هرگاه تصمیم به نصب سیستم تلفن ویپ گرفتید قبل از اینکه تصمیم خود را عملی کنید حتما از یک مشاور حرفه ای، با سواد و آشنا به انواع سخت افزارها و نرم افزارهای ویپ مشاوره بگیرید. قطعا یک سیستم تلفنی کارآمد باید متناسب با نیازها، خواسته ها، تجهیزات و زیرساخت های شبکه ای و تلفنی موجود در مجموعه شما پیاده سازی گردد.

یک مشاور حرفه ای با بررسی شرایط موجود در مجموعه شما و پس از اطلاع از خواسته ها و نیازهایتان، هزینه های حدودی نصب سیستم تلفنی ویپ را به شما اعلام کرده و همینطور شما را در انتخاب نرم افزار، سخت افزار و اجرای زیرساخت شبکه مورد نیاز راهنمایی می کند. پیشنهاد میکنیم درصورتی که با سیستم تلفن ویپ ویپ آشنایی ندارید قبل از هرگونه اقدام برای نصب این سیستم، از یک مشاور با سواد و حرفه ای کمک بگیرید. برای خرید تلفن ویپ می توانید از مشاوره رایگان نت یک بهره مند شوید.

در بخش دوم دو راهکار برای نصب یک سیستم تلفن ویپ را به شما توضیح خواهیم داد:

راهکار اول انتخاب مرکز تلفن های نرم افزاری نظیر سیستم تلفنی ایزابل بوده که بر روی یک کیس یا سرور کامپیوتری نصب می گردند و جهت استفاده از خطوط تلفنی شهری در این نرم افزارها، دستگاه های مورد نظر با توجه به نوع خطوط به صورت جداگانه خریداری شده و ارتباط آن ها با سیستم تلفنی برقرار می گردد.

 

در مرحله پیاده سازی، نصب سیستم تلفنی ویپ توجه به چند نکته مهم، لازم و ضروری است :

نکته اول : پیاده سازی سیستم تلفنی ویپ نیازمند زیرساخت شبکه کامپیوتری بی نقص است. پس در صورتی که زیرساخت شبکه ندارید از مشاور ویپ خود کمک گرفته و نسبت به اجرای آن اقدام کرده و اگر زیرساخت شبکه دارید، برای رفع نواقص احتمالی آن اقدام کنید.

نکته دوم :اگر برای نصب سیستم تلفنی ویپ، مرکز تلفن های تحت شبکه نرم افزاری را انتخاب کرده اید، به یک کیس کامپیوتر و یا سرور کامپیوتری احتیاج خواهید داشت. مشخصات فنی این سیستم به تعداد داخلی ها، تعداد تماس های همزمان، خطوط تلفنی و نیازمندی ها و خواسته های شما از سیستم تلفنی بستگی دارد، پس در این قسمت از مشاور ویپ خود بخواهید شما را برای تهیه یک سرور کامپیوتری مناسب راهنمایی کند.

نکته سوم :اگر خودتان دانش و معلومات کافی در رابطه با نصب سیستم تلفن ویپ ویپ ندارید، هرگز شخصا اقدام به نصب نکرده و همینطور به افراد غیر متخصص، بی تجربه و کم تجربه هم اعتماد نکنید.پیشنهاد میکنیم برای نصب سیستم تلفن ویپ خود، از شرکت های دارای رزومه و پیشینه کاری موفق در زمینه پیاده سازی سیستم تلفنی ویپ و یا اشخاص متخصص، با سواد و دارای دانش کافی کمک بگیرید.

نکته چهارم :پس از آنکه سیستم تلفنی ویپ شما نصب شد، به دلایل مختلف احتمال بروز مشکلات فنی برای سیستم شما وجود خواهد داشت. پس از پشتیبانی سیستم تلفنی خود غافل نشوید تا در صورت بروز نواقص احتمالی، در کوتاه ترین زمان بتوانید مشکل را توسط پشتیبانی سیستم برطرف کنید.

