حتی در حالی که وارد دهه دوم خود می شود، لینکدین یکی از محبوب ترین سایت ها نه تنها برای کاریابی و استخدام، بلکه برای شبکه های اجتماعی حرفه ای باقی مانده است.

هنگامی که به دنبال شغلی هستید یا حتی فقط به دنبال تبلیغ نام تجاری “شما” هستید، داشتن مشخصات و خلاصه قاتل مهم است. در هر زمانی، یک کارفرمای بالقوه می‌تواند رزومه دیجیتالی شما را رها کند و شما را بررسی کند یا استخدام‌کننده ببیند شما کاندیدای عالی برای یک نقش جدید هستید.

کسب اطلاعات بیشتر: چگونه LinkedIn Premium را به صورت رایگان دریافت کنیم 

بیایید به 5 روش ساده برای ایجاد خلاصه لینکدین که راک می‌زند (و ما در پایان هک‌هایی را نیز اضافه کرده‌ایم) نگاه کنیم!

1. روی دستاوردها تمرکز کنید

تمرکز بر دستاوردهای کلیدی شما بدون توجه به رشته، پیشینه یا علایق شما ایده خوبی است – چرا؟ زیرا کارفرمایان می خواهند شواهدی را ببینند که شما واقعاً می توانید انجام دهید، نه فقط آنچه را که می گویید. اما همچنان باید سعی کنید آن را به روشی منحصر به فرد قاب کنید.

در اینجا نمونه ای از خلاصه داستان خسته کننده لینکدین آمده است:

“من یک طراح گرافیک هستم که 20 وب سایت ساخته ام.”

یکی بهتر چیزی شبیه این است: «من یک گرافیست با تجربه گسترده در بازاریابی چاپی و دیجیتال هستم. من به برندهای (x) در کمپین‌های بزرگ مانند…”

سپس می‌توانید کمپین‌ها را فهرست کنید یا معیارهایی مانند سرنخ‌های تولید شده یا نرخ کلیک را برای نمایش عملکرد بگنجانید (به عبارت دیگر اعدادی را پشت سر بگذارید). همچنین می‌توانید یک URL به یک نمونه کار آنلاین، وبلاگ یا صفحه فرود اضافه کنید که کار شما را به نمایش می‌گذارد.

به این خلاصه از کلودیو ادواردو ویرا، یک مدیر خلاق مستقل نگاه کنید. در خلاصه، او نه تنها دستاوردهای بزرگ خود را با شروع با این حقیقت که “برنده جایزه” است فهرست می کند، بلکه شخصیت و اشتیاق او را نیز به نمایش می گذارد.

“کار من؟ اوه، بیش از 20 جایزه بین المللی دریافت کرده است. اما نکته مهم اینجاست: این فقط در مورد جوایز نیست. نه، خلاقیت های من فراتر رفته است، توجه مردم را به خود جلب کرده، نگاه رسانه ها را به خود جلب کرده، و باعث از بین رفتن آن برندها شده است. “لعنتی آره، پولم را بگیر!”

سخنان او همچنین با نمونه‌هایی از کارهایش پشتیبانی می‌شود، و نمونه کارهای او در بخش «ویژه‌ها» و پس از آن گواهی‌ها پیوند داده شده است.

در نهایت این مربوط به فروش خود است. شما باید تجربه، اشتیاق و شهرت خود را به رخ بکشید.

2. شخصی سازی

اگر واقعاً به دنبال جلب توجه مردم در صنعتی هستید که بر خلاقیت یا داستان سرایی متمرکز است (به عنوان مثال)، ممکن است بخواهید با یک بیانیه شخصی جالب شروع کنید که مهارت های داستان نویسی یا نوشتن شما را نشان می دهد.

در اینجا مثالی از کارن ابات است که بینشی از نحوه شروع حرفه او و بینش شخصی در مورد تشخیص سرطان همسرش برای نشان دادن دلیل اشتیاق او به تبلیغات دارو ارائه می دهد.

این نوع خلاصه احتمالاً مهارت‌های نرم را به نمایش می‌گذارد، اگرچه همچنان می‌خواهید فهرست مختصری از شایستگی‌های اصلی خود را در قسمت اول نمایه خود نیز درج کنید.

همچنین اگر روی استفاده از لینکدین بیشتر برای شبکه های واقعی متمرکز شده باشید تا به طور خاص در جستجوی شغل، به خوبی کار می کند. وقتی مردم چیز جالبی در مورد شما و داستان شخصی شما می دانند، طبیعتاً مجذوب می شوند.

