آیا می دانید نتیجه جستجوی شماره یک صفحه اول Google بیش از 30٪ CTR دارد؟ این به طور قابل توجهی بالاتر از نتایج دیگر در همان صفحه است. بهترین راه برای قرار گرفتن در بالای صفحات نتایج موتور جستجو (SERPs)، طراحی یک کمپین جامع SEO است.

سئو چگونه در رتبه بندی جستجوی شما نقش دارد؟

SEO به تکنیک هایی اشاره دارد که تمرکز آنها بر آوردن ترافیک ارگانیک از موتورهای جستجو به وب سایت شما است. با سئو ، نام تجاری شما می تواند آگاهی ، فروش و دید تجاری شما را افزایش دهد. این یک استراتژی بلند مدت است که می تواند به شما در رشد تجارت کمک کند.

سئو برای همه مشاغل ضروری است زیرا موتورهای جستجو محتوای وب سایت را نمی فهمند. از طریق یک کمپین جستجوگرها، می توانید آنچه را که وب سایت شما در مورد آن است در اختیار موتورهای جستجو قرار دهید. این ، به نوبه خود ، می تواند به شما کمک کند رتبه برتر SERP ها را بدست آورید.

اکنون که می دانید چرا SEO مهم است ، چگونه یک کمپین جامع SEO طراحی می کنید؟

مطالعه بیشتر: راهنمای جامع کلمات کلیدی منفی: هر آنچه لازم است بدانید

عناصر اصلی یک کمپین موفق SEO

تمام استراتژیهای موفقیت آمیز SEO به سخت کوشی مداوم نیاز دارند. پیش شرط طراحی یک کمپین موفق سئو ، تمایل به صرف وقت و تلاش زیاد برای آن است.

چه عناصر اصلی SEO را باید کار کنید؟

1. تحقیق کلمات کلیدی

کل کمپین SEO شما به کلمات کلیدی شما بستگی دارد. اینها عبارات یا کلماتی هستند که مخاطبان شما به احتمال زیاد از آنها در سوالات جستجو استفاده می کنند. اگر از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید ، به احتمال زیاد بازدید و رتبه بندی بهتری خواهید داشت.

برای یافتن محبوب ترین کلمات کلیدی در مکان خود ، می توانید از ابزار تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنید.SEMrush ، KWFinder و Google Keyword Planner ابزار بسیار خوبی برای دریافت پیشنهادات کلمات کلیدی مناسب هستند.
هنگام انتخاب کلمات کلیدی برای کمپین SEO خود ، علایق و تنظیمات مخاطب خود را به خاطر بسپارید. برای درک بهتر این موارد، به نوع محتوای آن ها نگاه کنید.

همچنین بهتر است رقبای خود را شناسایی کرده و به کلمات کلیدی مورد نظر آنها نگاه کنید. شما می توانید کلمات کلیدی رقبای خود را از طریق ابزار کلمات کلیدی ذکر شده در بالا پیدا کنید.

چگونه دیگر می توانید کلمات کلیدی پیدا کنید؟

روش آسان دیگر برای یافتن کلمات کلیدی از طریق انجمن های گفتگو است. برای این منظور، در Reddit و Quora درخواستهای جستجوی مرتبط با تجارت خود را وارد کنید.

در این سیستم عامل ها ، جستجو کنید تا محبوب ترین موضوعات بحث را پیدا کنید. این به شما ایده می دهد که مخاطب هدف شما در مورد چه چیزی صحبت می کند.

علاوه بر این، سولات جستجوی حاصل از جستجوی گفتاری را نیز در نظر بگیرید. به طور معمول ، آنها طولانی تر و لحن مکالمه دارند. بسیاری از پرس و جوهای جستجوی صوتی ماهیت محلی دارند و عبارتهایی مانند “نزدیک من” را شامل می شوند.