گذراندن دوره های آموزش سیستم تلفنی ویپ بدون شک شما را در یادگیری سریعتر و اصولی این سستم تلفنی قدرتمند کمک خواهد کرد. میتوانید در بخش آموزش در منوی سایت از دوره های آموزش ویپ مطلع شوید و در صورتی که قصد دارید یک سیستم تلفن ویپ ویپ قدرتمند و مطمئن نصب کنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

نصب و راه اندازی VoIP کسب و کار

خرید تلفن ویپ به یکی از دغدغه های با اهمیت و ضروری در سازمان ها و شرکت ها تبدیل شده است. از آنجایی که رقبای بسیار زیادی در حوزه دیجیتال فعالیت می کنند به همین دلیل باید به جزئی ترین موارد برای پیشرفت سازمان دقت کرد. با توجه به اهمیت تلفن های ویپ بسیاری از مشاغل دغدغه نصب و راه اندازی تلفن های ویپ را دارند. VoIP در واقع به منظور افزایش کیفیت تماس، صرفه جویی در هزینه ها، انجام دادن فعالیت ها با سرعت بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

قبل از اینکه بتوانید از مزایای تلفن ویپ بهره ببرید، باید نحوه نصب تلفن VoIP را آموزش ببینید. این راهنما در یک فرآیند پنج مرحله ای ساده شما را با نصب VoIP راهنمایی می کند:

 • الزامات راه اندازی VoIP
 • انتخاب یک ارائه دهنده VoIP
 • انتخاب سخت افزار و لوازم جانبی
 • اتصال تلفن ها
 • بررسی مشکلات خط

الزامات راه اندازی VoIP را برآورده کنید

اولین قدم برای نصب تلفن VoIP این است که مطمئن شوید که آیا دفتر شما شرایط لازم را برای نصب تلفن ویپ دارد؟ بدین منظور اولین مسئله ای که باید مورد بررسی قرار بگیرد اتصال به اینترنت پرسرعت و سیمی است. برای بررسی موارد با اهمیت پیش از نصب تلفن ویپ به این موارد دقت کنید.

 • تهیه یک مودم DSL، فیبر نوری یا کابلی با کیفیت
 • روتر شبکه VoIP با پورت های اترنت قابل اعتماد
 • ایجاد یک حساب کاربری با سیستم تلفن مجازی
 • تلفن‌ یا هدست‌ VoIP (در ادامه در این مورد بیشتر توضیح خواهیم داد.)
 • عدم نیاز به تلفن سنتی یا خطوط سنتی

پهنای باند مورد نیاز

مقدار پهنای باند مورد نیاز شما به تعداد خطوط VoIP که می خواهید در دفتر خود راه اندازی کنید بستگی دارد. در کمترین حالت ما به شما حداقل 100 کیلوبیت در ثانیه را توصیه می کنیم.

شما باید پروتکل های QoS یا کیفیت خدمات خود را ویرایش کنید تا به این صورت ترافیک صوتی را روی اولویت بالا تری قرار دهید. برای اینکه این فرایند به صورت جزئی انجام شود ، با ISP یا ارائه دهنده خدمات اینترنتی خود تماس بگیرید.

انتخاب هوشمندانه ارائه دهنده ویپ

برای انتخاب ارائه دهنده خدمات VoIP دقت کنید و عواملی مانند ویژگی‌ها، قیمت، نظرات مشتریان، خدمات مشتری و موارد دیگر را در نظر داشته باشید. انتخاب یک ارائه دهنده VoIP مطمئن باعث می شود به شما در دستیابی به اجرای موفقیت آمیز اهدافتان کمک می کند. ارائه دهنده ویپ باید تمام این ویژگی ها را دارا باشد،

 • تلفن گویا
 • خدمه خودکار (پذیرش دیجیتال)
 • چت داخلی
 • پست صوتی به ایمیل/متن
 • هویت تماس گیرنده
 • پشتیبانی از گوشی های هوشمند
 • کنفرانس ویدیویی