3. ساده بودن

اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، از ابتدا شروع کنید و با اصول اولیه پیش بروید. شما می خواهید جمله بندی خود را با توجه به نوع حرفه ای که می خواهید جذب کنید، تنظیم کنید. اگر در زمینه ای هستید که ممکن است افراد فنی بیشتری را جذب کند، منطقی است که آن را ساده و دقیق نگه دارید، از جمله اعداد زیادی.

برای مثال:

من پنج سال تجربه در بازاریابی دیجیتال دارم و در حال حاضر به عنوان استراتژیست محتوای اصلی در شرکت x کار می کنم.

البته، شما می خواهید بیشتر از این بگویید و فهرستی از شایستگی های اصلی را در حدود 100 کلمه اول یا بیشتر بگنجانید.

در اینجا یک مثال ساده از Quiana Cooper-Jarrett است که در نقش تحلیلگر داده به عنوان یک محقق اجتماعی است.

4. یک رویکرد ترکیبی را امتحان کنید

مطمئن نیستید از کدام یک از موارد بالا استفاده کنید؟ چرا سعی نمی کنید از ترکیبی از دو رویکرد استفاده کنید؟

برای مثال، می‌توانید با برخی از دستاوردها صحبت کنید و سپس یک داستان شخصی را در زیر قرار دهید. اگر می خواهید ترکیبی از دستاوردها و معیارها را به نمایش بگذارید، این یک استراتژی خوب است.

این خلاصه لینکدین شور و شوق ماگدالنا را برای شرکت و صنعت خود ترکیب می کند و سپس به مهارت ها و استعدادهای او می پردازد.

“من در استخدام فناوری اطلاعات برای شرکت های جهانی تخصص دارم. من در کل چرخه استخدام، جذب استعداد، مدیریت مشتری، توسعه شغلی و مراکز ارزیابی تجربه دارم.”

5. از کلمات کلیدی استفاده کنید

اگر می خواهید در لینکدین پیدا شوید، هیچ تاکتیکی بهتر از استفاده از کلمات کلیدی در خلاصه خود نیست.

هنگام انتخاب کلمات کلیدی برای نمایه خود، کمی تحقیق کنید تا عباراتی را که دیگران ممکن است برای جستجوی نقش یا حرفه شما استفاده کنند، بیابید. به عنوان مثال، اگر به عنوان یک بازاریاب رسانه‌های اجتماعی کار می‌کنید، کلمات کلیدی مورد استفاده می‌توانند «رسانه‌های اجتماعی»، «TikTok» (از آنجایی که پلتفرم کنونی است)، و «رسانه‌های اجتماعی پولی» باشند.

افزودن کلمات کلیدی به بخش مهارت‌ها و تاییدیه‌ها یک استراتژی قدرتمند سئو برای نمایه شماست، بنابراین آن را تا جایی که می‌توانید بدون زیاده‌روی به حداکثر برسانید.

توجه: با توجه به انتخاب بین یک «مهارت سخت» (مانند «تجزیه و تحلیل داده‌ها») و یک ویژگی شخصیتی (مانند «رهبری»)، کارفرمایان ممکن است ترجیح دهند شایستگی‌های خاصی را جستجو کنند.

هک لینکدین
آیا می خواهید در مورد نحوه یافتن شغل در لینکدین بیشتر بدانید؟ در اینجا چند نکته اساسی وجود دارد که می توانید از آنها برای اطمینان از جلب توجه شایسته خود استفاده کنید.

1) با عنوان خود خلاق باشید

استفاده از عنوانی چشم نواز به عنوان بخشی از برندسازی شخصی شما می تواند به تقویت نمایه شما کمک کند. به جای «نویسنده» یا «خالق» به جای «هنرمند» از چیزی مانند «واژه ساز» استفاده کنید، و آن را تا حد ممکن فراتر از آن مشخص کنید.

یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید و باید با خلاصه‌نویسی انجام دهید این است که فهرست کوتاهی از 4 تا 8 مهارت یا شایستگی خاص را به صورت مختصر و نزدیک به بالای خلاصه خود بگنجانید – به عنوان مثال:

مهارت ها: ایجاد محتوای استراتژیک، ایجاد تبلیغات فیس بوک، وردپرس، اتوماسیون لیست ایمیل

نکته این است که چند خط اول نمایه خود را به عنوان چیزی منحصر به فرد، واضح و با جزئیات بدون انباشته کردن آنقدر برجسته کنید که بینندگان احساس ناراحتی نکنند و وارد نمایه بعدی نشوند.

