شرکت هواپیمایی آلمانی لوفت هانزا از ممنوعیت اعمال شده بر روی ایر تگ های فعال اپل و سایر ردیاب های بلوتوث در چمدان های تحویل داده شده به دلیل خطرات ظاهری ایمنی عقب نشینی کرده است.

پس از شایعاتی که هفته گذشته در مورد ممنوعیت AirTag توسط لوفت هانزا منتشر شد، این شرکت هواپیمایی در توییتی تایید کرد که “ایرتگ های فعال شده را از چمدان ممنوع می کند، زیرا آنها به عنوان خطرناک طبقه بندی می شوند و باید خاموش شوند”.

AirTag ها را نمی توان با سوئیچ خاموش کرد. تنها راه برای انجام این کار، خارج کردن باتری است، که هدف AirTags و ردیاب‌های بلوتوث کم مصرف مشابه که برای ردیابی موارد استفاده می‌شوند را نادیده می‌گیرد.

ردیاب‌های چمدان می‌توانند برای شرکت‌های هواپیمایی شرم‌آور باشند، زیرا مسافران می‌توانند با استفاده از آن‌ها متوجه شوند که چمدان‌هایشان قبل از بلند شدن هواپیما در پروازشان نیست.

این شرکت هواپیمایی در دفاع از موضع خود، بعداً توییت کرد که ممنوعیت AirTags با دستورالعمل‌های سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی (ICAO) در مورد “عملکرد انتقال” ردیاب‌های بلوتوث مطابقت دارد.

نماینده لوفت هانزا می گوید: “طبق دستورالعمل ایکائو، ردیاب های چمدان مشمول مقررات کالاهای خطرناک هستند. علاوه بر این، به دلیل عملکرد انتقال آنها، ردیاب ها باید در حین پرواز غیرفعال شوند، اگر در چمدان چک شده باشند و در نتیجه قابل استفاده نباشند.” نوشت.

با این حال، ممنوعیت لوفت هانزا و دلایل آن برای انجام این کار در چندین مورد ناممکن بود.

به گزارش نیویورک تایمز، حتی ایکائو نیز گفته است که یک تنظیم کننده نیست و “نقش نظارتی” بر خطوط هوایی ندارد. این فقط دستورالعمل هایی را در مورد آنچه مسافران ممکن است انجام دهند و ممکن است انجام ندهند ارائه می دهد، در حالی که تنظیم کننده ها و خطوط هوایی سیاست هایی را تعیین می کنند.

اپل به نوبه خود گفته است که AirTag ها “با مقررات ایمنی مسافرت های هوایی بین المللی برای چمدان های دستی و چک شده مطابقت دارند.”

اپل اشاره کرد که ICAO استانداردهایی برای دستگاه های ردیابی چمدان ندارد و بیشتر تعاریف خود را بر روی دستگاه های بزرگتر – مانند تلفن ها و لپ تاپ ها – متمرکز کرده است که باتری های لیتیومی بزرگ تری دارند. اداره امنیت حمل و نقل ایالات متحده همچنین گفت که “دستگاه های ردیاب هم در چمدان های دستی و هم در چمدان های چک شده مجاز هستند.”

روز چهارشنبه، تیم رسانه‌ای لوفت‌هانزا سرانجام در بیانیه‌ای دیگر در توییتر تأیید کرد که پس از بررسی با سازمان هوانوردی آلمان، دیگر AirTags را ممنوع نمی‌کند.

“مقامات هوانوردی آلمان (Luftfahrtbundesamt) امروز تایید کردند که ارزیابی ریسک ما را به اشتراک می گذارند، که دستگاه های ردیاب با باتری بسیار کم و قدرت انتقال در چمدان های چک شده خطری برای ایمنی ایجاد نمی کنند. بنابراین این دستگاه ها در پروازهای لوفت هانزا مجاز هستند.”