اکنون که لیستی از کلمات کلیدی دارید که فکر می کنید ارزش آن را دارد که در کمپین سئو سایت خود هدف قرار دهید ، در ادامه چه می کنید؟

وقت آن است که آنها را تجزیه و تحلیل کنیم. بررسی کنید که رتبه بندی برای یک کلمه کلیدی چقدر آسان یا دشوار است. در حالی که اکثر ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی از این ویژگی برخوردارند ، شما همچنین می توانید آن را به روش دیگری بررسی کنید.

برای این منظور، باید نوار ابزار Moz را روی مرورگر وب خود نصب کنید. کلمات کلیدی مورد نظر خود را در Google جستجو کنید و به چند نتیجه اول نگاه کنید.

برای هر یک از پیوندها ، نمره مرجع دامنه (DA) را از طریق نوار ابزار Moz بررسی کنید. اگر اکثر این سایت ها نمره DA زیر 50 دارند ، شانس نسبتاً خوبی برای رتبه بندی آن دارید.

2. یک استراتژی محتوای جامد ایجاد کنید

برای هر کمپین موفق در جستجوگرها ، محتوا همیشه سلطان است. کیفیت محتوایی که ایجاد می کنید تأثیر زیادی در رتبه بندی جستجوی شما دارد. براساس کلمات کلیدی که در لیست کوتاه قرار دارید، باید محتوای با کیفیت بالا ایجاد کنید.

برای اینکه خزنده ها بفهمند محتوای شما چیست ، کلمات کلیدی مهم هستند. بنابراین، شما باید یکپارچه کلمات کلیدی خود را در محتوای خود ادغام کنید. در حالت ایده آل ، برای کلمات کلیدی دم طولانی، معنایی و LSI ، باید تراکم کلمه کلیدی را 0.5٪ – 1٪ نگه دارید.

با این حال ، محتوای خود را با کلمات کلیدی پر نکنید. این می تواند برای کمپین SEO شما نتیجه ای نباشد. به روزرسانی Google Panda برای جریمه کردن وب سایت هایی که به تاکتیک های ناعادلانه و کلاه سیاه سر می زنند ، معرفی شد. تکثیر محتوا، پر کردن کلمات کلیدی و تراشیدن محتوا می تواند شما را در معرض خطر مجازات قرار دهد.

برای ایجاد محتوای با کیفیت بالا ، سعی کنید خود را جای مخاطبان هدف خود قرار دهید. سوالاتی که احتمالاً از آنها پرسیده می شود چیست؟ هدف مطالب شما باید پرداختن به سوالات و مشکلات آنها باشد.

علاوه بر این ، مطمئن شوید که محتوای شما به راحتی برای کاربران تلفن همراه قابل اسکن است. ایده خوبی است که پاراگراف های کوتاه بنویسید و محتوای خود را به بخش های منطقی تقسیم کنید.

چگونه این به شما کمک می کند؟

نه تنها باعث می شود محتوای شما منظم تر به نظر برسد بلکه باعث کاهش نرخ جستجوی شما و افزایش زمان سکونت می شود.

برای جلوگیری از منسوخ شدن مطالب خود ، سعی کنید عناوین همیشه سبز را انتخاب کنید. برای هر موضوعی غیر همیشه سبز، محتوای خود را مرتباً به روز کنید تا دقیق و مرتبط بماند.

می توانید محتوای قدیمی خود را مجدداً مورد استفاده قرار دهید و برای ایجاد محتوای تازه آن را با قالب های مختلف تطبیق دهید. به عنوان مثال، می توانید یک پست وبلاگ را به پادکست یا اینفوگرافی تبدیل کنید.

چگونه دیگری می توانید استراتژی محتوای خود را بهبود ببخشید؟

محتوای ویدیویی بیشتری تولید کنید. یک بررسی سیسکو نشان داد که 82٪ از کل ترافیک اینترنت مصرف کنندگان تا سال 2021 متشکل از محتوای ویدئویی است. اگرچه میزان ماندگاری بالا یک مزیت اضافه شده است ، اما فیلم ها می توانند به طور مستقیم بر فعالیت های SEO شما نیز تأثیر بگذارند.

