم متن می باشد.

خود را معرفی کنید

در بخشی از مقاله، شرکت و خدمات خود را معرفی کنید مثلا در محتوا می توانید برای مثال از شرکت خود استفاده کنید و تجربیات خود را قرار دهید، چون هم مثال را برای کاربر ملموس تر کرده اید و همچنین خود را معرفی کرده اید.

بازار کار تولید محتوا

در حال حاضر تقاضا برای استخدام کارشناس تولید محتوا خیلی زیاد اما تعداد افراد متخصص در این حوزه خیلی کم است. کافی است نگاهی به آگهی‌های استخدامی بیندازید. از یک کسب‌وکار ساده تا بزرگترین شرکت‌ها دنبال نیروی تولید محتوا هستند. این شغل رشته دانشگاهی ندارد ولی کلاس های آموزشی بسیاری دارد حتی اگر علاقه بسیاری به این شغل دارید می توانید در اینترنت آموزش های آن را دنبال کنید و با یادگیری آن و به روز نگه داشتن اطلاعاتتان در این زمینه به یک متخصص تولید محتوا حرفه ای تبدیل شوید.

فراموش نکنید که خلاقیت در این شغل ضروری است و همیشه باید اطلاعاتی به روز از قوانین و اصول تولید محتوا داشته باشید.

در این شرایط اگر در ایران دنبال کار هستید این یک بازار بکر و هنوز در حال رشد برای افراد خلاق و اهل یادگیری است پس این فرصت را از دست ندهید.