ترکیه یکی از کشورهایی است که گردشگران زیادی از سراسر دنیا دارد. علاوه بر این، چون ورود به این کشور برای ایرانیان نیازی به اخذ ویزا ندارد، مسافران زیادی از ایران به ترکیه سفر می‌کنند. اما ترکیه چندین شهر توریستی دارد که انتخاب از بین آنها کار آسانی نیست. برای انتخاب، باید قصد خود را از سفر به ترکیه مشخص کنید. مثلا اینکه برای تفریح و استراحت سفر می‌کنید، قصد شما گشت و گذار و بازدید از اماکن تاریخی است یا برای خرید کردن راهی ترکیه شده‌اید. علاوه بر این، یکی از فاکتورهای مهم برای انتخاب مقصد سفر، توجه به هزینه‌های سفر است. در ادامه هزینه سفر به ترکیه را برای سه شهر پر گردشگر آن یعنی استانبول، آنتالیا و آنکارا بررسی خواهیم کرد.

هزینه سفر به ترکیه | آنتالیا

در محاسبه هزینه های سفر باید در نظر داشته باشید که می‌خواهید چه مدت در شهر مورد نظر خود اقامت کنید. همچنین، توجه به کلاس پرواز و کلاس هتل و مهم‌تر از همه اینکه چه زمانی از سال می‌خواهید سفر کنید همگی عواملی مهم برای محاسبه هزینه مسافرت به ترکیه هستند. برای مثال، فصل زمستان گردشگران کمتری به آنتالیا می‌روند و هزینه‌ها هم کمتر است. اما بهار و تابستان اوج سفر گردشگران به آنتالیا است. هتل، بلیط آنتالیا به تهران و بلعکس در این زمان‌ها با هزینه بیشتری ارائه می‌شوند.

علاوه بر این، به این نکته توجه داشته باشید که هتل های آنتالیا معمولا با خدمات کامل ارائه می‌شوند. بنابراین برای وعده‌های غذایی، نوشیدنی و میان وعده، نیازی به پرداخت هزینه ندارید. به علاوه، بعضی از هتل‌ها آن قدر برنامه‌های مفرح و فضای گشت و گذار دارند که اگر از هتل برون نروید هم می‌توانید خوش بگذرانید. یا از تورهای گشت شهری با قیمت مناسب استفاده کنید و شهر را بگردید. بنابراین اگر قصد استراحت و گذراندن اوقاتی مفرح دارید، هتلی ساحلی با خدمات کامل در آنتالیا رزرو کنید و از تعطیلات خود لذت ببرید.

هزینه سفر به ترکیه | استانبول

اگر قصد دارید با هواپیما به استانبول سفر کنید، مهم‌ترین گزینه در کاهش هزینه سفر به استانبول با هواپیما زمان و مبدا خواهد بود. چه زمانی می‌خواهید به استانبول بروید؟ از کجا می‌خواهید به استانبول بروید؟ پاسخ به این سوالات در تخمین زدن هزینه مسافرت به ترکیه اهمیت دارد. مثلا ارزانترین زمان سفر به استانبول اواخر تابستان تا اوایل پاییز است. اگر قصد دارید بلیط ارزان بخرید، این بازه‌ها را انتخاب کنید.

همچنین، هنگام سفر به استانبول به این نکته توجه داشته باشید که در محاسبه هزینه سفر به شهرهای ترکیه مانند استانبول، باید هزینه خوراک را در نظر بگیرید چون هتل‌ها خدمات صبحانه دارند. به علاوه، استانبول بناهای تاریخی بسیاری دارد که برای بازدید از آنها باید هزینه ورودی پرداخت کنید.

هزینه سفر به ترکیه | آنکارا

در آنکارا، خبری از اماکن قدیمی و مشهور عثمانی نیست، با این وجود در چند سال اخیر مردم این شهر سعی کرده‌اند صنعت گردشگری این شهر را رونق دهند، از این رو، سفر به آنکارا مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است. در حال حاضر شهر آنکارا به دو بخش قدیم و جدید تقسیم می‌شود؛ بخشی قدیمی اولوس و بخش جدید ینی شهیر نام دارد.

برای محاسبه هزینه سفر به آنکارا باید این نکته را در نظر داشته باشید که بهترین زمان برای سفر به آنکارا تابستان است. اگرچه در این فصل هوا بسیار گرم می شود اما چون گردشگران بسیاری به این شهر سفر می‌کنند، هزینه سفر به آنکارا در تابستان افزایش پیدا می‌کند.

علاوه بر این‌ها، هزینه سفر به آنکارا را سلیقه و انتخاب‌های شما هنگام سفر تعیین می‌کند. اگر طرفدار سفرهای لوکس هستید و هتل‌های ۵ ستاره و لوکس را برای اقامت ترجیح می‌دهید، طبیعتا هزینه‌های سفرتان در مقایسه با زمانی که پرواز و هتل‌های اقتصادی را انتخاب می‌کنید، بیشتر خواهد بود. اما آنکارا به طور کلی شهر گرانی نیست و برای سفر به آن مجبور به صرف هزینه‌های زیاد نخواهید بود.

رزرو بلیط و هتل ترکیه در فلای تودی

برای خرید بلیط هواپیما ترکیه به مقصد شهرهای مختلف با بهترین قیمت کافی است که به سایت فلای تودی مراجعه نمایید. فلای تودی با دسته بندی پروازها به ترتیب از ارزانترین قیمت و با مقایسه پروازها با یکدیگر این امکان را به شما می‌دهد تا برای خرید بلیط ترکیه ارزان اقدام نمایید. همچنین هنگام رزرو بلیط هواپیمای ترکیه با استفاده از فیلترهای پرواز فلای تودی به تمامی پروازهای لحظه آخری ترکیه دسترسی خواهید داشت و به این ترتیب می‌توانید بلیط پرواز ترکیه را با قیمتی ارزان تر خریداری نمایید.

فلای تودی علاوه بر اینکه بلیط هواپیما از ایران به ترکیه را با تضمین بهترین قیمت به مشتریان عرضه می‌کند، با در اختیار گذاشتن سرویس اطلاع از تغییر قیمت به مشتریان این امکان را می‌دهد تا از قیمت روز بلیط هواپیما ترکیه با خبر شده و با اطلاع لحظه‌ای از تغییر قیمت ها اقدام به خرید ارزانترین بلیط هواپیما به ترکیه نمایند. بنابراین، فرصت را از دست ندهید و برای رزرو بلیط هواپیما ترکیه، به فلای تودی مراجعه کنید.

 

برچسب ها : فلای تودی,بلیط هواپیما,رزرو هتل