Google اکنون محتوای ویدئویی را در نتایج جستجو ارائه می دهد. بنابراین ، به توضیحات متا و عنوان فیلم های خود توجه کنید و کلمات کلیدی را در هر دو قرار دهید. این به شما کمک می کند تا ویدیوهای شما برای جستجوهای مرتبط نمایش داده شوند.

مطالعه بیشتر: چگونه اسپم اسکور سایت را کاهش دهیم؟

3. یک پروفایل پیوند ورودی قوی ایجاد کنید

آیا می دانید قدرت نمایه پیوند ورودی وب سایت شما می تواند موفقیت کمپین SEO شما را تعیین کند؟ موتورهای جستجو وقتی وب سایت شما با لینک دهی بالا به شما ارائه می دهند وب سایت شما را به عنوان یک منبع قابل اعتماد درک می کنند.

انتشار محتوای با کیفیت بهترین راه برای گرفتن بک لینک از وب سایت های دارای اقتدار بالا است. اما این تمام نیست. افزایش دید شما از طریق سیستم عامل های مختلف نیز برای فعالیت SEO شما ضروری است. برای این ، ارسال مهمان یک استراتژی معمول است.

روش دیگر برای افزایش قابلیت مشاهده وب سایت شما از طریق رسانه های اجتماعی است. اگرچه ممکن است پست های شما در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی تأثیر مستقیمی بر سئو نداشته باشد ، اما می توانند به شما کمک کنند تا تعامل بیشتری داشته باشید.

اگر محتوای شما ویروسی شود ، نمایه پیوند ورودی شما قوی تر خواهد شد. این ، به نوبه خود ، می تواند کمپین SEO شما را تقویت کند.

چه چیز دیگری؟

به همین ترتیب ، همکاری با اینفلوئنسرها و وبلاگ نویسان در مکان خود می تواند به شما کمک کند به سرعت بک لینک بگیرید. از آنجا که دسترسی آنها بسیار زیاد است ، شما همچنین می توانید آگاهی و دید تجاری خود را افزایش دهید.

4. سرعت بارگذاری صفحه خود را بهینه کنید

موتورهای جستجو می خواهند بهترین تجربه کاربری را در اختیار کاربران قرار دهند. بنابراین ، علاوه بر ایجاد محتوای با کیفیت بالا ، ارائه یک تجربه کاربری روان باید از اولویت های مهم کمپین جستجوگرها باشد.

اگر بارگیری صفحات وب شما طولانی شود ، می تواند مشتریان بالقوه را از خود دور کند. در سال 2018 ، گوگل اعلام کرد که این یک عامل رتبه بندی برای جستجوهای تلفن همراه نیز است. طبق گفته گوگل ، درصورت بارگیری بیش از سه ثانیه در سایت ، 53٪ از کاربران تلفن همراه سایتی را رها می کنند.

بنابراین، برای بارگذاری SEO ، سرعت بارگذاری صفحه عاملی است که نمی توانید نادیده بگیرید.

چگونه می توانید سرعت بارگذاری صفحه خود را افزایش دهید؟

با کشف اینکه چه چیزی باعث کند شدن وب سایت شما می شود شروع کنید. تصاویر سنگین ، یک موضوع وب اشتباه ، یا حتی بیش از حد بسیاری از عناصر رسانه تعبیه شده – همه آنها می توانند بر سرعت بارگیری صفحه شما تأثیر منفی بگذارند.

برای تجزیه و تحلیل سرعت بارگیری صفحه وب سایت خود ، می توانید از ابزارهایی مانند ابزار PageSpeed ​​Insights ، TestMySite و Lighthouse استفاده کنید.

اگر تصاویر سنگین کمپین SEO شما را خسته کننده می کند ، می توانید از یک افزونه وردپرس مانند Smush استفاده کنید. این گزینه برای فشرده سازی بدون افت وجود دارد ، به این معنی که شما می توانید تصاویر خود را بدون تأثیر بر کیفیت تصویر فشرده کنید.