2) جزئیات را به روز نگه دارید

این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما به روز نگه داشتن پروفایل لینکدین تا حد امکان، از جمله موقعیت فعلی شما، بخش مهمی از یک جستجوی شغلی موفق است.

اینکه مواردی مانند تحصیلات و مکان شما به وضوح در صفحه وب لینکدین شما فهرست شده باشد، یکی دیگر از جزئیات به ظاهر کوچک است که در واقع می تواند تصمیم استخدام کننده را برای تماس در عرض چند ثانیه ایجاد کند یا شکست دهد. اگر به دنبال یافتن شغل در منطقه خود هستید، این می تواند به شما کمک کند، زیرا هر تجربه یا گواهینامه می تواند ارتباطات مختلف شما را تقویت کند، به خصوص اگر در صنعت یا تخصص خاص هستید – مانند بازاریابی دیجیتال.

3) لینکدین را به عنوان رسانه اجتماعی در نظر بگیرید

فقط به این دلیل که لینکدین یک شبکه حرفه ای است، به این معنی نیست که یک شبکه اجتماعی نیست که به محتوای خوب و سرگرم کننده نیاز داشته باشد.

پست کردن مطالبی مانند وبلاگ ها، فیلم ها، نمایش اسلاید یا تصاویر را در بخش فید در نظر بگیرید، درست مانند آنچه در فیس بوک می توانید. اگر عادت به پست کردن روزانه یا هفتگی در اینجا دارید، درست مانند سایر سایت های اجتماعی، پتانسیل ایجاد ترافیک بسیار بیشتری را دارید.

هنگام ایجاد و اشتراک گذاری این پست ها فراموش نکنید که از تصاویر و عناوین چشم نواز استفاده کنید.

4) Go Premium

LinkedIn Premium یک ابزار عالی برای کسانی است که در مورد شبکه سازی و جستجوی شغل خود جدی هستند. این شبکه ادعا می کند که احتمال استخدام اعضای Premium در لینکدین 2.6 برابر بیشتر است.

در Premium، می‌توانید با افرادی که از InMail استفاده می‌کنند برای ارتباط با استخدام‌کنندگان یا همتایان تماس بگیرید. همچنین می توانید ببینید چه کسی نمایه شما را در سه ماه گذشته مشاهده کرده است. همچنین می‌توانید به دوره‌های آموزشی لینکدین دسترسی پیدا کنید تا سطح مهارت‌های خود را نشان دهید یا مهارت‌های موجود را ارتقا دهید.

5) توصیه ها و تاییدیه ها

لینکدین درخواست توصیه از طریق یک پست شغلی فعلی را آسان می کند. تنها کاری که انجام می دهید این است که ببینید چگونه به مدیر استخدام متصل هستید و از شخص دیگری توصیه بخواهید.

تأییدها نیز چیزی است که می توانید برای دیگران به صورت رایگان انجام دهید، به این امید که آنها متقابل شوند. از ارسال پیام به افرادی که به آن‌ها اعتماد دارید و مهارت‌های شما را می‌دانند، دریغ نکنید و از آن‌ها بخواهید که شما را برای مهارت‌های مختلف در لیست ما تأیید کنند.

نتیجه گیری: خلاصه لینکدین

خلاصه شما چه کسی را جذب می کند به عوامل مختلفی بستگی دارد، و برخی از آنها ممکن است فقط شانس باشد. آنچه مهم است این است که کلمات کلیدی و عباراتی را وارد کنید که ممکن است توجه استخدام کنندگان و مدیران استخدامی را جلب کند. کلید موفقیت بازاریابی لینکدین شما این است که آن را حرفه ای اما همچنان واقعی نگه دارید.

اگر به جزئیات جزئی در نمایه خود توجه کنید، تجربه شما در جستجوی شغل در لینکدین بسیار روان تر خواهد بود و خلاصه شما کلید جلب توجه افراد است. اما سعی کنید زیاد در مورد آن استرس نداشته باشید – همه چیز یک آزمایش است، و این می تواند یک راه واقعا سرگرم کننده برای شناخت بهتر خودتان باشد.