5. یک معماری سایت خوب ایجاد کنید

طراحی یک معماری سایت خوب باید در هسته اصلی فعالیت SEO شما باشد. به معماری سایت فکر کنید راهی برای سهولت دسترسی خزنده ها به محتوای شما و نمایه سازی آن. در عین حال ، می تواند ناوبری روان را در اختیار کاربران قرار دهد.

همه وب سایت ها دارای برخی از معماری سایت هستند. این می تواند به خوبی برنامه ریزی شده یا بهم ریخته صفحات وب باشد. بهترین راه برای ایجاد ساختار سایت خوب ، شروع کار با آن از همان ابتدا است. با محتوای کمتر ، سازماندهی آن برای شما آسان تر خواهد بود.

اما چگونه معماری سایت خود را طراحی می کنید؟

درباره محتوای خود و چگونگی تقسیم آنها به دسته ها روشن شوید. ایجاد یک سلسله مراتب روشن بین آنها ضروری است.

دسته ها و زیر مجموعه های کاملاً مشخص برای وب سایت های تجارت الکترونیکی بسیار مهم هستند. این به کاربران کمک می کند تا به راحتی محصولات از دسته های مختلف را پیدا کنند.

علاوه بر این، پیوندهای داخلی نیز در ساختار دادن به محتوای سایت شما مفید هستند. وقتی عنکبوت های گوگل صفحات وب شما را خزنده می کنند ، پیوندهای داخلی کشیدن پست های وبلاگ قدیمی را برای آنها آسان می کند. از نظر کمپین جستجوگرها ، این می تواند به شما کمک کند تا سریعتر نمایه شوید و بازدید بیشتری داشته باشید.

6. وب سایت خود را برای جستجوهای صوتی بهینه کنید

افزایش استفاده از محصولاتی مانند Google Home و Amazon Echo باعث محبوبیت بیشتر جستجوهای صوتی شده است. برای مرور اینترنت دیگر نیازی به نشستن جلوی رایانه نیست. طبق گفته گارتنر ، تا سال 2020 ، 30٪ از کل وبگردی بدون صفحه نمایش انجام می شود.

افراد به سرعت به س quالات مبتنی بر صدا روی می آورند. با در نظر گرفتن این نکته ، باید کمپین SEO خود را تطبیق دهید. برای دستیابی به رتبه بندی برتر برای جستجوی صوتی ، باید بفهمید که این پرس و جوها با درخواستهای مبتنی بر متن تفاوت دارند.

70٪ درخواست هایی که «دستیار Google» دریافت می کند مختص کلمات کلیدی نیست بلکه لحن آنها مکالمه است. حتی اگر آنها شامل کلمات کلیدی باشند ، آنها بیشتر کلمات کلیدی دم بلند هستند.

به عنوان مثال، یک کاربر هنگام تایپ یک جستجوی جستجو ممکن است “پروازهای لندن” را جستجو کند. با این حال ، به احتمال زیاد برای سوالات جستجوی مبتنی بر صدا ، کاربران “هزینه پرواز نیویورک به لندن” را جستجو می کنند.

یکی دیگر از ویژگیهای متداول سeriesالات مبتنی بر صدا این است که اکثر آنها به صورت سوال در می آیند. به احتمال زیاد افراد جستجوی جستجوی خود را با “What” ، “How” ، “Where” ، “When” یا “Why” آغاز می کنند.

مدت هاست که متخصصان سئو بر لزوم وجود کلمات کلیدی در محتوای شما تأکید می کنند. اما قوانین بازی در حال تغییر است. کمپین جستجوگرها شما به یک دیدگاه تازه در مورد محتوا نیاز دارد.

بنابراین، چگونه می توانید محتوای خود را برای جستجوی گفتاری بهینه کنید؟

برای پاسخ به سوالات متداول، محتوا ایجاد کنید. نه فقط این، حتماً این سوالات و کلمات کلیدی دم بلند را در عنوان ها و زیر عنوان های خود قرار دهید.

مطالعه بیشتر: چگونه ترافیک ارگانیک خود را در مدت 3 ماه 5 برابر افزایش داد

7. وب سایت خود را برای چندین دستگاه بهینه کنید

درست مانند درخواست های جستجو ، دستگاه هایی که افراد برای مرور اینترنت از آنها استفاده می کنند نیز تغییر کرده اند. پیش از این ، بیشترین فعالیت های جستجوگرها ، ترافیک دسک تاپ بود. با این حال ، در سال 2018 ، 52.2 درصد از ترافیک وب سایت های جهانی از طریق تلفن های هوشمند حاصل شده است.

برای همراهی با این روند تغییر ، باید وب سایت خود را برای چندین دستگاه بهینه کنید.

چطوری این کار را انجام میدهید؟

هنگام طراحی وب سایت خود به خاطر داشته باشید که وب سایت شما باید از طریق تلفن ها ، تبلت ها و لپ تاپ ها قابل دسترسی باشد.

یک سایت پاسخگو و دوستانه برای موبایل ، نیازی به بزرگنمایی یا کوچک کردن کاربران ندارد. همه چیز در مورد ارائه یک تجربه کاربری روان است. نه تنها این، می تواند به طور مستقیم بر رتبه بندی جستجوی شما تأثیر بگذارد.

Google تشخیص داده است که اکنون تعداد زیادی از کاربران از تلفن های همراه استفاده می کنند. برای راحت تر کردن مرور برای کاربران ، آنها نمایه سازی اولین موبایل را ارائه دادند.

به زبان ساده، Google از نسخه صفحه وب تلفن همراه یک وب سایت برای رتبه بندی و نمایه سازی استفاده می کند. و آمادگی وب سایت برای نمایه سازی موبایل معیاری است که Google برای ارزیابی وب سایت استفاده می کند.

به دلیل این سیاست ، قرار است وب سایت هایی که برای موبایل مناسب نیستند زمان زیادی را از دست بدهند. واضح است که Google از مدیران وب می خواهد طرحی پاسخگو انتخاب کنند و اولویت را به مشتریان تلفن همراه می دهد.

بنابراین، بهینه سازی وب سایت شما برای تلفن های همراه و سایر دستگاه ها باید بخشی جدایی ناپذیر از فعالیت SEO شما باشد.

8. بر SEO محلی تمرکز کنید

46٪ از کل جستجوهای Google با اطلاعات محلی مرتبط است. مردم دائما به دنبال مکان هایی برای غذا خوردن و کارهایی هستند که در محلات خودشان انجام می دهند. اگر می خواهید کمپین SEO خود را به سطح بالاتری برسانید ، نمی توانید SEO محلی را نادیده بگیرید.

در حقیقت ، 69٪ از کاربران حداقل ماهی یک بار به دنبال مشاغل محلی می گردند.

این چگونه بر کسب و کار شما تأثیر می گذارد؟

این فرصت بزرگی را برای مشاغلی که به دنبال رشد هستند فراهم می کند. تنها کاری که باید انجام دهید تمرکز بر سئو محلی است تا برند شما بیشتر نمایان شود.

مهم نیست که شما چه نوع مشاغلی را در اختیار دارید. خواه یک فروشگاه سالن یا حیوان خانگی اداره کنید ، سئو محلی برای همه مشاغل یک ضرورت است.

بنابراین، چگونه می توانید استراتژی محلی SEO خود را بهینه کنید؟

با استفاده از نقل قول های محلی خود شروع کنید. مردم برای کشف مشاغل جدید از FourSquare ، Yelp و سایر سایتهای مشابه استفاده می کنند. بنابراین ، شما باید مطمئن شوید که در این سیستم عامل ها قابل مشاهده هستید.

متناوباً، می توانید از موضوعات بحث در Reddit ، Quora ، Twitter ، Facebook و سایر سیستم عامل های دیگر استفاده کنید تا دید بیشتری داشته باشید.

علاوه بر این ، شما باید روی ایجاد محتوای محلی تمرکز کنید. نگاه کنید که مردم اطراف شما از چه چیزی شکایت دارند. مهمترین نقاط درد آنها چیست؟ سپس به روش هایی فکر کنید که خدمات یا محصولات شما می توانند آنها را حل کنند. بر اساس آن ، محتوا ایجاد کنید.

یکی دیگر از راه های ادغام SEO محلی در کمپین SEO شما نمایش نظرات مشتریان است. هنگامی که افراد دیگر در جستجوی مشاغل هستند، بررسیهای کاربران می تواند اثبات اجتماعی را اضافه کرده و برخی از اعتبارات را به آنها بدهد.

9. برنامه ریزی به موقع ممیزی SEO

تلاش برای دستیابی به اهداف خود برای کمپین SEO کافی نیست. شما باید دائماً آنچه را که برای شما مفید است تجزیه و تحلیل کنید. حتی اگر یک متخصص باشید ، به احتمال زیاد اولین باری که کمپین SEO خود را شروع می کنید همه چیز را درست نخواهید برد.

اگر می خواهید یک کمپین موفق ایجاد کنید ، باید از روش آزمون و خطا استفاده کنید. اشتباهاتی مرتکب خواهید شد ، بنابراین باید از آنها یاد بگیرید.

انجام ممیزی SEO یک روش عالی برای انجام این کار است. این به شما خواهد گفت که کدام جنبه از استراتژی کلی SEO شما نیاز به کمی تغییر دارد. ممیزی های SEO را در فواصل منظم برنامه ریزی کنید تا بتوانید اهداف خود را کنترل کنید.

برای انجام ممیزی SEO خود، می توانید از ابزارهای مختلف در طول فعالیت SEO خود استفاده کنید. در اینجا چند مورد از آنها به همراه ویژگی های آنها آورده شده است:

ahrefs

از تحقیقات بک لینک گرفته تا تحقیقات کلمات کلیدی و تجزیه و تحلیل رقابتی ، Ahrefs می تواند در همه موارد به شما کمک کند. این یک ابزار جامع است که به شما کمک می کند کمپین SEO خود را بهبود ببخشید. با استفاده از این ابزار می توانید گزارش های پیگیری هفتگی و ماهانه را نیز دریافت کنید.

تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل

اگر به دنبال ابزاری رایگان برای کمپین SEO خود هستید، چیزی بهتر از Google Analytics وجود ندارد. با استفاده از آن می توانید بینشی از بازدیدهای صفحه ، اطلاعات جمعیتی بازدیدکنندگان و موارد دیگر کسب کنید. و به گونه ای طراحی شده است که استفاده از آن آسان است.

ماز

این ابزار SEO تمرکز ویژه ای روی SEO محلی دارد. ابزار Moz’s Local کمک به شما در مدیریت لیست های مشاغل محلی است. از طرف دیگر ، MozPro دارای یک ویژگی تجزیه و تحلیل پیوند است. این به شما معیارهای زنده ای می دهد تا به شما کمک کند تا بدانید که چگونه صفحات وب شما از بین می روند. با استفاده از کاوشگر کلید واژه آنها ، می توانید بهترین کلمات کلیدی را برای هدف قرار دهید.

برای شروع آماده هستید؟

طراحی یک کمپین موفق SEO بسیار بیشتر از انتخاب کلمات کلیدی مناسب است. از کسب بک لینک با کیفیت بالا گرفته تا بهینه سازی وب سایت برای دستگاه های تلفن همراه و سرعت بارگذاری صفحه تا جستجوی صوتی، موارد زیادی برای مراقبت وجود دارد.

امیدوارم نکات فوق الذکر به شما در طراحی یک کمپین سئو قوی کمک کنند. اگر هنوز در تلاش برای دستیابی به نتایج مثمر ثمر هستید ، با ما در تماس باشید. من می توانم به شما کمک کنم کمپین SEO خود را به سطح بالاتری برسانید.

چگونه کمپین SEO خود را طراحی کردید؟ آیا کار کرد؟ از تجربه خود در بخش نظرات بگویید.